Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


Raitsraisk
Postitusi: 301
Liitunud: 15 Mär 2007, 23:07
Tsikkel: F650
Asukoht: Laagri
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Raitsraisk »

Kui kõrget temperatuuri talub harju keskmine aiavoolik?


Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Raitsraisk kirjutas: 31 Mär 2023, 10:54
Kui kõrget temperatuuri talub harju keskmine aiavoolik?
Sittagi ei talu, kuuma veega ja õues päikse käes muru peal läheb vedelaks kui krt ja suurema survega pole välistatud ka punnitama hakkamine kuskilt. Jutt siis tavalisest rohelisest voolikust.

Edit: netist vaadates, siis need millel kirjas on kasutus piir 60-65C

saarlane
Postitusi: 213
Liitunud: 08 Dets 2003, 18:24
Tänatud: 30 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas saarlane »

Tere!

Enamus aiavoolikud on PVC materjalist ehk max ca +60c nagu juba eelpool mainitud.
Tähtsam sellest on voolikutel survetaluvus temperatuuri tõustes.
Üldiselt antakse nimitöösurve toatemperatuuril ehk +20C.
Selleks on eraldi tabel kus siis vooliku töötemp.-de vahemikus on näidatud ka lubatud töösurve. Puusalt seda ei ütle, sõltub lisaks veel ka vooliku konstruktsioonist.

Lugupidamisega, saarlane
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ain »

Mrtn5 kirjutas: 30 Mär 2023, 22:16
Selle aja 650 V-stromid on üsnagi ebaseksikad, võrreldes edevate ratastega, et tilganäppijaid sõitma tulema meelitada. Olen kaks 650-st aja jooksul müünud, heas matkavarustuses, ja ei olnud küll mingit muret liigsete sõiduhuvilistega. Läksid 1-3 nädalaga ja esimesele-teisele huvilisele, kes olid kõik päris huvilised.
Need V-Stommid on muidu pommikindlad asjad ja kestavad hästi. Sõita ka väga ok. Aga ilmselt jah noorem rahvas seda ei taha.. Müük oli minul ka lihtne. Aga eks sõltub hinnast.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Kui ma oma 500-se Honda aastaid tagasi müüsin (500 oli siis turul pigem haruldus ja "nomaalsed" ratturid ostsid ikka tonniseid) siis vaadates turgu ja nõudlust otsustasin, et ma täisväärtuslikku hinda ei saa ja panin müüki väärtusest madalama hinnaga. Igasugust lisamudru, kõrgem esiklaas, tagapukk, tsiklikate jms tuli kaasa. Seega kauplemisruumi enam polnud. Nii ma ostjatele ka ütlesin.
Paar kuud müüsin. Vaatajaid ikka oli aga keegi ostma ei kippunud. Üks mees käis 2x vaatamas ja viimasel korral kiunus mu õue peal üle poole tunni, kuni suutis mind veenda hinnast järgi andma. Tund hiljem helistas teine, kes varem oli käinud ja ütles, et ta soovib osta. Ma küsisin vastu, et "kas kaubelda ka tahad?" tema vastu "mis ma siin kauplen, hind on niigi hea". Helistasin esimesele mehele tagsi ja ütlesin, et "diil off, järgmine mees maksab küsitava hinna" ja too vastu "einoh, sa oleks võinud ikka mulle helistada, ma oleks täis hinna olnud nõus maksma". Mul oli selline WTF?! tunne.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Alex
Postitusi: 438
Liitunud: 20 Mär 2003, 16:13
Tsikkel: Punane Roller
Asukoht: Pealinna külje all
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Alex »

Tegu küll DL1000, aga pole vahet. Mõtlema pani just see, et R müügil olid rahuloevad näod: Kes sai külavahel 200 ja kes üle kätte... Ma olen elus 10-kond ratast ostnud ja ühe proovisõidu teinud(mida üldse annab rattal proovisõit? Et otse jookseb, ei kisu? See kõik kinni enamusest nähtavatest asjades...). Mis on "hea matkavarustus""? Telgid-magamiskotid-priimused?
Ilusa ja punase rolleri omanik...sain kah lammaste seast huntide sekka :D
Müüa 2006 V-strom, üks omanik, kallilt.
Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Olen ka mõne proovisõidu elus ikka teinud. Mida see mulle annab? Proovisõitudel on tulnud välja erinevaid vigu. Kõverad pidurikettad, libisev sidur, mootoritöös mingi auk teatud pöördevahemikus/koormusel ja ilmselt veel asju, mis kohe ei meenu. Hüppesse pole lasnud ja 200ni kiirendanud ka mitte. Pigem tavapärast sõitu teinud, mõne äkilisema kiirendusega.
Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

Alex
Postitusi: 438
Liitunud: 20 Mär 2003, 16:13
Tsikkel: Punane Roller
Asukoht: Pealinna külje all
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Alex »

sinilind123 kirjutas: 31 Mär 2023, 13:14
Olen ka mõne proovisõidu elus ikka teinud. Mida see mulle annab? Proovisõitudel on tulnud välja erinevaid vigu. Kõverad pidurikettad, libisev sidur, mootoritöös mingi auk teatud pöördevahemikus/koormusel ja ilmselt veel asju, mis kohe ei meenu. Hüppesse pole lasnud ja 200ni kiirendanud ka mitte. Pigem tavapärast sõitu teinud, mõne äkilisema kiirendusega.
Ehk kõik need vead, mis tulevad kontrollimisel välja ilma sõitmata? Saan õigesti aru?
Ilusa ja punase rolleri omanik...sain kah lammaste seast huntide sekka :D
Müüa 2006 V-strom, üks omanik, kallilt.
Kasutaja avatar

Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Mina olengi vist see tilganäppija, kes tahab proovisõitu. Oma viimase ratta ostsin nõnda, et lasin taksol end Pärnust miski paarikümne kilomeetri kaugusele, ratta asukohta viia. Kiivri võtsin juba kaasa, lootuses, et tagasi koju õnnestub juba rattaga sõita. Asjaolu, mis müüjas omajagu kerget hämmingut, ehmatust või õllatust põhjustas.
Minus omakroda tekitas kerget häämingut ratas, mida nägin. Siit sealt roostes. Tolmune. Mingid vedeliku laigud all. Paar lülitit puruks. Spidokas mittefunktsionaalne. Selga istudes tundsin ka, et lenks on kõver.
Noh...esmamulje....ei taha öelda, et rääbis aga ütleme et...natuke ehmatav. Tean küll, et ei peeta heaks tooniks aga ikkagi küsisin, et kas proovisõidu võib teha. Lubati. Tegin. Minutit kümne pärast olin tagasi ja lõin omanikuga käed. Hinna üle ei tinginud (ehkki see oli umbes 400 eurot kallim, kui mul plaanis maksta oli). Tagasi koju sõitsin juba tsikliga. Ja sõidan sellega siiamaani (Mitte selles mõttes, et jäin rattaga teele ja pole veel koju jõunud).

Loo moraal - teienkord võib proovisõit ostjale just selle positiivse emotsiooni anda, mis edukaks tehinguks vajalik.
Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Alex kirjutas: 31 Mär 2023, 13:23
sinilind123 kirjutas: 31 Mär 2023, 13:14
Olen ka mõne proovisõidu elus ikka teinud. Mida see mulle annab? Proovisõitudel on tulnud välja erinevaid vigu. Kõverad pidurikettad, libisev sidur, mootoritöös mingi auk teatud pöördevahemikus/koormusel ja ilmselt veel asju, mis kohe ei meenu. Hüppesse pole lasnud ja 200ni kiirendanud ka mitte. Pigem tavapärast sõitu teinud, mõne äkilisema kiirendusega.
Ehk kõik need vead, mis tulevad kontrollimisel välja ilma sõitmata? Saan õigesti aru?
Ütle, kuidas sa seisval rattal saad aru, et pidurikettad viskavad? Kuidas siduri libisemist ilma sõitmata täheldada? On olnud konkreetselt ratas, mille sidur libises 6. käiguga 130+ kiirusel gaasi põhja keerates. Aeglasemalt liigeldes ei tõmmanud libisema. Kuidas saada aru, et mootor ei käi õigesti mingil koormuseastmel? Tühikäigul keerad rulli, jookseb ilusti sujuvalt piirajasse. Sõites nt 4. käiguga 4000rpm juures gaasi keerates tekib tühi auk.
Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

Alex kirjutas: 31 Mär 2023, 13:23
Ehk kõik need vead, mis tulevad kontrollimisel välja ilma sõitmata? Saan õigesti aru?
Sina vaikimisi ebausaldad ostjat. Miks peaks ostja vaikimisi usaldama müüjat?

Omast kogemusest: olin otsustanud et tahan konkreetset mudelit, mis ilmub müüki suht harva. Üks selline tekkis Bikepoindis. Käisin uurimas ja palusin proovisõitu. Tegin viisakat ringi tööstuspargi teedel ja sain aru et jah, tahan küll seda mudelit, aga mitte seda konkreetset isendit. Siis ilmus sama mudel eramüüjalt Pärnus - sõitsin kohale, tegin ka proovisõitu, tundus eelmisest palju tihedam, ostsin kohe ära.

(Inb4: olen samas ostnud tsikleid ka korralikult proovimata ja jäänud rahule, aga see oli pigem õnnelikult lõppenud riskianalüüs.)

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tort »

Alex kirjutas: 31 Mär 2023, 13:23
Ehk kõik need vead, mis tulevad kontrollimisel välja ilma sõitmata? Saan õigesti aru?
Sul on kodus telekapult ka kilekotis või? Kas käima lubaksid oma müüdava tsikli panna või seda ka ei saa ja näitad videot, kuidas sa ise sõitsid kunagi?
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

Mu viimased 2 ostetud tsiklit on tehnilist seisukorda teadmata ostetud, niimoodi et käivitada ei saanud, rääkimata sõitmisest. Üks oli 15 aastat väljas kuuris seisnud, teine 20 aastat. Ühele läks 1x, teisele 3x ostuhind juurde, et kõik korda saaks. :D Muidugi kui sellist ratast tahaks, millega kohe sõitma saab hakata, siis ilma proovisõiduta ei ostaks, aga oleksin nõus ka proovisõidu eest maksma kui ostmise korral selle summa tagasi saab (see müügihinnast maha võetakse).
Kasutaja avatar

Alex
Postitusi: 438
Liitunud: 20 Mär 2003, 16:13
Tsikkel: Punane Roller
Asukoht: Pealinna külje all
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Alex »

Kahju, et saag käima läks. Tordile teadmiseks, jah, ma hoian oma asju(kilekotis, kummikotis-pole oluline). Ostjat ebausaldan jah: tal puudub vastutus proovisõidul. R kogemusel- põlevad silmad ja 200. Mina tänan igatahes kõiki, kes oma aega kulutasid vastamiseks.
Ilusa ja punase rolleri omanik...sain kah lammaste seast huntide sekka :D
Müüa 2006 V-strom, üks omanik, kallilt.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Viimased 4 tsiklit olen ostnud ilma igasuguse proovisõiduta:
1 talvel
1 teadlikult mittetöötavana
2 pildi, kirjelduse ja tel.kõnede järgi, võtsin kiivri kaasa ja sõitsin koju.

Sellised "põhjalikud proovimised jäid algusaastatesse :wink:

Saadetud kettaga lauatelefonist!


701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas 701 »

Macintosh kirjutas: 31 Mär 2023, 12:54
Üks mees käis 2x vaatamas ja viimasel korral kiunus mu õue peal üle poole tunni, kuni suutis mind veenda hinnast järgi andma. Tund hiljem helistas teine, kes varem oli käinud ja ütles, et ta soovib osta. Ma küsisin vastu, et "kas kaubelda ka tahad?" tema vastu "mis ma siin kauplen, hind on niigi hea". Helistasin esimesele mehele tagsi ja ütlesin, et "diil off, järgmine mees maksab küsitava hinna" ja too vastu "einoh, sa oleks võinud ikka mulle helistada, ma oleks täis hinna olnud nõus maksma". Mul oli selline WTF?! tunne.

Minu meelest kauplemine on selliste mänguasjade ostmise juures oluline osa. Kui kaubeldes head tunnet ei jää, siis ei tahagi osta vahest. :D
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Turg paneb asja paika. Kui soovid osta vaid proovisõiduga, siis leiad müüja, kes seda võimaldab. (ostad kasvõi kallimalt aga oma tingimustel)

Kui soovid müüa ilma "tilganäppijateta", siis müüd vbl kauem, vbl odavamalt. (või vajub maasse :D)

Kui aga emmal kummal hirmsasti sügelema hakkab, siis võetakse see risk ning, kas antakse see tilk näppida või ostetakse tilk ilma näppimata.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas romulus »

Lähituled on (vana Twini pealt tulles) väga head. Kaugtuled võiksid võimsamad olla.

Vedrustuse kohta ei oska kommenteerida, liiga vähe veel sõitnud. Aga sõbrad siin juba vahetavad vedrusid ja sisusid.

r.
Heikik kirjutas: 30 Mär 2023, 22:20
Paar küsimust Tenere T7 omanikele ja muidu teadjatele. Esiteks: kas selle ratta esituli lisaks esteetilisele välimusele teed ka valgustada suudab? Mõtlen oma Tiigri T7 vastu vahetamise peale ja pimedas sõitmise võimekus on minu jaoks üks oluline faktor. Tahaks metslooma näha pisut enne kui silm ta karvade täpsemat tekstuuri seletama hakkab. Siiamaani olen omanud ainult ühte tsiklit, mille esituli pimedas taskulambist paremini näitas ja see oli 99.a CBR 900RR oma kahe rämesuure tormilaternaga. Tiigrile panin ka lisatuled külge sel põhjusel.

Ja teine küsimus: kui ruttu ma oma 85kg kehakaalu ja piire kompava maneeriga vedrustuse uuendamisest puudust tundma hakkan? Ei mõtle nüüd pooleteise meetri kõrgusi hüppeid, aga tõenäoliselt mõlemad rattad maast lahti saan ja mõnest palgist tahan ka risti üle sõita. Räägitakse, et see on antud rattal pisut nõrk koht.

Tänan vastajaid!
Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas claw »

Kes see ostab ratta ilma proovimata? wtf. Poest vb veel, aga siis tahad ju ka samasugust demoratast enne proovida. Sõiduasendid, ratta iseloom, jms.

Ja kes on tilganäppija ratta ostul? See kes sõidab ja ei osta?

Vaatad välja 3 samasugust ratast. Lähed sõidad nende kõigiga. Ostad ära selle, mis meeldib. Pole mõtet rääkida, et sama ratas ja sama kõik. Kui kasutatud ratas, võib vahe olla väga suur. Üks käib edasi, teine mitte. Üks kisub või loksub või pläriseb. Jõuad otsusele ja kaks tüüpi ütlevad, et nende jaoks oled sa tilganäppija. Nah.
Müügu siis paremas korras ratas või odavamalt.


Või pane kohe kuulutusse kirja, et proovisõitu ei saa. Või ütled, et sõita saab ainult see, kel raha sullis kaasas.

Vastutus tuleb enne proovisõitu omavahel kokku leppida. Ja garantiiks küsid ID kaardi ja/või autovõtmed vms. Lepid kohapeal kokku.
Kehtib kirjutamata reegel, et kes risu paneb, ostab ära ka. Müüja küsitud hinnaga.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas M.T. »

claw kirjutas: 31 Mär 2023, 15:39
Või pane kohe kuulutusse kirja, et proovisõitu ei saa. Või ütled, et sõita saab ainult see, kel raha sullis kaasas.
Sulli lased ka kontrollmasinast enne läbi, et äkki valeraha või nii.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Jaa ma olen nõus, kauplemine on igati ok tegevus, kui sa teed seda nii, et pärast sitamaitset suus pole. Mul on kõikidel müükidel olnud hinnal tavaliselt alumine ots, kauplemisruum. Mõnele, kes on kahe vahel olnud, olen ise pakkunud hinnas alla tulla.
Kui pole võimalik hinnas alla tulla siis ütlen ka seda ostjale ja selgitan miks.
Ise ostes küsin ma alati, kas kauplemisruumi ka on? 99% juhtudest ütleb müüja sulle alumise hinna, millega müüma on nõus.Ma ei salli lowball pakkumiste tegemist ja ise ka ei tee.
Just värske näide, ostsin kasutatud asja, hind oli igati mõistlik, oleks võinud kauplematagi hakkama saada. Aga viisakalt küsimine ei tee paha. Küsisin: "Kas kauplemisruumi ka on?" Ta ütles oma alumise hinna ja mina nõustusin. Oleks ta öelnud, et kauplemisruumi pole siis oleks alghinnaga kauba teinud. Antud juhul ei jäänud kellegi sita maitset suhu.

Mul on üks sõber, kellel on loll komme alati kaubleda, olgu diil, kui tahes hea. Ühe korra oli mingi asi, mida ta järelturult otsis ja mida liiga palju ei liigu. Ma nägin ühe müügil ning andsin talle teada. Väha hea hinnaga asi oli. Ta tegi müüjale lowball pakkumise - müüja vihastas ning ei olnud pärast talle isegi algse hinnaga nõus müüma.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Enamasti pannakse hind ümmargune (see mida soovid) pluss pudipadi juutidele, et oleks millestki rääkida. Selliselt on nii müüja kui ka juut oma soovitu saanud. Extra rõõm, kui ostja kauplema ei hakka.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Alex
Postitusi: 438
Liitunud: 20 Mär 2003, 16:13
Tsikkel: Punane Roller
Asukoht: Pealinna külje all
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Alex »

Mina näiteks ei kauple kunagi ei müüdava, ega ostetava kohalt. Ma küsin, mida minu jaoks on asi väärt ja ostan, kui raha on.
Ilusa ja punase rolleri omanik...sain kah lammaste seast huntide sekka :D
Müüa 2006 V-strom, üks omanik, kallilt.
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas villy »

Alex kirjutas: 31 Mär 2023, 13:23
sinilind123 kirjutas: 31 Mär 2023, 13:14
Olen ka mõne proovisõidu elus ikka teinud. Mida see mulle annab? Proovisõitudel on tulnud välja erinevaid vigu. Kõverad pidurikettad, libisev sidur, mootoritöös mingi auk teatud pöördevahemikus/koormusel ja ilmselt veel asju, mis kohe ei meenu. Hüppesse pole lasnud ja 200ni kiirendanud ka mitte. Pigem tavapärast sõitu teinud, mõne äkilisema kiirendusega.
Ehk kõik need vead, mis tulevad kontrollimisel välja ilma sõitmata? Saan õigesti aru?
Ei tule ju need vead ilma sõiduta välja. Lisaks tasub proovida kas käigud kiirendamisel sees püsivad(teatud mudelitel). Kas käed lahti lastes otse sõidab, jahutusvent toimib jpm.

Lisaks tahan proovida kuidas ratas "tundub" ja mootor käib. isegi sama mudeli puhul on tunne erinev. Toon näite, sõidan tihti seltskonnaga kus 3+ 690-t ja kõik nad on sõites väga erinevad. Ühtegi uut ratast pole ma ostnud ma ilma proovisõiduta, rääkimata kasutatud rattast. Uue puhul muidgi ei pea konkreetselt sama isend olema.

Olen ise kõik rattad alati proovisõiduga maha müünud. Lihtsalt võtan dokid ja panen klausli kaasa, et kui kukud siis ostad ära(tegelt see muidugi ei kohusta). Kahtlastele ei anna proovida.

MustVälk
Postitusi: 142
Liitunud: 05 Veebr 2023, 13:43
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 308 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas MustVälk »

Ma ostsin esimese ratta proovimata. Ei olnud ühtki sõitu suure rattaga teinud ja ei olnud piisavalt kogemust, et millist ratast täpselt tahan.
Proovisin kuidas kahekesi on istuda peal. Muus osas on usaldusväärne müügikoht ja rattal garantii kuni mingi ajani.
Keset esimest hooaega sain aru, et ikkagi vaja midagi muud. Ratas on hea ja ilus, aga ma tahaks matka ratast. Seepärast müügis ongi.

Aga kuidas leida asjalik ostja ja normaalne hind see on kohati lihtne ja kohati keeruline.
Ma ütleks, et: Müü kuidas tahad ja mis hinnaga tahad. Jää rahulikuks ja oota õiget ostjat kui aega on.
Kasutaja avatar

Mrtn5
Toetajaliige
Postitusi: 163
Liitunud: 11 Sept 2013, 14:24
Tsikkel: 790ADV
Asukoht: Tln
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Mrtn5 »

Alex kirjutas: 31 Mär 2023, 12:56
... Mis on "hea matkavarustus""? Telgid-magamiskotid-priimused?
Tsikli puhul ikka see, mis on küljes ja käib rattaga kaasas, mitte telk jm isiklik kraam. Mul oli kaasas nt kohvriring, kõrgem klaas, laadimispesa, keskhark, jms mis hea pikal maantee juppidega matkal. Ei tasu liiga üle mõelda, et kõik rullnokad tulevad Vstromi punasesse ajama ja proovisõitu mitte lubada. Vaatad näo järgi. Ära eelda, et keegi mingit nostalgia preemiat maksab muidugi, või ole kannatlik ootama.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

"Aga kuidas leida asjalik ostja ja normaalne hind see on kohati lihtne ja kohati keeruline.
Ma ütleks, et: Müü kuidas tahad ja mis hinnaga tahad. Jää rahulikuks ja oota õiget ostjat kui aega on"

tekib koheselt kaks väga suurt küsimust selle jutu peale. esiteks, miks sul seda "asjalikku ostjat" vaja on? ja teiseks, mis tähendab kuidas leida normaalne hind? või tahtsid tegelikult hoopis öelda, et kuidas leida ostja, kes maksab sulle normaalset hinda? :D

well, mingit valemit, nippi ega ka mitte mingisugust garantiid ei olegi, et sa mingi normaalse ostja leiad või seda (sinu arvates) normaalset hinda oma tsikli eest saad. hinna määrab turg - ja kuna eesti turg on ümmargune null siis eestis see tähendab seda, et hinna määrab see üks vend, kes üldse parasjagu sinu tsikli vastu huvi tunneb. aga jah, jääda rahulikuks on suures plaanis hea soovitus...ehk teisisõnu, kui sul just selle raha kätte saamisega suurt kiiret ei ole siis võid alati need "ma pakun nii palju, kohe täna või muidu lähen ära" pakkumised pikalt saata ning oodata ja vaadata edasi. tsiklite puhul see eneses mingit reaalset riski midagi kaotada üldsiselt ei sisalda sest kasut tsikli keskmine hind on üks imeväärne asi, mis ajas tõuseb, mitte ei lange.

vanalendur
Postitusi: 495
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

will111 kirjutas: 01 Apr 2023, 14:52
hinna määrab turg - ja kuna eesti turg on ümmargune null siis eestis see tähendab seda, et hinna määrab see üks vend, kes üldse parasjagu sinu tsikli vastu huvi tunneb.
Või siis määrab hinna see teine vend kellel on pakkuda ratas mida üks vend otsib? Turg on väike, kõik on rapped ja võibolla jääbki otsima kui hinda määrama kipub. :wack:
Kasutaja avatar

Romka
Postitusi: 315
Liitunud: 05 Mai 2007, 14:41
Tsikkel: MT-09
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Romka »

Ei tea kas olen hetkel üksikjuhtum või on lahti läinud mingi pettuste laine, aga avastasin eile, et mingi usa hotell on mu krediitkaardilt kokku broneerinud pea 650€!

Midagi erilist ma selle krediitkaardiga teinud pole, palju paypali tehinguid aastate jooksul, mõni aliexpress, ühe korra amazon, paar Eesti netipoodi. Üheski hotellis pole käinud, krediitkaarti kellelegi üle leti ulatanud pole. See aasta 0 tehingut.

Igaljuhul soovitan teil oma krediitkaardil päevalimiit panna 5€ peale või keelata nö "puhkeajal" interneti ja välismaa tehingud.

Pank käskis esmalt ise selle usa asutusega kontakti võtta, muidu nad lükkavad automaatselt mu tehingu vaidlustamised tagasi.
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vint »

Hotelli nimi ja muud andmed?
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”