Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1471
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Kas keegi tulikivi ahju kogemust ka omab?
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

laurikaks
Postitusi: 137
Liitunud: 23 Mär 2004, 15:11
Tsikkel: BMW R1100GS
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas laurikaks »

Ain kirjutas: 26 Apr 2024, 17:59
Kas keegi tulikivi ahju kogemust ka omab?
Olen kasutanud varemalt Tulikivi ahju (täpset marki ei tea). Oli väga mõnus.
Praegu kasutan Ahja ahju (Mats koos küpsetusosaga). On kah väga mõnus.
Kõige suurem erinevus on, et Tulikivi ahju küpsetusosa sai eraldi kütta. See sai ajada väga kuumaks ja isegi pitsat sai teha.
Ahja ahju küpsetusosa eraldi kütta ei saa ja selle temperatuur tõuseb max 150 juurde. Hautamiseks super, aga paljude muude küpsetuste jaoks ei piisa.
Teine erinevus on köetavate puude pikkus. Tulikivi ahi tahab 30cm pikkuseid, Ahja omale käivad 50cm pikkused halud. Pikemad on tunduvalt lihtsam kasutada. Riit püsib paremini püsti ja halgude arv on väiksem.
Kvaliteedi, soojahoidmise, tõmbamise ja muu sellise osas ma küll ei oskaks öelda, et üks oleks teisest parem.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7204
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1863 korda
Tänatud: 518 korda

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

laurikaks kirjutas: 27 Apr 2024, 08:52
Ain kirjutas: 26 Apr 2024, 17:59
Kas keegi tulikivi ahju kogemust ka omab?
Olen kasutanud varemalt Tulikivi ahju (täpset marki ei tea). Oli väga mõnus.
Praegu kasutan Ahja ahju (Mats koos küpsetusosaga). On kah väga mõnus.
Kõige suurem erinevus on, et Tulikivi ahju küpsetusosa sai eraldi kütta. See sai ajada väga kuumaks ja isegi pitsat sai teha.
Ahja ahju küpsetusosa eraldi kütta ei saa ja selle temperatuur tõuseb max 150 juurde. Hautamiseks super, aga paljude muude küpsetuste jaoks ei piisa.
Teine erinevus on köetavate puude pikkus. Tulikivi ahi tahab 30cm pikkuseid, Ahja omale käivad 50cm pikkused halud. Pikemad on tunduvalt lihtsam kasutada. Riit püsib paremini püsti ja halgude arv on väiksem.
Kvaliteedi, soojahoidmise, tõmbamise ja muu sellise osas ma küll ei oskaks öelda, et üks oleks teisest parem.
Mul kahel tuttaval on Ahja ahud ja silmatorkav erinevus Tulikiviga on viimistlus-välimus. Tulikivi on ikka natuke teisest klassist ja vist ka kallim. Ahja ahjule paigaldas mul sõber ise graniit plaadid ja vandus kurja, et kui mõõdust väljas see betoon osa oli. Ta sai selle muidugi ilusaks, aga palju vaeva kulus lihtsalt. Teisel on vist ainult värvitud(või on see mingi krohvilaadne segu) ahi, seal midagi just silmatorkavalt ebatäpset ei ole. Talle see valge ahi sobib interjööri ka.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Ikka mina
Postitusi: 37
Liitunud: 12 Veebr 2024, 08:14
Tsikkel: KTM 380 2t, Suzu 450, KTM
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas Ikka mina »

Tulikivi vist Soomemaalt ja Ahja ahje teevad omad poisid?
Sõber ostis paar aastat tagasi Ahja ahju, vist oli ca 25 m2, kiidab kogu aeg - püsti pandi kiiresti ja proffilt, kütab häasti ja hoiab ka sooja - seega vist on väga pro.
Tulikivist ei oska kahjuks muud öelda et neil kütte ala tsipa väiksem või pole lihtsalt õigeid mudeleid näinud.
No puude pikkus on (minu jaoks) vägagi argument - 0,5 ahjukas hinnalt odavam ja tõesti on ka majandada lihtsam.
Kogemus - eluaegne ;), mulle (vist fosiilile :)nimelt meeldib puudega toimetada ja aju soe :)
Kasutaja avatar

wicked
Postitusi: 320
Liitunud: 27 Veebr 2004, 10:41
Tsikkel: Bastard
Asukoht: tln
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas wicked »

Ikka mina kirjutas: 29 Apr 2024, 09:02
Tulikivi vist Soomemaalt ja Ahja ahje teevad omad poisid?
Sõber ostis paar aastat tagasi Ahja ahju, vist oli ca 25 m2, kiidab kogu aeg - püsti pandi kiiresti ja proffilt, kütab häasti ja hoiab ka sooja - seega vist on väga pro.
Tulikivist ei oska kahjuks muud öelda et neil kütte ala tsipa väiksem või pole lihtsalt õigeid mudeleid näinud.
No puude pikkus on (minu jaoks) vägagi argument - 0,5 ahjukas hinnalt odavam ja tõesti on ka majandada lihtsam.
Kogemus - eluaegne ;), mulle (vist fosiilile :)nimelt meeldib puudega toimetada ja aju soe :)
Kütte ala on mis asi?
Pead köetavat pinda silmas?
Sooja hoiavad kõik täpselt nii hästi kui hästi sul onn soojustatud on. Soojussalvestus on Tulikivil ja Nunnal oluliselt parem kui betoonahjul.
Nii Tulikivil kui ka Nunnal on jah see häda enamusel mudelitel, et kolded väikesed, seega 30cm puud.
Mul Nunna Blanka Ceramic must ja kütab esimesel korrusel ca 120m2 ära. 1 korv puid kulub kütmiseks. Kui väljas oli üle 20 krradi miinust, siis pidin iga päev tule alla tegema, muidu üle päeva. Lisavarustusena võtsin küttetorustiku ahju sisse, aga seda pole veel põrandasse suunanud.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1471
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Ma saan aru, et see kolle on tehtud kindla põhjusega väike, ehk et saada kõige efektiivsem põlemine. Suuremaga nad seda saavutada ei suudaks.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”