Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Tort kirjutas: 20 Apr 2022, 18:38
Linnaosavalitsusse kaeba.

Küsimus - niiskusanduriga (vannitoa) ventilaatorid. Mis % õhuniiskuse vahemikus neil (reguleeritavad) andurid on? Mõte on garaaziboksi panna.
https://espak.ee/wp-content/uploads/2013/09/I-FAN.pdf

Endal juba 6 või 7 aastat toimetanud selline. Ütleks et rahul 100%. Toimetab ise vastava %-ni. Kui seda pole, tuulutab paar korda päevas ruumi niisama. Asub otse dushinurgas. Saab seadistada liikumise peale tööle ja sada muud vidinat.

Espakist võetud, kuid viimastel aastatel pole sealt seda saanud (tarneraskused vms). Väiksemasse maapealsesse kinnisesse garaazi sobiks kindlasti. Maaalusesse oleks kindlasti midagi võimsamat vaja.



Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tort »

Hea info. Ma mõtlesin fooliumtoruga teha, et tagant alt votab õhku ja vent on üleval. Tõstuks on alt ja ülevalt avatud. Kordioris pole nii niiske. Tegelikult ventilatsiooniava on ka olemas, äkki panna sinna sisse puhuma hoopis?
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Tort kirjutas: 22 Apr 2022, 09:00
... äkki panna sinna sisse puhuma hoopis?
Ei, kindlasti mitte. Alati paned välja tõmbama. Esiteks ei saa sa sisse puhudes niiskustaset väiksemaks ja teiseks puhud külma õhku sisse, mis jahutab ruumi maha. Väljatõmmates seda ei juhtu.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tort »

Mõte oli see, et koridori niiskus on rahuldav ja tõmbaks sealt koridorist selle boksi. Ventilatsioonist tuleks teiste bokside niiske õhk.

St kui me saime õigesti aru üksteisest. Õhk liiguks boksist välja ventilatsiooni suunas. Mis ongi väljatõmme.
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas romulus »

Sain just rehviliider.ee-st tellitud rehvi kätte. Tuli vast 6 päeva. Tracking nr tuli tellimisega samal päeval.

https://www.rehviliider.ee/minu-konto/m ... s-17251322 Selline link oli meilis probleemide jaoks. Proovi sealt nt.

rundll kirjutas: 21 Apr 2022, 14:54
On kellegil kogemusi rehviliider.ee -ga. Tellisin sõiduautorehvid, ei mingit kippu-ega-kõppu. Saadetise jälgmine pole ka võimalik. Telefoni numbrit pole kodulehel. Veidi uurisin et polegi tegu eesti ettevõttega. Kodulehel on "live chat", kus sain "tõlgitud" jutu, et nad pm ei oska midagi öelda, mis saadetisest on saanud. Kas loobuda või on mingi lootus midagi kätte saada. Naelaga praegu halb krõbistada ringi.
Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Macintosh kirjutas: 22 Apr 2022, 09:24
Tort kirjutas: 22 Apr 2022, 09:00
... äkki panna sinna sisse puhuma hoopis?
Ei, kindlasti mitte. Alati paned välja tõmbama. Esiteks ei saa sa sisse puhudes niiskustaset väiksemaks ja teiseks puhud külma õhku sisse, mis jahutab ruumi maha. Väljatõmmates seda ei juhtu.
Kust see "soe" õhk siis asemele tuleb mis kusagilt välja tõmmatakse :D
Igasugune õhuvahetus, millega kaasneb siseõhu temp tõus vähendab ruumi niiskust.
Väljatõmmet tasuks eelistada, aga hoopis muudel põhjustel: sisse puhkega süsteemis on ruumis väike ülerõhk ja ruumis olev "niiske" õhk "surutakse" konstruktsioonide sisse, väljatõmbega süsteemis on aga väike alarõhk.
Niiske jaheda (aga soojema kui ões) ruumi õhuvahetusel tuleks värske õhk võtta õuest, mitte külgnevast soojast ruumist. Külgnevas soojas ruumis on suhteline niiskus (RH) küll väiksem kui õues, aga absoluutne niiskus g/m3 99% juhtudel suurem ja see süvendab jahedasse ruumi jõudes probleemi.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
No ma mõtlesin kohe, et kui ma nii kirjutan siis ilmub välja mõni järgmine kavalpea, kes selle teemaks võtab. Mul oli õigus. :)
Ikka tuleb väljast, kust siis mujalt. Aga mõju sisekliimale on märkimisväärselt teine, kui ühest kitsast punktist suures koguses külma välisõhku sisse pumbata.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Macintosh kirjutas: 22 Apr 2022, 11:28
► Näita Spoilerit
No ma mõtlesin kohe, et kui ma nii kirjutan siis ilmub välja mõni järgmine kavalpea, kes selle teemaks võtab. Mul oli õigus. :)
Ikka tuleb väljast, kust siis mujalt. Aga mõju sisekliimale on märkimisväärselt teine, kui ühest kitsast punktist suures koguses külma välisõhku sisse pumbata.
Ma vabandan, aga viimast korda torgin :-)
Siseneva jaheda õhuga ruumi sisenev "puudu jääv soojushulk" = õhu hulk x õhu erisoojus x temp erinevus.
Nagu sa näed, siis valemis ei ole õhu sisenemise ava suurust :-)
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Novot, seda ma ei osanud ette näha. Sinu võit. :D
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

weycco
Postitusi: 15
Liitunud: 15 Juun 2020, 17:31
Tsikkel: Ducati Monster 696
Asukoht: Rae vald
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas weycco »

Tervist, targad! Tellisin Aliexpressist tsiklile tagaistme katte aga saabunud pakist leidsin hoopis sellise viguri:
Pilt Pilt
Kas keegi teab millega võiks tegu olla? Mõne teise ratta jupp või...? :roll: Kui keegi arvab, et tal võiks seda vaja minna siis võib märku anda :D
Seda on küll paar korda juhtunud, et asi ei jõuagi kohale aga et täitsa vale jublakas saadetakse, seda pole varem ette tulnud.
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kiilas »

weycco kirjutas: 25 Apr 2022, 15:01

Seda on küll paar korda juhtunud, et asi ei jõuagi kohale aga et täitsa vale jublakas saadetakse, seda pole varem ette tulnud.
Raha võid sellegi poolest tagasi küsida ja keelduda vale eseme tagasi saatmisest kuna saatmine on "jube kallis"
Kasutaja avatar

weycco
Postitusi: 15
Liitunud: 15 Juun 2020, 17:31
Tsikkel: Ducati Monster 696
Asukoht: Rae vald
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas weycco »

kiilas kirjutas: 25 Apr 2022, 15:07
weycco kirjutas: 25 Apr 2022, 15:01

Seda on küll paar korda juhtunud, et asi ei jõuagi kohale aga et täitsa vale jublakas saadetakse, seda pole varem ette tulnud.
Raha võid sellegi poolest tagasi küsida ja keelduda vale eseme tagasi saatmisest kuna saatmine on "jube kallis"
Juba tegelen. Aga sellegipoolest ei taha (enda jaoks) ebavajalikku träni koguda, eriti kui kellelgi võib seda vaja minna, mis iganes see ka pole :)
Kasutaja avatar

stsenarist
Postitusi: 22
Liitunud: 30 Mai 2017, 23:26
Tsikkel: Honda Transalp 700 XL 700V
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas stsenarist »

Kas keegi teab soovitada mingeid viiteid mootorratta mürataseme piirangute kohta Euroopas? Plaan on juunis teha pikem ring läbi Läti, Leedu, Poola, Slovakkia, Ungari, Horvaatia, Austria ja Tšehhi ning sõbral on suur viha oma kõrvakilede vastu. Tean, et Austrias on Tyrolis ja mitme tee peal mägedes piirangud ning 220€ trahv kui masin on üle 95db müra emissiooniga kuid kas seal on mingi EU kaart või app, millega täpsemalt jälgida selliseid piiranguid?

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

mismõttes täpsemalt jälgida? nendest riikidest ilmselgelt kõige karmim ja kõige hullemad piirangud kui ka kõige karmimad trahvid sellise asja suhtes saavadki olla austrias, ühegi teise nimetatud riigi osas pole midagi sellist kunagi kuulnud ja sügavalt kahtlen, et seal mootorrattaid tee peal mõõtma hakatakse (kui tõesti pole just mingi täiesti ära lõigatud sumpsiga tegemist).
kui tead, et see konkreetne number on 95db siis pole ju väga rohkem seal midagi jälgida? või tahad müra mõõta mingisuguse äpiga? seda üldiselt pigem ei soovitaks kuna see mõõtmine ei pruugi just väga täpset ega adekvaatset tulemust anda. mis seda 95db puudutab siis nagu mina aru saan vaatavad nad seal põhimõtteliselt tootja andmete järgi ning teatud mudelid on siis lihtsalt nö. keelatud st. ei tohi lihtsalt sõita ja kõik
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ain »

Saksamaal on samuti karmid reeglid. Näiteks moppe vedeleb politseijaoskondades hunnikutes mis ümber ehitatud ja ära võetud. Paljudele ei tuldagi järgi.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ma ei tea kas see nüüd on päris rumal küsimus aga kas Eestis müüb keegi selliseid karburaatoreid või selle juppe (elektrigeneraatori oma, 6.5hp mootor, sama on ka lumefreesidel jne):

https://www.amazon.de/-/en/dp/B01IBCFEI ... _titleToDp

Mind huvitaks kõige rohkem idle düüs, nagu see (aga mitte honda oma muidugi):

https://www.amazon.com/Aokus-Compatible ... 251&sr=8-2
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

stsenarist kirjutas: 29 Apr 2022, 02:28
Kas keegi teab soovitada mingeid viiteid mootorratta mürataseme piirangute kohta Euroopas?
Mina ei ole sellist kaarti kohanud, aga noh üldine sentiment on selline, et
- Ida-Euroopas on kõigil suht ükskõik
- Saksamaal-Austrias-Šveitsis pole mõtet mingeid jokk-skeeme punuma hakata, stiilis 90dB vms, sõida parem originaaliga, millel suur E täht kaugele särab - kui sa politseile juba kord mingi asjaga silma jääd, siis küll su läbi n***imiseks ka paragrahv leitakse
- Prantsusmaal-Hispaanias on kõigil laias laastus ükskõik, aga endal on elu lihtsam, kui liiga silma ei torka.

Üldiselt puhtpraktiliselt muutub reisil lõugav sumpa üsna kiiresti üsna tüütuks, ma olen isegi oma kõigi E-dega originaali otsas pikemaid transiidipäevi triikides mõelnud, et võiks vaiksem olla. Ilmselt pole ka kõige mõnusam päevad läbi mingi vihmaveetoru järel sõita.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Piipz kirjutas: 29 Apr 2022, 08:31
Ma ei tea kas see nüüd on päris rumal küsimus aga kas Eestis müüb keegi selliseid karburaatoreid või selle juppe (elektrigeneraatori oma, 6.5hp mootor, sama on ka lumefreesidel jne):

https://www.amazon.de/-/en/dp/B01IBCFEI ... _titleToDp

Mind huvitaks kõige rohkem idle düüs, nagu see (aga mitte honda oma muidugi):

https://www.amazon.com/Aokus-Compatible ... 251&sr=8-2
Stokkeril mõned Honda omad näevad suht sarnased välja ...
https://www.stokker.ee/search/all?w=kar ... rch=search
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

stsenarist kirjutas: 29 Apr 2022, 02:28
Kas keegi teab soovitada mingeid viiteid mootorratta mürataseme piirangute kohta Euroopas? Plaan on juunis teha pikem ring läbi Läti, Leedu, Poola, Slovakkia, Ungari, Horvaatia, Austria ja Tšehhi ning sõbral on suur viha oma kõrvakilede vastu. Tean, et Austrias on Tyrolis ja mitme tee peal mägedes piirangud ning 220€ trahv kui masin on üle 95db müra emissiooniga kuid kas seal on mingi EU kaart või app, millega täpsemalt jälgida selliseid piiranguid?
Kuna me oleme kõik üks EU ja tunnistame teineteise TÜV-e, siis on normid kõikidele ühed ja samad = EU normid :-)
Politsei agarus võib olla erinev riigiti.
PS Kui reisiks pakid, siis kõik esmavajalik pane enda rattale, siis pole eriti vahet kui "müralemb" jalameheks tehakse :mrgreen:
EDIT: See artikkel tuli meelde https://www.femamotorcycling.eu/fight-for-open-roads/
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Alterjor
Postitusi: 280
Liitunud: 29 Okt 2015, 18:32
Tsikkel: T7
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 35 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Alterjor »

Ahju siinid krigisevad hullult, mis sorti määret tohib sinna panna ja kust saab?

HRRRRR, click click, tock tock, HHHHHH, ZIIIIIII POK POK POK!


fomoco
Postitusi: 198
Liitunud: 02 Dets 2012, 19:56
Tsikkel: Jawa 360
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas fomoco »

Alterjor kirjutas: 02 Mai 2022, 22:32
Ahju siinid krigisevad hullult, mis sorti määret tohib sinna panna ja kust saab?
Kui ma oleksin mäkaiver siis ma hõõruks neid hariliku pliiatsiga.

:D
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

Saksamaal on emissiooni teema linnadesse sisenemisel. Kas see kehtib ka mootorratastele? Kiirel googeldamisel näitab ei, aga äkki keegi teab paremini. Tegemist 92.a mootorrattaga.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

ranel kirjutas: 03 Mai 2022, 20:29
Saksamaal on emissiooni teema linnadesse sisenemisel. Kas see kehtib ka mootorratastele? Kiirel googeldamisel näitab ei, aga äkki keegi teab paremini. Tegemist 92.a mootorrattaga.
"Roheline tsoon" sellesse saavad siseneda Euro 1 bensiinisõidukija Euro 6 diislid. Enamasti pole terved asulad vaid ainult osa sellest. Sul peab sinna sisenamiseks olema vasatav emissoonikeebis (5-19€). Googles otsid on "low emission zones germany".
Siin kogu info: https://urbanaccessregulations.eu/count ... ainmenu-61

Ja õige, mootorratastele see ei laiene.

Küll pead arvestama sellega, et Lõuna-Saksamaal on mootorratastega sõit teatud teedel ja asulates aprillist oktoobrini ühel nädalavahetusel kuus keelatud. Mis asulad/ teed ja millised nädalavahetused jään vastuse võlgu.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vint »

Kiirteede maksudega seonduv nüüd eraldi teemana viewtopic.php?f=8&t=111782
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

Viimasel ajal olen (vist põhiliselt venekeelses) sotsmeedias näinud korduvalt fotosid täisring-tumedaks toonitud akendega sõiduautodest (võõrad reg.numbrid) koos küsimusega - "kas külalistele kehtivad meil mingid leebemad tehnonõuded ... miks nemad võivad ja meie ei või?" Kas see on tegelik probleem Eestis või järjekordne trollimine ja vaenuõhutamine? Ise ma selliseid autosid märganud ei ole seni.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Neid autosi on aastatega kõvasti vähemaks jäänud. Enamasti seetõttu, et TÜV'e, kus selliselt läbi lastakse on vähemaks jäänud ning sinivilkureid, kes kinnipidades sellised korduv TÜV'i tegema saadavad juurde tulnud.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

Mulle tundub, et keegi püüab kommunikeerida, et see tumeda ringi trend on nüüd seoses Putleri algatatud sõja põgenikega jälle kasvamas. Mind huvitab - kas see tegelikult ka paika peab või on see üks osa punase väljaku propagandast.
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vint »

Eks palju sõltub maast. Soomes näiteks must lubatud, hõbedane või mis iganes muud toonkiled keelatud. ( Millest on muidugi kahju, mul hõbe metallik auto ja oleks kena olnud akna toon saada värviga sobivaks )
Ka on keelatud igasugused peegeldavad värvid, mis võivad teisi juhte pimestada.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

bitter kirjutas: 08 Mai 2022, 10:58
Mulle tundub, et keegi püüab kommunikeerida, et see tumeda ringi trend on nüüd seoses Putleri algatatud sõja põgenikega jälle kasvamas. Mind huvitab - kas see tegelikult ka paika peab või on see üks osa punase väljaku propagandast.
See on nii marginaalne probleem, et ka väga suure imemisega ei ole siit võimalik mingit putlerlust välja imeda. Küll ajapikku need siia sattunud ja pikemalt pidama jäänud üksikud sõidukid tüvidel ja sinivalgetega kohtumisel ka "tähelepanelik kodanike" jaoks sobivaks muudetakse.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Et nüüd mitte saagi käima tõmmata, piirdun vaid paari lausega aga...
Olen isiklikult peale sattunud meie sundkülaliste sea kombel käitumisele (polnud küll seotud liiklusega), kuid mõistlik korrale kutsumine on toiminud.
Põhiline, et ei allutaks provokatsioonidele ning asju aetaks nagu peab, mitte ei pigistataks silmi kinni, koogutataks kõigi võõraste ees ning muretsetaks, mis "meie sõbrad" meist arvavad.
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”