Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 722
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Pole ehk päris rumal, kuid siiski segane küsimus - teab keegi mulle kohe puusalt hammaste vahele visata inglise+vene keelse "volikirja mootorsõiduki kasutamiseks" ehk neiupõlvenimega volituse ametliku põhja/blanketi... loomulikult võivad ka eraldi olla (inglise kantseliidiga saan hakkama, venekeelse jaoks kasutaks parema meelega ametlikku põhja), sest ümberkirjutamise-kujundamisega saan hakkama. Põhjus, teadagi, asub ca. 1000km lõunas.


Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

Kuidas kuuskant-terase mõõtusid näidatakse, kas maksimaalne mõõt ehk nurgast nurgani või kahe külje vaheline mõõt?
Kasutaja avatar

Irual
Postitusi: 249
Liitunud: 11 Okt 2010, 19:37
Tsikkel: vändast käima
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Irual »

Külg-külg nagu mutrivõtmed.

Edu, L
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

Tänan, siis sobib väga hästi, sest mul oleks vaja 46 mm ja täpselt sellist ka pakutakse. Äkki keegi siin ka (hobikorras) tegeleb metallitöödega ja saab öelda umbes kui palju selliste asjade tegemine maksma võiks minna. Materjali võin ise hankida kui just tegijal juhuslikult täpselt sobivat materjali olemas ei ole. Detailide koguseks võiks arvestada esialgu 4 tk (nii mutrit kui toru) ja ilmselt tuleks natuke väiksemas mõõdus (mille joonist praegu pole) ka 4 tk. Materjaliks oleks roostevaba teras AISI 316L. Mutri tegemiseks oleks siis mainitud 46 mm kuuskant. Toruosa tegemiseks 40 mm ümarteras. Olen kuulnud, et roostevaba terase treimine on veidi raskem, ka keerme lõikamisel võib tõmmata keermetükke ära (kunagi lasin mõned väliskeermega detailid teha ja seal oli seda näha), seega tegijal kindlasti peaks olema kogemus roostevaba materjaliga kuna see natuke maksab (selliste mõõtude puhul kiire otsing andis hinnaks u. 150-200 eur/m) ja ei tahaks niisama raisku lasta.
Toruosa pildil punasega maha tõmmatud osa jääb välja ehk keeret ei ole vaja. Ei ole vaja mingit sajandik millimeetri täpsust, piisab u. 0,1-0,2 mm-st. Peaasi, et mutter kenasti toruosa kinni hoiab ja keere õige on.
Manused
Clipboard2.jpg
Clipboard.jpg
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Ehk Sulle on siis roostevaba "ameerikankat" vaja?

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Tuuletallaja kirjutas: 28 Jaan 2023, 11:32
Pole ehk päris rumal, kuid siiski segane küsimus - teab keegi mulle kohe puusalt hammaste vahele visata inglise+vene keelse "volikirja mootorsõiduki kasutamiseks" ehk neiupõlvenimega volituse ametliku põhja/blanketi... loomulikult võivad ka eraldi olla (inglise kantseliidiga saan hakkama, venekeelse jaoks kasutaks parema meelega ametlikku põhja), sest ümberkirjutamise-kujundamisega saan hakkama. Põhjus, teadagi, asub ca. 1000km lõunas.
Ametlikku blanketti ei teagi, et kunagi oleks olnud, volikiri suht vabas vormis kogu aeg olnud, see, et keegi neid poes valmis kujul müüs ei tähenda, et see ametlik oli.
guugelda ja kui natuke ikka aru saad, siis leiad vast sobiva.
vene keeles: доверенность на автомобиль образец
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

yeekim kirjutas: 30 Jaan 2023, 07:05
Ehk Sulle on siis roostevaba "ameerikankat" vaja?

edu

Veemõõtjaliitmik oleks õigem, kuigi ma ei kasuta neid veemõõtja jaoks. Ameerika ühendusi on sobivast roostevabast terasest olemas, aga nendel on toru ja mutri keermete erinevus 2 astet ehk näiteks 1" toruühenduse korral on mutri keere 1 1/2", aga veemõõtjaliitmikel on 1" toru ja 1 1/4" mutter. Ei leidnud ka väljastpoolt Eestit midagi peale Aliexpressist Hiina toodangu, mis ei ole AISI 316L materjalist tehtud, vaid "lahjemast" roostevabast. :roll:

KXBTVL
Postitusi: 80
Liitunud: 24 Juun 2017, 12:31
Tsikkel: Honda CB750 ;Honda CRF450X
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas KXBTVL »

Turist kirjutas: 29 Jaan 2023, 23:50
Tänan, siis sobib väga hästi, sest mul oleks vaja 46 mm ja täpselt sellist ka pakutakse. Äkki keegi siin ka (hobikorras) tegeleb metallitöödega ja saab öelda umbes kui palju selliste asjade tegemine maksma võiks minna. Materjali võin ise hankida kui just tegijal juhuslikult täpselt sobivat materjali olemas ei ole. Detailide koguseks võiks arvestada esialgu 4 tk (nii mutrit kui toru) ja ilmselt tuleks natuke väiksemas mõõdus (mille joonist praegu pole) ka 4 tk. Materjaliks oleks roostevaba teras AISI 316L. Mutri tegemiseks oleks siis mainitud 46 mm kuuskant. Toruosa tegemiseks 40 mm ümarteras. Olen kuulnud, et roostevaba terase treimine on veidi raskem, ka keerme lõikamisel võib tõmmata keermetükke ära (kunagi lasin mõned väliskeermega detailid teha ja seal oli seda näha), seega tegijal kindlasti peaks olema kogemus roostevaba materjaliga kuna see natuke maksab (selliste mõõtude puhul kiire otsing andis hinnaks u. 150-200 eur/m) ja ei tahaks niisama raisku lasta.
Toruosa pildil punasega maha tõmmatud osa jääb välja ehk keeret ei ole vaja. Ei ole vaja mingit sajandik millimeetri täpsust, piisab u. 0,1-0,2 mm-st. Peaasi, et mutter kenasti toruosa kinni hoiab ja keere õige on.
Milleks 316L Kas kasutate seda kontsentreeritud hapete(sool,väävel või lämmastikhape) keskkonnas.Kui kavatsete nipli ühendada keevisliitega,siis õmbluse korrosioonikindlus langeb (osa legeerivaid elemente põleb välja)
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

KXBTVL kirjutas: 30 Jaan 2023, 12:59
Milleks 316L Kas kasutate seda kontsentreeritud hapete(sool,väävel või lämmastikhape) keskkonnas.Kui kavatsete nipli ühendada keevisliitega,siis õmbluse korrosioonikindlus langeb (osa legeerivaid elemente põleb välja)
Hapetega puutub kokku jah, aga mitte kontsentreeritud, vaid lahjendatud hapetega. Oleks vaja keevitada. Kui kasutada "lahjemat" roostevaba, siis vist jääks neid elemente veelgi vähem ja korrosioonikindlus oleks veel kehvem?
Kasutaja avatar

Irual
Postitusi: 249
Liitunud: 11 Okt 2010, 19:37
Tsikkel: vändast käima
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Irual »

Pead siis keevitamisel ka sellega arvestama: vastava koostisega täitematerjal + argoon nii seest kui väljast.

Edu, L

saarlane
Postitusi: 213
Liitunud: 08 Dets 2003, 18:24
Tänatud: 30 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas saarlane »

Tere!


Ma arvan, et minul on see AISI316L materjalist sobiv liitmik tootevalikus olemas:

https://www.schwer.com/en_GB/connection ... ZzaXplPTYw

GF-144F1-2/3-7

PN25 bar
kuuskant on küll 50mm

Hinnast ja saadavusest saab rääkida kirjutada: enerhyd@gmail.com


Lugupidamisega, Janis Meri alias saarlane.

motoreis
Postitusi: 238
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 135 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas motoreis »

Kuidas käituda? Olen kahe vahel.

19" Mitas E07+ rehv, siselohvita. Eelmisel hooajal juhtus, et jooksis suve jooksul 3-4 korda tühjaks/pehmeks. Õhk sai sisse ja kestis jälle nädala, siis hakkas pehmeks muutuma. 2 hooaega all olnud ja mustrit veel jagub.

Kas tasub rehvitöökojas lasta viga või auku otsida või pole mõtet aega ja raha raisata ja pigem uus osta? Võib olla ka veljelt maha võtmine ja uuesti peale panek eemaldab liiva või mis iganes võib rehvi ja velje vahel olla.
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kiilas »

motoreis kirjutas: 02 Veebr 2023, 19:22
Kuidas käituda? Olen kahe vahel.

19" Mitas E07+ rehv, siselohvita. Eelmisel hooajal juhtus, et jooksis suve jooksul 3-4 korda tühjaks/pehmeks. Õhk sai sisse ja kestis jälle nädala, siis hakkas pehmeks muutuma. 2 hooaega all olnud ja mustrit veel jagub.

Kas tasub rehvitöökojas lasta viga või auku otsida või pole mõtet aega ja raha raisata ja pigem uus osta? Võib olla ka veljelt maha võtmine ja uuesti peale panek eemaldab liiva või mis iganes võib rehvi ja velje vahel olla.
Esimese asjana pihusta Fairy(seebi) veega üle(ventiil ka) ja vaata kas leiad ise lekkekoha,kui ei, siis võid lasta rehvikeskuses kuskil maha+uuesti peale rehviserva hermeetikuga(must möga) proovida kui 10-20€ palju pole.

Begemot
Postitusi: 173
Liitunud: 24 Dets 2008, 11:37
Tsikkel: suzuki Bandit
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Begemot »

Kas keegi teab kust saaks esiamordi kaitse kumme. Selliseid kummist lõõtsad (60 mm +). Olen otsinud ja ei leidnud.
Ma ei karda kuradit, olen põrgu Jüriga juttu rääkinud.

Assamait
Postitusi: 196
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 139 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Assamait »

Begemot kirjutas: 20 Veebr 2023, 16:45
Kas keegi teab kust saaks esiamordi kaitse kumme. Selliseid kummist lõõtsad (60 mm +). Olen otsinud ja ei leidnud.
Karmoškasid saab tšukš radiaatoripoest (lol) Sry für lohvtopic
Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Begemot kirjutas: 20 Veebr 2023, 16:45
Kas keegi teab kust saaks esiamordi kaitse kumme. Selliseid kummist lõõtsad (60 mm +). Olen otsinud ja ei leidnud.
https://www.google.com/search?q=amordi+ ... s-wiz-serp
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Maaks kirjutas: 21 Veebr 2023, 08:46
Begemot kirjutas: 20 Veebr 2023, 16:45
Kas keegi teab kust saaks esiamordi kaitse kumme. Selliseid kummist lõõtsad (60 mm +). Olen otsinud ja ei leidnud.
https://www.google.com/search?q=amordi+ ... s-wiz-serp
Autopoe omad ei pruugi sobida, paljude autode omad täna plastist, kummist olid veel mingitel japsidel, aga need natuke suurema läbimõõduga. Google pakutud AVSK-sse pole mõtet otsima minna, ma tean üsna hästi mis prügi neil seal keldris leidub. Tegelikult on ka mõõtude ja tsikli enda kohta megavähe infot. Pigem vaataks Aliexpressi poole või küsiks kohalikest motopoodidest.
https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... 5O1imX8koe
https://www.aliexpress.com/item/4000506 ... qMKRJJ7dsN
https://www.aliexpress.com/item/3279541 ... sKgHKBulBP
https://www.aliexpress.com/item/3294943 ... yNAGIoFjY3
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vint »

Helista, küsi. https://www.jawavaruosad.com/product-pa ... kumm-kompl
Honda NX 650 oli ka aga mõõte küll ei oska ütelda.
90' Masinatel oli veel, sealt edasi tulid pehmest vahtkummist junnida ja hiljem jäi kogu asi ajalukku.
Kasutaja avatar

daub
Postitusi: 707
Liitunud: 17 Jaan 2010, 00:58
Tsikkel: F6C 1500
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 33 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas daub »

Miks mul on toetajaliikme silt, kuigi ma ei ole enda mälu järgi mitu aega toetanud? (togi)
Kas seal mingit aegumise aega ei ole külge pandud?
Kui sa tahad igal juhul kruusa vältida, siis leiab kruus su üles.
Pilt

Begemot
Postitusi: 173
Liitunud: 24 Dets 2008, 11:37
Tsikkel: suzuki Bandit
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Begemot »

Asja nimi inglise keeles on fork boots. Kui keegi teine ka otsib. Vist on asi korras. Tavalises motopoes ei ole. Krossi poisid abiks. Aga tänud.
Ma ei karda kuradit, olen põrgu Jüriga juttu rääkinud.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

Keegi siin "relvaseaduse" ja "Relvaloa väljastamist välistavate asjaoludega" on kursis ja oskab mõnele täpsustavale küsimusele vastata?
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Sealt saad kõik vastused:
https://www.politsei.ee/et/juhend/relva ... /relvaluba
Relvaloa andmist välistavad asjaolud
Hiljemalt kahe kuu jooksul kontrollib menetleja relvaloa andmist välistavaid asjaolusid (relvaseaduse §36), muuhulgas:

narkootiliste ja psühhotroopsete ainete kasutamisest tingitud psüühika- või käitumishäired
raskekujuline psüühikahäire
füüsiline puue, mis takistab taotletava relva õiget käsitsemist
kaitseväeteenistusest kõrvale hoidumine
piiratud teovõime ja eestkostel olemine
karistatus
eluviis ja käitumine
relva hoiutingimuste relvaseaduse nõuetele vastamine
https://www.riigiteataja.ee/akt/13166920#para41
https://www.riigiteataja.ee/akt/12845352?leiaKehtiv
Viimati muutis Maaks, 27 Veebr 2023, 11:02, muudetud 1 kord kokku.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Kunagi (umbes 1000 aastata tagasi) sa toetasid kommuuni. Meil automaatne uuendamismehhanism sellele staatusele puudub, kui mõnda märkame, kes liiga kauaks ausärasse kümblema jäänud siis võtame maha. Võtsin sinu nüüd maha aga sa saad minna ja bikerit uuesti toetada siis ma saan su toetajate hulka taas tagasi panna. :)

Toetada saad siit: https://biker.ee/phpbb/app.php/donate
Või siis kui sa tahad tagasihoidlik olla siis osta särk, see on ka toetus: https://pood.biker.ee/tootekategooria/meestele/
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

biker.bot
Postitusi: 116
Liitunud: 07 Dets 2016, 16:24
Tänatud: 37 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas biker.bot »

----------------------------------------------------
Kuna keevitamine hõivas kaasfoorumlaste meeled ja keeled märkimisväärselt siis sai sellest omaette teema.

Arutame seda keevitamise asja siin põhjalikult edasi ⇢⇢⇢⇢⇢⇢
https://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?p=880291#p880291
----------------------------------------------------
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

Maaks kirjutas: 27 Veebr 2023, 11:00
Saab üldise info, aga mõni punkt on täpselt selline, et oleneb kuidas konkreetne ametnik seda täpselt tõlgendab. Näiteks ühe relva korral kui relvakapp ei ole nõutav, kas relva ja laskemoona hoitakse ikka kohas, mis on "kõrvalisele isikule raskesti avastatav ja kättesaadav". Samuti relvaloa andmist välistavate tingimuste all "isikule, kes enda või teise isiku turvalisust ohustava eluviisi või käitumise tõttu on sobimatu antud liiki relva soetama ja omama" ei ole kuidagi selgelt piiritletud. Kas sinna alla läheb ka 1 väike kiiruseületamine, X väikest, 1 suur, X suurt...mitu aastat tagasi...? Ma ei tea kas ja millisest piirist alates näiteks kiiruseületamised takistuseks saavad, aga on teada, et kui taotlejal oli 1 kiiruseületamine "ette näidata", siis hakkas kerima jutt: kui juba kiirust ületad, siis tähendab, et rikud seadust, vilistad seaduste peale, seadused on su jaoks justkui mitte miski... :lol:
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Nii ta on, ametnikul on kaalutlusõigus!

Kui oled ikka paadunud riigi-aktsiaostja siis, ametnik kaalutlebki......
Relva ja laskemoonaga seoses tulebki piirkonnapolitseinik koju vaatama.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


erkil
Postitusi: 58
Liitunud: 10 Dets 2012, 14:23
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas erkil »

Tegelikult on täielik nimekiri välistavatest asjaoludest relvaseaduses ilusti kirjas, § 36. Kui kahtled, kas said ikka õigesti aru või tahad teada tavapärase tõlgenduse osas, siis võib PPA lubade menetluse prouadele kirjutada või helistada. Mina olen sedamoodi enda küsimustele alati vastuse saanud (ei puudutanud küll välistavaid asjaolusid :) )

Lisaks, kuigi pole kohustuslik ühe relva puhul, siis ülimalt soovituslik on ikkagi relvakapp paigaldada. Ilmselgelt turvalisem, kui kingakarp, samas välistab ühe kaalutluselemendi ning piirkonnapolitseinikul on ka sedasi lihtsam positiivset otsust teha. Järgmise soetamisel teeb menetluse samuti palju kiiremaks. Praegu võib-olla pole teema, aga kus üks juba on, sinna tuleb juurde ;)
Viimati muutis erkil, 27 Veebr 2023, 23:48, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas claw »

Krl kirjutas: 25 Veebr 2023, 17:01
Keegi siin "relvaseaduse" ja "Relvaloa väljastamist välistavate asjaoludega" on kursis ja oskab mõnele täpsustavale küsimusele vastata?
Võid ka militaar.net foorumis relvateemades kolada. Ilmselt saad vastuse.

Need välistavad asjaolud ikka päris nii ei käi, et ületad kiirust ja siis automaatselt luba ei saa.
https://www.postimees.ee/3455659/neinar ... luba-alles

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tort »

Vastavat katti mitte omades ja liiga väikse sõiduautoga liiga suurt haagist vedades ja sandarmidele vahele jäädes saab küll kõne, et mida te mõtlete endast.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

erkil kirjutas: 27 Veebr 2023, 22:31
Tegelikult on täielik nimekiri välistavatest asjaoludest relvaseaduses ilusti kirjas, § 36.
Nimekiri on, aga kõik nimekirjas olevad punktid ei ole selgelt piiritletud ja lõpliku otsuse teeb ikkagi konkreetne ametnik. Nagu näiteks see eelnevalt mainitud punkt: "isikule, kes enda või teise isiku turvalisust ohustava eluviisi või käitumise tõttu on sobimatu antud liiki relva soetama ja omama". Keegi ei ütle täpselt kus on see "turvalisust ohustava eluviisi või käitumise" piir ja sama olukorra puhul kahe erineva ametniku otsused võivad olla üsna erinevad. Esmasel taotlemisel küsitakse ja võetakse arvesse infot ka tööandjalt ning pereliikme(te)lt, tundub küll juba natuke liig olema ja ei saa seda fakti kinnitada, aga olen isegi kuulnud, et võidakse naabritelt küsida. Nii et kui korteris elad ja näiteks vahel valju muusikaga pidusid pead, siis ilmselt sealt positiivset infot ei jagata. :lol:
Mingil ajal pandi seadusesse ka põhjendamise kohustus, et taotleja peab põhjendama relva omamise vajadust. Eks siis jällegi ametnik vaatab, kas on piisavalt hea põhjendus.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”