Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


wend

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas wend »

Bena pealt gaasile temp. saad lasta seadistada oma hoolduse tegija juures. Kõigil on omad ideed. Mul on ta väiksem kui tavaliselt nad panevad ja ei kurda.


Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Kui paljud teist LPG ka reg tunnistusele on kandnud?

edu

EDIT 1: Miks on CBM hind kõrge, seda ju "sõda jmt" ei mõjuta?

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

yeekim kirjutas: 02 Nov 2022, 20:16
Kui paljud teist LPG ka reg tunnistusele on kandnud?

edu

EDIT 1: Miks on CBM hind kõrge, seda ju "sõda jmt" ei mõjuta?
kas selle eest saab mingit boonust?
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

Macintosh, tõele au andes pole ma siiski mitte millestki valesti aru saanud :)
"Sa oled millestki valesti aru saanud. LPG kulu besiinimootoriga on 15-20% suurem, kui samal mootoril bensiiniga sõites. Diiselmootoril on võit LPG-ga sõites 15-20% võrreldes diisliga ja üldjuhul diiselmootoriltele LPG-d ei paigaldata. LPG on odav, CNG surugaas on (jaburalt) kallis"
Täpselt kõike sedasama ma ju eelnevalt väitsingi. Võibolla kuskil siis mingi sõnastus jäi ebaselgeks. LPG kulu ongi 15-20% suurem võrreldes bensiiniga sõitmisega (sama mootor). LPG kulu võrreldes diisliga sõitmisega (sarnane mootor, täpselt samasugune auto) on aga juba märgatavalt suurem kuna diiselmootor omakorda on võrreldes samaväärse bensiinikaga keskmiselt ökonoomsem.
Mingit ühest numbrit muidugi pole selles osas, aga diiselautosid, mis sõidavad maanteel ~4'ga on palju, bensiinikaid mis sõidaks maanteel alla 5, ei ole väga palju. ja LPG auto omakorda nagu me teame kulutab siis kütust kuskil 15-20% rohkem kui sama auto/mootor kulutaks bensiini. Kulu all ma pidasin silmas muidugi KÜTUSE kulu, mitte rahalist kulu. Ja võrdlus diisli kuluga käis ikkagi diiselmootori kohta, mis kasutabki diislit. Mitte diislile paigaldatud LPG seadet.

Tõsi küll diislil on bensiinika ees märgatav eelis vaid siis kui ei sõida ainult linnas ja mingeid lühikesi juppe, vaid ikkagi märkimisväärse osa maanteel ning pikemad otsad a'la ~50km või rohkem korraga. Aga ühesõnaga jah, kokkuvõttes nii ongi, et bensiin on kallis, diisel on veel tsipake kallim (ning külma ilma, lühikeste otstega eelis tunduvalt kahaneb). LPG'd kulub rohkem aga see on lihtsalt nii ulmeliselt odav, et see suurem kulu ei oma mitte mingisugust tähtsust.

Minu jaoks oli see ikka täiesti perseliviskav üllatus kui nägin posti ostas tänast lpg hinda :D seda enam, et mina ei teadnud sellest mitte midagi, et too kunagi lausa 0.45 on maksnud. Mina teadsin, et alla ~0.6 pole ta mitte kunagi vabariigi ajaloos kuskil olnud. Siin on muidugi see probleem ka, et ma ei teadnud samuti midagi nendest ulmelistest "paigaldaja kaardi soodustustest".
Üllatav oli minu jaoks ka see kui palju siin on LPG'ga sõitjaid...aga no kuuldes ja nähes ja nüüd teades neid hindasid siis ega enam muidugi ei üllata :lol:
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Väidaks siiski, et liitrite järgi kulub LPG korraliku seadistamise puhul pigem 10%, max 15% rohkem kui B95/98 ja seda isegi vanakooli ilma OBD2-ta pritsungitel, kus tuleb süüteprofiil panna paika sisuliselt käsitsi.
yeekim kirjutas: 02 Nov 2022, 20:16
Kui paljud teist LPG ka reg tunnistusele on kandnud?
Käin oma masinatega aeg-ajalt üle lahe, sestap ka multifuel ilusti kirjas, et vältida võimalikku kottimist... tegelikult peaks meie ülevaatajad ka karjuma, kui pole regatud.
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas rannamees »

► Näita Spoilerit
Pidasin aastaid erinevaid sama kerega diisel ja LPG versioone. Kasutan siiani. Seetõttu võiks võrdlusse sõna lisada.
0,6 hinnatasemel oli 10eur/100km gaasika pidamiskulu vs 1,35 hinnatasemel oli sama disla pidamiskulu 15eur/100km. Täna on hinnad 0,69 ja 1,5, ehk veidi suhe muutub aga mitte oluliselt.
Tõsi, tegemist jeepidega ja keskmine km ikka suht metsane. Aga km hind selgelt LPG kasuks.
Sõidukas saab hakkama 7...8eur/100km. Ka neid on peetud hulgi gaasiga.
Kõik on automaadid ja 3+L mootoritega.
Ühe seadme lasin paigaldada uuena, bensukale ja kodulehe kalkulaatori väitel tasuks asi 12 kuuga. Tegelikult tasus 9 kuuga. Seade + paigaldus 1300eur.
Aga ls keskmisest oluliselt suurem ja pikad otsad.
Pilt
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

Lisa 1 Tehniline kirjeldus.doc
(80.5 KiB) Allalaaditud 19 korda
Autode riigihanked on huvitavad. Nõuded on nii spetsiifilised, et ilmselt õngitsetakse mingit konkreetset mudelit? :D Sellist küsimust ju kellelgi ei teki, et miks neid kõiki nimetatud asju on ametnikel töö tegemiseks vaja. Kui 19" valuvelje asemel on 18" (või on 19" plekkvelg), auto pikkus ei ole vähemalt 4939 mm, automaatkäigukastil ei ole vähemalt 7 käiku, kui salong ei ole nahast..., jääb töö tegemata? (w)
https://riigihanked.riik.ee/rhr-web/#/p ... d=15649875
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Turist kirjutas: 03 Nov 2022, 09:38
Lisa 1 Tehniline kirjeldus.docAutode riigihanked on huvitavad. Nõuded on nii spetsiifilised, et ilmselt õngitsetakse mingit konkreetset mudelit? :D Sellist küsimust ju kellelgi ei teki, et miks neid kõiki nimetatud asju on ametnikel töö tegemiseks vaja. Kui 19" valuvelje asemel on 18" (või on 19" plekkvelg), auto pikkus ei ole vähemalt 4939 mm, automaatkäigukastil ei ole vähemalt 7 käiku, kui salong ei ole nahast..., jääb töö tegemata? (w)
https://riigihanked.riik.ee/rhr-web/#/p ... d=15649875
Kadedus või mis asi sai sind seda siia postitama? (<- see on rumal küsimus, seega õiges kohas)
Kujuta nüüd ise ette, et "A6"-e asemel sõidad järgmised 5a mingi "C5"-ga (sest kui ta vastab hanke tingimustel ja on odavam, siis peab ostma)! :mrgreen: Mida naabrid arvavad??
Viimati muutis Maaks, 03 Nov 2022, 12:07, muudetud 1 kord kokku.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

Maaks, ma ei mõista su irooniat. Velje suurus ja istme viimistlus ei ole tõesti meeletult olulised tööauto juures. Just sõitsin ühe vana audiga (A4 B5 1995), 15" veljed. Kiirteel möödasõidul õõtsus ohtlikult sest amordid olid läbi. Sai uued külge ja täitsa püsib teel nüüd. Ka mulle jääb mulje, et veljesuuruse ja 4939 mm piirangu abil püütakse välistada liiga odavad, mitte piisavalt väärikad autod.
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Turist kirjutas: 03 Nov 2022, 09:38
Lisa 1 Tehniline kirjeldus.docAutode riigihanked on huvitavad. Nõuded on nii spetsiifilised, et ilmselt õngitsetakse mingit konkreetset mudelit? :D Sellist küsimust ju kellelgi ei teki, et miks neid kõiki nimetatud asju on ametnikel töö tegemiseks vaja. Kui 19" valuvelje asemel on 18" (või on 19" plekkvelg), auto pikkus ei ole vähemalt 4939 mm, automaatkäigukastil ei ole vähemalt 7 käiku, kui salong ei ole nahast..., jääb töö tegemata? (w)
https://riigihanked.riik.ee/rhr-web/#/p ... d=15649875
Meenub miskipärast Pärnu haigla direktori autohange, kus oli nõutav õhuga juhitav haakekonks :wack:
Isegi täispime saab aru, et see auto haigeid ei vea ja direl on vaja näiteks oma paadihaagist vedada...
Pilt
Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 370
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Henn »

Nö suunatud hange. Põhimõtteliselt võib tingimustes olla nõue, et ninas peab olema neli rõngast (tehases paigaldatud). Maaks tõigi ju välja riigihanke seaduse puudused. Kui mingi ametnikujupp tahab konkreetset autot, siis ta ka saab selle. Erasektori õnn ja rõõm on see kinni maksta.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Päris nii lihtne see ei ole, et kirjutad neli rõngast ja ongi audi olemas
Suunatud hanke tegijad peavad päris kavalad olema, et konkurente mitte tagajalgadele ajada.

Vaidlustuse korral peavad oskama nõudeid põhjendada. Suunatud hanke tuvastamisel võib jama päris suureks paisuda.

See loomulikult ei tähenda, et suunatud hankeid ei tehtaks.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

Maaks kirjutas: 03 Nov 2022, 10:40
Kadedus või mis asi sai sind seda siia postitama? (<- see on rumal küsimus, seega õiges kohas)
Mis muud olla saaks. Mul on ju kõigest 4790 mm pikkune ja tal hakkab olema pikem. :twisted: :lol:
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

bitter kirjutas: 03 Nov 2022, 11:30
Ka mulle jääb mulje, et veljesuuruse ja 4939 mm piirangu abil püütakse välistada liiga odavad, mitte piisavalt väärikad autod.
Jah, see oleks tõeliselt piinlik, kui ametnik peaks sõitma, jumal hoidku, Audi A4 Limousine asemel näiteks Skoda Superbiga. Siis ei tea, kohe kuhu häbi pärast silmi peita. Ja mis peaasi, töö kvaliteet ja motivatsioon kuksid ilmselgelt kiiremini kui kivi. Las pööbel sõidab sellistega.
/iroonia/
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Pööbli arvates on ka Superb puhas priiskamine ja ametnikud võiksid üleüldse ühistransporti kasutada.

Selleks, et erasektoriga konkureerida (et mõni ka riigitööd teeks) tuleb vahest mõni millimeeter pikem auto hankesse kirjutada.
Kui võimekad inimesed saavad vastavad hüved hõlpsasti erasektorist, siis jäävad riigi kabinetid tühjaks.

Jah siin võib kindlasti korraliku koguse tähti ritta laduda teemal, kui palju millimeetreid on ühele või teisele ametnikule enam kui küll või ilmselgelt liiga vähe.

Vaatamata kulutatud ajale, energiale ja interneti mahule ilmselt tõde siiski ei selguks
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

Madlobster kirjutas: 03 Nov 2022, 14:40
Kui võimekad inimesed saavad vastavad hüved hõlpsasti erasektorist, siis jäävad riigi kabinetid tühjaks.
Üldjoontes võimekatest inimestest on need niikuinii tühjad (erandeid leiab nagu ka heinakuhjast võib nõela leida) ja jäävad isegi siis kui auto pikkusele veel pool meetrit juurde panna ja velg natuke suuremaks teha :D
Üks huvitav tingimus jäi veel silma, alla 14 kõlari ei sobi mitte. :wack: Sõidukil on puutetundliku ekraaniga tehase audiosüsteem (min. 14 kõlarit)
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

alati ei ole kõik asjad nii nagu paistavad
endal aegajalt selle teemaga kokku puutununa tean, kus hanke kirjutaja pädevus hangitava toote/teenuse alal on täiesti null.
Hanke korraldajat konsulteerinud ettevõte aga ei tohi hankel ise osaleda, seega tihti kirjutatakse hange kokku oma peast, copy paste kuskilt sarnastest eelnevatest hangetest, natuke pläusti internetist juurde ja pannakse hange püsti.
Samas teatakse hinnapiiri, mis antud toote hankimiseks mõeldud on. Ilmselgelt soovitakse saada maksimaalset tulemust, siis lisatakse lihtsalt täiest umbes enda arust väärtust tõstvaid elemente, mis tegelikult tihti hanke läbi kukutavad.

Võõrana hanget lugedes ei jää kahtlust, et asi on suunatud ühte auku. Telgitagust teades tean, et hanke kirjutass kokku ülemuse nõudel tehnikavõõras 56 aastane ametnikumammi.

Olen pidanud ise hangetel mitte osalema, kuna hanke tingimused on teadmatusest kokku kirjutatud ja seetõttu ülitotrad ning ahnusest ka liiga nõudlikud, aga konsulteerida ei saa, kuigi mammi seda väga vajaks.

Mis ei tähenda, et suunatud hankeid ei tehtaks :D
Mis tähendab, et kui mõni hange sulle endale suunatake, või on sul omal võimalus "natuke hämaras toas" näpud võisse pista, siis istud tasa nagu kult rukkis :D
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 370
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Henn »

Madlobster kirjutas: 03 Nov 2022, 20:35
alati ei ole kõik asjad nii nagu paistavad
endal aegajalt selle teemaga kokku puutununa tean, kus hanke kirjutaja pädevus hangitava toote/teenuse alal on täiesti null.
Hanke korraldajat konsulteerinud ettevõte aga ei tohi hankel ise osaleda, seega tihti kirjutatakse hange kokku oma peast, copy paste kuskilt sarnastest eelnevatest hangetest, natuke pläusti internetist juurde ja pannakse hange püsti.
Samas teatakse hinnapiiri, mis antud toote hankimiseks mõeldud on. Ilmselgelt soovitakse saada maksimaalset tulemust, siis lisatakse lihtsalt täiest umbes enda arust väärtust tõstvaid elemente, mis tegelikult tihti hanke läbi kukutavad.

Võõrana hanget lugedes ei jää kahtlust, et asi on suunatud ühte auku. Telgitagust teades tean, et hanke kirjutass kokku ülemuse nõudel tehnikavõõras 56 aastane ametnikumammi.

Olen pidanud ise hangetel mitte osalema, kuna hanke tingimused on teadmatusest kokku kirjutatud ja seetõttu ülitotrad ning ahnusest ka liiga nõudlikud, aga konsulteerida ei saa, kuigi mammi seda väga vajaks.

Mis ei tähenda, et suunatud hankeid ei tehtaks :D
Mis tähendab, et kui mõni hange sulle endale suunatake, või on sul omal võimalus "natuke hämaras toas" näpud võisse pista, siis istud tasa nagu kult rukkis :D
Ilma guugeldamata (õpitud abitus), küsin uudishimust. Miks PPA-l on juba üsna mitu aastat WAG masinad? Kas see hange tehtigi mitme aasta peale. Sõidukid ilmselt tehase hinnaga, aga järelteenindus ikka mingi kopika toob kassasse ju. Mismoodi Möller/Skoda selle lepingu said. Või miks nt Mazda 6-ga ei võiks patrullida.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Henn kirjutas: 03 Nov 2022, 20:45
Või miks nt Mazda 6-ga ei võiks patrullida.
Tegelt võib daciaga ka patrullida, lühemad otsad võiks suisa tõuksiga võtta.
See tähendab, et vahet pole mis grupi veermik neil ka poleks, leiduks alatai keegi, kes arvab, et saaks ka odavamalt.

Ei saa rääkida tõsiselt võetavusest, kui jõuorganite tehnika on odavaim võimalik, et isegi lihtlabastele moosivarastele (rääkimata muule maailmale) nalja ja meemimaterjali pakub.

Ma ise ei oleks liiga õnnelik, kui me alles daciale ja mazdale suunatud hankeid peaksime korraldama.

Meanwhile in Dubai

Pilt
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Turist kirjutas: 03 Nov 2022, 09:38
Lisa 1 Tehniline kirjeldus.docAutode riigihanked on huvitavad. Nõuded on nii spetsiifilised, et ilmselt õngitsetakse mingit konkreetset mudelit? :D Sellist küsimust ju kellelgi ei teki, et miks neid kõiki nimetatud asju on ametnikel töö tegemiseks vaja. Kui 19" valuvelje asemel on 18" (või on 19" plekkvelg), auto pikkus ei ole vähemalt 4939 mm, automaatkäigukastil ei ole vähemalt 7 käiku, kui salong ei ole nahast..., jääb töö tegemata? (w)
https://riigihanked.riik.ee/rhr-web/#/p ... d=15649875
Turist, kas sul on igav või? Jätkuvalt postitad siia foorumisse mingeid mõttetuid teemasid, millel ei ole mootorrattasõiduga mitte midagi pistmist. Mine sõida parem või hangi endale load, sest ma kipun arvama et sul A-katti ei ole.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

mx77 kirjutas: 03 Nov 2022, 22:10
Turist, kas sul on igav või? Jätkuvalt postitad siia foorumisse mingeid mõttetuid teemasid, millel ei ole mootorrattasõiduga mitte midagi pistmist. Mine sõida parem või hangi endale load, sest ma kipun arvama et sul A-katti ei ole.
Neljapäeva õhtul juba nädalavahetust alustanud? :bsmile:
Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 370
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Henn »

Tegelt võib daciaga ka patrullida, lühemad otsad võiks suisa tõuksiga võtta.
See tähendab, et vahet pole mis grupi veermik neil ka poleks, leiduks alatai keegi, kes arvab, et saaks ka odavamalt.

Ei saa rääkida tõsiselt võetavusest, kui jõuorganite tehnika on odavaim võimalik, et isegi lihtlabastele moosivarastele (rääkimata muule maailmale) nalja ja meemimaterjali pakub.

Ma ise ei oleks liiga õnnelik, kui me alles daciale ja mazdale suunatud hankeid peaksime korraldama.

Meanwhile in Dubai

Pilt
[/quote]

Ma täitsa puhtast uudishimust küsisin. Mul on PPA-ga normaalsed suhted ja ma ei arva ka, et nad peaks mingi käruga patrullima. 4x4 ja 200+kw on peale Skoda teistel ka, sellest tekkis küsimus.
Ma olen Superbi tagaistmel istunud paar korda ja oma tegudest aru andnud. Olen sellest tulenevalt muutnud oma liikluskäitumist (vähe küll, aga asi seegi) ja isiklik auto on ka nüüd Superb :) Ja polnud plaanis Mazdat maha teha kui nii tundus.
Aga lähme lollide teemadega edasi ja jätame PPA oma Skodadega patrullima.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Turist kirjutas: 03 Nov 2022, 22:14
mx77 kirjutas: 03 Nov 2022, 22:10
Turist, kas sul on igav või? Jätkuvalt postitad siia foorumisse mingeid mõttetuid teemasid, millel ei ole mootorrattasõiduga mitte midagi pistmist. Mine sõida parem või hangi endale load, sest ma kipun arvama et sul A-katti ei ole.
Neljapäeva õhtul juba nädalavahetust alustanud? :bsmile:
Sorry, mul ei ole sinu lolli kommet paska suust välja ajada ei neljapäevaõhtul ega ka nädalavahetusel ega ka ühelgi muul päeval.
Tahad riigihangetest targutada vali Õhtuleht.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

mx77 kirjutas: 03 Nov 2022, 22:29

Sorry, mul ei ole sinu lolli kommet paska suust välja ajada ei neljapäevaõhtul ega ka nädalavahetusel ega ka ühelgi muul päeval.
Tahad riigihangetest targutada vali Õhtuleht.
Tundub siiski, et lood on vastupidised. :lol:
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

pilt.png
pilt.png (85.51 KiB) Vaadatud 633 korda

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Henn kirjutas: 03 Nov 2022, 22:16
Ma olen Superbi tagaistmel istunud paar korda ja oma tegudest aru andnud. Olen sellest tulenevalt muutnud oma liikluskäitumist (vähe küll, aga asi seegi) ja isiklik auto on ka nüüd Superb :) Ja polnud plaanis Mazdat maha teha kui nii tundus.
Aga lähme lollide teemadega edasi ja jätame PPA oma Skodadega patrullima.
Milliste "tehetega" sa nüüd sellisele "tulemusele" jõudsid? :D Kas enda autos istud samuti tagaistmel või satud rooli kah vahel?
Ma enda sõidukitel 98% ajast roolis, 99,99% ajast esiistmel ja seetõttu supperB peale isegi ei mõtleks (ja kui naine raha oleks andnud oleks uus auto jälle Mazda olnud :mrgreen: )
PS Teema on jätkuvalt "Rumalad või segased küsimused jms", seega ikka teemasse.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Prets »

Henn kirjutas: 03 Nov 2022, 20:45

Ilma guugeldamata (õpitud abitus), küsin uudishimust. Miks PPA-l on juba üsna mitu aastat WAG masinad? Kas see hange tehtigi mitme aasta peale. Sõidukid ilmselt tehase hinnaga, aga järelteenindus ikka mingi kopika toob kassasse ju. Mismoodi Möller/Skoda selle lepingu said. Või miks nt Mazda 6-ga ei võiks patrullida.
Aga uuemad autod ei ole enam ammu ainult VAG masinad. Toyotasid ja Subaruid ja muid liigub ka ringi. Üldiselt need hanked tehakse küll ikka päris mitme aasta peale ja arvatavasti Möller tegi odavaima hinna. Ma ei tea, et Mazda 6 oleks nelikuga versiooni, mis oleks ka piisavalt ruumikas. See üks põhilisi argumente neil seal.
(togi)
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

Kas kasutatud metallist tuletõkke uksele(SakuMetall templiga) võiks kuskil turgu olla? Koos ukse raamiga.
Oskate soovitada minit aktiivset eehitusfoorumit, kuhu selle kuulutuse tasuks panna?
Pilt:

Pilt

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas 701 »

Palju sõltub sellest kõrgelt sa seda hindad. Me nt. jahimajale, mis on ühiskondlik projekt ja tuleb pmts ilma rahata valmis teha, otsisime kõik kasutatud uksed ja aknad. Hinnaks kujunes mõni kuuspakk. Ma ise olen Okidokis ja KB liigset kola likvideerinud. Õige hinna korral veetakse pea kõik minema.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

Seda ilmselt keegi kuurile ette panemiseks ostma ei hakka. Kes teab, siis need tuletõkkeuksed on ropult rasked ja selle ära viimine juba ilmselt ei ole seda vaeva väärt.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”