Kus Te sõidate talvel?

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 188 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Kus Te sõidate talvel?

Lugemata postitus Postitas villy »

TriumphBonneville kirjutas: 13 Dets 2023, 00:03
Hei!

Kuna ma end siiski nö "päris mootorratturiks" ei julge pidada, siis küsin kogenud sõidumeestelt otse: kus te sõidate talvel?

Kas sõidate jäärada, kas sõidate metsaradu või midagi muud?

Millist ilma valite - kui palju miinuseid on veel OK?

Kas sumpate lumes? Kui jah, siis kui sügaval?

Miks ma küsin? Sest käisin täna sõitmas. Männikul. Esimest korda elus talvel ja tsikliga. Jalgrattaga on talvel sõitmine minu jaoks tavaline tegevus ja see ei ole teema. Aga tsikliga esimest korda.

Ja mis ma siis arvan? Arvan, et see oli võitlus! (Mitte sõitmine). Keda huvitab, siis panin mõned sõnad ka paberile: https://www.projectmorocco2024.com/blog/talv

Samas arvan, et midagi oli väga valesti, kas valesti valisin ilma (arvestades lumerohkust) või raja või midagi veel. Sest kõik kiidavad talvel sõitmist, aga ma ei usu, et nad seda teevad, mida ma täna ligi 3h tegin (160'se keskmise pulsiga). Kinnitust sellele, et midagi oli väga valesti annab ka see, et nägin vaid ühte motika jälge täna. Ehk üks "loll" oli veel ära eksinud sinna peale minu :)

Aga jah, kus ja kuidas Te sõidate ja kus on päriselt lahe?

Talvesõidud kipuvad minema kaheks. Esimesed on sellised emotsiooni najal, suva rehvi ja ilmaga võitlemised. Neid tehakse tavaliselt 1-2 hooajal. SUvalises paksus hanges tavaliselt 1st korrast müttamisest piisab,et kevadet oodata rahulikult.

Kui nüüd päris sõitmisest rääkida, siis talvel plaan enduroga männikul käia. Talve algus oli veel ok aga hetkel on lund veidi liiga palju, samas eelmisel talvel said osad tuttavad suht aastaläbi sõita seal korralikult. Praegu oleks mõistlik veidi oodata lumetaseme langust metsas. Või siis lindid alla :D

Seniks saab praegu harjutada nt Saku motokeskuse krossirajal või erinevatel jääradadel. Alla soovitan panna krossi/enduronaelad

Miinused väga ei sega. Abiks on tuulekindlamad riided, Lenksukotid ja neopreen kindad
image.png

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”