Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


Overkilla
Postitusi: 237
Liitunud: 17 Mai 2008, 18:10
Tsikkel: BMW F650CS Scarver
Tänanud: 9 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Overkilla »

Kuidas saab olla, et TÜV kehtib 12.2023, aga punane keelumärk, et ei kehti.
image.png



hmm
Postitusi: 424
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 106 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas hmm »

Paistab, et on peetud kinni politsei poolt ning suunatud ülevaatusele mingil põhjusel (politsei onu poolt mingi väga selge arusaam, et mingi tehniline asi ei vasta nõuetele)
5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Transpordiamet kirjutas:
Erakorralisele ülevaatusele suunamine muudab kehtetuks sõidukile määratud korralise ülevaatuse kehtivusaja. Pärast erakorralise ülevaatuse läbimist määratakse uus korralise ülevaatuse aeg. Kui erakorralisele ülevaatusele suunati liiklusregistri andmete täpsustamiseks, siis jääb pärast andmete täpsustamist kehtima varem määratud korralise ülevaatuse aeg.
Sellise märke "välja teenimisel" vormistati kindlasti ka protokoll ja seal tõenäoline "mittevastavus" välja toodud :)
Kui nüüd sellise sõidukiga osaleda edasi liikluses, siis võib saada trahvi kui "ülevaatuseta sõidukiga liikluses osalemine" kui ei suuda ära tõestada, et sõidad lähimasse TÜV punkti.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Umbes 20 aastat tagasi üks vana ülevaataja ütles mulle, et tavaline reapolitseinik ei tohigi kordusülevaatusele saata(seda kuritarvitati ohtralt), õigus seda teha olevat olnud ainult tehnilise eriharidusega politseinikel, tänast seisu ei tea, keegi ei anna kuskil vastust, mingi aeg saatsin isegi mingisse liiklussaatesse Villu Vanele selle küsimuse ja ainult korra võite arvata kas vastus tuli. Iseenesest ilma spetsiaalsete mõõtevahenditeta "po glazu" kedagi millegi eest ülevaatusele saata on nagu silma järgi kiiruse mõõtmine. Mingid kohtulahendid vist on isegi olemas ja on välja öeldud, et kui saadeti erakorralisele ülevaatusele, siis ära peab selle tegema, õiguspärasuse üle võib hiljem kohtus vaielda ja võidu korral tehtud kulutused tagasi saada. Ülevaatajad kahtlustavad isegi, et inimesed kes neid "kontrollivad" ei oma tehnilist eriaridust vaid on onupojapoliitika poolt paika pandud.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ain »

kiilas kirjutas: 24 Mai 2023, 16:35
Umbes 20 aastat tagasi üks vana ülevaataja ütles mulle, et tavaline reapolitseinik ei tohigi kordusülevaatusele saata(seda kuritarvitati ohtralt), õigus seda teha olevat olnud ainult tehnilise eriharidusega politseinikel, tänast seisu ei tea, keegi ei anna kuskil vastust, mingi aeg saatsin isegi mingisse liiklussaatesse Villu Vanele selle küsimuse ja ainult korra võite arvata kas vastus tuli. Iseenesest ilma spetsiaalsete mõõtevahenditeta "po glazu" kedagi millegi eest ülevaatusele saata on nagu silma järgi kiiruse mõõtmine. Mingid kohtulahendid vist on isegi olemas ja on välja öeldud, et kui saadeti erakorralisele ülevaatusele, siis ära peab selle tegema, õiguspärasuse üle võib hiljem kohtus vaielda ja võidu korral tehtud kulutused tagasi saada. Ülevaatajad kahtlustavad isegi, et inimesed kes neid "kontrollivad" ei oma tehnilist eriaridust vaid on onupojapoliitika poolt paika pandud.
Kui reapolitseinik avastab teepeal, et mingi asi ei vasta visuaalsel vaatlusel nõuetele siis on ju väga ok kui ta selle masina kordusülevaatusele saadab. Kui mõni selline pooletoobine auto peaks kellegi lähedase surnuks sõitma siis ilmselgelt küsivad kõik, et kuidas selline auto sai osaleda liikluses... Aastaid tagasi oli näiteks mingite lillat värvi autodega igasuguseid jamasi... küll olid raamides mõrad jne.. Ehk siis kui on näiteks reegel, et raamis ei tohi olla mõra aga politseinik raamis mõra avastab siis selge on, et see masin tuleb kiirelt teepealt ära koristada!
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ei ole "väga ok". Olgu see rea või virnapolitseinik. Kas ülevaatust autole tehakse ainult visuaalse vaatluse põhjal? Kas ülevaatuse tegemiseks peavad inimesel olema teatud oskused ja kvalifikatsioon? Kas lisaks spetsiifiliste oskuste ja teadmistega inimesele peavad tal veel olema kasutada spetsiifilised ja kalibreeritud seadmed ja masinad?

Sinu nö. idee võib küll tunduda ilus ja üllas, aga reaalsus on see, et kui taolise saatmisega nüüd järsku peaks liiga hoogu mindama siis see tulemus väga kellegi jaoks väga positiivne küll olema ei saa. No välja arvatud ehk ülevaatajate jaoks, kes saavad lisateenistust. Ja äkki siis ka riigi, kes saab jälle hakata suvalise asja eest kodanikelt pappi röövida. Okok...eksisin, paistab, et kellegi jaoks saab ikka väga positiivne outcome olla :D

Loomulikult kui tood sellise ulmeliselt ekstreemse näite, kus visuaalselt on näha ning täitsa selge, et a'la autol on kohe ratas koos poole sillaga alt ära lendamas, rehvil on nahk pealt ära lendamas või mõni uks seisab vaid kleeplindiga küljes, siis on jube mugav argumenteerida, et muidugi peaks politseinik selle masina tee pealt ära korjama. Ega sellele ei vaidle vastu ka. Aga neid asju, mille kallal oleks võimalus norima ja nokkima hakata (näiteks vastavalt politseiniku tujule) on oiiiii kui palju peale sinu nimetatud mõra raamis. Ja kõiksugu asju auto või muu sõiduki juures ikka suvaline ametnik lihtsalt silmaga hinnates adekvaatselt hinnata ei oska, selles osas pole nagu jälle üldse millegi üle vaielda
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ain »

Mina suurt probleemi kuulnud ei ole, et kuskil politseinikud autosi teepealt ära koristaks. Samas pigem koristagu sellised kahtlased asjad ära kui, et need liikluses osalevad. Minujaoks on see rohkem mingi seltskonna jauramine kes mõni aeg tagasi rääkisid siiralt politseiriigist ala et politsei tuleb ja viib Sinu lapse ära eitea kuhu..

Panen siia veelkord oma lemmikpildi mille tegin TÜ uksetaga...
üv (1).jpg
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

kalleu
Postitusi: 480
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Politsei reageerib sõltuvalt veast, kas saad kohe ise ära parandada või kui ei saa ja on selgelt liiklusohtlik siis kuni kohapeal seismapanekuni. Kui pimedas ükski esi või tagatuli ei põle ja kaitsme vahetusest ei piisa lähed kohapeal seisma ja saad kordusülevaatuse. Raamimõra on pastakast väljaimetud möla, seda sul tee peal keegi ei kontrolli.
Ja kindlasti on visuaalne kontroll ka üks tehnoülevaatuse kontrollviise. Nt. tagumise numbritule valgustuse puudumisega ülevaatuselt läbi ei saa. Võiks ju halada, et see ainult üks 5 vatine pirn, mis ta siis on. Hea ülevaataja aitab kohapeal ära vahetada :)
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Pole midagi lihtsamat kui nt.valede tulede(või elementide nt.LED,ksenoon) kasutamine teel ja selle kindlaks tegemine.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

on asju, mida saab kindlaks teha ja on asju, mida ei saa. selles minu jutu point oligi. kui politseil on lõputu õigus kõiki ja suvaliselt kuskile saatma hakata siis teoorias võib see kõik olla väga äge ja "ühiskonna päästmine", praktikas aga võib see tähendada igasugust jama paljudele inimestele. mu enda sõber on kunagi saadetud korduvale selle tõttu, et üks ment otsustas suvalise koha peal, ilma mingi erilise või mõjuva põhjuseta igasuguseid asju "kontrollima" hakata. Kuna midagi muud ei leidnud siis tegi "visuaalse kontrolli" rehvidele ning ütles, et ühel on mustrijääk liiga väike ja nüüd tuleb korduvüv'le minna. No ei olnud tegelikult liiga väike, üsna lubatud piiri lähedal oli tõesti, aga siiski üle lubatu mitte alla. mismoodi sa vaidled selle jobuga seal maanteel? a noh, mul isiklikult kõigest sellest üsna savi...lihtsalt huvitav teema mille üle arvamust avaldada :D
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ain »

will111 kirjutas: 24 Mai 2023, 20:25
on asju, mida saab kindlaks teha ja on asju, mida ei saa. selles minu jutu point oligi. kui politseil on lõputu õigus kõiki ja suvaliselt kuskile saatma hakata siis teoorias võib see kõik olla väga äge ja "ühiskonna päästmine", praktikas aga võib see tähendada igasugust jama paljudele inimestele. mu enda sõber on kunagi saadetud korduvale selle tõttu, et üks ment otsustas suvalise koha peal, ilma mingi erilise või mõjuva põhjuseta igasuguseid asju "kontrollima" hakata. Kuna midagi muud ei leidnud siis tegi "visuaalse kontrolli" rehvidele ning ütles, et ühel on mustrijääk liiga väike ja nüüd tuleb korduvüv'le minna. No ei olnud tegelikult liiga väike, üsna lubatud piiri lähedal oli tõesti, aga siiski üle lubatu mitte alla. mismoodi sa vaidled selle jobuga seal maanteel? a noh, mul isiklikult kõigest sellest üsna savi...lihtsalt huvitav teema mille üle arvamust avaldada :D
Juhtuda võib igasuguseid asju... Ja minuarust politseiga kokku puutudes hakkab juhtuma täpselt niipalju kui ise peale kruttida jaksad. Küsimus on suhtumises. Kõik minu kokkupuuted politseiga on olnud reeglina viisakad ja arusaavad. Ehk siis vähem eelarvamusi sõbrad! Ja positiivsemat suhtumist!
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas claw »

Manused
image.png
image.png (250.06 KiB) Vaadatud 1432 korda
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

Krl kirjutas: 17 Mai 2023, 20:48
Seda siin ilmselt u 1000x lahatud, aga kuna ma otsingut kasutada ei oska, siis jään lootma, et keegi ehk võtab vaevaks ja vastab veel korra.

Kuidas nende afermarket summutajatega ülevaatusel on? Otsivad sealt mingeid CE märke, või kui on db killer sees ja asi enamvähem vaikne, siis ei nokita rohkem sellega?

Edit: vabandust. Sumbutajatega siiski.

Tagasisidena.
Ei huvitanud need tähed ja nende puudumine kedagi.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Eks neid ülevaatuse kohti ole ka igasuguseid. Mõned ajavad juukekarva pikuti kuueks ja vaatavad kõikide detailide markeeringud üle, lootuses eksimust leida, teisi huvitab põhiliselt, et tsikkel oleks eelkõige korras ja ohutu. Tänavaasta tundub kõige ohtlikum puudus olevat nubrimärgi all puudv, valet värvi või vale kujuga helkur.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Mul on helkur üleval pool, kas ma olen nüüd kriminaal? (crash)

Samas kunagi naisega öösel sõitnud nii, et tagumine tuli mingil põhjusel mul ei põlend. Naine ütles ka et täiesti ajuvaba a aru ei saa kus mina tee peal olen. Et hoidis veidi pikemat vahet…
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

kaimex kirjutas: 25 Mai 2023, 13:31
Mul on helkur üleval pool, kas ma olen nüüd kriminaal? (crash)
Isegi helkuri puudumine ei tee sust kriminaali, kui sa just mingi kriminaalse teoga hakkama ei saa.
Sõidukiga liiklemine, millel helkur puudu kohalt, kuhu tootja ta ette nägi, on halvemal juhul väärtegu?!
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

ovaaP
Postitusi: 87
Liitunud: 11 Veebr 2014, 18:30
Tsikkel: TDM; Honda NC750X
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ovaaP »

Kes viitsib ja tahab lugeda, siis siin kirjas kuidas asi käib. Päris nii lihtne see ka pole nagu eespool mõni kirjutaja arvab.

ovaaP
Postitusi: 87
Liitunud: 11 Veebr 2014, 18:30
Tsikkel: TDM; Honda NC750X
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ovaaP »

Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas zombi »

Tagasihoidlikult pakuks, et ehk antud sõiduriist torkas ametimeestele silma mõne iseärasusega, näiteks liigne lärm. Juuli'22 oli ülevaatuseks näiteks koššer sumbuti [Motobot: õige on "summuti"] peale pandud ja peale ülevaatust kohe eemaldatud ja nüüd siis rorkas kellegile 14.05.23 liialt kõrva-silma. Või siis mõni muu asi, mis ülevaatuse puhuks nõuetekohaseks oli rihitud aga peale ülevaatust tuunitud.
Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Pigem arvan ka, et tegmist on mingi nö jätkuüritusega või siis ülimalt silma/kõrva torkava probleemiga.

Aga ma ei jäta välistamata võimalust, et tegemist on jumal teab millest laetud lihtlabase näkku panemisega. Sest on au olnud kohtuda ka üsna lihtsa ehitusega kuid mingil põhjusel ülbusesest ja tigedusest pakatava sinise mehikesega. Enamasti kipub rumala jutu kogus olema võrdelises seoses ülbuse ja tigedusega (seda nii mundrite kui tsiviilide seas)
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ain kirjutas: 24 Mai 2023, 20:52
will111 kirjutas: 24 Mai 2023, 20:25
on asju, mida saab kindlaks teha ja on asju, mida ei saa. selles minu jutu point oligi. kui politseil on lõputu õigus kõiki ja suvaliselt kuskile saatma hakata siis teoorias võib see kõik olla väga äge ja "ühiskonna päästmine", praktikas aga võib see tähendada igasugust jama paljudele inimestele. mu enda sõber on kunagi saadetud korduvale selle tõttu, et üks ment otsustas suvalise koha peal, ilma mingi erilise või mõjuva põhjuseta igasuguseid asju "kontrollima" hakata. Kuna midagi muud ei leidnud siis tegi "visuaalse kontrolli" rehvidele ning ütles, et ühel on mustrijääk liiga väike ja nüüd tuleb korduvüv'le minna. No ei olnud tegelikult liiga väike, üsna lubatud piiri lähedal oli tõesti, aga siiski üle lubatu mitte alla. mismoodi sa vaidled selle jobuga seal maanteel? a noh, mul isiklikult kõigest sellest üsna savi...lihtsalt huvitav teema mille üle arvamust avaldada :D
Juhtuda võib igasuguseid asju... Ja minuarust politseiga kokku puutudes hakkab juhtuma täpselt niipalju kui ise peale kruttida jaksad. Küsimus on suhtumises. Kõik minu kokkupuuted politseiga on olnud reeglina viisakad ja arusaavad. Ehk siis vähem eelarvamusi sõbrad! Ja positiivsemat suhtumist!
Olles oma töö tõttu üsna kursis politsei tegemistega, siis igal maal on omad kiiksud, kuid meil on see kontrolli sattumine siiski pigem väga harv nähe.
Veokaid kontrollitakse süsteemsemalt, kuid muud liiklejad peavad ikka reaalselt millegagi silma torkama, et see "au" ära teenida.
Samas nii meie, kui ka muude riikide politseil on paigas teatud parameetrid, mida arvestatakse nii tehniliste asjade kontrollimisel kui muudest reeglitest kinnipidamisel. Mõni asi on mõnes riigis nö hoiatust väärt, kuid meil kordusülevaatus või isegi trahv. Kuid ka teistes riikides on asju,millele meil ei pöörata väga sügavat tähelepanu, aga seal on jutt lühike. Üldiselt on meil siiski väga mõistlik see teema.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

jah sellega täitsa nõus, et ega (praegusel hetkel) meil siin eestis ilmselt mingi otsene ega märkimisväärne probleem see ei ole, et nüüd politsei tõsimeeli ja suunatult sõidukiomanike peedistamise ehk siis kordusele saatmisega tegeleks. seejuures muidugi ei saa eitada, et kindlasti on ka neid peedistamise juhtumeid...aga üleüldist probleemi kui sellist nähtavasti ei ole. ülevaatusel peedistatakse samas see eest juba piisavalt ja natuke peale ka :lol:

kõik see aga ei tähenda, et aja jooksul ei või asjad sinna suunas minna. eesti kõikvõimalikele ametnikele ning "riigijuhtidele" ju teatavasti hirmsasti meeldib see brüsselile pugemine ja tihtipeale mitte lihtsalt igasuguste soovituslike "nõeannetele" koheselt kulpi löömine, vaid isegi minnakse veel sammu võrra kaugemalegi...et eriti eesrindlik tunduda. nii et mine tea mida lähitulevik toob. keegi kuskil kabinetinurgas otsustab, et nüüd on vaja hakata raha koguma ning politseile antakse ülesanne kätte. kas nad ise ka selliseid ülesandeid täitma tahavad hakata? ei tea ja täitsa võimalik, et ei taha...aga käsku tuleb ju täita.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Jah, igal politseinikul on taskus willi pilt ja juhend, kuidas peedistada :wack: :wack: :wack:
Ma saan aru, et öine aeg aga päris igast' jama pole ka mõtet klaveriga toksida....

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Overkilla
Postitusi: 237
Liitunud: 17 Mai 2008, 18:10
Tsikkel: BMW F650CS Scarver
Tänanud: 9 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Overkilla »

zombi kirjutas: 25 Mai 2023, 17:48
Tagasihoidlikult pakuks, et ehk antud sõiduriist torkas ametimeestele silma mõne iseärasusega, näiteks liigne lärm. Juuli'22 oli ülevaatuseks näiteks koššer sumbuti [Motobot: õige on "summuti"] [Motobot: õige on "summuti"] peale pandud ja peale ülevaatust kohe eemaldatud ja nüüd siis rorkas kellegile 14.05.23 liialt kõrva-silma. Või siis mõni muu asi, mis ülevaatuse puhuks nõuetekohaseks oli rihitud aga peale ülevaatust tuunitud.
Kusjuures nüüd TÜV tehtud sel masinal, väidetavalt oli rehv täiesti kulunud. Teiseks paistis, et numbrimärk valesti paigaldatud - 1m pealt ei näe.
Kasutaja avatar

Romka
Postitusi: 315
Liitunud: 05 Mai 2007, 14:41
Tsikkel: MT-09
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Romka »

Käisin kunagi ühe kaherattalisega, millel tagarehv täiesti sile, seda üldse ei märgatud. Hakkas hoopis jaurama, et miks parktuld põlema ei saa panna. Ongi selline masin, et kui käivitada, siis lähevad automaatselt põlema park ja lähituli, lüliti on ainult täied/pooled. Kui seisma jätta ja süüde sisse keerata, ei põle ükski tuli. Ütles, et kui pimedas teeäärde kusema lähed, siis pead ju pargid panema. Lasi lõpuks läbi, aga rikkus passi ära, kuna pani väiksema näidu. Hiljem uurisin ühest teisest ülevaatuse kohast, et kas võimalik näit parandada, ütles et ei saavat nemad otse, käib Transpordiameti kaudu ja lisaks viskab ülevaatajal ekraani "punaseks" ja küsib "kas oled ikka kindel" väiksema näidu puhul. Suurema laseb kasvõi mitu miljonit panna, ei hakkavat karjuma.
Kasutaja avatar

daub
Postitusi: 707
Liitunud: 17 Jaan 2010, 00:58
Tsikkel: F6C 1500
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 33 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas daub »

Kas sellistel ratastel ei ole võimalik vähemalt tagumist parktuld põlema jätta, süüteluku vastupidise asendiga? Suzukil oli minu meelest selliselt lahendatud. Aga esimene siis põlema ei hakanud.
Kui sa tahad igal juhul kruusa vältida, siis leiab kruus su üles.
Pilt
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas rannamees »

daub kirjutas: 27 Mai 2023, 19:32
Kas sellistel ratastel ei ole võimalik vähemalt tagumist parktuld põlema jätta, süüteluku vastupidise asendiga? Suzukil oli minu meelest selliselt lahendatud. Aga esimene siis põlema ei hakanud.
Nii on. Yamaha Süütevõtmel lausa spets asend "P"
Pilt
Kasutaja avatar

alliumiae
Postitusi: 2
Liitunud: 03 Juun 2023, 13:55
Asukoht: Tallinn

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas alliumiae »

Ilmselt üpris loll küsimus, aga see ongi ju milleks see teema on.

Nimelt, arutasin sõbraga lubade tegemist ja rääkisime sõidutundidest (temal B-kat juba ammu olemas, ma hetkel teen A-kati, mul esimesed load) ning vestluse käigus ütles ta, ja ma kirjutan täpselt nii nagu ta ütles, et: "Motikaga sul pole eesõigusi, sa pead kõigile teed andma niiet kui keegi otsa sõidab jääd sina ilmselt süüdi. Meie riigis on nii, et autodel on rohkem õigusi!" ....Ja ma olen jätkuvalt nii nii segaduses. Ei ole ju nii? Ta väitis, et tema teooriaõpingutel just niiviisi räägiti ja see olevat veel kuskil seaduses ka kirjas.
Ma ei julge eriti miskit vastu vaielda (missest, et see kõlab idiootselt) kuna ma ei ole nii kindel kõikides oma liiklusteadmistes ja mul on raske sõna sekka öelda. Kas keegi oskab kommenteerida või aidata leida mingi lõigu seaduses, mis seda kinnitab või umber lükkab?

Tänud ette!
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Sa ilmselt said valesti aru, küsimus on selles, et sul võib juriidiliselt õigus olla, aga haiget saad ikka. Kui ei taha haiget saada, siis pead vahel oma õiguse unustama ja teed andma, kui vastaspool seda kas rumalusest, tähelepanematusest või kiusu pärast ilmselgelt teha ei kavatse.

Põhimõtteliselt muidugi on mõistlik sama reeglit ka B- ja misiganes muu kati sõiduki pulkade taga järgida.
Kasutaja avatar

alliumiae
Postitusi: 2
Liitunud: 03 Juun 2023, 13:55
Asukoht: Tallinn

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas alliumiae »

Ma saan aru kõigest sellest, et mina kui motika juht pean kindlasti miljon korda tähelepanelikum olema ja vahest nö lihtsalt silma kinni pigistama jnejne, aga selles olukorras ta kohe kindlasti ei mõelnud seda nii.
Sõber ütles: "Autodel on paremakäe reegel, a-katil on lihtsalt anna-kõigile-teed reegel. Mdea kui seda seaduses paari aasta jooksul muudetud ei ole siis peaks ikka kehtima."
Mina kuskil seaduses sellist väidet ei leidnud ja lihtsalt tahaks kinnitust ennem kui talle seletama hakkan. :?
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”