Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Assamait
Postitusi: 197
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 140 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Assamait »

ranel kirjutas: 11 Nov 2023, 18:23
franz125 kirjutas: 11 Nov 2023, 17:53
Maja juurde ilmselt jõutakse varsti,kinnisvaramaks nt.
Kinnisvaramaks on juba olemas maamaksu näol.
Automaks on meil samuti olemas, kütuseaktsiisi näol. Aga keda see takistab :ner:
Maamaks ja hoone korrusemaks näiteks...
Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 727
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Eestlase traagika - mida küll teised meist arvavad, kui me ei jookse ummisjalu kaasa igasugu lollustega, ei koti omasid jne... aga keda kotib.
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Ain »

Minuarust on täna ikkagi teema selles, et raha litsalt pole riigil. Ma isiklikult ei tea kedagi kellele maksud meeldiks ja kedagi kes lihtsalt lampi iga päev mingit uut maksu kehtestada tahaks. Ühiskond lihtsalt toimib läbi maksude. Kui korteriühistu maksu ei korja siis uut katust ei pane. Kui omal kodus raha ei korja siis samuti uut katust ei pane. Ükskõik mis nimega see raha korjamine siis ka oleks.. tulemus on ikka sama.. raha korjama peab! Kindlasti ei ole see traagika ja lollus. Traagika on see kui istud korteris või majas ja katus jookseb läbi.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

2715
Postitusi: 143
Liitunud: 19 Aug 2012, 21:37
Tänatud: 35 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas 2715 »

Ain kirjutas: 11 Nov 2023, 21:15
Minuarust on täna ikkagi teema selles, et raha litsalt pole riigil. Ma isiklikult ei tea kedagi kellele maksud meeldiks ja kedagi kes lihtsalt lampi iga päev mingit uut maksu kehtestada tahaks. Ühiskond lihtsalt toimib läbi maksude. Kui korteriühistu maksu ei korja siis uut katust ei pane. Kui omal kodus raha ei korja siis samuti uut katust ei pane. Ükskõik mis nimega see raha korjamine siis ka oleks.. tulemus on ikka sama.. raha korjama peab! Kindlasti ei ole see traagika ja lollus. Traagika on see kui istud korteris või majas ja katus jookseb läbi.
Raha lihtsalt ei ole riigil?
Aga miks ei ole raha riigil enam?
Kas seepärast et maksulaekumine on langenud või seepärast et kulusid on juurde tekitatud rohkem kui raha peale tuleb?

Kui korteriühistu maksu ei korja siis uut katust ei pane.
Piltlikult on korteriühistu raha korjanud ja katuse jaoks aga et raha hoida on palganud ühistu varahoidja, projekteerija ja juristi kes hoolitseb et kõik seaduslik oleks.
Raha korjatakse edasi katuse jaoks ja inimesed maksavad sest katust on ju vaja!
Paraku selgub, et katuse jaoks seda ei jätku ja korjatavat summat tõstetakse et jätkuks.
Kuna raha tuleb rohkem ja varahoidja töökoormus suureneb tuleb tööle võtta teinegi varahoidja.
Kuna ühistu liikmed sellega rahul pole ja tõstatavad küsimuse selle legaalsusest peab ühistu juristile abilise palkama.
Katuse jaoks endiselt ei jätku, kõik maksavad rohkem ja pole rahul ning katust ei saa ka vahetatud...

Kui omal kodus on vaja katust panna siis mis pere teeks?
Näiteks teatris enam ei käiks, kinos käiks korra kuus mitte korra nädalas ja koristaja ning lapsehoidja teenusest loobuks ning kinos ja teatris käimata jätmise ajal pole vaja lapsi hoida ja saab ka maja ära koristada.

Miks peaks riik teisiti toimima kui pere?
Piltlikult kui isa võtab tööjuurest iga kuu omale paagitäie kütust ja nüüd tahaks ta ka lapsehoidjale ja koristajale võtta siis kas see õnnestuks?
Ma arvan et ei sest legaalselt küsides ma ei näe põhjust miks see peaks õnnestuma?
Illegaalselt ka ei õnnestuks sest arved lähevad firmal suuremaks kui tulud ja kui omanik töölist ei vallandaks läheks ta pankrotti.

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 124 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas 701 »

Ain kirjutas: 11 Nov 2023, 21:15
Minuarust on täna ikkagi teema selles, et raha litsalt pole riigil. Ma isiklikult ei tea kedagi kellele maksud meeldiks ja kedagi kes lihtsalt lampi iga päev mingit uut maksu kehtestada tahaks. Ühiskond lihtsalt toimib läbi maksude. Kui korteriühistu maksu ei korja siis uut katust ei pane. Kui omal kodus raha ei korja siis samuti uut katust ei pane. Ükskõik mis nimega see raha korjamine siis ka oleks.. tulemus on ikka sama.. raha korjama peab! Kindlasti ei ole see traagika ja lollus. Traagika on see kui istud korteris või majas ja katus jookseb läbi.
Ega suures osas ei olegi häda kogumises vaid kogutuga majandamises, ehk lihtsalt vastutustundetus laristamises. Ja kui arutute lubaduste täitmiseks ei jätku, siis järjest absurdsemate ja nahaalsemate kogumispõhjuste välja mõtlemises.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 727
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Traagika all pidasin silmas seda, et meie ühiskond on haige, käib mingi paaniline näilisuse taga ajamine ning püütakse olla nagu keegi teine... korra siin juba pruukisin suud teemal, et meil on vähe isiksusi... aga see läheb juba maksuteemast mööda :bsmile: .
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Ain »

701 kirjutas: 11 Nov 2023, 21:54
Ain kirjutas: 11 Nov 2023, 21:15
Minuarust on täna ikkagi teema selles, et raha litsalt pole riigil. Ma isiklikult ei tea kedagi kellele maksud meeldiks ja kedagi kes lihtsalt lampi iga päev mingit uut maksu kehtestada tahaks. Ühiskond lihtsalt toimib läbi maksude. Kui korteriühistu maksu ei korja siis uut katust ei pane. Kui omal kodus raha ei korja siis samuti uut katust ei pane. Ükskõik mis nimega see raha korjamine siis ka oleks.. tulemus on ikka sama.. raha korjama peab! Kindlasti ei ole see traagika ja lollus. Traagika on see kui istud korteris või majas ja katus jookseb läbi.
Ega suures osas ei olegi häda kogumises vaid kogutuga majandamises, ehk lihtsalt vastutustundetus laristamises. Ja kui arutute lubaduste täitmiseks ei jätku, siis järjest absurdsemate ja nahaalsemate kogumispõhjuste välja mõtlemises.
Selles osas olen nõus. Lihtsalt selline see meie riigikord juba on.. Mäletan aastaid peksti reformierakonda, et miks ei võeta laenu, miks ei tehta seda ja teist... Reformierakond rääkis, et ärme raiska... hoiame tagavaraks kui peaks raskemad ajad tulema... Aga tuli seltskond võimule kellel oli vaja raha pilduda igale poole. küll tasuta ühistransport jms. Ei olnud siis väga kuulda sellist reaktsiooni nagu täna. Miks? Aga siis tulidki rasked ajad ja siin me nüüd oleme.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Ain kirjutas: 11 Nov 2023, 23:53
701 kirjutas: 11 Nov 2023, 21:54
Ain kirjutas: 11 Nov 2023, 21:15
Minuarust on täna ikkagi teema selles, et raha litsalt pole riigil. Ma isiklikult ei tea kedagi kellele maksud meeldiks ja kedagi kes lihtsalt lampi iga päev mingit uut maksu kehtestada tahaks. Ühiskond lihtsalt toimib läbi maksude. Kui korteriühistu maksu ei korja siis uut katust ei pane. Kui omal kodus raha ei korja siis samuti uut katust ei pane. Ükskõik mis nimega see raha korjamine siis ka oleks.. tulemus on ikka sama.. raha korjama peab! Kindlasti ei ole see traagika ja lollus. Traagika on see kui istud korteris või majas ja katus jookseb läbi.
Ega suures osas ei olegi häda kogumises vaid kogutuga majandamises, ehk lihtsalt vastutustundetus laristamises. Ja kui arutute lubaduste täitmiseks ei jätku, siis järjest absurdsemate ja nahaalsemate kogumispõhjuste välja mõtlemises.
Selles osas olen nõus. Lihtsalt selline see meie riigikord juba on.. Mäletan aastaid peksti reformierakonda, et miks ei võeta laenu, miks ei tehta seda ja teist... Reformierakond rääkis, et ärme raiska... hoiame tagavaraks kui peaks raskemad ajad tulema... Aga tuli seltskond võimule kellel oli vaja raha pilduda igale poole. küll tasuta ühistransport jms. Ei olnud siis väga kuulda sellist reaktsiooni nagu täna. Miks? Aga siis tulidki rasked ajad ja siin me nüüd oleme.
https://www.err.ee/1609135283/riigieela ... nti-skp-st

Kõik on plussis, peale keskvalitsuse...
Ainuüksi palgakulu on aastaga kasvanud 20% :wack:
Pilt

Mell93
Postitusi: 108
Liitunud: 20 Aug 2007, 13:12
Asukoht: Viljandimaa
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Mell93 »

Jah, enda palkasid saab alati tõsta aga õpetajatele või mujale päriselt ka tähtsasse kohtta ei jagu kunagi.
Reffid ei peagi laenu võtma, nad panevad lihtsalt 10 milli kõrvale, ei mäleta ühtegi õiget otsust mida se idiootide erakond teinud oleks.

MustVälk
Postitusi: 148
Liitunud: 05 Veebr 2023, 13:43
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 328 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas MustVälk »

Õnneks/kahjuks maailmas vaba turumajandus. Sealt tulenevalt on kõigil õigus tõsta hinda.
Ja nagu ikka ma räägin, et piisab kui keegi tõstab natuke kütuse hinda, siis hakkavad kõik hinnad kohe tõusma.
Meie valitsused (ka elmised) võibolla ei ole kõike seda hästi ette näinud ja nüüd on suur eelarve auk nagu ikka.
Aga selle asemel, et tunnistada eelmiste valitsuste kehva tööd või praeguse valitsuse kehva tööd.
Üritatakse leida ettekäändeid kuidas ikkagi eelarve auk kuidagi kinni paigata.
See, et keskklassist allpool kannatavad kõige rohkem on paratamatu kui pole astmelist maksustamist.

Mul ei ole midagi riigi toetamise vastu, aga probleeme saab serveerida vähe paremini. :)
Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas zombi »

No aga teistpidi, vaatasin mina neid õpetajate palku: https://majandus.postimees.ee/7894997/k ... -kodukohas
Mul samas suurusjärgus ja no ei nuta... :roll:
Pigem keeraks need kuluhüvitised seal künkal kinni - kes maksab tavainimese töölkäigud, elamised ja muu kinni? Ikka ise. :-|||
Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas rannamees »

zombi kirjutas: 12 Nov 2023, 10:43
No aga teistpidi, vaatasin mina neid õpetajate palku: https://majandus.postimees.ee/7894997/k ... -kodukohas
Mul samas suurusjärgus ja no ei nuta... :roll:
Pigem keeraks need kuluhüvitised seal künkal kinni - kes maksab tavainimese töölkäigud, elamised ja muu kinni? Ikka ise. :-|||
Põhihäda on ikkagi keskmisega seotud palkade kordajasuhtes.
Omal ajal, kui see süsteem kasutusele võeti, ei viitsinud ajaloolased väga matemaatikasse süveneda
100 vs 400 ei tundunud ju hull 150 vs 600 samuti saajale päris muhe ja maksjale mitte veel väga valus.
Täna on 1500 vs 6000 ja ülehomme 2000 vs 8000.
Kulu suureneb geomeetrilises progressioonis, mitte aritmeetilises.
Samas, muuta seda ei taha keegi, sest kärpima peavad "nemad", mitte Mina :wack:
Pilt
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3191
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Eestis populaarseim segment on linnamaasturid mis ei ole ju mõistlik.
Kes mida linnamaasturi all mõtleb.Minu mõistes sellised nagu T-roc,Karoq ja muud säärased on linnamaasturid,mis on lühemad ja kõrgemad kui universaalkerega auto.Maanteel on need viletsamad kui linnas.Neid lihtsalt pushiti rämedalt nö.sõiduautod olid vahepeal vaeslapse osas.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 124 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas 701 »

Minu meelest need linnamaasturid ongi normaalsed autod. teed ukse lahti ja istud sisse või astud välja. Need nö tavalised sõiduautod on pigem sportautod, sisse peab pugema ja välja roomama. Kui vaadata paarkümmend aastat enne sajandvahetust tehtud autosid, siis ainult linnamaastureid tehtigi. Varasematest ei hakka rääkimagi.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3191
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Millist sajandivahetust sa silmas pead?Bemu 7 seeria nüüd kuskilt otsast pole mingi" maastur"ega ka Rover SD1 vitesse.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 371
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Henn »

Kui täna maksab hall-metallik-diisel 45000, hind sisaldab 20%km. Kui palju see sama hall-metallik-diisel maksab siis kui km on 22%. Me hakkame uutmoodi matemaatikat nägema.
Kas 22%km lisandub selle hall-metalliku hinnale enne esmaregistri tasu või maksustatakse auto hind + kõik muud maksud. 37500+20%, 37500+22%+5000 või 37500+5000+22%

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 124 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas 701 »

franz125 kirjutas: 12 Nov 2023, 14:12
Millist sajandivahetust sa silmas pead?Bemu 7 seeria nüüd kuskilt otsast pole mingi" maastur"ega ka Rover SD1 vitesse.
Ma ainult ühte sajandivahetust olengi näinud oma elus. :D 7 ongi näide autost, kus peab välja roomama. Kui nad teeks seda universaalina ja kõrgendatud põhjaga, siis hakkaks juba natuke looma. Umbes nagu Skoda Scout. :D
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8784
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 327 korda
Kontakt:

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Piipz »

701 kirjutas: 12 Nov 2023, 13:57
Minu meelest need linnamaasturid ongi normaalsed autod. teed ukse lahti ja istud sisse või astud välja. Need nö tavalised sõiduautod on pigem sportautod, sisse peab pugema ja välja roomama. Kui vaadata paarkümmend aastat enne sajandvahetust tehtud autosid, siis ainult linnamaastureid tehtigi. Varasematest ei hakka rääkimagi.
Järgmine samm on kaubik, vaatad linnamaasturitele ka ülevalt alla :P
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 124 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas 701 »

Piipz kirjutas: 13 Nov 2023, 09:36
701 kirjutas: 12 Nov 2023, 13:57
Minu meelest need linnamaasturid ongi normaalsed autod. teed ukse lahti ja istud sisse või astud välja. Need nö tavalised sõiduautod on pigem sportautod, sisse peab pugema ja välja roomama. Kui vaadata paarkümmend aastat enne sajandvahetust tehtud autosid, siis ainult linnamaastureid tehtigi. Varasematest ei hakka rääkimagi.
Järgmine samm on kaubik, vaatad linnamaasturitele ka ülevalt alla :P
Kui ma nüüd uut autot plaaniks osta, siis Caravelle oleks küll üsna valiku tipus. Mitte nüüd esmajärjekorras kõrgema väljavaate pärast. :lol:
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2506
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Henn kirjutas: 12 Nov 2023, 14:40
Kui täna maksab hall-metallik-diisel 45000, hind sisaldab 20%km. Kui palju see sama hall-metallik-diisel maksab siis kui km on 22%. Me hakkame uutmoodi matemaatikat nägema.
Kas 22%km lisandub selle hall-metalliku hinnale enne esmaregistri tasu või maksustatakse auto hind + kõik muud maksud. 37500+20%, 37500+22%+5000 või 37500+5000+22%
No aga võta oma viimane bensutšekk või miks mitte ka elektriarve ette ja vaata, mis numbreid sa seal näed! Sealt peaks igaüks oskama edasi seoseid luua, millest lõppsumma koosneb ja kuidas erinevatele muudele maksudele käibemaks lisatakse :D
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Henn kirjutas: 12 Nov 2023, 14:40
Kui täna maksab hall-metallik-diisel 45000, hind sisaldab 20%km. Kui palju see sama hall-metallik-diisel maksab siis kui km on 22%. Me hakkame uutmoodi matemaatikat nägema.
Kas 22%km lisandub selle hall-metalliku hinnale enne esmaregistri tasu või maksustatakse auto hind + kõik muud maksud. 37500+20%, 37500+22%+5000 või 37500+5000+22%
Ma arvan,et see +2% ei tule isegi nähtavalt esile,sest ostajatega on sitasti ja pigem nii mõnigi hind langeb,kui tõuseb. Ehk hallmetallikdiisel 45000.- sis 20% km võib kevadel muutuda hoopis a´la 42000.-sis.22% km
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

kalleu
Postitusi: 481
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Piipz kirjutas: 13 Nov 2023, 09:36
701 kirjutas: 12 Nov 2023, 13:57
Minu meelest need linnamaasturid ongi normaalsed autod. teed ukse lahti ja istud sisse või astud välja. Need nö tavalised sõiduautod on pigem sportautod, sisse peab pugema ja välja roomama. Kui vaadata paarkümmend aastat enne sajandvahetust tehtud autosid, siis ainult linnamaastureid tehtigi. Varasematest ei hakka rääkimagi.
Järgmine samm on kaubik, vaatad linnamaasturitele ka ülevalt alla :P
:ner:
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3191
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Päris jõrm masin,kuidas ta oma puitlobudiku eest stardib :wack:

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2506
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Rahandusministeerium ei maga :-)
https://arileht.delfi.ee/artikkel/12024 ... -parandada
ärileht kirjutas:
Siinkohal tehti aga kaubikutele erand: kui sõiduautode puhul arvestatakse praeguses valemis CO2 komponenti esimesest grammist, siis kaubiku puhul hakatakse seda arvestama alles 205 grammist kilomeetri kohta. Turul leidub seejuures mitut sorti sõidukeid, mida saab registreerida nii sõiduautona (M1-kategoorias) kui ka kaubikuna (N1-kategoorias).
Hea näide on Toyota Land Cruiser, mida on juba praegu võimalik osta kui N1-kategooria sõidukit. Selle kui sõiduauto registreerimistasu oleks 13 565 eurot ja aastatasu 940 eurot. Kaubikul oleksid vastavad arvud 2285 eurot ja 205,50 eurot. Seega oleks juba ainuüksi registreerimiselt maksuvõit üle 10 000 euro.
Ehk siis ilmselt vaadatakse varsti üle ka need juhud, kus kaubik on M1-na registreeritud, kui see soodsam tuleb.
Ehk siis meie automaks saab olema "parem/õiglasem" kui põhjanaabritel :mrgreen:
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2014
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas bitter »

701 kirjutas: 12 Nov 2023, 13:57
Minu meelest need linnamaasturid ongi normaalsed autod. teed ukse lahti ja istud sisse või astud välja.
Saan aru, et autoga sõitmine võrdub sinu jaoks sisenemine + väljumine? Mind huvitab rohkem kõik see muu, mis nende kahe vahele jääb 8). Just sõitsin terve päeva ühe prantsuse linna"maasturiga". Auto on kõrge ja õõtsub. Iste on kõrge, pehme, ebamäärane. Õnneks sakslased ja itaallased teevad teisiti.
701 kirjutas: 12 Nov 2023, 13:57
Need nö tavalised sõiduautod on pigem sportautod, sisse peab pugema ja välja roomama.
Mina oma 190+ cm-ga libisen neisse tavasportsõiduautodesse ja neist välja sujuvalt ja muretult. Kui just ei ole värskelt selga paigast ära tõmmanud.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Maaks kirjutas: 15 Nov 2023, 11:27
Rahandusministeerium ei maga :-)
https://arileht.delfi.ee/artikkel/12024 ... -parandada
ärileht kirjutas:
Siinkohal tehti aga kaubikutele erand: kui sõiduautode puhul arvestatakse praeguses valemis CO2 komponenti esimesest grammist, siis kaubiku puhul hakatakse seda arvestama alles 205 grammist kilomeetri kohta. Turul leidub seejuures mitut sorti sõidukeid, mida saab registreerida nii sõiduautona (M1-kategoorias) kui ka kaubikuna (N1-kategoorias).
Hea näide on Toyota Land Cruiser, mida on juba praegu võimalik osta kui N1-kategooria sõidukit. Selle kui sõiduauto registreerimistasu oleks 13 565 eurot ja aastatasu 940 eurot. Kaubikul oleksid vastavad arvud 2285 eurot ja 205,50 eurot. Seega oleks juba ainuüksi registreerimiselt maksuvõit üle 10 000 euro.
Ehk siis ilmselt vaadatakse varsti üle ka need juhud, kus kaubik on M1-na registreeritud, kui see soodsam tuleb.
Ehk siis meie automaks saab olema "parem/õiglasem" kui põhjanaabritel :mrgreen:
Peale 07/2026 tuleb rida reeglite muudatusi kaubikutele täismassiga alates 2500kg ja seda kogu euroopas. Algul puudutavad need küll rahvusvahelist kaubavedu,aga kui sa on N1 sõidukiga tahad vahel ka riigist välja sõita, siis pead suutma tõestada mõnes riigis politseinikule igasugu asju ja ka teemaks on kaubikule suurem. Teisalt ei keela see direktiiv kõiki neid nõudeid riikidel ka riigiseseks teha. Ehk mina täna kaubiku soodsamale lahendusele kogu varaga ei panustaks. Ehk kui sõiduk jääb alla 2500kg täismassiga,siis küll,aga kui on üle selle,siis pigem ma esialgu ei tormaks.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8784
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 327 korda
Kontakt:

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Oot mul on ka buss N1 praegu, eraisiku nimel. Peaksin ringi tegema?
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Piipz kirjutas: 20 Nov 2023, 11:52
Oot mul on ka buss N1 praegu, eraisiku nimel. Peaksin ringi tegema?
No vast ikka veel ei pea, aga tasub jälgida teemat.
Kui see jääb ainult rahvusvahelise veoseveo puhul nõudeks, siis siseriiklikult ei tohiks midagi muutuda. Samas enne kuskile kaugemale sõitmist kannatab uurida(peale 07/2026), et sõidu käigus midagi sellist ei nõuta, mida sul pole. Näiteks tahhograafi või veolitsentsi.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1210
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Turist »

Sõidumaksu "müra" on nii tugev olnud, et mina küll ei ole juhtunud kuulmagi, et sellised muudatused on vahepeal vastu võetud:
Alates 01.01.2024 kaob ära õigus oma maksustatavast tulust maha arvata:

täiendavat maksuvaba tulu laste eest,
täiendavat maksuvaba tulu abikaasa eest ning
eluasemelaenu intresse

See tähendab füüsilise isiku tuludeklaratsioonis, mis esitatakse 2023. aasta kohta 2024. aasta veebruaris – mais, on veel õigus mahaarvamisi teha, kuid 2024. aasta kohta 2025. aasta veebruaris–mais, ei ole enam õigust mahaarvamisi teha.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”