Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas franz125 »

et lükkaksin sellises kohas lapsevankri tuima näoga enda ees sõiduutele....
Tule vaata lasnamäel neid" oma õiguse" tagaajajaid,kümnest 1 vaatab sinu poole kui roolis oled.Ju on II-st maailmasõjast kättevõidetud õigus.


Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


MustVälk
Postitusi: 142
Liitunud: 05 Veebr 2023, 13:43
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 308 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas MustVälk »

Kahetusväärne. :( Ühelt poolt autojuht sõitis kiireimini kui nähtavus lubas (mitte segamini ajada kiiruse ületamisega)
Ja teiselt poolt värske ema võis olla täiesti väsinud. :( Lihtsalt kehv kokkusattumus.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Karm jah :(
Mulle endale aastaid tagasi on ka lapsekäru ette lükatud. Kõndis kõnniteel seljaga minu pool, tuli ülekäigurada, keeras kanna pealt nagu sõjaväes vasakule üleäigurajale (lapsekäru siis kõigepealt). Kuna ilm oli selline sombune ja vist ka tiba vihmane, siis oli kodanikul korralik torukapuuts (like south park) peas, millest ei olnud võimalik kuhugi mujale näha kui ainult otse ette (ei imesta kui seal all olid veel kõrvaklapid, et ta lisaks pimedusele oli kurt ka).
Paha hoidis ära tõenäoliselt mingi kuues meel, et tonti märgates jäi pilk peale ja keeras kuidagi "high alert mode ON asendisse"
Vaatamata sellel tuli väga järsult pidurdada. Ta isegi ei vaadnud mu poole, ega ka teisele poole. Trampis üle tee ja "thats it". Oleks mu tähelepanu samal ajal mingi muu sündmus liikluses endale tõmmanud oleks üsna suure tõenäosusega paha juhtunud.

Mõnda aega mõtlesin, et "what the vakk was that" ja kas peaks äkki seisma jääma, et hinnata kodaniku vaimset võimekust ilma tugiisikuta iseseisvalt lapsega linnas jalutada.
Aga kuna minu asi ei ole selliseid hinnanguid anda ja minu antud hinnang ka kuidagi midagi ei tähenda, siis jäi seekord vestlus ära. Jääb vaid loota, et lapsel õnnestus vankrist välja kasvada ja ehk see geenijupp jäi edasi andmata. Aga situatsioon oli tõsiselt häiriv.

Selle õnnetuse puhul on nüüd jah raske öelda kumb pime siis nüüd rohkem või vähem süüdi on. :(
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Ärge laske džinni pudelist välja!
Lahendid on kõik (minu teada) teeületaja kasuks.
Näpuga järge ajades võiks kõik sõidukijuhid REGULEERIMATA ülekäigurajal "pimedalt" üle panna- jalakäija ei veendunud- SORRY....
Poogen see 50(50

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas rannamees »

franz125 kirjutas: 07 Mai 2023, 09:06
et lükkaksin sellises kohas lapsevankri tuima näoga enda ees sõiduutele....
Tule vaata lasnamäel neid" oma õiguse" tagaajajaid,kümnest 1 vaatab sinu poole kui roolis oled.Ju on II-st maailmasõjast kättevõidetud õigus.
Nägin täna ühte sellist, nagu tellimuse peale.
Lindakivi ees, parkivate autode vahelt lihtsalt astus, tuima näoga, lühike vana mees teele. Kuhugi ei vaadanud, käed taskus, soni silmil.
Olen seal tihe liikleja ja tean neid hulle. Sain pidurikiiksatusega pidama. Vana seisis jupp aega auto ees, kivi nägu peas.
Siis läks sama tuima olekuga edasi.
Pilt
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas rannamees »

yeekim kirjutas: 07 Mai 2023, 19:48
Ärge laske džinni pudelist välja!
Lahendid on kõik (minu teada) teeületaja kasuks.
Näpuga järge ajades võiks kõik sõidukijuhid REGULEERIMATA ülekäigurajal "pimedalt" üle panna- jalakäija ei veendunud- SORRY....
Poogen see 50(50
Dzinn dzinniks aga täiskasvanud, adekvaatsel, iseseisva eluga hakkamasaaval inimesel võiks ju mingi enesealalhoiu instinkt olla.

Ok, autojuht on süüdi aga jalakäija omad luud/kondid ju on need, mis puruks prõksatavad.
Nagu oleks mitu elu....

Paar aastat tagasi näitas mingi ERR saade rongijuhtide tehtud videoid nende igapäevaelu napikatest ja seda nähes tekkis küll tunne, et suur hulk liiklejaid ei tohiks tegelikult üksinda liikluses osaleda.
Pilt
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Miks rongijuht ei pea olema "veendunud"?

Aga üldiselt- enamus teab ainult oma "õiguseid", kohustustest 0 arusaama!

edu

EDIT! Liikluses toimub 99% EELDUSTEL, ikka eeldame, et mõistus peas ja seadused selged ning käitutakse vastavalt nendele.

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Rongijuht võib olla veendunud aga rongil on sellest poogen.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

franz125 kirjutas: 07 Mai 2023, 20:54
Rongijuht võib olla veendunud aga rongil on sellest poogen.
Selle valguses on naljakas lugeda meedia pealkirjasid: "Tapja ülekäigukoht!", "XY ülekäik nõudis järjekordse ohvri!" jne...

Inimeste lollusel pole piire!

Saadetud kettaga lauatelefonist!


joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas joel »

yeekim kirjutas: 07 Mai 2023, 19:48
Ärge laske džinni pudelist välja!
Lahendid on kõik (minu teada) teeületaja kasuks.
Näpuga järge ajades võiks kõik sõidukijuhid REGULEERIMATA ülekäigurajal "pimedalt" üle panna- jalakäija ei veendunud- SORRY....
Poogen see 50(50
Nii on. Isegi ilma ülekäigurajata jääb suure tõenäosusega autojuht süüdi kui "suurema ohu allikas".

Ühte veidi teistsugust lapsevankriga napikat olen kunagi ise näinud. Esimeses reas jäi auto ülekäiguraja ees seisma ja ema hakkas vankriga paremalt poolt üle tee minema. Teises reas sõitev auto oleks hooga edasi sõitnud, aga kui esimeses reas peatunud auto tagant lapsevanker välja ilmus, siis lõi pidurid põhja. Ema õnneks ei käinud silmaklappidega, märkas autot ja tõmbas lapsevankri umbes meetri võrra tagasi. Auto sai pidama ülekäigurajal täpselt selles kohas, kus hetk varem asus lapsevanker. Sellised olukorrad peaks pardakaamera videotena autokoolis kõigile õpilastele kohustuslikuks vaatamiseks olema. Siis jõuab ehk pärale, miks liiklusseadus keelab ülekäiguraja ees peatunud autost mööda sõita.
Joel
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Samase konstruktsiooniga oleks peaaegu ka minu elu lõppenud.
Peterburi teel jäi punase foori taha liinibuss esimeses reas seisma. Mina siis bussi eest teed ületama mööda ülekägurada rohelisega.
Bussi nurga juurde jõudes pani teisest reast Toyota kastikas suur dino järel liialdamata ca sotiga mul nina alt läbi ja kadus nii kiiresti, et ei jõudnud ei nr vms näha, hea et värvi nägi.
Kui ma oleks pool sammu kaugemal (kiiremini astunud) olnud poleks elulootust väga olnud, sellise kiirusega metalliga liha pihta lüües tekib vaid putru.
Sinna konstrueeri nüüd see lapsevanker, mille sa bussi nina eest välja lükkad, juppide kauguse meetrites oleks olnud sinust sekundiga kolmekohaline.

Ma üldiselt ei õigusta vägivalda, aga on erandeid, katkine vaagen ja suvi sidemetes oleks olnud minu hinnangul leebe noomitus sellele sõidusepale (ja seda juba juhul kui õnnetust ei juhtunud).

Sama asja kogen tihti tsikliga sõites. Sõidad foori taha esimeseks, tuleb roheline keerad peale ja siis ilmub mingi relikt kuskilt ja paneb lc tuimalt suure kiirusega nina alt läbi.
Poogen, varasta oma heleroosat vms iganes, aga kui sa ületad ristmiku ajal, kus teises suunas on juba roheline (ühe suuna punane on selleks hetkeks juba sekundi kaks põlenud), siis ei tunne tõesti kaasa (ja kaebama ei lähe) kui keegi selle eest sõidumeistrile oma äranägemise järgi mõistab. Pigem tänan ja annan viis pihku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas franz125 »

yeekim kirjutas: 07 Mai 2023, 21:21
franz125 kirjutas: 07 Mai 2023, 20:54
Rongijuht võib olla veendunud aga rongil on sellest poogen.
Selle valguses on naljakas lugeda meedia pealkirjasid: "Tapja ülekäigukoht!", "XY ülekäik nõudis järjekordse ohvri!" jne...

Inimeste lollusel pole piire!
Ma kah tahaks näha kuidas ülekäigukoht tapab. :wack: :wack:

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vint »

Mõned mõjutavad tegurid-
Laadija võimsus vs mobla oma.
Juhtme läbilaske võime ( on tähtis, kindlapeale minek kui ostad sellise, millel laadimise võimekus ära märgitud, muidu võib olla, et saad data kaabeli )
Toitte allikas, kust võtad voolu juhtmevabale seadmele.

Mitmed tänapäevased toetavad kiirlaadimist ja sellega on veel üks konks- kui mobla ise ei toeta seda aga paned kiirlaadija järgi, kuumeneb akut valvav süsteem kiiresti üle ja teeb suht tihti pausi maha jahutamiseks. See omakorda pikendab laadimist päris meeletult.


Virtualboxiga ei oska aidata ( Mul on vmware workstation pro + HynessPro, wis/asra/epc ja see ja teine ja kolmas... ) aga põhi reegel, kui jändad nendega- liiguta ühest mäluseadmest teise, ära kopeeri.
Ehk siis "Move to"- mis iganes kohta. Nii ei lähe programmid lolliks, või noh- on väiksemad võimalused selleks.
mx77 kirjutas: 13 Mai 2023, 09:25
► Näita Spoilerit
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

Tooge paar näidet, millised on väga madalate tühikäigupööretega tsiklid (millel seda ka häälest kuulda on. Või vähemalt hääl jätab sellise mulje, ma ei tea kas reaalsed pöörded ja hääl ongi alati otseses seoses või kui suurt rolli mängib väljalase?) ja kas on mingeid konkreetseid mudeleid, millel madalatel pööretel õlituse probleeme esineb ja millel ei esine.
Kasutaja avatar

daub
Postitusi: 707
Liitunud: 17 Jaan 2010, 00:58
Tsikkel: F6C 1500
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 33 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas daub »

Kas kedagi veel häirib carcops reklaami puhul fraas: "Kõige lihtsam on alarm peale panna vasaku siduri vajutusega" ?
Kui sa tahad igal juhul kruusa vältida, siis leiab kruus su üles.
Pilt

nibiru
Postitusi: 3
Liitunud: 14 Nov 2020, 02:04
Tsikkel: Yamaha XVS1100

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas nibiru »

daub kirjutas: 16 Mai 2023, 14:21
Kas kedagi veel häirib carcops reklaami puhul fraas: "Kõige lihtsam on alarm peale panna vasaku siduri vajutusega" ?
Esimene kord, kui seda kuulsin siis võttis mõtlema. Aga hiljem pole enam tähelepanu pööranud. Juba tean, et sealt midagi veidrat kostub.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

Seda siin ilmselt u 1000x lahatud, aga kuna ma otsingut kasutada ei oska, siis jään lootma, et keegi ehk võtab vaevaks ja vastab veel korra.

Kuidas nende afermarket summutajatega ülevaatusel on? Otsivad sealt mingeid CE märke, või kui on db killer sees ja asi enamvähem vaikne, siis ei nokita rohkem sellega?

Edit: vabandust. Sumbutajatega siiski.
Viimati muutis Krl, 17 Mai 2023, 20:51, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Hendri
Postitusi: 200
Liitunud: 22 Juun 2006, 00:01
Tsikkel: Z1000
Tänanud: 21 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Hendri »

Krl kirjutas: 17 Mai 2023, 20:48
Seda siin ilmselt u 1000x lahatud, aga kuna ma otsingut kasutada ei oska, siis jään lootma, et keegi ehk võtab vaevaks ja vastab veel korra.

Kuidas nende afermarket summutajatega ülevaatusel on? Otsivad sealt mingeid CE märke, või kui on db killer sees ja asi enamvähem vaikne, siis ei nokita rohkem sellega?

Edit: vabandust. Sumbutajatega siiski.

See suures osas sõltub siiski konkreetsest punktist ja ülevaatajast.
Kui Su sumps db killeriga on piisavalt vaikne siis see ilmselt ei püüa tähelepanu isegi. Kui aga lähed juba lärmavalt kohale on põhjust ka sumpsi tervamalt inspekteerida igasugu e tähiste ja kõige osas.
Viimasel ajal tundub, et tagumise helkuri puudumine on hullem asi kui sportsumps..

Aga jällegi.. sõltub tähtede seisust ja sellele vastavalt ka ülevaataja tujust.
Terve linn sportsumpse täis, vaevalt need kõik iga aasta sumpsi vahetavad üvl käiguks.

kosmosepotsataja
Postitusi: 19
Liitunud: 20 Sept 2021, 19:58
Tsikkel: F700GS
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kosmosepotsataja »

Hei,
seda kütuste teemat on siin-seal lahatud aga lahkaks korra veel. :oops:
Küsimus standardne. Kui kaua hea peremees julgeb lasta 98E bensiinil kanistris seista kuni tsiklile ja autole kõlbmatuks tunnistab?
Vanasti "ilma E"-ta ei soovitatud pikalt seistes muruniidukissegi panna.
Kuus kuud tagasi tangitud 98E'd julgeb tsiklisse ja autosse valada?

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tort »

Loomulikult julgeb. Nö biolisandiga kütust ei tohi lasta karpades seista.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

kosmosepotsataja kirjutas: 17 Mai 2023, 22:21
Hei,
seda kütuste teemat on siin-seal lahatud aga lahkaks korra veel. :oops:
Küsimus standardne. Kui kaua hea peremees julgeb lasta 98E bensiinil kanistris seista kuni tsiklile ja autole kõlbmatuks tunnistab?
Vanasti "ilma E"-ta ei soovitatud pikalt seistes muruniidukissegi panna.
Kuus kuud tagasi tangitud 98E'd julgeb tsiklisse ja autosse valada?
Mina ei valaks, koheselt hakkavad ilmnema igasugused müstilised probleemid - utiliseerimiseks võta kiirelt minuga ühendust :mrgreen:
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Ja sisetunne ütleb mulle, et sinus on niiplaju samariitlast, et oled valmis hädalist isegi tasuta aitama? :mrgreen:
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

kosmosepotsataja
Postitusi: 19
Liitunud: 20 Sept 2021, 19:58
Tsikkel: F700GS
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kosmosepotsataja »

Macintosh kirjutas: 18 Mai 2023, 11:23
► Näita Spoilerit
Ja sisetunne ütleb mulle, et sinus on niiplaju samariitlast, et oled valmis hädalist isegi tasuta aitama? :mrgreen:
Selge, valan siis terviseks ;)
Kasutaja avatar

biker.bot
Postitusi: 116
Liitunud: 07 Dets 2016, 16:24
Tänatud: 37 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas biker.bot »

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mobiililaadijate arutelu siirdatud teemasse Moto-GPS mobiiltelefoni baasil
https://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?p=886140#p886140

Rumalad küsimused jätkuvad allpool tavapärasel viisil.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas rundll »

Välimsmaa foorumites räägitakse palju keti puhastusest "kerosene" -ga. Eesti keelne vaste oleks siis petrooleum. Kas see on sama, mis meil poes müüdav lambi õli?
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Vabalt võid diislikütust kasutada @rundll kui just väga peab midagi kasutama ...
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Heikik »

rundll kirjutas: 24 Mai 2023, 06:47
Välimsmaa foorumites räägitakse palju keti puhastusest "kerosene" -ga. Eesti keelne vaste oleks siis petrooleum. Kas see on sama, mis meil poes müüdav lambi õli?

Ma olen mootorrataste, jalgrataste ja muude asjade kette puhastanud sellise asjaga nagu "white spirit" ehk rahvakeeli lakibensiin. Tundub plastikule, kummile ja kõigele muule ohutu olema, kuid õli võtab maha hästi. Odav on kah.
CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC

rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas rundll »

Küsimus ikka jääb et kas lambiõli= kerosiin (petroleum)
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Heikik kirjutas: 24 Mai 2023, 09:27
rundll kirjutas: 24 Mai 2023, 06:47
Välimsmaa foorumites räägitakse palju keti puhastusest "kerosene" -ga. Eesti keelne vaste oleks siis petrooleum. Kas see on sama, mis meil poes müüdav lambi õli?
Ma olen mootorrataste, jalgrataste ja muude asjade kette puhastanud sellise asjaga nagu "white spirit" ehk rahvakeeli lakibensiin. Tundub plastikule, kummile ja kõigele muule ohutu olema, kuid õli võtab maha hästi. Odav on kah.
Odav on "suhteline" - diislikütus on veel 2x odavam kui see white spirit :lol:
Dosia efekt - kui vahet ei ole, siis milleks maksta rohkem.
PS Kas seda Dosiat enam müüaksegi üldse - pole aastaid nende reklaame näinud?
rundll kirjutas: 24 Mai 2023, 09:31
Küsimus ikka jääb et kas lambiõli= kerosiin (petroleum)
Keegi ei tea ja ei saa seega täie häälega väita, et lambiõli = petrooleum, sest lambiõli koostis ei ole Eestis kuidagi reguleeritud. Petrooleumi (lennukikütus siis, JET1) ja diislikütuse koostis on standarditega/ seadustega reguleeritud ja nende omadused on suht sarnased.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

rundll kirjutas: 24 Mai 2023, 09:31
Küsimus ikka jääb et kas lambiõli= kerosiin (petroleum)
Jah. Võib ka esineda poes nimetuse all vedel parafiin või parafiin. Täpselt sama asi - petrooleum.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”