Telk motomatkaks

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas sepp »

KXBTVL kirjutas: 23 Mai 2023, 11:59
Tere! Olen võimalikult kerge kaheinimese telgi otsingul. Seni on silma jäänud Vango HeliumU2 Ja Ferrino Lighttent 2Pro.Esimest müüakse vist ainult UK s ja ostmine kallis ja keeruline.Siit küsimus,kas keegi laenaks prooviks Ferrino 2 kergtelki.Kui kellelgi tekib küsimus miks just seda suhteliselt ebamugavat asja otsin siis suve teisel poolel kavas pikem seljakotimatk .Seal asjade kaal oluline.Aitäh eest ei taha,vastu kas raha või abi metallitöödega.
Mul tavaline mitte pro.
Võin laenata kui tahad niisama panna hoovis ylesse ja reaalselt katsetada.



Fox
Postitusi: 153
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Fox »

Otsin klassikalist kerget 1 inimese kuppeltelki (kaal peaks kindlasti jääma alla 2 kg), mis ei maksaks miljoneid (max 300 eur).
Olen olude sunnil kasutanud nüüd paaril korral vist Jyskist ostetud 20 eurost 1-inimeste telki, see iseenesest oleks minu vajaduste jaoks (kuivema ilmaga telkimine) isegi suht rahuldav toode (kaal 1,5kg, käib kiiresti üles ja boonuseks on üliodav hind). Ainuke probleem on, et kuna olen pikemat kasvu siis pea ja jalad ulatuvad vastu telgi seina ja see asjaolu segab mind päris tõsiselt.
Ma ei tea, kas ma ei oska enam googeldada aga esimese otsingu tulemusena ma ei leidnudki sellist lihtsat toodet, palju pakutakse tunneltelke mis mulle üldse ei meeldi või siis mingeid hübriide mis ka vajavad tingimata püsti püsimiseks vaiasid.
Oskab keegi soovitada mõnda sellist telki?

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas 701 »

Fox kirjutas: 31 Mai 2023, 11:22
Otsin klassikalist kerget 1 inimese kuppeltelki (kaal peaks kindlasti jääma alla 2 kg), mis ei maksaks miljoneid (max 300 eur).
Olen olude sunnil kasutanud nüüd paaril korral vist Jyskist ostetud 20 eurost 1-inimeste telki, see iseenesest oleks minu vajaduste jaoks (kuivema ilmaga telkimine) isegi suht rahuldav toode (kaal 1,5kg, käib kiiresti üles ja boonuseks on üliodav hind). Ainuke probleem on, et kuna olen pikemat kasvu siis pea ja jalad ulatuvad vastu telgi seina ja see asjaolu segab mind päris tõsiselt.
Ma ei tea, kas ma ei oska enam googeldada aga esimese otsingu tulemusena ma ei leidnudki sellist lihtsat toodet, palju pakutakse tunneltelke mis mulle üldse ei meeldi või siis mingeid hübriide mis ka vajavad tingimata püsti püsimiseks vaiasid.
Oskab keegi soovitada mõnda sellist telki?
Ma olen kah otsinud ja kah vist ei oska googeldada. Ma püstitaks samas valguses küsimuse, kas keegi teab kedagi, kes suudaks õmmelda telgi kergetest ja veepidavatest materjalidest.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Fox, kui pikk sa täpselt oled? Ma 186cm ja sellega värvi arvestamata identne algselt ajutise lahendusena mõeldud eluase läheb lippude lehvides oma 9ndale suvele vastu :) Veidi lühikesevõitu on, aga veidi diagonaali keerates otseselt pea ja varbad seinu ei puutu. Muidu eelmisel aastal mingis Decathlonis nägin vaksa võrra pikemat ka, kindel pole aga äkki oli see: https://decathlon.lv/en/tents-and-shelt ... 635af5023e , samas ma muidugi poes end otseselt magama ei keeranud, vbl lihtsalt tundus, kuna kiivrit jms kola polnud kaasas. Tol korral jäi sinnapaika, a ma tegelt tahaks muidu sama asja mis praegune supermarketi special, aga hõbedase pealiskattega kahekihilist, et suvel veidi paremini hommikupäikese eest kaitseks.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas yeekim »

See läti kümnevõistleja on ju raske, 2,6kg!

Saadetud kettaga lauatelefonist!


rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas rundll »


Fox
Postitusi: 153
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Fox »

Jesper kirjutas: 31 Mai 2023, 11:58
Fox, kui pikk sa täpselt oled? Ma 186cm ja sellega värvi arvestamata identne algselt ajutise lahendusena mõeldud eluase läheb lippude lehvides oma 9ndale suvele vastu :)
Ma olen ca 190cm ja välimuse järgi hinnates on mul suht sama telk ka kasutuses. Seal jah kannatab magada küll tegelt aga ma pean ennast sinna väga täpselt sisse positsioneerima, et kuskilt seina vastu ei puutuks. Ja noh, kui siis kohe uni ei tule ning veidi end ringi pööritan, siis ongi näiteks pea otsaseinas, sõltub ka kuhupoole maapind all parasjagu all kaldus on.
Kaalunumber ja telgi gabariidid kokkupakitult on mul tulevase telgi valikul vägagi olulised, kuna on paar seljakotiretke on ka sellega plaanis.

rundll, sul selle naturehike telgiga kogemusi ka on? esmapilgult näib nagu õige toode (kaal ja gabariidid päris head) aga lähemal vaatamisel tundub, et peotäis telgivaiasid on ikkagi kohustuslikud?
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ok, kui seljas tahad ka tassida, siis on suht hambad, ma olen ilmselt veetnud kümneid tunde lähteülesandele "suures plaanis nagu mu praegune telk, aga paremad materjalid jms" vastust otsides ja tulemus null. MSR Hubba Hubba on kõige lähem, aga hind on 600€ ja praktikas on see ilgem nikats, ülespanek on nagu mingi kodarvelje koostamine enamvähem ning öösel veinisena läbiviidava ingressi käigus lõppeb iga vääratus ilmselt kolmekohalise arvega. Võta jalgsimatkaks mingi vähe keskmisest koormakattest parem odav bivy ja piiramatus koguses sääsetõrjet :)

Fox
Postitusi: 153
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Fox »

Selles mõttes on masendav olukord jah, et minupoolt ette pandud hinnapiiriga ei ole sellist telki täna lihtne leida. Overengineeritud disaintooted müüvad vist paremini :P
Aga ma hakkasin ebays süstemaatiliselt telke läbi kerima ja leidsin sellest odavast hiina imest, mis mul olemas on 5cm pikema versiooni. Abiks seegi.
Tootekoodi järgi jõudsin mingisse veidrasse "Ergo Hiir" nimelisse eesti e-poodi kus bestway sildi all ka selline asi täitsa saadaval :).
https://ergohiir.ee/et/telgid/9407-best ... 11752.html
Kaal 1,5kg mis on igasugu matkapoodide kategooriate järgi juba suhtkoht "lightweight".
Väike oht muidugi on et tootekirjelduses on numbritega vassitud (mingi kaubaga mul kunagi oli sarnane olukord) aga kuna hinnaks on nobrainer 27 eurot siis võib proovida.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas ranel »

Fox kirjutas: 31 Mai 2023, 16:27
Selles mõttes on masendav olukord jah, et minupoolt ette pandud hinnapiiriga ei ole sellist telki täna lihtne leida. Overengineeritud disaintooted müüvad vist paremini :P
Aga ma hakkasin ebays süstemaatiliselt telke läbi kerima ja leidsin sellest odavast hiina imest, mis mul olemas on 5cm pikema versiooni. Abiks seegi.
Tootekoodi järgi jõudsin mingisse veidrasse "Ergo Hiir" nimelisse eesti e-poodi kus bestway sildi all ka selline asi täitsa saadaval :).
https://ergohiir.ee/et/telgid/9407-best ... 11752.html
Kaal 1,5kg mis on igasugu matkapoodide kategooriate järgi juba suhtkoht "lightweight".
Väike oht muidugi on et tootekirjelduses on numbritega vassitud (mingi kaubaga mul kunagi oli sarnane olukord) aga kuna hinnaks on nobrainer 27 eurot siis võib proovida.
see on täiesti lambikas Jyski disaini telk, mida sealt saad 20 eur eest osta. Kallima otsa 25 eurol on vähemalt vihmakindlus 1500mm olemas.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Fox kirjutas: 31 Mai 2023, 16:27
Selles mõttes on masendav olukord jah, et minupoolt ette pandud hinnapiiriga ei ole sellist telki täna lihtne leida. Overengineeritud disaintooted müüvad vist paremini :P
Aga ma hakkasin ebays süstemaatiliselt telke läbi kerima ja leidsin sellest odavast hiina imest, mis mul olemas on 5cm pikema versiooni. Abiks seegi.
Tootekoodi järgi jõudsin mingisse veidrasse "Ergo Hiir" nimelisse eesti e-poodi kus bestway sildi all ka selline asi täitsa saadaval :).
https://ergohiir.ee/et/telgid/9407-best ... 11752.html
Kaal 1,5kg mis on igasugu matkapoodide kategooriate järgi juba suhtkoht "lightweight".
Väike oht muidugi on et tootekirjelduses on numbritega vassitud (mingi kaubaga mul kunagi oli sarnane olukord) aga kuna hinnaks on nobrainer 27 eurot siis võib proovida.
Sa Matkamaailma telgivalikut oled ka vaadanud?

Fox
Postitusi: 153
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Fox »

mx77 kirjutas: 31 Mai 2023, 20:17
Sa Matkamaailma telgivalikut oled ka vaadanud?
Jah, aga vaatasin nüüd uuesti.
Selline relv (kategooriast "hea ja odav") jäi silma küll, lähen vaatan vast üle:
https://www.matkamaailm.ee/est/product/9896
USA põhjatul turul jäi ka paar mõistliku hinnaga alla 2kg kuppeltelki silma mida võiks pikemas perspektiivis kaaluda, nt selline:
https://www.rei.com/product/216298/rei- ... -footprint
Transport+ käibekas kardetavasti rikuvad selle hinna ära samas.

Ranel, see vihmakindlus on minu jaoks pigem teisejärguline. Kergema vihma peab see jyski käkk ka kinni ja kui pikemalt ja kõvemini ladistab siis on igasuguse 1-mehe telgiga suht s**t minuarust telkida, eriti kui mootorratturi märg varustus ka vaja tuppa tõsta.
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas ranel »

Fox kirjutas: 31 Mai 2023, 22:03
mx77 kirjutas: 31 Mai 2023, 20:17
Sa Matkamaailma telgivalikut oled ka vaadanud?
Jah, aga vaatasin nüüd uuesti.
Selline relv (kategooriast "hea ja odav") jäi silma küll, lähen vaatan vast üle:
https://www.matkamaailm.ee/est/product/9896
USA põhjatul turul jäi ka paar mõistliku hinnaga alla 2kg kuppeltelki silma mida võiks pikemas perspektiivis kaaluda, nt selline:
https://www.rei.com/product/216298/rei- ... -footprint
Transport+ käibekas kardetavasti rikuvad selle hinna ära samas.

Ranel, see vihmakindlus on minu jaoks pigem teisejärguline. Kergema vihma peab see jyski käkk ka kinni ja kui pikemalt ja kõvemini ladistab siis on igasuguse 1-mehe telgiga suht s**t minuarust telkida, eriti kui mootorratturi märg varustus ka vaja tuppa tõsta.
Mul on aliexpressi 20 eur tarp selle jaoks. Hommikul raputad kuivaks ja pakid kotti tagasi. Märga telki on aga rõve järgmine õhtu lahti pakkida.Teine variant on päikesevarjuna kasutada. Viimasel ajal on üldse laisk olnud ja kasutanud tarpi ja bivi kotti. Mõnus pisike ja magades sääsed ei kiusa.
3x3m tarp annab juba mõnusalt mänguruumi. Ma kasutan küll hetkel uipu kallist telki, kuid peale tarpi kasutusele võttu tegelikult sel väga pointi pole. Targem on vältida, et telk märjaks ei saaks. Mu enda peamine soovitus on, et telgi saaks nn korraga üles, suudaks ilma vaiadeta üleval olla ja kihtidega mässama ei peaks.

Stiilinäide ka vihmas remondi teostamisest.
1.jpg
2.jpg
Vältimaks küsimust, et kus sa seda tarpi keset kõrbe kinnitad jne, siis tasuks mõelda siiski igapäevastele reaalsetele olukordadele, mitte ekstreemsustesse, kuhu kunagi ei pruugi sattuda.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Jesper »

No kui midagi kuhugi kinnitama peab, siis pole ju enam vahet, võib mingi udupeene nööritelgi ka osta, mida on sada erinevat. Põhiline äge asi selle supermarketi speciali juures ongi see, et ta on kerge JA iseseisev.
Fox kirjutas: 31 Mai 2023, 22:03
Selline relv (kategooriast "hea ja odav") jäi silma küll, lähen vaatan vast üle:
https://www.matkamaailm.ee/est/product/9896
Kui üle vaatad, siis kommenteeri kui viitsid - ma pildi järgi arvasin siiani, et see on järjekordselt seesama special, lihtsalt ägedamat värvi ja ägedama hinnaga. A kui ei ole sama asi vaid parem-kvaliteetsem, siis see oleks super, mul on ka uut vaja :) Muideks kui kaari on kaks komplekti, siis saab neist kergesti rauasae abiga teha ühe komplekti lühemate lülidega kaari. Ehk siis pmst miski ei takista sellest 60cm vorstist teha umbes A4 paberi paki suurust pampu, mis avardab oluliselt pakkimisvõimalusi.

KXBTVL
Postitusi: 80
Liitunud: 24 Juun 2017, 12:31
Tsikkel: Honda CB750 ;Honda CRF450X
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas KXBTVL »

Fox kirjutas: 31 Mai 2023, 16:27
Selles mõttes on masendav olukord jah, et minupoolt ette pandud hinnapiiriga ei ole sellist telki täna lihtne leida. Overengineeritud disaintooted müüvad vist paremini :P
Aga ma hakkasin ebays süstemaatiliselt telke läbi kerima ja leidsin sellest odavast hiina imest, mis mul olemas on 5cm pikema versiooni. Abiks seegi.
Tootekoodi järgi jõudsin mingisse veidrasse "Ergo Hiir" nimelisse eesti e-poodi kus bestway sildi all ka selline asi täitsa saadaval :).
https://ergohiir.ee/et/telgid/9407-best ... 11752.html
Kaal 1,5kg mis on igasugu matkapoodide kategooriate järgi juba suhtkoht "lightweight".
Väike oht muidugi on et tootekirjelduses on numbritega vassitud (mingi kaubaga mul kunagi oli sarnane olukord) aga kuna hinnaks on nobrainer 27 eurot siis võib proovida.
Nii ongi.Ma enda telke (Coleman Tatra2 ja Ferrino Lighttent2 Pro ) pole grammipealt kaalunud aga väljareklaamitud kaal on vist ainult TELGI kaal.Ilma kaarte ja vaiadeta.Või siis mingi vahepealne number.Nimetatud telgid on mõlemad 300-400 gr. raskemad.Hubba kohta ei tea,nii kalli asja puhul võiks ju andmed õiged olla.
Kasutaja avatar

MannyEric
Toetajaliige
Postitusi: 129
Liitunud: 12 Mär 2018, 10:03
Tsikkel: Gemelo de África
Tänanud: 117 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas MannyEric »

Kasutan Coleman Monviso 3 telki. Pakk on raske, vist 3,5 kilo ringis, aga väga rahul sellega. Kokkupakituna üsna väike ja kompaktne, mugav kaasa vedada... Siiani ka väga hästi vastu pidanud, 4 aastat kasutusel olnud.

Honda XL1000V '02 -> Honda CRF1100L '20


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas morse »

MannyEric kirjutas: 01 Juun 2023, 08:58
Kasutan Coleman Monviso 3 telki. Pakk on raske, vist 3,5 kilo ringis, aga väga rahul sellega. Kokkupakituna üsna väike ja kompaktne, mugav kaasa vedada... Siiani ka väga hästi vastu pidanud, 4 aastat kasutusel olnud.
Coleman on kvaliteetne jah. Minu Phad X3 kestab juba 16 aastat ja ei näita mingeid väsimuse märke - sama hea nagu alguses.
(Igal aasta kasutan mitmel päeval + paljud nädala-kahe pikkused käigud.)

Colemani kergeid telke ei ole uurinud ega proovinud.

Fox
Postitusi: 153
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Fox »

Jesper kirjutas: 31 Mai 2023, 23:50
Kui üle vaatad, siis kommenteeri kui viitsid - ma pildi järgi arvasin siiani, et see on järjekordselt seesama special, lihtsalt ägedamat värvi ja ägedama hinnaga. A kui ei ole sama asi vaid parem-kvaliteetsem, siis see oleks super, mul on ka uut vaja :) Muideks kui kaari on kaks komplekti, siis saab neist kergesti rauasae abiga teha ühe komplekti lühemate lülidega kaari. Ehk siis pmst miski ei takista sellest 60cm vorstist teha umbes A4 paberi paki suurust pampu, mis avardab oluliselt pakkimisvõimalusi.
Ei viitsinud vaatama minna, tellisin sama asja hansapostist 37 euri eest ära.
https://hansapost.ee/et/sport-puhkus-ma ... id=3935268
Esimese hooga paistiski, et seesama special telk. Lähemal vaatlemisel selgus, et pisierinevused ikka on. Siseosa 5cm pikem kui vanal telgil, (küll mitte 205cm nagu specsides lubatud vaid 200cm... vanal telgil 195cm) kaared on 1mm paksemast materjalist ja kangas tundub ka käe all katsudes teistsuguse tekstuuriga, nagu siidisem (võimalik et lihtsalt uus ja puhas asi :) ).
Köögikaaluga kaaludes sain ilma vaiadeta telgi kaaluks 1620g (vana Jyskist ostetud telk 1275g). Jämedamad kaared annavad üle 100g massi juurde ja eks kangas on vist ka kohati veidi tummisem. Ehk siis tegelikult päris arvestatav kaaluerinevus seljakottija jaoks, tsikkli peal pole vahet. Kandekott, kuhu sisse telk pakitakse on palju inimlikum tõmblukuga (Jyski telk tuli torukujulisse kotti otsast sisse toppida, iga kord mitu minutit pusimist).
Kokkuvõtvalt midagi erilist sellest telgist oodata ei tasu aga kuna mul muid variante ka praegu laual ei ole siis ei hakka tagasi saatma.
Kasutaja avatar

ullivilli
Postitusi: 172
Liitunud: 06 Apr 2011, 17:03
Tsikkel: R1100GS
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas ullivilli »

ott kirjutas: 02 Mär 2021, 14:07
Tekkis mõni küsimus hammock'i usku inimestele:

Kus hoiate enda varustust, mis võiks kuivaks jääda. Kas lappate enamus kohvritesse/kotti või piisab hammock'i ja tarpi alla panemisest, et isegi vihma ja tuulega asju kuivas hoida?

Samuti kas hammockil on sees mingi taskud/organiseerijad, kus hoida igast väiksemaid pudinaid, mille muidu telki kaasa haaraks?

Ise telgiga matkates olen harjunud kriitilisemad asjad telki sisse võtma, enamus elektroonikat laen öösiti ning hoian igaksjuhuks läheduses mõne soojema hilbu + kindlasti ka joogivett.
Olles nn hammocki usku inimene sinna maani et maas magamise kohta on ütlus, et "nii madalale ikka ei laskuks"

Igatahes mul on suur 4x4 vihmakate, kuhu alla mahun ise, ratas, rippvoodi, kogu varustus ja jääb nii palju ruumi üle, et keeran vahel ka otsad kokku, et privaatsem oleks.
Olemas on ka veel suuremad vihmakatted.
Paneme selle siis perspektiivi, et kahe inimese telgi põrand on umbes 2x1.5m.
4x4 tarp on 16m2 ja 5x5 on 25 ruutu. Vanasti elas nii suurel pinnal mitu perekonda.

Kui räägime minimalistlikust, siis sõltub, kas kohvrid on täis või mitte. Tihti sõidan tühjade kohvritega, et enamik varustust mahub sinna või siis kasutan suurt prügikotti, kuhu oma kraami panen, et vihma eest kaitsta. Enamasti siiski mingi kate lisaks, et saan üle ratta tõmmata ning selisel juhul laon kogu sõiduvarustuse lihtsalt üle ratta ja ise ööbin meetrikese eemal oma rippvoodis.

Motosügisel olen tõenäoliselt sarnase sisseseadega kohal nagu kõik eelnevadki aastad :)
www.minemetsa.ee www.ripptelk.ee - Hennessy, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.
Kasutaja avatar

renx
Postitusi: 176
Liitunud: 25 Mai 2012, 19:48
Tsikkel: Husaberg
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas renx »

Ise soetasin selle: Easy Camp Spirit 200
https://kaup24.ee/et/sport-puhkus-turis ... spirit+200
Kahjuks võrrelda ei oska millegagi. Esimene telk. :D
Varasemalt 6 aastat tagasi korra olen kellegi teise telgis maganud ning siis kunagi kaitseväes.

Sellel on sees sääsevõrk, siis u 15cm õhuruumi ja siis tuleb välimine kate. Võrreldes osade kuppeltelkidega ei saa seal seda katet ära võtta kuna vardad lähevad välimisest kihist sisse. Samas oma silmaga nähtud kuppeltelkidel on võimalus ka lihtsalt võrguna kasutada palaval suveööl(0 privaatsust).

Mina olen 184cm pikk. Pea kipub jääma täpselt nii, et kehvemal juhul ulatub sääsk peast imema. :D Lahenduseks on jalad ukse poole rohkem ajada(kuigi käivad vastu) või siis olla teistpidi(pea ukse poole) sest seal ei ole võrku ning niimoodi on product manualis ka näidatud.
XT600->XT660Z Tenere->KTM 690->Beta 250RR->Husaberg TE250->DR650->XT660R

maatriks
Postitusi: 21
Liitunud: 21 Mai 2020, 11:34
Tsikkel: '14 1200GS, '05 Kawasaki Z750S
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas maatriks »

Fox kirjutas: 31 Mai 2023, 11:22
Otsin klassikalist kerget 1 inimese kuppeltelki (kaal peaks kindlasti jääma alla 2 kg), mis ei maksaks miljoneid (max 300 eur).
Olen olude sunnil kasutanud nüüd paaril korral vist Jyskist ostetud 20 eurost 1-inimeste telki, see iseenesest oleks minu vajaduste jaoks (kuivema ilmaga telkimine) isegi suht rahuldav toode (kaal 1,5kg, käib kiiresti üles ja boonuseks on üliodav hind). Ainuke probleem on, et kuna olen pikemat kasvu siis pea ja jalad ulatuvad vastu telgi seina ja see asjaolu segab mind päris tõsiselt.
Ma ei tea, kas ma ei oska enam googeldada aga esimese otsingu tulemusena ma ei leidnudki sellist lihtsat toodet, palju pakutakse tunneltelke mis mulle üldse ei meeldi või siis mingeid hübriide mis ka vajavad tingimata püsti püsimiseks vaiasid.
Oskab keegi soovitada mõnda sellist telki?
https://eu.alpkit.com/products/soloist

Kasutan ise sellise telgi XL versiooni (olen 201cm pikk). Pikkuselt on okei, aga teistpidi on väga kitsas, seljakott külje peale ei mahu. Ja sisseminek on kõike muud kui graatsiline. Plussiks kergus ja kompaktsus.

Fox
Postitusi: 153
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Fox »

maatriks kirjutas: 06 Juul 2023, 01:04
Kasutan ise sellise telgi XL versiooni (olen 201cm pikk). Pikkuselt on okei, aga teistpidi on väga kitsas, seljakott külje peale ei mahu. Ja sisseminek on kõike muud kui graatsiline. Plussiks kergus ja kompaktsus.
Selle hinna eest näib päris norm asi, 1,2kg kaal on eriti ahvatlev.

Aga ma täiendasin oma "odavate ja heade" telkide kollektsiooni vahepeal veelgi :)
https://www.digizone.ee/et/43/Vaba-aeg/ ... id=1111361

Ahvatles suur siseruumi pikkus, 220cm (tegelikult jällegi reaalne kasutatav põranda pikkus vähemalt 10cm lühem) ja enam-vähem norm kaal (napilt alla 2kg). Kokkupakitult on kompsu pikkus ka meeldivalt lühike (46cm) ja mahub ilmselt igasse tsikklikohvrisse ära. Samas miinuspoolelt tundus ilma nöörideta paigaldades konstruktsioon kuidagi lodev võrreldes nende odavate hiina imedega, parasjagu oli õues kõva tuul ja telk loksus päris korralikult ringi. Aga muidu näib selle raha eest juba enam-vähem kasutatav toode.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”