Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Pakuks, et liiklusõpetaja kasutas lihtsalt allegooriat ja sõber ei saanud aru.


Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 370
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Henn »

alliumiae kirjutas: 03 Juun 2023, 14:50
Ma saan aru kõigest sellest, et mina kui motika juht pean kindlasti miljon korda tähelepanelikum olema ja vahest nö lihtsalt silma kinni pigistama jnejne, aga selles olukorras ta kohe kindlasti ei mõelnud seda nii.
Sõber ütles: "Autodel on paremakäe reegel, a-katil on lihtsalt anna-kõigile-teed reegel. Mdea kui seda seaduses paari aasta jooksul muudetud ei ole siis peaks ikka kehtima."
Mina kuskil seaduses sellist väidet ei leidnud ja lihtsalt tahaks kinnitust ennem kui talle seletama hakkan. :?
Esimesel ristmikul, kus sul on eesõigus ja sa jääd seal kõigile teed andma, on eksamisõit lõppenud. Aga tõenäoliselt ei tee teooriaeksamitki ära. Sõber on loll või troll.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

alliumiae kirjutas: 03 Juun 2023, 14:29
Ilmselt üpris loll küsimus, aga see ongi ju milleks see teema on.

Nimelt, arutasin sõbraga lubade tegemist ja rääkisime sõidutundidest (temal B-kat juba ammu olemas, ma hetkel teen A-kati, mul esimesed load) ning vestluse käigus ütles ta, ja ma kirjutan täpselt nii nagu ta ütles, et: "Motikaga sul pole eesõigusi, sa pead kõigile teed andma niiet kui keegi otsa sõidab jääd sina ilmselt süüdi. Meie riigis on nii, et autodel on rohkem õigusi!" ....Ja ma olen jätkuvalt nii nii segaduses. Ei ole ju nii? Ta väitis, et tema teooriaõpingutel just niiviisi räägiti ja see olevat veel kuskil seaduses ka kirjas.
Ma ei julge eriti miskit vastu vaielda (missest, et see kõlab idiootselt) kuna ma ei ole nii kindel kõikides oma liiklusteadmistes ja mul on raske sõna sekka öelda. Kas keegi oskab kommenteerida või aidata leida mingi lõigu seaduses, mis seda kinnitab või umber lükkab?

Tänud ette!
Püha müristus, kui sa siin nii rumalaid küsimusi esitad, siis viska see A-kat lubade tegemise mõte kohe heaga peast välja

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

Miks sina pead talle seadusest viidet otsima? :D las TEMA otsib sulle, sest TEMA jua TEAB, et nii on?!? Las otsib selle "seaduse" välja eeskirjast ning näitab sulle näpuga, et vot siin on täpselt sedasi, täpselt selline asi kirjas. Selle koha peal see trollimine lõpeks ära ka...

Aga jah, mis puudutab liiklusteooriat siis mingeid imeliku jutuga sõpru ma küll liiga palju kuulata ei soovitaks. Seda on igapäevaselt näha, milliseid lubade omanikke on tallinna teed puupüsti täis. Tsikliga pead sa neile teed andma selle pärast, et nad ei tea kes nad on, kus nad, miks nad kuskil on, kuhu nad lähevad, mis kell on, mille roolis nad on või mida nad seal teevad. See kõik ei tähenda, et liikluseeskirjas mingit totaalset absurdi kirjas oleks. Ja anyway, kui sa kategooriat teed siis peaksid selle eeskirja tegelikult ikkagi ise läbi lugema ju nii ehk naa, kas pole nii?
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

See kui palju on õigusi oleneb lubade värvusest. Algul on need punakamat tooni, siis on jah suht vähe õigusi, sul sõbral täitsa õigus, hiljem aga kui on kogemust juba rohkem, muutuvad load ka heledamaks (sellised rooskadad juba) siis on juba hulka rohkem õigusi ja hakkavad ka otsa sõitjad järjest rohkem ja rohkem süüdi jääma.

:bsmile:
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kiilas »

alliumiae kirjutas: 03 Juun 2023, 14:50
Ma saan aru kõigest sellest, et mina kui motika juht pean kindlasti miljon korda tähelepanelikum olema ja vahest nö lihtsalt silma kinni pigistama jnejne, aga selles olukorras ta kohe kindlasti ei mõelnud seda nii.
Sõber ütles: "Autodel on paremakäe reegel, a-katil on lihtsalt anna-kõigile-teed reegel. Mdea kui seda seaduses paari aasta jooksul muudetud ei ole siis peaks ikka kehtima."
Mina kuskil seaduses sellist väidet ei leidnud ja lihtsalt tahaks kinnitust ennem kui talle seletama hakkan. :?
Kogu su sõbra jutu võiks võtta kokku lihtsalt "ära kuula hülge möla", ilmselt üritab sind niisama hanitada või ta ongi ise liikluses "kummik"
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Tegemist on lihtlabase trollimisega. Suur point on püüda kodanikku "aidata" :wack:
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Jajah
Postitusi: 12
Liitunud: 28 Mai 2018, 10:18
Tsikkel: Kawasaki ER6-f (2015)
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jajah »

will111 kirjutas: 17 Juun 2022, 23:12
Jah, aga huvitav kas see siis tähendabki, et enam põhimõtteliselt ei või "nurga peale" tsiklit jätta? Selle nurgapealse all pean silmas suhtkoht misiganes kohta, kus ratas ei jää loogiliselt võttes otseselt kellegile ette, aga samas ka selliseid kohti kuhu autoga üldjuhul keegi, kunagi parkima ei lähe. Kui see nii on siis põhimõtteliselt võib ilmselt ka järeldada, et parkimine pärnus muutus tsiklitele ikkagi tasuliseks kuna vaevalt, et suvisel ajal seal väga võimalik on kuskilt nö. päris parkimiskohta leida - ehk siis sellist ametlikku ja tasuta, automõõdus parkimiskohta tänaval.
Olles Pärnus värskelt Pärnu Keskuse Apollo kino ukse kõrvale parkimise eest trahvi saanud, tulin siia vaatama, et kas on ka selleteemalisi postitusi. Ma ei oska öelda kas tegemist on üksikjuhtumiga, aga sellises kohas, kus ratas oli kenasti seina ääres ega seganud kellegi mööda käimist (ala servani veel mingi ca 3 m) parkimise eest ei ole mulle veel kunagi trahvi tehtud.
Arvestades, et sain trahvi veel ka pühapäeval kui parkimine on Pärnu linnaruumis tasuta, on tekkinud küll karvane tunne, et keegi on seal linnavalitsuses lollilt agaraks muutunud. Võib olla on küsimus ka vaid ühes või mõnes üliagaras(-ogaras) parkimiskontrolöris. Minu juhtumil oli oma põlgust mootorratta vastu välja elanud Sm. Eduard Lukka.
Seega, soovitan Pärnus parkimiskoha valikul olla ettevaatlik, ehk valiv ning kindlasti ei tee paha kõik parkimise nüansid endale selgeks teha.
Kuivõrd leidsin antud trahviotsuse olema õigustühise ja alusetu kaeban selle ka edasi.
Leian, et kui mootorrattureid hakatase niiviisi sisuliselt tühja koha pealt kottima tuleks oma raha viia mõnda teise kohta, kus parkimise eest halb üllatus ees ei oota.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ain »

► Näita Spoilerit
Kuhu Sa oma ratta parkisid? Parklasse, sõiduteele või kõnniteele? Sinu kirjeldust lugedes jääb pigem mulje, et parkisid kõnniteele.... Kui nii siis on ju selge ,et trahvi said...
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Jajah
Postitusi: 12
Liitunud: 28 Mai 2018, 10:18
Tsikkel: Kawasaki ER6-f (2015)
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jajah »

Ain kirjutas: 06 Juun 2023, 19:14
► Näita Spoilerit
Kuhu Sa oma ratta parkisid? Parklasse, sõiduteele või kõnniteele? Sinu kirjeldust lugedes jääb pigem mulje, et parkisid kõnniteele.... Kui nii siis on ju selge ,et trahvi said...
Ei parkinud kõnniteele. Parkisin õuealale. Kõnnitee mõiste on Liiklusseaduses lahti kirjutatud. Üliagar ametnik pidas ka seda kõnniteeks, vastavalt trahviteatises toodud rikkumise alusele, mida see ala aga ei ole.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

Kas sinna seina äärde, kus jalgrattad on? https://www.instantstreetview.com/@58.3 ... _jc16CLIAg
Kui mööda ülekäigurada või üle äärekivide ei sõida, siis sinna vist pääseb ainult sealtkaudu (ja seal on karm märk ees): https://www.instantstreetview.com/@58.3 ... 9j8UTpwu2A Samas pildid on seal vanad, ma ei tea kas vahepeal on midagi muudetud.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ain »

Jajah kirjutas: 06 Juun 2023, 23:09
Ain kirjutas: 06 Juun 2023, 19:14
► Näita Spoilerit
Kuhu Sa oma ratta parkisid? Parklasse, sõiduteele või kõnniteele? Sinu kirjeldust lugedes jääb pigem mulje, et parkisid kõnniteele.... Kui nii siis on ju selge ,et trahvi said...
Ei parkinud kõnniteele. Parkisin õuealale. Kõnnitee mõiste on Liiklusseaduses lahti kirjutatud. Üliagar ametnik pidas ka seda kõnniteeks, vastavalt trahviteatises toodud rikkumise alusele, mida see ala aga ei ole.
Kus täpsemalt on seal õueala märk? Kui seal on tõesti õueala siis õuealal tohib parkida ainult tähistatud parklas.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 469
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 41 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Kui pikka maad saab ahviriputitega mootorrattaga sõita järjest? Keskmise inimese puhul.
...
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Tanklast tanklani!

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vint »

Küllap see valu lävi on igal ühel erinev. Rohkem nagu maitse küsimus. Põhiline et endal oleks mugav, tähekesena välja nägemine ja muu äge värk jäta teisejärguliseks.
Lihtne näide- läksin kunagi krossikiivriga pikemale otsale ja ei jõudnud ennast ära kiruda. Pidev kohina kuulamine käis kõrvadele lõpuks.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

Kas kellegi on kogemust, kuidas saada(või kas üldse) mustamäe vana paneelmaja plaani. Huvitab, kus on kandevseinad.
Lammutama midagi hakata ei taha, lihtsalt tahaks konkreetse seina puhul teada, kui sügava augu võin puurida.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

Krl kirjutas: 11 Juun 2023, 18:08
Kas kellegi on kogemust, kuidas saada(või kas üldse) mustamäe vana paneelmaja plaani. Huvitab, kus on kandevseinad.
Lammutama midagi hakata ei taha, lihtsalt tahaks konkreetse seina puhul teada, kui sügava augu võin puurida.
Korteriühistuga suhelnud juba? Ega see "Hrustšovka" ei ole? Nendes ei ole korteri piires ühtegi kandvat seina (mis samas ka ei tähenda, et igaüks võiks soovi korral kohe oma korterist ühe suure ruumi teha ja kõik vaheseinad maha võtta).
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kris. »

zorten22 kirjutas: 11 Juun 2023, 14:17
Kui pikka maad saab ahviriputitega mootorrattaga sõita järjest? Keskmise inimese puhul.
Keskmine inimene ei pane endale ahviriputeid :D.
Paari nädala eest ülevaatuse vennike küsis rata selga istudes tõsimeeli: "Kas sõidad ka niimoodi?" Mina vastu: "Mis mõttes?" Tema: "No selliste lenksudega???" Hea meelega oleks tahtnud vastata et "Ei, kas tead, ülevaatuse ajaks panin külge :wack: ".
Pea kümneaastase ahviriputite kogemuse põhjal võin öelda, et vere liikumist ei takista niivõrd käte kõrgus kui see, kui kõvasti pigistad. Kuna mina sisuliselt toetan käsi lenksule, mitte ei hoia neist kramplikult kinni, siis mingit käte väsimust ei ole.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

Turist kirjutas: 11 Juun 2023, 19:02
Krl kirjutas: 11 Juun 2023, 18:08
Kas kellegi on kogemust, kuidas saada(või kas üldse) mustamäe vana paneelmaja plaani. Huvitab, kus on kandevseinad.
Lammutama midagi hakata ei taha, lihtsalt tahaks konkreetse seina puhul teada, kui sügava augu võin puurida.
Korteriühistuga suhelnud juba? Ega see "Hrustšovka" ei ole? Nendes ei ole korteri piires ühtegi kandvat seina (mis samas ka ei tähenda, et igaüks võiks soovi korral kohe oma korterist ühe suure ruumi teha ja kõik vaheseinad maha võtta).
No korteri siseselt on kõigi seinte paksus näha ka.

Ja ega ma sellest seinte mahalõhkumisest ise ka väga aru ei saa. MIllegipärats tundub see olevat mingittüüpi ajaga kaasas käimine ja edukuse näitamine vist, kui saad elutoas kala praadida.

Antt1
Postitusi: 73
Liitunud: 03 Aug 2022, 20:29
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Antt1 »

Ühistul peaks mingi plaan olema.

Kui ei ole siis laes on tavaliselt 6-meetrised paneelid. Need kuhu otsad toetuvad ongi kandevseinad. Toa pikkuste/laiustega saab kuigipalju tuletada.
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 722
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

No mine tea, ehku peale välja minek pole eriti hea lahendus... pärast määdiast loeme umbes nii, et "Krl - mees, kes varistas maja"
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

Antt1 kirjutas: 11 Juun 2023, 23:44
Ühistul peaks mingi plaan olema.

Kui ei ole siis laes on tavaliselt 6-meetrised paneelid. Need kuhu otsad toetuvad ongi kandevseinad. Toa pikkuste/laiustega saab kuigipalju tuletada.
See hea info.
Huvitav, kas maja keskelt pikisuunas võiks ka üks paks sein joosta?

Ja no maja vast kokku ei kuku. Nagu mainisin, siis vaja lihtsalt auke puurida, et mõned ankrud seina panna.
Plaan oli proovida seda vastavat keemiat panna tavalise keermelatiga, M8 latt millele 8mm auk ette puuritud. Kui juba ehitsfoorumiks läks, siis võibolla kellelgi selles suunas ka konstruktiivset kriitikat?
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Ankrulatt koos ankrumassiga peaks OK olema.
AGA...
Mis raskus Sul* sinna rippuma tuleb?
Mõnele kergemale (vahe)seinale võid 1-0 teha.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

yeekim kirjutas: 12 Juun 2023, 10:18
Ankrulatt koos ankrumassiga peaks OK olema.
AGA...
Mis raskus Sul* sinna rippuma tuleb?
Mõnele kergemale (vahe)seinale võid 1-0 teha.

edu
Pidevat koormust ei tulegi. Üks raskematsorti, maha toetuv riiul vaja ankurdada seina külge, et seda ei oleks võimalik pikali tõmmata, kui keegi täispeaga proovib sealt üles ronida.
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vint »

Kui sein juhtub tuhaplokist olema siis löö august 2mm suurem tüübel vägisi sisse, muidu ei pruugi jääda pidama.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Krl kirjutas: 12 Juun 2023, 15:50
yeekim kirjutas: 12 Juun 2023, 10:18
Ankrulatt koos ankrumassiga peaks OK olema.
AGA...
Mis raskus Sul* sinna rippuma tuleb?
Mõnele kergemale (vahe)seinale võid 1-0 teha.

edu
Pidevat koormust ei tulegi. Üks raskematsorti, maha toetuv riiul vaja ankurdada seina külge, et seda ei oleks võimalik pikali tõmmata, kui keegi täispeaga proovib sealt üles ronida.
Pane kiilankur ja asi korras
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

mx77 kirjutas: 12 Juun 2023, 16:55
.....

Pane kiilankur ja asi korras
Kui on kärgtellis, siis.....

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

yeekim kirjutas: 12 Juun 2023, 16:56
mx77 kirjutas: 12 Juun 2023, 16:55
.....

Pane kiilankur ja asi korras
Kui on kärgtellis, siis.....
siis küll
eks Krl peaks alustama selles, et uuriks mis materjalist sein on
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Kui sul midagi teha pole või su riiul on teglikult treeningsein siis on keermelatt jah vajalik. Muul juhul piisab lihstamatest kinnitusvahenditest.
Kui on betoonsein siis puurid 65mm sügavuse ja 6mm läbimõõduga augu ning kinnitad riiuli sobiva kinnitusvahendiga (düübel+kruvi). Kui tellissein siis sama asi aga 8mm auk ja sellele vastava düübel+kruvi. Kui sul on aeroc/fibo siis ostad selle materjali jaoks mõeldud kruvi ja keerad ilma düüblita otse seina ja üle ei tohi keerata. Aeroc seina lähevad ka väga hästi pikad, suure keermega kõige jämedamad kipsikruvid. Siin muidugi peaks seina paksust teadma küll. Ma garaazis kasutasin 100mm pikkusi ja 150 pikkusi. Viimased olid ilmselgelt liiga pikad ja viimast otsa oli raske juba seina keerata.
Kumbagisse riiuli nurka üks kinnitus on sinu juhtumi jaoks enam, kui piisav. Ühe, 4mm kruvi tõmbejõud otsetõmbele esimeses betooneina variandis on suurusjärgus mitte vähem, kui 150kg.
Mittekandev sein on vähemalt 10cm, kui just nõuka ajal ja/või idooti poolt ehitatud pole. Veneagsete majades võib mittekandev tubade vahelie sein olla pool tellist.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

Krl kirjutas: 11 Juun 2023, 20:09
Ja ega ma sellest seinte mahalõhkumisest ise ka väga aru ei saa. MIllegipärats tundub see olevat mingittüüpi ajaga kaasas käimine ja edukuse näitamine vist, kui saad elutoas kala praadida.
Kui ei saa, ma võin aidata :). Hruštšovka köögid on 1,8 x 2,7 m. Tööpinnad, külmik ja söögilaud - kõik korraga ei mahu. Või no mahuks aga siis toolid ja sööjad enam ei mahu. Siis mõni tõstab külmiku välja, mõni laua, mõni võtab seina maha.

KÜ-st sa võid plaani saada aga ei pruugi. Mustamäe Linnaosavalitsuse ehituse/planeerimise ametnikud peaks oskama aidata. Vähemalt väljaspool Tallinna on KOV-des on sellised ametnikud palgal. Mustamäel ma miskipärast ei näe https://www.tallinn.ee/et/mustamae/must ... -osakond-0

Oskus oma majatüüpi pädevalt kirjeldada (streetview printscreen ilma konkreetse aadressita kasvõi) tuleks kasuks kui veebist abi otsid.

Juhul kui sul on paneelid pandud piki maja, siis pole paneelidega paralleelse paksu seina järele vajadust. Kui see sein su naabrite jutuvada enamvähem maha summutab, siis 15cm peaks vast ikka olema. Üldiselt see peab väga pude sein olema, mis ei suuda 100-120 mm tüübleid kinni pidada. Juba vastu seina koputades peaks saama aimu, kus tasub puurida ja kus mitte. Riiulit ei pea tingimata kõige ülemisest servast kinnitama. Kui sealt on väga pude, katseta madalamalt.

@Macintosh tal ikka korterite vaheline sein, muidu saaks ju mõõta.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”