Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

MannyEric
Toetajaliige
Postitusi: 129
Liitunud: 12 Mär 2018, 10:03
Tsikkel: Gemelo de África
Tänanud: 117 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas MannyEric »

Turist kirjutas: 25 Mai 2022, 18:52
Väike matemaatika küsimus. :wack:
Kuidas antud juhul on võimalik Y1 ja Y2 leida kui on teada, et nende vahe on 83,1 (Y1 on suurem ehk siis Y1-Y2=83,1)?
2,9Y1=3,2Y2
Nii ehk?
y1=3,2*y2/2,9
3,2*y2/2,9-y2=83,1
y2*(3,2/2,9-1)=83,1
y2=83,1/(3,2/2,9-1)
y2=83,1/0,103448275862069
y2=803,299999999999732
y1=886,399999999999732


Honda XL1000V '02 -> Honda CRF1100L '20

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

Tundub olema õige küll. Üritasin algul kasutada seda kalkulaatorit: https://www.omnicalculator.com/physics/boyles-law Seal olevate tähiste järgi oli mul P1 2,9 ja P2 3,2, aga V1-V2 (nende vahe) sisestamise kohta polnud ja seega ei saanud seal arvutada kui ei andnud ette V1 või V2. Tegin omale Excelisse selle valemi nüüd. :bsmile:
valem.jpg
valem.jpg (25.49 KiB) Vaadatud 2305 korda
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

kiilas kirjutas: 21 Mai 2022, 22:27
► Näita Spoilerit
Ei tea kas panin pinna suuruse hindamisega mööda või panin paksemad kihid, aga see hinnanguliselt u. 1 m2 oli ühe vanema auto küllaltki suur kapott. Hea, et värvi igaks juhuks ikkagi 2 tk võtsin, muidu oleks asi väga nutune jäänud. Kahega sain 2 kihti ja oleks tahtnud kolmandat ka, aga ei saanud. :wack: Lakki vist sain kahega 3 kihti kuna seda pidi õhemalt laskma. Täna tegin veel katuse, katuse ja tagatiiva vahelised "postid" (üsna laiad) ja ühe tagumise tiiva, läks 4 värvi ja 4 lakki. Mõtlesin, et võtsin korraliku varuga, aga värvi ikka vähe, katus sai 2 kihti, teistele jagus 3. :wack: Võibolla jupikaupa saab lõpuks terve auto üle värvida, sest minimaalselt 2 ust on kindlasti vaja veel. :D
Kuidas lakki poleeritakse, mingi pastaga? Värviga oli OK, aga lakiga kapotti tehes millegipärast vahepeal "sülitas" mitmeid suuri tilkasid ja nendest jäid natuke kõrgemad kohad näha (hiljem mõtlesin, et äkki lakipudeli liiga horisontaalselt hoidmisest, katusega probleeme polnud, ilmselt teadlikult hoidsin natuke suurema nurga all). Pole ka suur probleem nii jätta, aga kui poleerimisega (või enne mingi lihv?) need tasaseks saaks, siis võibolla prooviks.
Ilmselt tsikli bensiinipaaki ka vaja värvida ja sellel vist ka metallikvärv ehk vajab lakkimist, aga enne vaja 2 teravat piklikku mõlki kenasti täis pahteldada.
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Turist kirjutas: 28 Mai 2022, 22:47
► Näita Spoilerit
Ehhh, nii suuri parandusi tehakse ikka püstoliga. :wack: , aga kui sul on segatud värv, siis 400-ses pudelis ongi natuke vähem kui 400.
Poleerimiseks on spetsiaalsed poleerijad, põhiliselt kasutatakse svammkettaid mis on erineva tugevusega erineva karedusega poleerimispasta jaoks, lõppu poleeritakse ka lambavillakettaga. Kui sa aga autot värvid aerosoolidega, siis kahtlen, et sul poleerimisel väga pointi on, aga eks ise tead paremini, peamine, et ise rahul oled.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

Auto on juba selline, et ilmselt enam palju aastaid kasutuses hoida pole mõistlik, aga äkki paar aastat võiks veel silmale enam-vähem kena vaadata olla. :D Vaatepilt on praegu ikkagi palju parem kui enne värvimist (lakk oli kohati lahti koorunud ja enamusel ülemistest pindadest heledaks tõmbunud). Ok, ilmselt seda poleerimist vähemalt ise ei teeks, võibolla mõnest töökojast uuriks hinda, aga ilmselt ei ole mõistlik lasta teha.

rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas rundll »

Rumalad küsimused, ei tea kas mahub siia kategooriasse aga...

Kui kaua tegelased oma tellitud Teneret on eelmistel aastatel oodanud. Tundub et see kraam ei liigu üldse kohe tehasest välja. Või mis???

Holms
Postitusi: 309
Liitunud: 06 Apr 2006, 13:42
Tsikkel: VN 1500 MS
Asukoht: Mulgimaa
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Holms »

See lahterdub nüüd küll rohkem rumalate vastuste alla aga kui juba siduritrossi peab augustini ootama:
,
siis tervet ratast ootad vähemalt aasta:) Lause tellimise kohta videos kuskil 1:30 ja kuigi tegu Lätiga, ei usu, et meil asi parem on. Jõulude paiku jäi kusagilt kõrva, et nüüd 2022 aasta mudelit tellides enne sügist sõitma ei saa.
Loom kõnnib, mees sõidab
IZ->...->VX 800..->VN 1500 MS

rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas rundll »

:oops: Ei kõla eriti hästi....
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

rundll kirjutas: 30 Mai 2022, 07:13
Rumalad küsimused, ei tea kas mahub siia kategooriasse aga...

Kui kaua tegelased oma tellitud Teneret on eelmistel aastatel oodanud. Tundub et see kraam ei liigu üldse kohe tehasest välja. Või mis???
Tänses olukorras pole vahet on see Tenere või mõni parema otsa maasoojuspump, autodest rääkimata, kõigil neil tarneajad katki kordades. Ma ostin eelmisel aastal septembris laoauto ja sain kätte veebruaris, pidin saama okt esimene nädal. Tuttav tellis ühe rootsi tootja maasoojuspumba ja saab kätte järgmisel aastal kevadeks(kui saab) ehk kõik on hästi seni kuni sinu tarnet pole ära tühistatud ja sissemaksu raha tagasi kantud, sest ka nii tehakse. Aprillis pidin saama kätte eelmisel sügisel oktoobris tellitud elutoa mööbli(50% ettemaskuga) ja müüja pakkus kohe, et võib raha tagasi maksta(saab ilmselt kallimalt kellegile maha müüa), aga ma nüüd ikkagi ootan uut tähtaega ehk juuli lõppu :D
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas tito »

Kas keegi on proovinud starteril harju aluse külge vasega keevitada?
Mul nimelt puudub vase jootmise kolb ja ka joodis, küll aga on olemas vaske keevitav aparaat.
image.png

joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas joel »

Keevitus ongi õigem kui jootmine sellises kohas. Esiteks kipub joodis mööda kiulist juhet edasi jooksma, mille tulemusel kaob kiulise juhtme elastsus. Teiseks murdub joodis vibratsiooniga kergemini lahti. Tartus Betooni tn. tegutsevad starteri- ja generaatoriparandajad väitsid, et isegi kehv keevitus kestab paremini kui hea jooteühendus.

Ma ei tea, millist vaske keevitavat aparaati sa silmas pead, aga taolist ühendust keevitatakse punktkeevitusega, kus kahelt poolt surutakse elektroodid päris kõvasti vastu ja siis lastakse üpris lühiajaline tugev vooluimpulss läbi.
Joel
Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas tito »

joel kirjutas: 02 Juun 2022, 15:29
Keevitus ongi õigem kui jootmine sellises kohas. Esiteks kipub joodis mööda kiulist juhet edasi jooksma, mille tulemusel kaob kiulise juhtme elastsus. Teiseks murdub joodis vibratsiooniga kergemini lahti. Tartus Betooni tn. tegutsevad starteri- ja generaatoriparandajad väitsid, et isegi kehv keevitus kestab paremini kui hea jooteühendus.

Ma ei tea, millist vaske keevitavat aparaati sa silmas pead, aga taolist ühendust keevitatakse punktkeevitusega, kus kahelt poolt surutakse elektroodid päris kõvasti vastu ja siis lastakse üpris lühiajaline tugev vooluimpulss läbi.
No me autode remondis kasutame kombikeevitust millel erinevad täitetraadid, saab keevitada vasega, alumiiniumi ja tavalise keevitusrtaadiga, lihtsalt igale variandile oma segugaas järgi ja surista :)
Ma hetkel viisin mingisse imelikku starterite- generaatorite remonti aga mõtlesin uurida, et kas oleks see olnud mul võimalik ka ise teostada :roll:
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

tito kirjutas: 02 Juun 2022, 16:08
kas oleks see olnud mul võimalik ka ise teostada :roll:
Vabanda, et ma ei vasta su küsimusele. Juba mitu aastat imestan - iga kord kui keegi kirjutab "TEOSTADA" - mis imeline aura on sellele sõnale kujunenud eestlase jaoks? Kõik tahavad midagi teostada. Miks ei sobi enam öelda "teha / ära teha"? "...kas oleks see olnud mul võimalik endal ära teha :roll:"
Kas "teostada" kõlab tehnilisemalt, asjalikumalt, professionaalsemalt kui "teha"?

Teemasse ka - otsin ja kuidagi ei leia EL tehnilisi nõudeid PISTIKUPESADE, LÜLITITE KAUGUS KRAANIKAUSIST vm voolavast veest. IPx4 pane pmst kuhu tahad aga kööki tahan tavalisi, ilma kaaneta pesi. Tööpinnast 20 cm kõrgemale paneks. UK-s lubatakse/lubati horisontaalselt 30cm kraanikausist. Aga meil? https://www.niceic.com/medialib/www.nic ... pp-web.pdf
Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas tito »

bitter kirjutas: 02 Juun 2022, 16:29
Vabanda, et ma ei vasta su küsimusele. Juba mitu aastat imestan - iga kord kui keegi kirjutab "TEOSTADA" - mis imeline aura on sellele sõnale kujunenud eestlase jaoks? Kõik tahavad midagi teostada. Miks ei sobi enam öelda "teha / ära teha"? "...kas oleks see olnud mul võimalik endal ära teha :roll:"
Kas teostada kõlab tehniliselt, asjalikumalt, professionaalsemalt? Teostame õlivahetust vs teeme õlivahetust...
Ei pea vabandama, eks ma mägieestlane ja meil ongi imelikum murrak :mrgreen:
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vint »

bitter kirjutas: 02 Juun 2022, 16:29
Kirjutas mis ta kirjutas...
Googlest esimene ette juhtuv- https://rt82.ru/et/the-fire-fighting-un ... ustanovki/
Koos rikkevoolu kaitsmega peaks ok olema.

Õigekeelsusest- minu meelest põnev aga et asja ilu märgata, peab vist olema mõnda aega Eestist eemal. Sellest täiesti erinev on aga argikeel, kus kiirema kõne puhul "süüakse" teatud häälikud ära või need muutuvad märkamatuks. ( N. Ma'i tea = Ma ei tea )
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

@Vint, leidsin selle vene lingi küll aga ei tundunud usaldusväärne. Eri IP-ga p.pesade kohta seal infot pole.
tito kirjutas: 02 Juun 2022, 16:45
Ei pea vabandama, eks ma mägieestlane ja meil ongi imelikum murrak :mrgreen:
Vaevalt see geograafiaga seotud on. Pigem midagi sellist, et mingid tähtsamad ametnikud tegid/teevad meedias otsa lahti (tähtsaid ametikohti vaja ju keerulise kõnepruugiga rõhutada, et veenvam välja paista), väiksemad asjapulgad ja ettevõtjad vaatavad "ohhoo, kõlab hästi, vaja meelde jätta" ja sealt hakkab veerema.

On veel üks geniaalne mõiste, mis mind viimased 10a naerma (ja vanduma) ajab - paberKANDJA. No ausõna, see sõna EI KANNA täna rohkem infot kui lihtsalt "paber". 20a tagasi oli riigiametnikel vaja eristada - kas info antakse edasi vanamoodsalt paberil või moodsalt magnetkandjal (flopikettal). Siis oli see vajalik. Mõned kasutavad seda inertsist tänaseni, ei saa pidama :D.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

bitter kirjutas: 02 Juun 2022, 17:08
On veel üks geniaalne mõiste, mis mind viimased 10a naerma (ja vanduma) ajab
No on sul ikka mured :roll: :lol:
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas 701 »

Madlobster kirjutas: 02 Juun 2022, 17:13
No on sul ikka mured :roll: :lol:
No ta avaldas saladuse oma murest! :D
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

bitter kirjutas: 02 Juun 2022, 17:08
On veel üks geniaalne mõiste, mis mind viimased 10a naerma (ja vanduma) ajab

Jääd elu lõpuni naerma ja vanduma (see esimene on vähemalt tervisele kasulik, teine mitte), sest pidevalt võetakse uusi või seni vähe levinud sõnasid kasutusele ja mõned senised vajuvad unustusehõlma. :lol:
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

bitter kirjutas: 02 Juun 2022, 16:29
Teemasse ka - otsin ja kuidagi ei leia EL tehnilisi nõudeid PISTIKUPESADE, LÜLITITE KAUGUS KRAANIKAUSIST vm voolavast veest. IPx4 pane pmst kuhu tahad aga kööki tahan tavalisi, ilma kaaneta pesi. Tööpinnast 20 cm kõrgemale paneks. UK-s lubatakse/lubati horisontaalselt 30cm kraanikausist. Aga meil? https://www.niceic.com/medialib/www.nic ... pp-web.pdf
IP pesad peavad olema niiskes ruumis, milleks meil vist loetakse vannituba ja muid pesuruume. Maj.ruum majas ei ole seda, sest seal võib olla tavaline pesa seinal. On mul kodus ja ka tööjuures on nii.
Minul on kodus tavalised pesad kahes kohas töötasapinnal 10-15cm kõrgusel. 4tk ja 2tk mõlemal pool kraanikaussi, aga mingi meeter vast mõlemad eemal. Kraanikausi all kapis on 2xIP pesa minu initsiatiivil. Kui mälu ei peta, siis said pesad kööki mingi elektriga kodus oleva asjamehega nõu pidades.
Tööjuures on kontori köögis ka seinal ja kraanikausile isegi lähemal. Kuna kodus tol ajal el.prokjekti ei nõutud, siis nii nad said,aga tööjuures on projekt ja mõõtmised jne tehtud ehk võiks olla legaalne.
Kraanikausile liiga lähedale pannes pole sul omal mugav neid kasutada aga IP nad olema ei pea.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

kalleu
Postitusi: 480
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Mis ajast täht-täht-number-number (nt "BE12") numbrimärke mootorratastele väljastatakse? Siiani oli nagu number-number-täht-täht ("12BE")
Võid said vanad kombinatsioonid otsa ehk siis Eestis on arvel juba üle 40000 mootorratta?
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

Varem olid ka 3 numbrit + 2 tähte ( mul on ühel rattal selline), nii et see peaks erinevate variantide arvu (40 000) suurendama, kuigi neid vist (enam) palju kasutusel ei ole. :roll:
Kasutaja avatar

Mrtn5
Toetajaliige
Postitusi: 164
Liitunud: 11 Sept 2013, 14:24
Tsikkel: 790ADV
Asukoht: Tln
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Mrtn5 »

kalleu kirjutas: 02 Juun 2022, 21:18
Mis ajast täht-täht-number-number (nt "BE12") numbrimärke mootorratastele väljastatakse? Siiani oli nagu number-number-täht-täht ("12BE")
Võid said vanad kombinatsioonid otsa ehk siis Eestis on arvel juba üle 40000 mootorratta?
Eelmisel sügisel sain sellise. Näinud olen varemgi, aga ei meenu kas enne eelmist aastat ka.
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 722
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

kalleu kirjutas: 02 Juun 2022, 21:18
Mis ajast täht-täht-number-number (nt "BE12") numbrimärke mootorratastele väljastatakse? Siiani oli nagu number-number-täht-täht ("12BE")
Võid said vanad kombinatsioonid otsa ehk siis Eestis on arvel juba üle 40000 mootorratta?
Kui ##$$ ruum sai täis, keerati lihtsalt teistpidi ja anti edasi. See võimalus oli kuskil ARKi tarkades paberites kirjas juba siis, kui ###$$ formaadis numbrite väljastamine lõpetati. Seal vist ka see, et osad tsiklid on n.ö. maha kandmata ja need kombinatsioonid kinni, kuigi rattad on ehk juba parematel jahimaadel.
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tuuletallaja kirjutas: 02 Juun 2022, 22:41
kalleu kirjutas: 02 Juun 2022, 21:18
Mis ajast täht-täht-number-number (nt "BE12") numbrimärke mootorratastele väljastatakse? Siiani oli nagu number-number-täht-täht ("12BE")
Võid said vanad kombinatsioonid otsa ehk siis Eestis on arvel juba üle 40000 mootorratta?
Kui ##$$ ruum sai täis, keerati lihtsalt teistpidi ja anti edasi. See võimalus oli kuskil ARKi tarkades paberites kirjas juba siis, kui ###$$ formaadis numbrite väljastamine lõpetati. Seal vist ka see, et osad tsiklid on n.ö. maha kandmata ja need kombinatsioonid kinni, kuigi rattad on ehk juba parematel jahimaadel.
Minu meelest ei kasutata siiani vanu kombinatsioone,isegi kui see sõiduk on maha kantud või ekspordiks välja müüdud.
Tahtsin saada oma kunagise vana numbri,mille 15-20a tagasi maha kandsin,aga ei saanud. Tähendab saab, sest number on vaba, kui maksad selle 470€ aga tavakorras nad ei kasuta neid vanu vabanenud numbreid.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nad stantsivad tavalisi numbreid järjest pikkade seeriatena, stiilis RK01, RK02 .. RK99, RL01 jne. Ma ei tea, kuidas ja kui automaatselt see masin täpselt töötab, aga kahtlustan, et nende juustuaukude täitmine oleks kordades suurem käsitöö, kui stantsi ühe numbri kaupa edasi nihutamine. Eestis on muidu u 25k tsiklit arvel.
Kasutaja avatar

daub
Postitusi: 707
Liitunud: 17 Jaan 2010, 00:58
Tsikkel: F6C 1500
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 33 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas daub »

Kas meie maal on praegu mingit kaherattaliste analoogi hobikartidele?
Meenub, et kuskilt motors tv-st midagi aastate eest läbi käis, aga kas enam on...?
Kui sa tahad igal juhul kruusa vältida, siis leiab kruus su üles.
Pilt

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas morse »

Adventures.ee laenab sulle akuga jalgrattad või enduurokad.

Aga kinnisel rajal ei tulegi kohe ette. Ma arvan, et kui keegi teeks mingi krossiraja või asfaldiringi, kus iga 15 minuti järel läheks peale järgmine ring suvalisi inimesi 110cc pitbike’dega, siis võik tulemus päris efektne olla :D

taxx
Postitusi: 103
Liitunud: 02 Juun 2019, 16:34
Asukoht: Tallinn & Hiiumaa
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas taxx »

Kas täna Tallinna kandis kuskil ülevaatust saab teha või jääb täna sõitmata?
Kasutaja avatar

wicked
Postitusi: 319
Liitunud: 27 Veebr 2004, 10:41
Tsikkel: Bastard
Asukoht: tln
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas wicked »

Täna sõidad terve päeva lähimasse ülevaatuspunkti. Peale kella 20 ei ole enam eriti usutav.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”