Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ja kui siiski ära ei unusta siis soovitan soojalt mitte otse ketta kohalt vahtida, et kas tuleb ikka täpne lõige :D Aga ega ausalt öeldes isiklikult polegi hästi aru saanud, mis nende "mootorsae" tüüpi ketaste eelis või mõte üldse olema peaks ja miks sellist lollust relaka külge peaks keegi tahtma panna. ilmselt odav toota aga mis eelise see kasutamisel annab?


Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

"Eelis" on see, et saad teha lõikeid keerulistes kohtades, kuhu tavaline saag ei mahu, saad "freesida" ja saad....
Kuni (crash)

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

outlaw
Postitusi: 48
Liitunud: 05 Mär 2016, 20:32
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas outlaw »

keerulistes kohtades soovitan kasutada pigem multitööriista. erinevad lõiketerad nii puidu kui metalli jaoks kenasti olemas

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

imelik arusaam. et siis sellise kettaga https://www.amazon.com/Grinder-Chain-To ... FPZL9?th=1 saab teha rohkem keerulistes kohtades lõikeid kui tavapäranse, sama läbimõõduga hammaskettaga? no tegelikult muidugi siin mingit reaalset küsimust minumeelest ei ole...ilmselgelt EI SAA, kui siis hoopis vastupidi, selline kärakas ei mahu igalepoole, kuhu tavaline ketas mahuks.

freesida on muidugi omapärane mõte...teoorias jah, saab natuke kiiremini (laiema hambaga) "freesida" kui tavakettaga. teisest küljest on see freesimine aga räigelt ebatäpne, tulemus kole. ja kes niimoodi ikka freesib? nii et jah, kokkuvõttes mõttetu


multitööriist on tõesti väga hea relv, soovitan (ja kasutan) isegi seda :bsmile:

fomoco
Postitusi: 198
Liitunud: 02 Dets 2012, 19:56
Tsikkel: Jawa 360
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas fomoco »

Ma olen alati mõelnud, kuidas see ketas minema sõidab. Nimelt on ketta inerts suurem kui metalli ketta oma ning relakaga pidevalt on-off klõpsida siis võib mutri lahti keerata küll.

Mis peab tegema, et kettaga vastu pead saada?
Lendas see ketas seina põrkest tagasi või polnud kettal katet peal?
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

See on iseenesest lihtne:
Redelil, keskmisest suurem relakas, ühe käega, pea kohal, ilma kaitseta(siis ei saa ju relakat igast asendist kasutada)...
Ja kui see ketas "haagib"- OHHOOOO

Saadetud kettaga lauatelefonist!


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

ei ole lihtne, sellise ettevõtmis jaoks peab ikka juba päris loll olema ja lausa tahtlikult igasugust loogikat ja kainet mõistust eirama :) ma ennast pean ikka väga julgeks hundiks selliste asjade koha pealt, võrreldes keskmise populatsiooniga, kus suurem osa isikuid ei julgeks töötavat relakat vist käeski hoida...aga taoline lausidiootsus tundub ka minu jaoks ikka täiesti ulme ettevõtmine. isegi kui mul sellist asja tõesti kuskil kunagi vaja oleks teha ja relakal endal tõesti ei ole kaitset küljes või seda mingil põhjusel ei saa sinna panna, siis alati saab ja kasvõi kiivri pähe panna omale.

üldiselt olen aru saanud ka sellest, et ega suuremal osal inimestel ei tasugi relakatega mängida. nagu kõige muuga tuleb ka seal oskus seda riista kasutada pikaajalise kogemusega ja igasuguste erinevate asjade lõikamisega. vahe on selles, et kui mõne muu riistaga võid lihtsalt kas detaili või lõike pekki keerata või näiteks lõikevahendi ära rikkuda siis relakaga makstakse tavaliselt nõks kõrgemat hinda kui seda käsitleda ei oska või pole valmis mingeid teatud asju ette nägema. algajal oleks mõistlik hankida regullpööretega relakas ning igasuguste vähegi riskantsete toimingute puhul keerata selle pöörded väga madalale. siis ei ole nii suurt ketta ja ülekandemehhanismi ning mootori inertsi taga vähemalt
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Minul on tõsiselt hea meel, et meie hulgas ikka julgeid, osavaid ja igal elualal tarku isikuid on :bsmile:
Isiklikult nägin relakat toona esimest ja viimast korda, kiivrist ei teadnud unistadagi, rääkimata kaitseprillidest....

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Silma kohapealt vist vedas?
Endal nokitsemiseks majas sees ostetud bosch advancedcut 18 kunagi. Multitooli ja sellega kõik tehtud saanud. Relakas endale ka väga ei meeldi kuigi palju kasutanud. Uued makita aku omad tunduvad täitsa head, saab kiirust regullida ka. Üks sõber aga kunagi lõikas kettaga kõhu korralikult laiali. Elus ja terve a õmblusi pole väga kokku mõtet lugeda…
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma kunagi ostin 125mm relakale selle kõvasulam saehambaga ketta, sest oligi just vaja ühes kitsas kohas mõned millimeetrid juba paigaldatud sauna voodrilaua otstest maha võtta,kuna liist ei mahtunud ära ja jäi viltu hoidma. Sain selle kettaga asja väga perfektselt teostatud. Ainuke kehv asi oli see, et kogu leiliruum oli sellest a´40cm pikkusest lõikest korralikult puutolmuga kaetud. Aga õnneks on tolmuimejad ka maailma loodud. Olen seda järgneva 13a jooksul vast paar korda kasutanud kuid selle tõõ sain ma küll tehtud väga hästi. Lõike täpsuse huvides on relakale lisakäepide vajalik.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kiilas »

will111 kirjutas: 30 Nov 2021, 18:51
imelik arusaam. et siis sellise kettaga https://www.amazon.com/Grinder-Chain-To ... FPZL9?th=1 saab teha rohkem keerulistes kohtades lõikeid kui tavapäranse, sama läbimõõduga hammaskettaga? no tegelikult muidugi siin mingit reaalset küsimust minumeelest ei ole...ilmselgelt EI SAA, kui siis hoopis vastupidi, selline kärakas ei mahu igalepoole, kuhu tavaline ketas mahuks.

freesida on muidugi omapärane mõte...teoorias jah, saab natuke kiiremini (laiema hambaga) "freesida" kui tavakettaga. teisest küljest on see freesimine aga räigelt ebatäpne, tulemus kole. ja kes niimoodi ikka freesib? nii et jah, kokkuvõttes mõttetu


multitööriist on tõesti väga hea relv, soovitan (ja kasutan) isegi seda :bsmile:
Sellist ketast kasutavad palkmajaehitajad varamise juures, kui koolitusel käisin, siis ma hoidsin sellest eemale ja eelistasin aeglasemat kuid ka täpsemat varianti, kirvest. Samas kui saagida mõni liistu või väiksema laua ots soovitaks hoopis nn jaapani saagi
image.png

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

okei, ju see varamine on mingi päris spetsiifiline tegevus siis, sest pole mina näiteks sellist terminit kuulnudki. kuigi tundub ikkagi natuke arusaamatu, et miks sama asja näiteks mootorsaega teha ei saa...
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas pühak »

Ma olen 125mm kõvasulam hammastega saekettaga katuseplekki ka lõiganud, oli abrasiivkettast selles mõttes parem, et ei kärsatanud nii hullusti lõikeservi ära. Ketta elueale see muidugi hästi ei mõjunud, aga 5-6 eurose ketta puhul polnud mõtet nutta ka, töö sai tehtud ja ketas pidas ikkagi mingi mõistliku aja vastu. Mul vend on paras perfektsionist, ta küsis korra mult relaka saeketast laenuks, aga mul oli ainult 2 nüri ketast. Linna uue järgi ei viitsinud ka kumbki sõita. Üks oli just mainitud saehammastega kõvasulamketas, tooteinfo järgi puidu ja puitlaastplaadi saagimiseks, kus võivad naelad-kruvid ka sees olla, teine oli kolmehambaline, ainult puidu saagimiseks mõeldud ketas. Vend siis oma perfektsionismis püüdis neid teritada ja kolmehambalise sai isegi täitsa teravaks, aga saehammastega ketta kõvasulamotste peale ei hakanud relaka abrasiivketas ega ka tavaline käi, seega kui nüriks läheb, võib vanarauahunnikusse visata.
"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kiilas »

will111 kirjutas: 30 Nov 2021, 21:14
okei, ju see varamine on mingi päris spetsiifiline tegevus siis, sest pole mina näiteks sellist terminit kuulnudki. kuigi tundub ikkagi natuke arusaamatu, et miks sama asja näiteks mootorsaega teha ei saa...
Teedki mootorsaega alguse, lõikad kolmnurkse liistu välja, edasi viimistled soone ümaraks eelneva palgi kopeerimisjoont mööda, laisk mees kasutab kirvest virk mees rellakat selle tapjaliku kettaga, osavamad mehed lasevad ka sae latiotsaga.
Praegu selgituseks videoid otsisin, siis nägin veel igasugu mooduseid, aga õige töö on ikka kirvega




siin ka hetkeks seda tapjaketast(vist) näha
Viimati muutis kiilas, 30 Nov 2021, 21:52, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kiilas »

pühak kirjutas: 30 Nov 2021, 21:24
.... ei kärsatanud nii hullusti lõikeservi ära.
Just sel põhjusel katuseplekki ei lõigatagi ketaslõikuriga vaid kas tikk- või tiigersaega.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ostke akuplekilõikur ja ärge tegelege lollustega. Puhas lõige ja pole nüsitud serv nagu on tiigriga plekki lastes.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kiilas »

ranel kirjutas: 30 Nov 2021, 22:39
Ostke akuplekilõikur ja ärge tegelege lollustega. Puhas lõige ja pole nüsitud serv nagu on tiigriga plekki lastes.
minu viga, läks see asi meelest. Peamine on see, et plekki ei tohi kuumaks lasta.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

eks ta tõsi ole...samas, minumeelest saab relakaga plekki edukalt lõigata ka seda liigselt kuumaks laskmata. kui aus olla siis mul polegi vist kunagi õnnestunud nii lõigata, et plekiserv läheks sedavõrd kuumaks, et värk "pekki" läheb. ka siis mitte, kui see pole otsest tähtsust omanud ja pole eriti proovinud midagi sääste või päästa.
muidugi mõistlik on lõigata mitte päikse käes praadinud plekki ja võibolla üldse mitte väga kuumal ajal, ja loomulikult kõige õhema kettaga, mille leiad
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

kiilas kirjutas: 30 Nov 2021, 22:55
ranel kirjutas: 30 Nov 2021, 22:39
Ostke akuplekilõikur ja ärge tegelege lollustega. Puhas lõige ja pole nüsitud serv nagu on tiigriga plekki lastes.
minu viga, läks see asi meelest. Peamine on see, et plekki ei tohi kuumaks lasta.
Naised saunas rääkisid, et lendavad sädemed pidavat ka pleki pealiskatet kahjustama.
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Tuuletallaja kirjutas: 01 Dets 2021, 07:57


Naised saunas rääkisid, et lendavad sädemed pidavat ka pleki pealiskatet kahjustama.
Nu vot, mida krdit me teeksime ilma naisteta. (w)
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

Ise relakaga lõigates ilma kaitsevisiiri ja kõrvaklappideta ei tee seda praktiliselt kunagi. Viimasel ajal ka respiraator nüüd, kuna nina nuusates on näha, kui palju seda jama lendub ja sisse saab hingatud.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Krl kirjutas: 01 Dets 2021, 09:40
Ise relakaga lõigates ilma kaitsevisiiri ja kõrvaklappideta ei tee seda praktiliselt kunagi. Viimasel ajal ka respiraator nüüd, kuna nina nuusates on näha, kui palju seda jama lendub ja sisse saab hingatud.
Ja korralikud riided võiks kah seljas olla - mul on tavalised tüüpilised tööpüksid kenasti jalas põlema läinud.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Relakaga töös on paar lihtsat reeglit, mis vähendavad õnnetuse juhtumise tõenäosust kordades
1. Ära kasuta kunagi vanu või vigastatud kettaid (need ei maksa nii palju, et lolli mängida)
2. Lõika, lihvi alati nii, et ketas ei ole sinu sihverplaadiga samal joonel
3. Kasuta selliseid prille, mis reaalselt ka suudavad su silmi kaitsta kui ketas puruneb (puru lendamise eest kaitsevad suva käkid)
4. Kui sa tööle otsa vaatad ja see tundub sulle ohtlik siis ära löö käega, "et ma selle väikse jupi" N: ühe jalaga redelil seistes, vale asi valeks tööks, või mis iganes totrus, millest saad ise väga hästi aru, et see on totrus.

Kui need reeglid saavad harjumuseks, siis selliste õnnetuste juhtumise tõenäosus, mida tuleb ülejäänud elu kahetseda on ka ülimalt madal.
Viimane kehtib, mis tahes seadme või töö kohta.

Ise oleks kunagi kogemata kolleegi soolikad välja lasknud. Rällaka lüliti oli on asendis ja see oli mul lõdvalt käes ning juttu rääkides pistsin saba seina. Rällakas kargas kohe käima ja mul näppude vahelt minema täpselt vastas seisva kolleegi kõhtu. Mingi täiesti ebainimliku reageeringuga õnnestus aparaat uuesti kinni püüda nii, et ketas vaid riivas. St naljakas on täpselt sinna maani kuni enam ei ole naljakas.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Väga pikalt tööpinke ja tööriistu müünuna ei saa ma mainimata jätta, et inimeste võime endale isegi kõige-kõige turvalisemaks disainitud seadmega viga teha on uskumatu ja leidlikkus selles vallas on piiritu.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit

"On täiesti võimatu leiutada midagi lollikindlat, sest lollid on haruldaselt leidlikud."
-Murphy seadused-
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kas keegi on näinud kuskil müügil kilbi uksele paigaldatavat "munakella", millel siis kontaktid (teeb lülitusi)
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Madlobster kirjutas: 01 Dets 2021, 14:26
Kas keegi on näinud kuskil müügil kilbi uksele paigaldatavat "munakella", millel siis kontaktid (teeb lülitusi)
Siit peaks leidma https://www.k-rauta.ee/c/ehitus-ja-remo ... NLEALw_wcB[/url]
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

pühak kirjutas: 30 Nov 2021, 21:24
Ma olen 125mm kõvasulam hammastega saekettaga katuseplekki ka lõiganud, oli abrasiivkettast selles mõttes parem, et ei kärsatanud nii hullusti lõikeservi ära. Ketta elueale see muidugi hästi ei mõjunud, aga 5-6 eurose ketta puhul polnud mõtet nutta ka, töö sai tehtud ja ketas pidas ikkagi mingi mõistliku aja vastu. Mul vend on paras perfektsionist, ta küsis korra mult relaka saeketast laenuks, aga mul oli ainult 2 nüri ketast. Linna uue järgi ei viitsinud ka kumbki sõita. Üks oli just mainitud saehammastega kõvasulamketas, tooteinfo järgi puidu ja puitlaastplaadi saagimiseks, kus võivad naelad-kruvid ka sees olla, teine oli kolmehambaline, ainult puidu saagimiseks mõeldud ketas. Vend siis oma perfektsionismis püüdis neid teritada ja kolmehambalise sai isegi täitsa teravaks, aga saehammastega ketta kõvasulamotste peale ei hakanud relaka abrasiivketas ega ka tavaline käi, seega kui nüriks läheb, võib vanarauahunnikusse visata.
Teemant käiga saab need kõvasulam hambaga kettad väga hästi tervaks ehk nagu uueks kohe. Mul sõbral treipingi peale tehtud rakis. Ta paneb ketta padruni külge ja käia pingi külge ning teritab üks haaval hambad üle. Sama tööd teevad ka teritus firmad,aga neil selleks spetsiaalsed automaat pingid. Kui asjad pingi küljes paigas,siis ühe ketta tegemine käib väga kiirelt. Aga kõvasulamit saab ikka ja ainult teemantiga teritada.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Madlobster kirjutas: 01 Dets 2021, 11:33
Relakaga töös on paar lihtsat reeglit, mis vähendavad õnnetuse juhtumise tõenäosust kordades

3. Kasuta selliseid prille, mis reaalselt ka suudavad su silmi kaitsta kui ketas puruneb (puru lendamise eest kaitsevad suva käkid)
Kuna olen prillikandja, siis kasutan järjest rohkem visiiri, mis kaitseb ka nägu selle lendava eest. Eriti oluline on visiir just nende traat ketastega tööd tehes.
Väiksemateks lõigeteks on ka prillid olemas,aga visiir tundub kuidagi turvalisem.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

mx77 kirjutas: 01 Dets 2021, 14:45
Madlobster kirjutas: 01 Dets 2021, 14:26
Kas keegi on näinud kuskil müügil kilbi uksele paigaldatavat "munakella", millel siis kontaktid (teeb lülitusi)
Siit peaks leidma https://www.k-rauta.ee/c/ehitus-ja-remo ... NLEALw_wcB[/url]
seal on pistikusse käivad.
oleks vaja sellist, mis läbi kilbi luugi saab panna, peal pool on keeratav nupp ja teisel pool juhtmeühendused
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”