Kõige tähtsam asi motomehele? Saun! Räägiks.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Kõige tähtsam asi motomehele? Saun! Räägiks.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

bitter kirjutas: 12 Veebr 2024, 14:09
Ikka mina kirjutas: 12 Veebr 2024, 10:46
...tuharestid põlevad reeglina siis ära kui tuli valus ja tuhasahtel pärani lahti, milleks sedasi korstent ja kliimat :) kütta?
Sellega võiks natukene (vastavalt ilmale ja tõmbele) mängida, jälle aastake kerisele juurde võidetud. Tuli alla, põleb mühinaga lükka koomamale, võidad ajas ja puude kulus ning ei tapa ka kerist.
Huvitav mida potsepad selle jutu peale kostaksid. Mind on nad õpetanud, et tõmbe piiramisega ei tohi liiale minna. Leek ei tohi laisaks, aeglaseks muutuda, korstna tahmumise-pigitumise oht. See teine asi ... põleb mühinal, sa piirad hapnikku vähemaks ja seeläbi võidad ajas? Sauna kütmise ajas? Piirad küttevõimsust vähemaks ja saad sauna kiiremini soojaks? (help)
Ma olen ikka sedaviisi teinud,et tõmme on ja leek põleb kuuldvalt. Läbi klaasukse on näha ka, et toimub normaalne põlemine,mitte laisk leek. Kui ma sahtli lahti tõmban,siis on leek nagu ääsil. Ma olen oma korstnal ainult alt luugist ükskord mõned aastad tagasi tuhka välja võtnud kogu selle aja jooksul(15a),mis ma seal elanud olen. Korsten on puhas seest poolt ehk sinna samott torule ei ole midagi siiani külge jäänud. Ja tuhka tekkis aastatega korstna põhja 3-4cm kiht. Muidu igal aastal vaatan alt ja ülalt ning veendun, et teha pole siin ikka midagi. Pliidi ja kamina korsten on üldse siiani sisuliselt puutumata,aga eks mul seal kokku max 50 korda kütmist ka selle 15a jooksul. Samas köögis ma kasutan väga vaikset tuld,kui vahel harva pliidi ahjus midagi teen.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”