Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1210
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Turist »

On räägitud pankade kasumi maksustamisest. Kui see oleks, võiks mootorsõidukimaks üldse tulemata jääda? Enamus pankasid on välismaised ja sealt liiguvad hiigelsummad riigist välja. Iga Eesti inimene kingib aastas keskmiselt ~700 eurot pankadele kasumit.
https://arileht.delfi.ee/artikkel/12026 ... onit-eurot

will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas will111 »

Maksudest ja nende tõstmisest rääkides (eestis) siis täna täiesti pooljuhuslikult sain teada, et näiteks selline üldse mitte meist väga kaugel asetsev riik nagu poola on aastal 2022 KAOTANUD ÄRA kõigi toidukaupade käibemaksu! Lisaks veel vähendati kõigi kütuste ja elektri käibemaksu (ei uurinud küll täpselt kui suurel määral).

Huvitav, et eesti meedia pole vist julgenud, või pole neil lubatud sellist uudist väga kajastada sest mina polnud sellest varem miskit kuulnud :D vaatasin huvi pärast siis korra tänaseid toiduhindasid poolas võrdluseks eestiga ja õlla-õlla, vahe on tõepoolest suht ebareaalne! Ei haaku küll võibolla täiesti otseselt selle teemaga, aga no samas ikka haakub ka. Päris naaberriik küll pole, aga peaaegu. Loomulikult on ka bensiin ja diisel seal riigis siis tänase seisuga ikka juba väga arvestataval määral odavamad kui meil. Kusjuures märgiline on see, et varem oli aastakümneid üsnagi üksühele sama.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas ranel »

will111 kirjutas: 29 Jaan 2024, 15:19
Maksudest ja nende tõstmisest rääkides (eestis) siis täna täiesti pooljuhuslikult sain teada, et näiteks selline üldse mitte meist väga kaugel asetsev riik nagu poola on aastal 2022 KAOTANUD ÄRA kõigi toidukaupade käibemaksu! Lisaks veel vähendati kõigi kütuste ja elektri käibemaksu (ei uurinud küll täpselt kui suurel määral).

Huvitav, et eesti meedia pole vist julgenud, või pole neil lubatud sellist uudist väga kajastada sest mina polnud sellest varem miskit kuulnud :D vaatasin huvi pärast siis korra tänaseid toiduhindasid poolas võrdluseks eestiga ja õlla-õlla, vahe on tõepoolest suht ebareaalne! Ei haaku küll võibolla täiesti otseselt selle teemaga, aga no samas ikka haakub ka. Päris naaberriik küll pole, aga peaaegu. Loomulikult on ka bensiin ja diisel seal riigis siis tänase seisuga ikka juba väga arvestataval määral odavamad kui meil. Kusjuures märgiline on see, et varem oli aastakümneid üsnagi üksühele sama.
Jutt õige, aga oled osaliselt oma infoga minevikus.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas will111 »

see oli umbes poolteist aastat vana uudis jah, kuskohast seda lugesin. et on siis käibemaks taastatud? just lugesin teisest allikast ka samas, et seda käibumaksu kaotamist toidukaupadel pikendati märtsini 2024 (mis peale seda juhtub, see on ilmselt veel teadmata)
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Ain »

Ma arvan, et lähiriikide maksuteemat näiteks tuua pole suurt mõtet... nii võiks igaltpoolt nokkida välja ühele või teisele sobivat..
Selge on ju see ,et kellegile ei meeldi maksud. aga maksudeta ei saa ja mida väiksem on riik seda keerulisem on... Täna on ju selge, et riigil on kuskilt raha vaja.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas will111 »

Otseselt näiteks ei toonudki, aga täiesti adekvaatne võrdlusmoment on see küll.

Ja kui sa ütled siin niimoodi otse välja "aga maksudeta ei saa" siis ma küsikski kohe, et aga mis sa siis arvad mis poola riigiga nüüd juhtub? Läheb 3 kuu pärast pankrotti ja lakkab olemast? Selle põhjendusega ei saa samuti tegelikult päris lõpuni nõus olla, et mida väiksem, seda keerulisem. Mingi maani võib see ju tõsi olla, aga selliste blanket vabanduste taha pugeda pole kokkuvõttes just kuigi jätkusuutlik. Riigil ei ole mitte ilmtingimata "kuskilt raha vaja", vaid riigil on vaja olemasolevat raha mõistlikumalt kulutada
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Ain »

will111 kirjutas: 29 Jaan 2024, 19:44
Otseselt näiteks ei toonudki, aga täiesti adekvaatne võrdlusmoment on see küll.

Ja kui sa ütled siin niimoodi otse välja "aga maksudeta ei saa" siis ma küsikski kohe, et aga mis sa siis arvad mis poola riigiga nüüd juhtub? Läheb 3 kuu pärast pankrotti ja lakkab olemast? Selle põhjendusega ei saa samuti tegelikult päris lõpuni nõus olla, et mida väiksem, seda keerulisem. Mingi maani võib see ju tõsi olla, aga selliste blanket vabanduste taha pugeda pole kokkuvõttes just kuigi jätkusuutlik. Riigil ei ole mitte ilmtingimata "kuskilt raha vaja", vaid riigil on vaja olemasolevat raha mõistlikumalt kulutada
Täna ju seda raha mida mõistlikumalt kasutada minu arusaamist mööda pole..
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas romulus »

Ma olen sõidukimaksu iseendale söödavaks teinud, mõtestades seda kui riigikaitse maksu (ehkki riigikaitsesse sealt vast kõik ei jõua, aga loodame, et palju). Ning jah, mulle ka maksud ei meeldi, eriti arvestades, et mu autol tuleb aastamaks u 500 eurot. Vahel tasub suuremat pilti vaadata. See, et nad seda nö keskkonna maksuks nimetavad on muidugi naljakas, oleks saanud paremini :)
Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

romulus kirjutas: 29 Jaan 2024, 20:34
Ma olen sõidukimaksu iseendale söödavaks teinud, mõtestades seda kui riigikaitse maksu (ehkki riigikaitsesse sealt vast kõik ei jõua, aga loodame, et palju). Ning jah, mulle ka maksud ei meeldi, eriti arvestades, et mu autol tuleb aastamaks u 500 eurot. Vahel tasub suuremat pilti vaadata. See, et nad seda nö keskkonna maksuks nimetavad on muidugi naljakas, oleks saanud paremini :)
Kas selleks riigikaitse lisakuluks mitte juba laenu ei võetud, et neid uusi relvasüsteeme soetada.
Isiklikult arvan,et meie peamine probleem on siiski riigisektori nn toiduahelad ja nende läbi murdmine saaks alles midagi maksude valdkonnas muuta. Hetkel läheb ikka kuidagi palju just kui mutiauku ehk riigivalitsemise kuludeks.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

softail84
Postitusi: 36
Liitunud: 17 Dets 2017, 10:57
Tsikkel: Softail
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas softail84 »

See Poola esmatarbekaupade km siin päikese all ka mingi uus asi muidugi ei ole - teiselpool lahte Soomes on paarkümmend aastat toidukäibemaks olnud 14% (ylejäänud asjad 24%) lõuna euroopa elab osaliselt siiani 0 käibemaksuga, mis toitu ja veini puudutab jne. Eestis on esmatarbekauba km yks EL kõrgemaid kui mitte kõige kõrgem, pole hetkel kursis.
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas rannamees »

urmas66 kirjutas: 29 Jaan 2024, 21:58
romulus kirjutas: 29 Jaan 2024, 20:34
Ma olen sõidukimaksu iseendale söödavaks teinud, mõtestades seda kui riigikaitse maksu (ehkki riigikaitsesse sealt vast kõik ei jõua, aga loodame, et palju). Ning jah, mulle ka maksud ei meeldi, eriti arvestades, et mu autol tuleb aastamaks u 500 eurot. Vahel tasub suuremat pilti vaadata. See, et nad seda nö keskkonna maksuks nimetavad on muidugi naljakas, oleks saanud paremini :)
Kas selleks riigikaitse lisakuluks mitte juba laenu ei võetud, et neid uusi relvasüsteeme soetada.
Isiklikult arvan,et meie peamine probleem on siiski riigisektori nn toiduahelad ja nende läbi murdmine saaks alles midagi maksude valdkonnas muuta. Hetkel läheb ikka kuidagi palju just kui mutiauku ehk riigivalitsemise kuludeks.
Mõni aasta tagasi Raidla büroo poolt koostatud riigiaudit näitas, et riigi pidamiseks kulub ca 41% maksulaekumisest.
42% ja rohkem peetakse üldiselt pankrotikursiks.
Tänaseks on meil ilmselt see number käes ja kenasti ülegi. (kliimaministeeriumid, jne, jne)
Pilt

vanalendur
Postitusi: 498
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

Ain kirjutas: 29 Jaan 2024, 20:08
Täna ju seda raha mida mõistlikumalt kasutada minu arusaamist mööda pole..
Wikipediast riigi tulud x1000eur
image.png
image.png (27.87 KiB) Vaadatud 757 korda

Raha ei ole....
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Ain »

vanalendur kirjutas: 31 Jaan 2024, 15:03
Ain kirjutas: 29 Jaan 2024, 20:08
Täna ju seda raha mida mõistlikumalt kasutada minu arusaamist mööda pole..
Wikipediast riigi tulud x1000eur
image.png
Raha ei ole....
Aga kulud on ju ka suurenenud.. Vahepeal külvati seda raha valimatult igale poole hoolimata sellest, et mitmed rääkisid, et hoiame midagi ka igaks juhuks tuleviku tarbeks- halvad ajad võivad tulla.. ja tulidki!
Ehk siis kui panna Sinu tulud samasugusesse tabelisse siis me ju ilmselgelt ei saa ütelda, et kuna saad 2011 aastaga võrreldes näiteks 3x rohkem tulu... seega elad täna selle ajaga võrreldes 3x paremini.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Fox
Postitusi: 155
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Fox »

Ain kirjutas: 31 Jaan 2024, 18:50
Aga kulud on ju ka suurenenud.. Vahepeal külvati seda raha valimatult igale poole hoolimata sellest, et mitmed rääkisid, et hoiame midagi ka igaks juhuks tuleviku tarbeks- halvad ajad võivad tulla.. ja tulidki!
Ehk siis kui panna Sinu tulud samasugusesse tabelisse siis me ju ilmselgelt ei saa ütelda, et kuna saad 2011 aastaga võrreldes näiteks 3x rohkem tulu... seega elad täna selle ajaga võrreldes 3x paremini.
Kõik on vist poindist aru saanud, et sa oled praeguse valitsuse ja pukis olevate parteide pooldaja. Retoorika on sul vähemalt väga sarnane.
Automaksus kui sellises ei olekski ju midagi väga jubedat kui see asi mõistlikult tehakse (võetakse arvesse igasugu erisusi, registrikande peatatud sõiduk maksuvaba jne)... võtku kurat kasvõi soome või läti näited eeskujuks. Praegu on see reffil välja kukkunud nagu mingi karistus kogu eesti rahvale, ja see on palju solvumist tekitanud, kui sa aru pole saanud.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Ain »

Kas tead kedagi kes ütleks- mulle ilgelt maksud meeldivad! Ma pooldan igasuguseid makse! Mina ei tea kedagi...
Eestis on demokraatia! Tänane valitsus on demokraatlikul teel võimule pääsenud. On palju asju mis minuarust on tehtud valesti. Ma püüan lihtsalt aru saada, et meil on probleem. Raha lihtsalt pole.. Tänase valitsuse eesmärk ilmselt on õige aga kommunikatsioon ja sõnumid on kehvasti välja kukkunud. Solvumine... ma ei tea.. Tsiklimeeste foorumis rääkida solvumisest.. ei ole minuarust õige koht.. Ja üldse mehe vaatenurgast solvumine kui selline.. aga las see jääb!
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Mell93
Postitusi: 108
Liitunud: 20 Aug 2007, 13:12
Asukoht: Viljandimaa
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Mell93 »

Demokraatlikul teel võimule pääsenud :lol: :lol:
Sinu loogika on siis et peksame maas lamajat niikaua kuni ta tugevamaks saab? :wack:
Ära ei väsi juba sellest maksude takka kiitmisest?
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Ain »

Mell93 kirjutas: 31 Jaan 2024, 21:14
Demokraatlikul teel võimule pääsenud :lol: :lol:
Sinu loogika on siis et peksame maas lamajat niikaua kuni ta tugevamaks saab? :wack:
Ära ei väsi juba sellest maksude takka kiitmisest?
Et siis ikkagi süvariik?
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Mell93
Postitusi: 108
Liitunud: 20 Aug 2007, 13:12
Asukoht: Viljandimaa
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Mell93 »

Minu pärast sa võid naiivselt kõikke uskuda mida hing ihkab. Aga se arutelu ei kuuluks antud teema alla.

mega1
Postitusi: 526
Liitunud: 13 Sept 2004, 19:02
Asukoht: Tallinn.
Tänatud: 1 kord

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas mega1 »

Registreerimismaks on küll kurjast aastamaksust saan aru
Riigi kulud ongi suured vaadake toetusi ja muid soodustusi mida eelnevatel aastatel suurendatud
Statistika vist näitas et eesti riik on kõige suurem tööandja eestis kokku vist 40% tööealistest on riigi teenistuses
Millega need inimesed tegelema hakkavad eelkõige naisterahvad kes enamuses ametnikud erafirmadel neid ju vaja ei ole selles suhtes tänyväärne
Ilmselt see iibeprobleem eestis kaosaliselt sellest et naised saavad suht lihtsalt läbiametniku aneti raha juurde ja siis pole meest ju vaja…..))))
Ise liisivad ja ostavad….)))
Suzuki TL1000R-----Suzuki GSXR 1000 K3------Aprilia RSV 1000R

mega1
Postitusi: 526
Liitunud: 13 Sept 2004, 19:02
Asukoht: Tallinn.
Tänatud: 1 kord

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas mega1 »

Unustasin lisada et mootorattad peaks olema vabastatud
See maks ikka rohkem autodele tsikleid nii marginaalne arv
Ja olen ka pollt et kaudselt on taikli tehüv ka juba nagu aastamaks sai see aasta 300 km soidetud ja kevadel uuesti üv tegema….))))
Suzuki TL1000R-----Suzuki GSXR 1000 K3------Aprilia RSV 1000R

will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas will111 »

Siin ei olegi muud varianti, ma lihtsalt pean Ainu jutu peale siia selle naisteka artikli linkima :D

https://naistekas.delfi.ee/artikkel/120 ... Xbh6B-6Nws

Täpselt sama seis. No raha lihtsalt ei ole! Mitte midagi pole teha, raha lihtsalt ei ole ja absoluutselt kõik kulub ära ning jääb puudu ka :lol: Kummikotid ning kott krõpsu lihtsalt maksabki 10 eurot ja emad on sokis! Täpselt sama häda on meil kajakaldal, küll see riigi juhtimine on ikka keeruline, raha ei ole ja tema on sokis :wack: Laps lunib emalt "pappi juurde", et ikka saaks stockmannisst 5 eurose kummikommi paki osta ja kanakallas lunib rahvalt automaksu, et ikka saaks...
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Ain »

Aga mis on siis konkreetsemalt valesti? Ja mis oleks lahendus? See kui inimene ei meeldi.. siis ütlegi, et mulle see või see ei meeldi! Või et see tehti valesti. Aga minuarust see kui hakatakse kedagi mõnitama... erinevate nimekombinatsioonidega naeruvääristama.. See ei ole ok! Järgmisena võtad kelle? Mõne tsiklimehe kelle ratas ei meeldi? Vaatad mis nimekombinatsioonidega saaks erinevaid nalju temast rääkida?
Ma olen optimist. Ma võin olla naiivne kellegi arvates. Aga ma ei ole kibestunud ja ma ei näe kõiges vandenõud. Minu arvates on meie elu siin Eestis vägagi ok! Kindlasti on tehtud vigu ja sõpradega õlleklaasi taga kirun ka ise vahest valitsust. Esitage endale küsimus- mis on minu elul viga? Vaadake garaazi ja oma peret kui on...ja tundke nendest rõõmu! Kevad tuleb varsti!
Edu!
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 124 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas 701 »

Ain kirjutas: 31 Jaan 2024, 23:37
Aga mis on siis konkreetsemalt valesti? Ja mis oleks lahendus? See kui inimene ei meeldi.. siis ütlegi, et mulle see või see ei meeldi!
Edu!
Valesti ongi see, et esimene koht kus kokku hoida oleks vohav bürokraatia ja valitsusasutused. Ja ma ei pea siin silmas pritsumeest või konstaablit. Inimesed jah ei meeldi. Ei meeldi nende asja ajamise stiil ja laad. No lihtsalt ei näe põhjust täna toimuvaga rahul olla. Hüüdnimed. Hüüdnimesid on ju alati pandud valitsejatele. Siit lähedalt kohe Peeter Suur nt. No meil on Kaka. Igale vastavalt tema teenetele.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

701 kirjutas: 01 Veebr 2024, 08:44
Ain kirjutas: 31 Jaan 2024, 23:37
Aga mis on siis konkreetsemalt valesti? Ja mis oleks lahendus? See kui inimene ei meeldi.. siis ütlegi, et mulle see või see ei meeldi!
Edu!
Valesti ongi see, et esimene koht kus kokku hoida oleks vohav bürokraatia ja valitsusasutused. Ja ma ei pea siin silmas pritsumeest või konstaablit. Inimesed jah ei meeldi. Ei meeldi nende asja ajamise stiil ja laad. No lihtsalt ei näe põhjust täna toimuvaga rahul olla. Hüüdnimed. Hüüdnimesid on ju alati pandud valitsejatele. Siit lähedalt kohe Peeter Suur nt. No meil on Kaka. Igale vastavalt tema teenetele.
Meil oli vahepeal ka teised tegelased pukis, aga kas midagi muudeti,kas üldse keegi tahtis midagi muuta? Ma nii lootsin,et nad hakkavad midagi muutma,aga nad ei üritanudki midagi muuta. Tean seda oma lähedaselt tuttavlt,kes töötas ühe olulise E..e ministri otseses alluvuses.
Tean kindlalt,et midagi ei kavatetud muuta, toiduahelad mängiti lihtsalt omadele ümber ja kõik jätkus vanaviisi. Eesti200 lubas ka enne üleeelmisi valimisi muuta midagi,aga ei saanud punti, seekord kiideti lihtsalt teistele takka lubati võimatut ja lasti oma peamised rahastajad(ettevõtjad,kes ei vaja ise enam raha vaid tahstidki muutusi),kes vist olid meelestatud muutma, lihtsalt tanki.
Ma olen Ainiga igati nõus, et me siin riigis elame igati normaalset elu ja meil on suures plaanis kõik hästi. Eesti rahvas pole kunagi nii hästi elanud oma riigis,kui täna elatakse.
Kuid me võiks oma rahvusliku omapära ehk töökuse ja tarkuse juures veel paremini elada, kui me saaks neid ametkondlikke puuke natuke piirata, sest vastasel juhul hakkavad varsti ainult nemad elama hästi ja ülejäänud saavad hakkama.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Fox
Postitusi: 155
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Fox »

urmas66 kirjutas: 01 Veebr 2024, 13:04
Ma olen Ainiga igati nõus, et me siin riigis elame igati normaalset elu ja meil on suures plaanis kõik hästi. Eesti rahvas pole kunagi nii hästi elanud oma riigis,kui täna elatakse.
Muidu võiks selle jutuga isegi nõus olla aga kuna mul on ka mõned järeltulijad, siis mina ei saa lähtuda põhimõttest, et "pärast meid tulgu või veeuputus".
Täna elame tõesti suhteliselt hästi aga tegelikult on meie väike riik minuarvates arengult stagnatsioonis ja see teeb murelikuks.
Eelarveaukude automaksuga lappimisega lükkame lihtsalt probleeme veidike edasi.
Viimati muutis Fox, 01 Veebr 2024, 17:16, muudetud 1 kord kokku.

will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kipub kordamiseks minema...aga ütleks umbes samamoodi, et olen urmasega suures plaanis nõus. Selle osaga aga päris mitte, et kogu eesti täna enam niiväga hästi elab. Jah, tallinna linn ehk tõesti suures osas elab (loomulikult ka mitte 100%). Jah, keskmine tsiklifoorumi sõnavõtja kui üle keskmise heal järjel olev eestlane ka kindlasti elab suhteliselt hästi. Aga no see pole küll eesti riik ega eestlane keskmiselt...mitte kuskilt otsast!

Ja mitte, et nüüd justnimelt mingi sõidukimaks oleks see viimane tilk, mis laeva uputab...või siis madalamal tekib aeru lükkavad orjad surnuks piinab. Aga see idiootne sõidukimaks ja kogu häma selle ümber, et mille jaoks seda üldse kehtestatakse, see on lihtsalt hea näide asjade seisust siin riigis. Selle asemel, et puuke piirata, kehtestame lihtsalt uusi makse ja seejuures veel selliseid, millega saaks ikka sisuliselt igalt viimaselt kui riigi elanikult papi kätte.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas ranel »

No kui raha tahaks, siis võiks alustada nendest ettevõtetest, kes riiki maksudega üle lasevad, vara ümber kandivad ja uue kehaga toimetava hakkavad. 10 milli leiaks suht lihtsalt. Sealt edasi kasumi välja kantijad teise riiki. Lisaks veel OÜ-tajad. Ju aga pole motivatsiooni. Lihtsalt ausalt inimeselt on lihtsam raha võtta.

Lisaks veel see, et avaliku sektori töötajate arv muudkui paisub ja lisaks omakord on nende keskmine palgatase üle Eesti keskmise palga (st keskmine palk erasektoris on madalam, kui ametlik riigi keskmine).
https://majandus.postimees.ee/7345606/v ... -makstakse

vs

https://www.aripaev.ee/arvamused/2015/0 ... ajate-arvu

Lisaks veel ministrite koju eksivad kohviaparaadid, ilmatu suured kütusepaagid, üürikorteritega pettused jne. Paneme juurde veel "motivatsioonikoolitused" jne muud peened terminid, mille taha peita välisreise.

Avalikus sektoris on lisaks suhtumine, et teeme pigem suurema eelarve ja pigem olgu väike miinus, kui raha üle jääb. Aasta lõpus läheb aga raha kulutamiseks, sest vaba raha vaja ära kulutada. Muidu järgmine aasta kärbitakse eelarvet. Ühelt eelarve realt aga teisele raha ümber tõstmine on tõsine peavalu.

Raha on, lihtsalt osa läheb kõrvale.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 727
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

ranel kirjutas: 01 Veebr 2024, 18:39
...ausalt inimeselt on lihtsam raha võtta...
Puhas kuld!
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Fox kirjutas: 01 Veebr 2024, 16:30
urmas66 kirjutas: 01 Veebr 2024, 13:04
Ma olen Ainiga igati nõus, et me siin riigis elame igati normaalset elu ja meil on suures plaanis kõik hästi. Eesti rahvas pole kunagi nii hästi elanud oma riigis,kui täna elatakse.
Muidu võiks selle jutuga isegi nõus olla aga kuna mul on ka mõned järeltulijad, siis mina ei saa lähtuda põhimõttest, et "pärast meid tulgu või veeuputus".
Täna elame tõesti suhteliselt hästi aga tegelikult on meie väike riik minuarvates arengult stagnatsioonis ja see teeb murelikuks.
Eelarveaukude automaksuga lappimisega lükkame lihtsalt probleeme veidike edasi.
ma ju viitan samale asjale,et ametnikkond on meid valitsemas ja poliitikud teevad pigem nägu,et nemad seda teevad. Kuid kuni poliitukutel lastakse ka ametnike poolt hästi elda,siis neil see käsi peseb kätt jätkubki.
Aga kui valimised tulevad ja eesti rahavas jälle reklaamide järgi, mitte maailmavaate või kellegi tegude järgi hääletab,siis kahjuks midagi ei saagi muutuda.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 124 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas 701 »

urmas66 kirjutas: 01 Veebr 2024, 20:02
Aga kui valimised tulevad ja eesti rahavas jälle reklaamide järgi, mitte maailmavaate või kellegi tegude järgi hääletab,siis kahjuks midagi ei saagi muutuda.
Valimisega on kah nagu on. Vali keda tahad, lõpuks 101 valitu hulka platseerub ikka mingi tegelane parteikoridoridest.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”