Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

yeekim kirjutas: 31 Dets 2022, 14:51
Madlobster kirjutas: 31 Dets 2022, 14:45
Kui saad kõne nutvalt abikaasalt, et "palun tule ruttu koju, lapsega on vaja kiiresti EMO´sse sõita" (kui sul pole abikaasat või last, siis võid lausesse asetada vanaema, kodus toimuva tulekahju või parajasti toimuva tsikli varguse)

Kas siis kused suits hambus tee ääres, või tiksud paarkümmend minutit järjest ilma probleemideta?

edu sullegi :)
Ja kui see nutulaul toimub lubatud kiirustel ja ikkagi mööda ei saa, mis siis-KRDi mendid RSK!
Sina olidki :D vähemalt üks põhjus miks eelnevalt kirjutasin 99% :D
Ma ei soovi erinevaid hüpoteetilisi "nutulaulusi" enam juurde toota selgitamaks, et tahtlikult ning teadlikult ohtlikke olukordade tekkimisele provotseerimine ei ole ok tegevus. Pole vahet, kas selle põhjuseks on lihtsalt nu'** või haiglane trahvi tegemise vajadus. Ei kodaniku ega veelvähem ka seadusesilma poolt.
Kui soovid võid koju (või kuhu tahes) sõitmisele kulutada aja, mille jooksul on kotis olev sepik kõvaks ja piim hapuks läinud ning samuti soovi korral ja piisava vaba aja olemasolul kasvõi kõik tee ääres olevad postid suits hambus ära märgistada.

Ilusat lõppu :bsmile:


Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Madlobster kirjutas: 31 Dets 2022, 15:02
........ et tahtlikult ning teadlikult ohtlikke olukordade tekkimisele provotseerimine ei ole ok tegevus. Pole vahet, kas selle põhjuseks on lihtsalt nu'** või haiglane trahvi tegemise vajadus. Ei kodaniku ega veelvähem ka seadusesilma poolt.
......
.......Ning de facto tegeles patrull liikluse turvalisemaks muutmise asemel risti vastupidise tegevusega st provotseeris juhte rikkumisele ja selle tagajärjel võimaliku avarii tekkimise võimaluse loomisega. Haiglase trahvi kirjutamise vajaduse rahuldamiseks riskiti teadlikult olukorraga, mille ühe võimaliku tagajärjega oleks tulnud mõnel perel aastavahetus peielauas mööda saata. :evil:

Ilusat lõppu :bsmile:
Et siis süüdi on möödasõidetav, mitte ebavajaliku ja ohtliku/kiirust ületavat manöövrit tegev sõiduk :roll:

Läheb sinna Sinu signatuuri aukku....

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

yeekim kirjutas: 31 Dets 2022, 15:40
Madlobster kirjutas: 31 Dets 2022, 15:02
........ et tahtlikult ning teadlikult ohtlikke olukordade tekkimisele provotseerimine ei ole ok tegevus. Pole vahet, kas selle põhjuseks on lihtsalt nu'** või haiglane trahvi tegemise vajadus. Ei kodaniku ega veelvähem ka seadusesilma poolt.
......
.......Ning de facto tegeles patrull liikluse turvalisemaks muutmise asemel risti vastupidise tegevusega st provotseeris juhte rikkumisele ja selle tagajärjel võimaliku avarii tekkimise võimaluse loomisega. Haiglase trahvi kirjutamise vajaduse rahuldamiseks riskiti teadlikult olukorraga, mille ühe võimaliku tagajärjega oleks tulnud mõnel perel aastavahetus peielauas mööda saata. :evil:

Ilusat lõppu :bsmile:
Et siis süüdi on möödasõidetav, mitte ebavajaliku ja ohtliku/kiirust ületavat manöövrit tegev sõiduk :roll:

Läheb sinna Sinu signatuuri aukku....
Kas "ebavajalik möödasõit" on väide või fakt?
Kas olen kasvõi korragi möödasõitja süütust väitnud?

Minu signatuuri aukku... (w)

Lp @yeekim sul on täielik õigus jääda oma arvamusele ning teatud rakursi alt vaadates on sul ka õigus.
On täiesti ebavajalik mind minu poolt mitte väljendatud väidetega pilduda. Ma aktsepteerin ka ilma selleta sinu seisukohta ning samuti väljendasin, et sul isiklikult on täielik õigus määrata oma sõidu ajaline kestvus. Otse loomuliklt on sul ka õigus teha teel olles sinu poolt väljendatud/või ka veel väljendamata toiminguid soovitud koguses ja ka kestvuses.

Ma juhtisin tähelepanu ainult patrulli (võib olla ka mõne kodaniku, kelle erinevad liikluses tehtavad tegevused tekitavad või võivad tekitada ohtlikke olukordi) tegevuse eetilisele ja moraalsele aspektile.
Hüpoteetiline "nutulalul" oli vaid püüdeks selgitada, et sa ei ela üksinda maailmas. Nii mõnelegi võib kellegi oma huvidest/suvast lähtuv ebaeetiline tegevus maksta rohkem kui 20 minutit lemmikseebika algusest.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vint »

Konstanteerin fakti, mille järgi näikse liiklus olevat Hullulevähile sütik, sae käima tõmbamiseks. :)
Vastupidiselt kõigile ootustele ei hakka ma nüüd teda maha laitma ega manama. Eks igal ühel meist ole omad õrnad huvid.

Soovin ühtlasi asjaosalistele head lõppu ja edu selles. :bsmile: 8)

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

jah, liikluse takistamises on süüdi LIIKLUST TAKISTAV juht! nüüd tuli küll täielik imelugu ja ilmaüllatus välja :lol:

mismoodi sa tõlgendad manöövrit kui ebavajalikku, kui sinu ees venib mingi tegelane lubatud piirkiirusest märkimisväärselt aeglasemalt või tegeleb mingite väga arusaamatute valikutega (a'la sujuvas pikas, hea nähtavusega kurvis kiiruse märgatav alandamine, kui pole väljas isegi mitte soovitavaid väiksema kiiruse märke)? manöörvil on täiesti ilmselge ja absoluutselt, selgelt ja üheselt defineeritav eesmärk ja põhjus. eriti veel maanteel, kus enamasti sõidetakse siiski päris pikka maad/tükk aega sellise ühtlase kiirusega. sellistele "aga mul on aega küll" tegelastele ja sedavõrd lolli juttu ajavatele isikutele on mul ainult üks response...kui sul on aega küll siis nahh sa autoga siia maanteele ronisid? mine jala! tallinnast pärnusse? jah, pole probleemi ju...sul pidi olema aega küll, kuskile pole kiiret ja kõik need muud tolajutud. mis see päevake jalutuskäiku siis ära ei ole...sul on ju aega küll, kasuta siis seda aega, mida sul küll on ja ära roni maanteele teisi liiklejaid takistama, loodust reostama, ebavajalikku müra, ohtlikke olukord tekitama jne.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Lp @Vint olen sinu üllameelsusele siiralt tänulik (w) ning soovin sullegi ilusat aastavahetust. :bsmile:
Ühtlasi nõustun sinu konstanteeritud faktiga, et mul on tõepoolest keskmisest madalam valulävi (mitte ainult liikluses toimuvaga seoses (muud teemad lihtsalt ei ole selle foorumi konteksti arvestades siin kajastamiseks sobilikud)) küsitava eetilise ja moraalse käitumise ja suhtumisega kodanike suhtes, olenemata, kas subjektil on pagunid või mitte.

:bsmile:
EDIT:
Ps. saagimiseks on rohkem hambaid vaja kui ainult mina üksi ;)
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ain »

Ma ei tea.. see tundub selliste kibestunud inimeste tüüpilise hädaldamisena kuidas kõik teised on alati nende hädades süüdi.. Kui keegi neile peaks ütlema, et miks sa liiklust rikkusid või miks sa üle pideva joone sõitsid siis esimene küsimus, et mis menti sa mängid.. Ma ise mõtlen, et kas need inimesed kes seal kommivad sattudes ise olukorda kus neil näiteks politsei abi peaks vaja minema hakkavad siis ka kiunuma ja kuhugi helistama kui politsei näiteks neile väljakutsele saabudes valesse kohta pargib, kiirust ületab, üle muru sõidab või mis iganes "valesti" teeb? Või sattub teepeal ette kellegi vanaema kes sõidab rahulikult oma surnud abikaasa hauale paar korda aastas 80-ga..Julmad probleemid.. Kui palju siis on neid patrulle üldse liikumas kes vahest aeglasemalt sõidavad ja oma tööd teevad? Nädalavahetusel näiteks peaks olema kogu Järvamaa peale üks patrull.... Ja no sõidab veidi aega aeglasemalt.. mis siis juhtub? Kui saad sõidad mööda ja elu läheb edasi!
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Aiaaugust paistval aial on auk sees, millest paistab aed
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

vanalendur
Postitusi: 495
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

Madlobster kirjutas: 31 Dets 2022, 14:45
Kui saad kõne nutvalt abikaasalt, et "palun tule ruttu koju, lapsega on vaja kiiresti EMO´sse sõita" (kui sul pole abikaasat või last, siis võid lausesse asetada vanaema, kodus toimuva tulekahju või parajasti toimuva tsikli varguse)

Kas siis kused suits hambus tee ääres, või tiksud paarkümmend minutit järjest ilma probleemideta?

edu sullegi :)
Mitte, et ma viitsiks 20minutit teo sabas venida aga kui lapsega on vaja kiiresti EMO'sse sõita ja parasjagu pole sõidutajat siis selle jaoks on kiirabi, boonusena saab seal kohapeal kiiremini jutule ja ei pea sabas passima. Tulekahju puhul aitab tuletõrje. :wack:
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

vanalendur kirjutas: 01 Jaan 2023, 02:43
selle jaoks on kiirabi, boonusena saab seal kohapeal kiiremini jutule ja ei pea sabas passima. :wack:
https://www.postimees.ee/2912721/kriiti ... rand-tundi
https://epl.delfi.ee/artikkel/50943290/ ... kuue-tunni
https://ekspress.delfi.ee/number/954660 ... 94-kiirabi

Konteksti arvestades pole minu ülal olevad lingid asjakohased. Aga lihtsalt suusoojaks ilma nimetatud asutuse siseprobleemide lahkamise soovita siis, et pole vaja ulguda, kui mingil hetkel olla olukorras ja eeldatud boonused ei realiseerugi. See selleks.

Mul tegelikult puudub igasugune soov arutada võimalike põhjuste üle, miks möödasõit võiks olla õigustatud (kellel on selleks vanaema, kellel laps, sünnitav naine, või kl 21:50 avastatud fakt et kesvamärjuke on otsa saanud vms) või õigustamata (õnnetuse tekkimise risk, lõputu ajalise ressursi kasutamise võimalus, süütenööri puudumine vms).
Näide oli toodud ainult selleks, et pole vaja arvata, et elad üksi maailmas so kui mul pole vaja siis ei pea seda vajadust olema ka kellelgi teisel. Kui mul on aega siis peab seda aega olema igal või vähemalt samal hetkel ka kõikidel teistel jms.
Samuti puudub igasugune soov subjekti ja objekti vahetamisel või subjekti asendamisel tekkivate olukordade tõttu teemale lõputuid uushindamisi konstrueerida. (80 aastane mutike kulgeb selverisse petti ostma, või surnuaeda küünalt viima, või muu taoline)

Fookus oli ainult konkreetses sündmuses osalenud patrulli käitumise eetilisel aspektil. Heakskiitva või ka neutraalse seisukoha korral võiks siis PPA sellise strateegia ametlikult tööprotsessidesse lisada ning koolis rohkem kiusatud või muuks kõlbmatud konstaablid maanteedele kolonne tekitama saata?

Head Uut :bsmile:
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 722
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Head uut! ja näe, õnnestuski möödunu lõpus visata veel üks teatav lõhkeseadeldis linnukasvatusasutusse. (vabandan nende ees, keda ei õnnestunud sellega solvata!)
Isand Hullhomaarile retsept siin tuuleveskitega võitlemise eest... lihtsam oleks olnud selle viimase lause välja tulla juba varem.
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Madlobster kirjutas: 01 Jaan 2023, 12:13
[....... Heakskiitva või ka neutraalse seisukoha korral võiks siis PPA sellise strateegia ametlikult tööprotsessidesse lisada ning koolis rohkem kiusatud või muuks kõlbmatud konstaablid maanteedele kolonne tekitama saata?

Head Uut :bsmile:
Hoi!

Niipalju, kui mina neid tunnen, on nad just koolis iseenda ja teiste eest seisnud, ehk politseinikuks ei hakatud Hulluhomaari kättemaksuks!
Ja antud näitel tegid nad oma tööd, mida ka selgitati!

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Kindlasti on politsei ridades enamuses tublid mehed ja naised, kel maailmavaade õige ja soov seda paremaks teha.
Kuid kindlasti on seal ka para kogus “mente” kelle päeva teeb vahest heaks lihtsalt kellelegi ärapanemine, sest neil on see võimalus ja õigus. Ja nende hulgas on nii neid, kes seda teadlikult teevad, kui ka neid kes ise oma eksimusest arugi ei saa. Kokkupuudet on kunagi olnud mõlema tüübi esindajatega.
No ja kui lugeda nende selgitusi enda tegevuse kohta, siis kui tihti on sealtpoolt öeldud, et jah, meie enda tegevus jättis soovida või oli lausa väär. Isegi siis jagub õigustust, kui ikka ilmselgelt kolistati ämbrit. Ringkaitse toimib erinevates instantsides ikka väga hästi, kui just kellestki lahti ei taheta saada.
Aga vastukaaluks, eks meilgi ole nii. Jääd rikkumisega vahele, aga alati on mitu põhjendust miks see just nüüd esimest ja ainsamat korda juhtus ning täiesti arusaamatul kombel just politsei silma all. Muidu oleme nagu prillikivid.
Eneseõigustamine on enamuses veres.

Head ja turvalist uut kõigile!
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Mainitud asutuse ja liikluses kinni peetu võimaliku eneseõigustuse vajaduse ajendid ning motiivid ei põhine samadele alustele, seetõttu pole neid võimalik võrrelda ega ka kasutada kontekstis "kui sina võid, siis mina ka võin" ühte patta panemiseks.
Ühtlasi tänan kõnealuse asutuse töötajate võimalike maailmavaateliste erisustele tähelepanu juhtimis eest. :bsmile: Mulle endale ei jõudnud kohale, et kellelegi võib see suurt üllatust valmistada ning jäi seetõttu ka mainimata. :D
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Madlobster kirjutas: 01 Jaan 2023, 16:35
Mainitud asutuse ja liikluses kinni peetu võimaliku eneseõigustuse vajaduse ajendid ning motiivid ei põhine samadele alustele, seetõttu pole neid võimalik võrrelda ega ka kasutada kontekstis "kui sina võid, siis mina ka võin" ühte patta panemiseks.
Mõte oli, et eks me kõik ole lihtsalt inimesed. Mitte, et kui üks võib, siis on ka teisel õigus või õigustus samaväärselt käituda.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Keegi mürasummutavate kõrvaklappidega töö tegemiseks on kokku puutunud?
Ma olen vaadanud mingeid asju, mis on mõeldud tulirelvadega paugutamiseks aga kas need summutavad ka muud müra? Elektrilised tööriistad jms?
Midagi sellist: https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B085PXXLJR?th=1
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Odavamatest ei tea midagi a sõbral olid zekleri omad. Maksid muidugi veidi üle 400€ veidi a võis muru niites ka juttu ajada telefoniga. Naisele peltori omasid proovinud ja praegused ala 160€ on juba päris ok. Muusikat kuulates läheb vaikseks kohe kui keegi läheduses räägib jne.
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vint »

Olen. Esimesed olid Lidlist ostetud ja suht keskmine. Muusika kuulamiseks sobib ideaalselt, müra summutamiseks mitte.
Jäid koduseks kasutamiseks läpakaga. Bass on hea. Teravama löök müraga hakkab klõpsuma, ei oska ära siluda.

Masina roolis olles on nüüd Sony WH-CH710N ja kiidan.
Mõlemad saab loomulikult moblaga paaritatud, st kõned ja muusika kõrvikute kaudu.

Üldiselt on kallimad paremad. Aga ei tasu vaadata mingeid üüber ägedaid puuust tehtuid ja muidu üle võlli disainiga.
Sony miinuseks ütleksin kokku pakitavuse. Lidli omasid saab igat pidi keerata kompaktsemaks ja vasak parem -pool on selgemalt märgitud, võrreldes Sonyga.

Väike märkus
*Jutt siis vastumüra süsteemiga klappidest, kui Mäkk nüüd selle vastu huvi tundis.
Kasutaja avatar

Wtf3000
Postitusi: 69
Liitunud: 19 Mär 2018, 22:53
Tsikkel: DL1000
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 29 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Wtf3000 »

Ma Bose Quietcomfort 45'ga terve eelmise suve muru niitnud ning väga edukalt saab podcastid kuulatud, suhtelises rahus. Ilma ei tahagi enam väga. Kuid ega täiesti nulli välist müra ei võta, sest niiduk mingi 100db ja kohe operaatori kõrval.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

sony 1000xm3 olen kasutanud töö tegemisel müra summutamiseks (ja ka igal pool mujal ning igasuguse erineva müra jaoks). toimivad ülimalt hästi, kuid ega päris kõrval lendu tõusvat reaktiivlennukit nad kahjutuks ei tee...eks igal sellisel vidinal ole omad piirid, mida nad suudavad. sonyde väga kõva eelis on see, et nad suudavad edukalt neutraliseerida ära ka väga madalad helid. näiteks kunagi suvel ei saanud hommikul magada kuna kell 6 hakati kõrval tänaval täpselt akna all kopaga asfalti üles võtma vms...klapid pähe ja aitas nii palju, et sai edasi magada :D igasuguseid muid ANC'ga klappe olen veel omanud ja kasutanud aga nii hea pole ükski teine asi küll seni olnud. igasuguste püssi paugutamise klappidega ei oska võrrelda, aga kaldun arvama, et need on optimeeritud justnimelt püssipaugu heli summutama ning muu sagedusvahemikuga päris nii hästi hakkama ei saa.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Jah, ikka aktiivsummutusest räägin. Selliseid, mis koju-kontorisse mõeldud ei lähe hästi peale. Mul on sellised täitsa olemas ja kasutusel. Müra summutavad küll nagu vaja aga ma kaldun arvama, et kui neid pidavalt mürarikkas keskonnas ja füüsilise töö tegemiseks kasutada siis jääb nende eluiga lühikeseks. Teiseks on nendes töö tegemiseks mõeldud variantides tüüpiliselt kasutusel AAA akud/patareid, mida saab lihstalt asendada, kui aku peaks tühjaks saama või on laadimine sootuks ununenud.
Reaktiivlennukit ei üritagi summutada ega totaalset vaikust saada aga elektritööriistade, niidukite või tolmuimejate müra võiks ikka enam-vähem talutavaks summutada.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

3M aktiivse mürasummutusega klapid, pea absoluutne vaikus ka töö pinkide ja võimsa imurisüsteemi kõrval.

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas 701 »

Püssi laskmise omad muru niitmiseks ei kõlba, kuna nad ühtlase müra ja jutu lasevad läbi. Midagi ei summuta, pigem saab nupust võimendada. Ära lõikavad vaid paugu. Paugu hetkel on eetris vaikus. Või õigemini see, mis klapist endast läbi kostab.
Raadioga või mingi muu lahendusega mula kuulamise klapid summutavad ühtlast müra just nii hästi, kui nad seda tegema on loodud. traktoriga rohtu pläristada ja Elmarit kuulata on ideaalsed. Tiirus püssi laskmiseks ei kõlba. Odavamad kipuvad üldiselt kehvemad olema. Vähemalt need, mis meil majapidamisest läbi käinud on. Jutt on siis isikukaitsevahendistest, mitte meelelahutusseadmetest.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul on kõrvasisesed BT kõrvaklapid, mis on ka siis nö müra summutavad. Traktoriga muru niites raadiot kuulata igati OK, aga üks oht on, et kui traktoriga midagi juhtub, siis ei kuule midagi. Mul terapuki laager läks laiali ja kui naine poleks aias olles kuulnud, et midagi koliseb, siis ma oleks võibolla täitsa sodiks selle niiduki lasknud.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

torukanlis oli video, kuidas perenaine klapid peas pu-ts-unu-tsuta-jaga tuba kraamis tähelepanemata, et "abivalmis" abikaasa oli särtsuvooliku seinast välja tõmmanud.
Mitte, et kuulmekile loksutamine tümmiga kuidagi kahjutum oleks (lõbusam kindlasti) aga mõne seadme puhul võib oma tähelepanematuse või "abistava" sõbra kaasabil hulka aega tühja rapsida :bsmile:

Edit: Speller roogib välja täiestis siivsat emakeelset dialekti :ner:
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1271
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 42 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas isakene »

Madlobster kirjutas: 06 Jaan 2023, 17:04
...pu-ts-unu-tsuta-jaga...

Edit: Speller roogib välja täiestis siivsat emakeelset dialekti :ner:
Grammatiliselt korrektse pudsunudsija'ga pole mingit probleemi 8)
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Mitte Wörokad kasutavad huumori lisamiseks seda "keelatud" versiooni/väljendust sellest sõnast. Aga jah grammatiliselt on pudsu- õige
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tort »

Teatage värdkeelest kohe -
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vint »

Nojah, nii võiks tänapäevase keele kohta arvata, et seda õiget Eesti keelt räägiti hoopis eelmisel sajandil, 1900 alguses.
Keel muutub aja jooksul ja tasuks vaadelda kui põnevat nähtust, mille tunnistajateks oleme praegusel hetkel.

Harava viitsib keegi mõtelda või uurida täpsemaid mõjutajaid, veel vähem küsida kellegilt.
Kui nüüd enda lapsepõlvest meenutan siis vanavanemad oskasid nii Võru murret kui ka Mulgi oma, teisalt oli mõjutusi Tartu suunalt.
Ilmselgel mängis asukoht oma rolli, kuna oldi eelmainitute keskel.

Ise olen pooleldi juba Põdrastunud. Võib vabalt olla, et tulevikus lisandub kõigele "Kalevipoja murre". :mrgreen:
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

tulevik koosneb nägudega kuklitest ning "tre idk lol vbl krt "tr a" nsm"
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”