Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas 701 »

Macintosh kirjutas: 02 Apr 2024, 14:44
Ain kirjutas: 01 Apr 2024, 13:50
Palju selliseid krõpse/naksumisi võib olla näiteks lenksust või keskjooksu padrunist. Pole korralikult kinni ja naksub. Laagrid läbi siis pigem ühtlaselt kuuled sellist paha häält. Kaelakausid teevad tavaliselt keerates midagi aga väga harva. Piduriketastest on tulnud häält kui kõverad. Klotsidega ka mingi hääl kui velg kõver ja käib vastu. On ka juhuseid kus rehvi kummist niblakad käivad vastu ja teevad häirivat häält.. Pedaalidest on ka vahest naksumisi olnud
võimalusi palju..
See krõpsumine on selline, et see ei tule kindlasti keskjooksust. Heli pole ühtlane vaid tuleb aega ajalt ja see pole millegi vastukäimise heli, et rehvid või klotsid, pigem selline klõps-klõps-klõps aeg-ajalt, pole püsiv ja pidev. Näib, et seda on rohkem, kui lenksuga mängida aga jube raske on aru saada, et mis seda tingib. Kui kohapeal ilma koormuseta proovida siis pole kusagil midagi.
Kausid ise on õiged? Äkki need krõksuvad oma pesas?
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ain »

Kohapeal saab neid naksumisi paljudel juhtudel proovida esile tuua kui tead kuidas seda teha... aga seda pigem lenksu ja keskjooksu puhul. Arvan, et kui ise ei leia siis mine kuhugi rattaremondi töökotta ja küsi abi. Mina esimese hooga kaelakausi teema jätaks kõige viimaseks. 10+ aasyta jooksul pole mina kaelakausside häälitsemist kuulnud rattaremondis. Kõike muud aga küll.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7203
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1862 korda
Tänatud: 518 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas: 02 Apr 2024, 14:44
Ain kirjutas: 01 Apr 2024, 13:50
Palju selliseid krõpse/naksumisi võib olla näiteks lenksust või keskjooksu padrunist. Pole korralikult kinni ja naksub. Laagrid läbi siis pigem ühtlaselt kuuled sellist paha häält. Kaelakausid teevad tavaliselt keerates midagi aga väga harva. Piduriketastest on tulnud häält kui kõverad. Klotsidega ka mingi hääl kui velg kõver ja käib vastu. On ka juhuseid kus rehvi kummist niblakad käivad vastu ja teevad häirivat häält.. Pedaalidest on ka vahest naksumisi olnud
võimalusi palju..
See krõpsumine on selline, et see ei tule kindlasti keskjooksust. Heli pole ühtlane vaid tuleb aega ajalt ja see pole millegi vastukäimise heli, et rehvid või klotsid, pigem selline klõps-klõps-klõps aeg-ajalt, pole püsiv ja pidev. Näib, et seda on rohkem, kui lenksuga mängida aga jube raske on aru saada, et mis seda tingib. Kui kohapeal ilma koormuseta proovida siis pole kusagil midagi.
Ma laseks natuke laagritele lõtku sisse ja prooviks siis. Äkki on siiski liiga kinni, sellele viitab see, et sa neid just vahetasid. On endalgi olnud sellist asja kui jooksulaager liiga kinni.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

tmgb
Postitusi: 5
Liitunud: 28 Aug 2018, 14:00
Tsikkel: HD MT350
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas tmgb »

Ma kardan, et tegu on kahvli endaga, nimelt kahvli ülemise toru ja alumise hargi kinnituskohaga (kui see on pressliitega). Veebist leiab üritusi miskite keermeliimide sinna vahele ajamisega, aga minu puhul aitas kahvli vahetus. Naksumist saab esile kutsuda n. esipidurit all hoides ja edasi-tagasi nõksutades.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8784
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 327 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kui ma väike pätt olin, siis elasin Järvel rongipeatuse lähedal ja käisin koolis vanalinnas. Seega iga päeva rongiga kooli ja koju. Ja naabrimees Jaan oli mul samal ajal rongijuht. Seega kui juhtus tema juhipuldis istuma, lubati mind ka kabiini kaasa, korra nädalas ikka õnnestus. Ja seal kabiinis oli selline nupp, mis iga 5 min tagant häält tegi ning seda pidi vajutama, et rong lihtsalt seisma ei jääks. "Jääb seisma nagu kännu taha", ütles Jaan. Ehk siis nagu mingi dead-man-switch. Ja see oli nõukaaegsetes vanades rongides. Kas tänapäeval on ka mingit sellised süsteemid/nupud? Ma pean silmas just meie liinide ronge, ma googeldades leian mingit üldisemat infot.
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

joel
Postitusi: 1802
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas joel »

Ka praegustel porganditel on valvsuse kontrollsüsteem peal. Vt. alates 1:40
Joel
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 727
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

et ei juhtuks nagu piilupardiga...
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638

oil
Postitusi: 774
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas oil »

Edit: läks üle.
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2014
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

Minu arust multimeetrite testkaablite otsad on alati teravad aga tihtipeale oleks vaja hoopis krokodille. Kas on olemas mingid krokodillid vm lahendus, mida saab lihtsalt "testri" otstele otsa pista?
E: tundub, et on aga eesti k-s pole leidnud veel. Kas need on lisakaablid olemasolevate otsa, asenduskaablid, otsikud?

MustVälk
Postitusi: 148
Liitunud: 05 Veebr 2023, 13:43
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 329 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas MustVälk »

bitter kirjutas: 22 Apr 2024, 12:05
Minu arust multimeetrite testkaablite otsad on alati teravad aga tihtipeale oleks vaja hoopis krokodille. Kas on olemas mingid krokodillid vm lahendus, mida saab lihtsalt "testri" otstele otsa pista?
E: tundub, et on aga eesti k-s pole leidnud veel. Kas need on lisakaablid olemasolevate otsa, asenduskaablid, otsikud?
Ma olen oomipoest ostnud krokodilliga juhtmed. :) Ja väga tõenäoliselt olen sealt kuidagi leidnud eraldi krokodillid ka.

joel
Postitusi: 1802
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas joel »

Nõuka-ajal oli testrijuhtmetel ja krokodillidel standardmõõt ja krokodille sai lihtsalt testrijuhtmetele otsa pista. Tänapäeval on pilt kirjum ja asi ei pruugi nii lihtne olla. Näiteks mõnedel testritel tulevad kaasa krokodillid, mis käivad keermega juhtme otsa, aga siis peab ka sobiv, keermega kaabli otsik olema. Kõige lihtsam on ilmselt krokodilliga juhtmed osta või poes kohapeal vaadata, kas on mingeid otsapistetavaid, mis su olemasolevate juhtmetega klapivad
https://www.oomipood.ee/product/tlm3_te ... se_3_juhet
https://www.oomipood.ee/product/search? ... ilter=s0:7;
https://www.oomipood.ee/product/search? ... ilter=s0:7;
Joel
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

bitter kirjutas: 22 Apr 2024, 12:05
Minu arust multimeetrite testkaablite otsad on alati teravad aga tihtipeale oleks vaja hoopis krokodille. Kas on olemas mingid krokodillid vm lahendus, mida saab lihtsalt "testri" otstele otsa pista?
E: tundub, et on aga eesti k-s pole leidnud veel. Kas need on lisakaablid olemasolevate otsa, asenduskaablid, otsikud?
Multrimeetrile käivad mõlemasse otsa nn banaanid ja siis saad krokod sinna otsa panna. Täiesti tavaline lahendus.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1211
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

Oleneb millised juhtmed praegu olemas on (kui on), mõnele juhtmele saab krokodille juurde osta, mõnele ei saa. Mul on nii, et harilikult on küljes tavaliste teravate otstega juhtmed ja vajadusel saan krokodillid sinna otsa lükata. Juhtmed tasub osta silikoonkummist, vähemalt odavamad "tavalised" lähevad külmaga väga kõvaks.
Kasutaja avatar

renx
Postitusi: 181
Liitunud: 25 Mai 2012, 19:48
Tsikkel: Husaberg
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas renx »

Tööl kasutan sellist. https://eleshop.eu/fluke-tlk-225-1-6-pi ... p-set.html
Saab panna ka nö nõela otsiku.
XT600->XT660Z Tenere->KTM 690->Beta 250RR->Husaberg TE250->DR650->XT660R
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2014
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

joel kirjutas: 22 Apr 2024, 13:16
kaasas on 2mm otsikutega juhtmed. Paistab, et oomipoest saan sinna otsa krokod. Võtan juhtmed kaasa igaks juhuks
https://www.oomipood.ee/product/search? ... 2675:15595;
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8784
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 327 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Piipz »

renx kirjutas: 22 Apr 2024, 20:49
Tööl kasutan sellist. https://eleshop.eu/fluke-tlk-225-1-6-pi ... p-set.html
Saab panna ka nö nõela otsiku.
parim komplekt. juhtmed ka külmaga pehmed jne
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6617
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 651 korda
Tänatud: 402 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Kui lihtne multimeeter maksab 25€ ja alla selle, siis paneb selle komplekti hind ikka mõtlema :D

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 472
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 42 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

See ju biker foorum oma headuses, kus ühe poldi keevitamiseks soovitatakse 5000eur maksvat keevitust.
...

motoreis
Postitusi: 244
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 139 korda
Tänatud: 48 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas motoreis »

zorten22 kirjutas: 25 Apr 2024, 11:54
See ju biker foorum oma headuses, kus ühe poldi keevitamiseks soovitatakse 5000eur maksvat keevitust.
:lol:

Ega see mõni vaeste foorum ole :lol:
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

Piipz kirjutas: 25 Apr 2024, 10:01
renx kirjutas: 22 Apr 2024, 20:49
Tööl kasutan sellist. https://eleshop.eu/fluke-tlk-225-1-6-pi ... p-set.html
Saab panna ka nö nõela otsiku.
parim komplekt. juhtmed ka külmaga pehmed jne
10 euroga teed vabalt omale ka korralikult silikoonjuhtmetega krokod ebayst materjali tellides. Kes multimeetrit juba kasutada oskab, ei tohiks probleem olla need endale ise teha. Oomipoe kaudu saab materjali hinna x2 korrutada. Aga silikoonist multimeetri juhtmed on tegelikult aus soovitus. Külmaga on nendega lust tööd teha võrreldes tavalistega, aga räägime siiski miinuskraadidest. + kraadidega silikoon erilist eelist ei anna.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2507
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Mul jäi vigasest laadijast järgi banaanide ja "krokudega" juhtmekomplekt - keegi äkki soovib endale (toitejuhe ja toiteblokk ei ole selles "diilis") :D ? Tallinnas, Nõmmel
Pilt
Pilt
PS Laadija (tutikas) võin kah kaasa anda :roll:
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”