Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Jannes
Postitusi: 245
Liitunud: 25 Veebr 2004, 16:09
Tsikkel: R1200R -17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jannes »

Krl kirjutas: 04 Nov 2022, 13:15
Kas kasutatud metallist tuletõkke uksele(SakuMetall templiga) võiks kuskil turgu olla? Koos ukse raamiga.
Oskate soovitada minit aktiivset eehitusfoorumit, kuhu selle kuulutuse tasuks panna?
Pilt:
Alustad vahest siit mõõtmete ja hinnasooviga?
Ehitusfoorum pole ka paha mõte :idea:


Sui generis
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

Ukseava mõõdud seinas peaks olema min 980 x 2080
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Krl kirjutas: 04 Nov 2022, 13:15

Oskate soovitada minit aktiivset eehitusfoorumit, kuhu selle kuulutuse tasuks panna?
https://www.facebook.com/groups/504507376326277/
https://www.facebook.com/groups/1895194550743121/
https://www.facebook.com/groups/776025945788612/ kui asukoht lõunas

lermo
Postitusi: 470
Liitunud: 13 Veebr 2006, 19:41
Tsikkel: BMW R45|FT500"Krants"|XT600
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas lermo »

kiilas kirjutas: 04 Nov 2022, 13:46
Krl kirjutas: 04 Nov 2022, 13:15

Oskate soovitada minit aktiivset eehitusfoorumit, kuhu selle kuulutuse tasuks panna?
https://www.facebook.com/groups/504507376326277/
https://www.facebook.com/groups/1895194550743121/
https://www.facebook.com/groups/776025945788612/ kui asukoht lõunas
Selline täiesti toimiv õuld-skuul asi on kah olemas: https://www.ehitusfoorum.com/
M: Honda FT500 Cafe-racer '84
Tel: 53453529

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

kasutatud metallist tuletõkke uksest saab näiteks teha kenasti ühe keevituslaua :D peaks isegi päris sirge jääma
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

will111 kirjutas: 04 Nov 2022, 19:43
kasutatud metallist tuletõkke uksest saab näiteks teha kenasti ühe keevituslaua :D peaks isegi päris sirge jääma
Sittagi ta sirge jääb.

A loobusin ka sellest plaanist. Keevitan edaspidi ainult kumeraid asju, siis pole tasapinnalist lauda vajagi.
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

Tarbevee boiler vaja osta. Kas need nn hooldusvabad (keraamiline küttekeha, anood, mis kunagi vahetust ei vaja) on oma hinnalisa väärt?
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

bitter kirjutas: 05 Nov 2022, 21:42
Tarbevee boiler vaja osta. Kas need nn hooldusvabad (keraamiline küttekeha, anood, mis kunagi vahetust ei vaja) on oma hinnalisa väärt?
Atlanticu omad pidid ikka väga head olema, praktiliselt hooldusvabad. Ise olin mõõtude tõttu sunnitud hankima tshehhi oma, eks paisatb kuidas see kestab.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

bitter kirjutas: 05 Nov 2022, 21:42
Tarbevee boiler vaja osta. Kas need nn hooldusvabad (keraamiline küttekeha, anood, mis kunagi vahetust ei vaja) on oma hinnalisa väärt?
Ei oska otseselt neid kommenteerida, aga "tavalisi" boilereid olen puhastanud ja anoodi vahetanud küll, aga lõpuks on ikka välja vahetamist vajanud korpuse lekkimise tõttu ja seda ei ole pidanud üle 5 aasta ootama. Kas on mingi hea põhjus miks see korpus oleks kauem vastu pidanud kui küttekeha oleks olnud "hooldusvaba"? :roll:
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Mul pidas tavaline boiler 23 aastat vastu, vahetasin välja kui moraalselt vananenu miskise udupeene iseõppiva boileri vastu. Analüüsib nädal aega sooja vee tarbimist ja siis kütab vastavalt vajadusele.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Mul boiler 20+ aastat vana ja väsimuse märke ei näita.
90% ajast sai väga katlakivi ja raua rikast vett. Viimased paar aastat on olnud parem vesi
Kui ostsin, siis onu rääkis kui hooldusvaba ja keraamiline see kõik on. No ühesõnaga hea müügimees ja rääkis pehmeks
Täna ütlen, et oli igat lisa penni väärt. Kas täna ka veel selliseid tehakse, seda ei oska kahjuks öelda
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

Ivoonu kirjutas: 05 Nov 2022, 22:21
Mul pidas tavaline boiler 23 aastat vastu, vahetasin välja kui moraalselt vananenu miskise udupeene iseõppiva boileri vastu. Analüüsib nädal aega sooja vee tarbimist ja siis kütab vastavalt vajadusele.
7 päeva käid duši all õhtuti, jätab selle meelde … siis tahad keset päeva pesta aga vesi on leige. Tänan, ei :). Mul hooldusvaba pidas 14a, siis läks pleiss myyki.
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

bitter kirjutas: 05 Nov 2022, 23:31
Ivoonu kirjutas: 05 Nov 2022, 22:21
Mul pidas tavaline boiler 23 aastat vastu, vahetasin välja kui moraalselt vananenu miskise udupeene iseõppiva boileri vastu. Analüüsib nädal aega sooja vee tarbimist ja siis kütab vastavalt vajadusele.
7 päeva käid duši all õhtuti, jätab selle meelde … siis tahad keset päeva pesta aga vesi on leige. Tänan, ei :). Mul hooldusvaba pidas 14a, siis läks pleiss myyki.
Seda ökoreziimi saab välja lülitada ja mul pole kordagi olnud juhust, kus oleks soe vesi puudunud.
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

No siit kumab läbi tegelikult laiem fisoloofiline küsimus, kumb teenib kumba või kes on peremees.
Kui masin on piisavalt kontrollitav ning jäme ots on alati sinu käes, on elu lill. See on umbes nagu koera kasvatamisega.
On väga õhuke piir, kus lõppeb mugavus ja algab (otsustusvabaduse) piiratus ning masin ei võta kunagi inimeselt (mistahes liiki) vabadust vaid inimene ise annab selle.
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

Soovitage ettevõtet, kes Tallinnas teeks asfalti aukude lokaalset parandamist. On vaja konreetsed kohad täis panna, uut katet kuhugi rullida pole vaja.

kalju1
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Aug 2009, 12:34
Tänatud: 14 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kalju1 »

Kas külma asfalti lahendus ei sobi? Segud saadaval hästi varustatud ehitusmaterjalide poodides.
näiteks: https://www.bauhof.ee/et/p/641381/asfal ... ixmix-20kg

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas 701 »

Tallinna Teedelt olen lappimist tellinud. Varuvarijant on poest kotisegu osta ja ise labidaga aukudesse patsutada.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

Kunagi ammu-ammu sai filme FTP-serveritest ja torrentite kaudu tõmmata, aga nüüd pole asjadega üldse kursis enam, kas kusagilt saab filme eestikeelsete subtiitritega või on see pigem ajalugu juba?
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

Raitsraisk
Postitusi: 301
Liitunud: 15 Mär 2007, 23:07
Tsikkel: F650
Asukoht: Laagri
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Raitsraisk »

Turist kirjutas: 08 Nov 2022, 15:11
Kunagi ammu-ammu sai filme FTP-serveritest ja torrentite kaudu tõmmata, aga nüüd pole asjadega üldse kursis enam, kas kusagilt saab filme eestikeelsete subtiitritega või on see pigem ajalugu juba?
Kõik toimib ja veel paremini kui varem. Torrenti saad kas piraadilahest või isiklikult eelistan Yifyt.
Supakad saad kas eelmainitud Subclubist, www.opensubtitles.org/et või www.podnapisi.net/run/

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Bolieril ja boileril on ikka suur vahe. Sisu materjali paksus ja korrosioonikindlus on põhi erinevusteks. Mul 1 boiler lendas toas laiali täpselt 10a vanusena, pealt läbi roostetanud, rohkem pole sellist asja näinud. Eelpoolmainitud 5a varianti pole õnneks kohanud. Suurte ja uhkete boileritega on keraamiline ja mitmefaasiline küttekeha väga hea lahendus, saad kasutada 1 faasisena, 2 faasisena või 3 faasisena, kui tahad kuidagi tarbimisi ajastada/optimeerida on väga mugav kui sul on boiler, mis suudab olla kas 800, 1600 või 2400w võimsusega. Hooldevabal on ka see+, et ei pea iga aasta lahti kiskuma vs sukelkehaga.
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Turist kirjutas: 08 Nov 2022, 15:11
Kunagi ammu-ammu sai filme FTP-serveritest ja torrentite kaudu tõmmata, aga nüüd pole asjadega üldse kursis enam, kas kusagilt saab filme eestikeelsete subtiitritega või on see pigem ajalugu juba?
Mu viimased tõmbamised olid Popcorn Time lehelt, hetkel tööl ja kodus uues arvutis ma pole seda installinud, aga mäletan, et osad filmid olid mu jaoks mingid värd failid mitte .mp4 ja neile ei suutnud kuidagi supakaid külge pookida, muidugi vana arvuti oli selline juust, et sellaga oleks konvertimine aega võtnud sajandeid ja sinna see jäi, aga kui tuli .mp4 või .mov polnud probleeme.
https://popcorntime.co/

Edit: nende värdfailide viga oli vist veel ka see, et Samsungi telekas ei suutnud neid mängida.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Piraatlus ongi ebamugav ja nõuab pingutusi ning teadmisi. Tänapäeval on tehnikavõõrastele inimestele olemas erinevad, üsna mõistliku hinnaga teenused, kus saab suures osas kõik selle kätte, mis Piraadilahe videolevistki. No, ilmselt mitte päris samas mahus aga siiski ulatuslikult ja keskmisele kasutajale piisavalt. Näiteks Netflix või Amazon Prime või Disney+. Ühegi nende kasutamine ei tohiks keskmist palka ja arvutit omavat eestlase jaoks olla liiga priiskav või liialt keeruline kasutada. Lihtsam, igatahes, kui torrentid ja Popcorn Time.

See, et sina ja Samsung konkreetse failiformaadiga tuttav pole ja hakkama ei saa, ei tähenda, et tegu oleks värdformaadiga. Ilmselt oli tegu kas mkv formaadiga (matroska) või siis vanema, avi faililaiendiga, ka ei saa välisatda mov või wmv formaati. Kaks esimest on väga levinud formaadid ja järgmised kaks piisavalt levinud ning kasutatvad. Sinu poolt viidatud mp4 on tootjate poolt eelistatuim, sellest siis ka nende (ja tarbijate) võimekus neid möödaminnes kasutada.
Ka ei saa välistada, et tegu oli pakitud faildega, korralik player (näiteks Kodi) saab ka nendega möödmines ja ilma eraldi lahtipakkimata hakkama.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

MannyEric
Toetajaliige
Postitusi: 129
Liitunud: 12 Mär 2018, 10:03
Tsikkel: Gemelo de África
Tänanud: 117 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas MannyEric »

Turist kirjutas: 08 Nov 2022, 15:11
Kunagi ammu-ammu sai filme FTP-serveritest ja torrentite kaudu tõmmata, aga nüüd pole asjadega üldse kursis enam, kas kusagilt saab filme eestikeelsete subtiitritega või on see pigem ajalugu juba?
Ma enam piraatimisega ei tegele, aga rarbgget oli mu arust parim torrenti sait, töötas igast asendist ja viperusteta...

Honda XL1000V '02 -> Honda CRF1100L '20

Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Macintosh kirjutas: 09 Nov 2022, 11:20
See, et sina ja Samsung konkreetse failiformaadiga tuttav pole ja hakkama ei saa, ei tähenda, et tegu oleks värdformaadiga. Ilmselt oli tegu kas mkv formaadiga (matroska) või siis vanema, avi faililaiendiga, ka ei saa välisatda mov või wmv formaati. Kaks esimest on väga levinud formaadid ja järgmised kaks piisavlt levinud nin kasutatvad. Sinu poolt viidatud mp4 on tootjate poolt eelistatuim, sellest siis ka nende (ja tarbijate) võimekus neid möödaminnes kasutada.
Ka ei saa välistada, et tegu oli pakitud faildega, korralik player (näiteks Kodi) saab ka nendega möödmines ja ilma eraldi lahtipakkimata hakkama.
kiilas kirjutas: 09 Nov 2022, 10:37
...olid mu jaoks mingid värd failid...
ütlesingi, et tegu minu jaoks värdformaadiga, jah, .mkv oli
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Kui see kõlas vähimalgi määral halvustavalt siis see polnud nii mõeldud. Tahtsin juhtida vaid tähelepanu sellele, et igipõlise piraadi jaoks on mkv tavaline argipäev ja tootjate toetus on sellele vähene.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Macintosh kirjutas: 09 Nov 2022, 11:42
► Näita Spoilerit
Kui see kõlas vähimalgi määral halvustavalt siis see polnud nii mõeldud. Tahtsin juhtida vaid tähelepanu sellele, et igipõlise piraadi jaoks on mkv tavaline argipäev ja tootjate toetus on sellele vähene.
Ma olen vahepeal sellest huvist kaua eemal olnud, sel ajal kui mul filmide tirimise maania peal oli ei mäleta, et oleks seda .mkv esinenud, mõned aastad tagasi kui sai huvi pärast paar filmi üle ~15 aasta tõmmatud kohtasin enda jaoks esmakordselt seda. Arvutis pole probleem seda vaadata, aga mälupulgalt telekast(vähemalt minu telekas) vaadata ei saa.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
MKV on 10 aastat vähemalt olnud "ametlik" formaat piraadilahe videolevis. Alates Windows 10 toetatakse seda op-süsteemi tasandil, XP aga soovis veel eraldi koodeki pakki saada. MKV on konteinerfotmaat, mis võib sisaldada mida iganes - video, heli, subtiitrid jms. Samsung peaks tänasel päeval MKV-d toetama aga kuna MKV on vaid konteiner siis seal sees võib olla omkorda videofailina olla tont-teab-mis ja seda enam tont-teab-mida Samsung ei tarvitse toetada.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 469
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 41 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Installige telekasse VLC ja probleeme pole.
...

peetersell
Postitusi: 55
Liitunud: 04 Dets 2020, 09:19
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas peetersell »

Kõik toimib samamoodi, nagu alati toiminud. Piratebayd ja kõik endiselt elus. Endal kodus Ubuntu virtukas - Emby meediaserver ja torrentiklient on peal, tahan, siis saan telost filmi sikutama panna ja koju jõudes jalad tumbale loopides film kohe olemas. mängib kõiki formaate ja võimeline opensubtitles saidilt ise automaatselt supakaid alla sikutama jne.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”