Mootorratta tehnoülevaatus

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Antt1
Postitusi: 73
Liitunud: 03 Aug 2022, 20:29
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Antt1 »

Mu enda tsiklil on jõhker saehammas 100 000 pealt 10 000-le.
Juhtus see niimoodi et ühel ülevaatusel pandi protokolli kogemata üks null juurde ja 9500 km asemel 95000 km. Järgmisel ülevaatusel ja teises kohas palusin vähe selgema silmaga asjale läheneda ja läks nii kirja nagu mõõdik näitas ehk 10 000 millegagi.
Mingit seletuskirja polnud vaja ja mind see ei sega.

Muide olen ülevaatusel tsikli kõrval seistes ühel korral ka tähelepanu juhtinud et lööge ikka arvutisse mu reg nr õigesti. Muidu tuleb nii et märgite reg tunnistusele ülevaatuse tehtuks aga andmebaas näitab jälle jumal teab mida. Ühmati et juhtub :)


Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas ranel »

Antt1 kirjutas: 09 Apr 2023, 21:12
Mu enda tsiklil on jõhker saehammas 100 000 pealt 10 000-le.
Juhtus see niimoodi et ühel ülevaatusel pandi protokolli kogemata üks null juurde ja 9500 km asemel 95000 km. Järgmisel ülevaatusel ja teises kohas palusin vähe selgema silmaga asjale läheneda ja läks nii kirja nagu mõõdik näitas ehk 10 000 millegagi.
Mingit seletuskirja polnud vaja ja mind see ei sega.

Muide olen ülevaatusel tsikli kõrval seistes ühel korral ka tähelepanu juhtinud et lööge ikka arvutisse mu reg nr õigesti. Muidu tuleb nii et märgite reg tunnistusele ülevaatuse tehtuks aga andmebaas näitab jälle jumal teab mida. Ühmati et juhtub :)
Kiri transpordiametisse ja korrigeerivad ära.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

joekas kirjutas: 09 Apr 2023, 17:44
Vaatasin samuti algusel, et ainult esmaregistreerimisest räägitakse, siiski on seal lõik:

"Kuidas käituda näidikuteploki vahetuse korral?

Näidikuteploki vahetuse korral tuleb vana läbisõidunäit kanda üle uude näidikuteplokki, et läbisõidumõõdik näitaks sõiduki tegelikku läbisõitu."
See uuele vana näit panna on lihtne, kui on tegemist digitaalse displeiga, aga minu rattal on konkreetselt mehhanilised numbrid-kettad, mida tross ringi ajab. Seega pead kerima, aga milleks? Minnes ülevaatusele keegi isegi ei küsinud, et miks nii. Läks kirja uus näit ja nii on. Ise arvestan läbisõitu +14k km ja elu läheb edasi.
esmasel regamisel on asi hoopis teine ja see on isegi toere,et seda ka nüüd jälgitakse. Tütar töötas ark-s ja ütles, et see oli neil suht igapäevane teema kedagi tagasi sellega saata
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Turist »

Äkki keegi teab või leiab infot selle kohta, kas see läheb mingi veana ülevaatusel kirja kui läbisõidunäidik ei tööta (kiirust näitab). Reaalselt seda küll ei kontrollita (kas kerib numbreid edasi), aga ilmselt ei jää see märkamata kui numbrid on pidevalt samad.
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Turist kirjutas: 09 Apr 2023, 22:48
Äkki keegi teab või leiab infot selle kohta, kas see läheb mingi veana ülevaatusel kirja kui läbisõidunäidik ei tööta (kiirust näitab). Reaalselt seda küll ei kontrollita (kas kerib numbreid edasi), aga ilmselt ei jää see märkamata kui numbrid on pidevalt samad.
Ütled hobisõiduk, seisab elutoas valge vaiba peal ja ei sõideta :wack:
Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas claw »

Turist kirjutas: 09 Apr 2023, 22:48
Äkki keegi teab või leiab infot selle kohta, kas see läheb mingi veana ülevaatusel kirja kui läbisõidunäidik ei tööta (kiirust näitab). Reaalselt seda küll ei kontrollita (kas kerib numbreid edasi), aga ilmselt ei jää see märkamata kui numbrid on pidevalt samad.
Ilmselt sõltub ülevaatajast, nagu iga muu asjaga. Aa ma olen läbinud ülevaatuse KTMga, millele panin jalgratta spidomeetri. Kui küsiti, kuidas läbisõidu vaatan, ütlesin, et õli vahetan iga 10h järel. Et pangu lihtsalt 500km otsa vms. Tookord sobis.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Turist »

claw kirjutas: 09 Apr 2023, 23:16
Kui küsiti, kuidas läbisõidu vaatan, ütlesin, et õli vahetan iga 10h järel.
Mul on tegu küll autoga, aga kui mingil põhjusel enda jaoks läbisõidu teadmine tähtis on, siis saan seda edukalt teha kulunud kütuse järgi. Tankimised märgin alati üles ja paljude aastate keskmine kulu (selle põhjal kui läbisõidunäidik veel töötas) on teada. :D
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Kui esmaregamiselt heauskne ostja tagasi saadetakse siis see väga tore ju pole.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas indumen »

Korralik arutelu, guzziga juhtus et pandi tutikas ja esindusest siis anti paber kaasa et on vahetatud see ilmselt aitas veidi. Aga siin nii mõnigi vihje mis kasuks tuleb.
Kedagi petma ei hakka ja pole ka esmane arvele võtt, eestis juba 10+ aastat olnud see ratas.
Jah tean et märgitakse ainult numbreid siinkohal miili tunnis või km/h ei mängi rolli, küll aga ennist oli sealt display peal 64 tuh kopikatega nüüd on ainult 3000 :)

Igatahes tänud kaasa mõtlemast, lähen proovin homme ära :)
98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244
Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Heikik »

Heikik kirjutas: 09 Apr 2023, 00:42
indumen kirjutas: 08 Apr 2023, 10:50
Veits tobe situatsioon ja ilmselt tean vastust ka, aga küsin ikka :)
Nimelt rattal sai miili tunnis spido vahetatud km/h versiooni vastu, aga uuel spidol on läbisõit tunduvalt väiksem.

Kui palju see neile hambusse jääb, eriti kui nüüd on kuum teema see kerimise teema sissetoodavate autode puhul jne.

Vana on alles, aga seda vahetama hakata on paras tegemine täisgondlis rattal.

Mul läks kunagi ühel tsiklil kelladeplokk pilbasteks (koos poolte plastikute, paagi ja veel mõne asjaga). Peale sai doonormasinalt teise kilometraažiga plokk. Ei olnud probleemi, kui ära seletasin, et vana läks katki. Kui õigesti mäletan, sai "süsteemi" isegi väike märge juurde, et kellad vahetatud. Ehk siis...äkki saad sellest loost inspiratsiooni, mida ja kuidas rääkida. :D
CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Soomes motikate TÜV puudumisega seoses jäi silma uudis, et kontrollitakse "jooksvalt, tee servas" tehnoseisundit :-)
https://www.smoto.fi/2023/08/25/katsast ... kastuksia/
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Vint »

Havaitsimme, että moottoripyörillä yleisimpiä vikoja olivat määräysten vastainen pakoputki ja siitä johtuva melu, sekä kuluneet renkaat. Monissa moottoripyörissä ja mopoissa oli myös rikkinäisiä valaisimia, Ojala jatkaa.

Suuremalt osalt leiti tühjendatud torusid, kulunud rehve ja mitte toimivat valgustust. :) Mopeedide poolel on asi veelgi nutusem.
https://poliisi.fi/-/ita-uudenmaan-poli ... lpoisuutta

Eks ikka kontrollivad. Neil käivad suht hooti ja hooajaliselt igasugused kontrollid. Rasketehnikale, taksodele jne. Ka on kevadeti Hyvnikääl nn suurüritus, kui noored politseinikud lõpetamas kooli. ( On palju politseinike E3 kiirtee ääres passimas )
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma ausalt öeldes olen ka koguaeg seda meelt olnud, et Eesti süsteemi üle virisejad lihtsalt pole kursis, mis teistes riikides toimub - kord aasta-kahe jooksul ülevaatuseks sumpsi ringi viskamine on nagu sada korda väiksem mure, kui pidevalt mingitel juhuslikel hetkedel teeääres sumpsi saada :) Hispaanias näiteks oli mõni aasta tagasi suur kisa, sest seal hakati tsiklite heitgaase mõõtma, mingid maksud ja keelud tulid peale rohkem saastavatele jne. Meil saad suht formaalse protseduuriga templi passi ja sõidad rahus, noh ja kui aus olla, siis ega isegi see templi puudumine mingi eriline risk ei ole, kui just mingil muul põhjusel patrulli närvi ei aja.

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Erci »

Lihtsalt infoks, et Eestis enam jupp aega pole vaja passi kaasa võtta ÜV-le, ehk see ka digitaalne, kui kaasas pole.
___________________________
Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 370
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Henn »

Erci kirjutas: 16 Sept 2023, 21:31
Lihtsalt infoks, et Eestis enam jupp aega pole vaja passi kaasa võtta ÜV-le, ehk see ka digitaalne, kui kaasas pole.
§ 7. Ülevaatusel nõutavad dokumendid
(1) Sõiduki korraliseks, korduv-, erakorraliseks ja eriliigiliseks ülevaatuseks peab sõiduki omanik, valdaja või kasutaja esitama ülevaatajale järgmised dokumendid:
[RT I, 01.09.2017, 1 - jõust. 04.09.2017]
1) sõiduki registreerimistunnistuse või selle B-osa;
Viitsid selle määruse lingi anda? Mul pole kunagi reg tunnistust kaasas ja sõitsin spetsjomm koju, et saaks tüv tehtud.
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Erci kirjutas: 16 Sept 2023, 21:31
Lihtsalt infoks, et Eestis enam jupp aega pole vaja passi kaasa võtta ÜV-le, ehk see ka digitaalne, kui kaasas pole.
Lihtsalt infoks, et augustis ei teadnud ülevaatajad sellest midagi ja kõik toimingud teh pass näpus.
Pilt
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

rannamees kirjutas: 17 Sept 2023, 09:04
Erci kirjutas: 16 Sept 2023, 21:31
Lihtsalt infoks, et Eestis enam jupp aega pole vaja passi kaasa võtta ÜV-le, ehk see ka digitaalne, kui kaasas pole.
Lihtsalt infoks, et augustis ei teadnud ülevaatajad sellest midagi ja kõik toimingud teh pass näpus.
ÜV saab küll nii teha, aga kui ka välismaale sõita soovid, siis peab olema ka passis ÜV sees ehk seda mulle ka öeldi. No ma kirjutasin selle akti numbri ise passi ja panin oma allkirja sinna taha.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Erci kirjutas: 16 Sept 2023, 21:31
Lihtsalt infoks, et Eestis enam jupp aega pole vaja passi kaasa võtta ÜV-le, ehk see ka digitaalne, kui kaasas pole.
Kui kaua see kehtnud on? ma kukkusin ülevaatuselt läbi, sest pass jäi maha. Vastav märge on transpordiameti lehel ka kirjas.
Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas 701 »

iSlanderADV kirjutas: 17 Sept 2023, 18:21
Erci kirjutas: 16 Sept 2023, 21:31
Lihtsalt infoks, et Eestis enam jupp aega pole vaja passi kaasa võtta ÜV-le, ehk see ka digitaalne, kui kaasas pole.
Kui kaua see kehtnud on? ma kukkusin ülevaatuselt läbi, sest pass jäi maha. Vastav märge on transpordiameti lehel ka kirjas.
Eks see vist on pigem suhtlemises või suhtumises. Mul pole enamasti kunagi passi kaasas. Küsitakse küll aga kuidagi on hakkama saanud. Käin väga erinevate sõidukitega ja erinevates ülevaatuspunktides. Karistus on kah ette nähtud puuduva ülevaatuse eest, mitte puuduva märke eest passis.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Ei oska õelda. Kordusülevaatus oli tasuta, niiet järgmine päev viisin passi kohale, ilma sõidukita sel korral. Kuna eelmine päev oli kõik ära tehtud, siis pani lihtsalt passi templi ja korras
Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

iSlanderADV kirjutas: 17 Sept 2023, 18:21
Erci kirjutas: 16 Sept 2023, 21:31
Lihtsalt infoks, et Eestis enam jupp aega pole vaja passi kaasa võtta ÜV-le, ehk see ka digitaalne, kui kaasas pole.
Kui kaua see kehtnud on? ma kukkusin ülevaatuselt läbi, sest pass jäi maha. Vastav märge on transpordiameti lehel ka kirjas.
Ma seda seaduse pügalat ei tea, aga tegin eelmine aasta(august-september vist oli) nii kerghaagise üv ja sel kevadel tsiklitega käies oli sõber oma passi maha unustanud ja sai ka nii tehtud.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas morse »

Tundub, et aeg-ajalt antakse passi puudumine andeks aga ka minu kogemus on, et ametlikult on dokumentide esitamine nõutud.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas will111 »

jah, KONKREETSELT nõuti passi kui eelmine a käisin. okei, see oli auto...aga miks seal peaks mingit vahet olema? pidin lausa minema eraldi passiga tagasi ÜV punkti hiljem, et siis tüüp pani sinna selle templi. noh, vähemalt ei antud korduvat :lol:
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas: 18 Sept 2023, 14:58
jah, KONKREETSELT nõuti passi kui eelmine a käisin. okei, see oli auto...aga miks seal peaks mingit vahet olema? pidin lausa minema eraldi passiga tagasi ÜV punkti hiljem, et siis tüüp pani sinna selle templi. noh, vähemalt ei antud korduvat :lol:
Templit ei panda juba aastataid kuskile passi, kirjutab ainult ja lisab allkirja
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Mul pm sama kogemus.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

MustVälk
Postitusi: 142
Liitunud: 05 Veebr 2023, 13:43
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 308 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas MustVälk »

Huvitav arutelu. Ma ei ole kordagi mõelnud selle peale, et jätaks passi koju. :D

hmm
Postitusi: 424
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 106 korda

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas hmm »

Ma pole ka mõelnud, kuid olen läinud "aegunud" passiga. St sai tehn passi lisatud kasutaja ning tuli uus pass. Vana jäi ka alles ning kui ülevaatusele läkin esitasin n.ö. kehtetu passi. ÜV tehti ära ning sõitsin koju ja võtsin kehtiva ja ta kandis vajalikud andmed lehele.
5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc
Kasutaja avatar

AndiKa
Postitusi: 109
Liitunud: 18 Juul 2020, 11:11
Tsikkel: Scout, ST1100
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas AndiKa »

Minu 2023 kogemus on, et esimese asjana annad ülevaatajale tehnopassi, siis hakatakse alles edasi rääkima. Võibolla sõltub TÜV punktist?

Assamait
Postitusi: 196
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 139 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Assamait »

AndiKa kirjutas: 20 Sept 2023, 23:19
Minu 2023 kogemus on, et esimese asjana annad ülevaatajale tehnopassi, siis hakatakse alles edasi rääkima. Võib-olla sõltub TÜV punktist?
Ongi kogu aeg nii olnud... Sest TÜVaataja "alustab ülevaatust" MNT programmis mitte selle järgi, mis numbri ütled või mis numbrit ta autol näeb, vaid passis olnud numbri järgi. Nii peaks see ideaalmaailmas olema. Kui mõni TÜVpunkt on endale juurutanud protsessi, et öeldud numbri järgi alustatakse ülevaatust, siis selle harjumuse päritolu on ilmselt mustad ülevaatused.
Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 469
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 41 korda

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Ja lisaks ka VIN koodi kontroll, et see klapiks dokumentides ja raamil olevaga.
...
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”