Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Ma võin siia jagada enda viimase 2a küttekulu statistikat. Graafikul siis € ja köetakse gaasiga.
Korteri kulu = üldine gaasi kulu (miinus sooja vee valmistamine) jaotatuna korterite pinnale (ehk siis soojust ei mõõdeta, mõõdetakse gaasi kulu)
80m2 kyte.png


Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Turist »

Maaks kirjutas: 01 Veebr 2023, 10:10
Ma võin siia jagada enda viimase 2a küttekulu statistikat. Graafikul siis € ja köetakse gaasiga.
Korteri kulu = üldine gaasi kulu (miinus sooja vee valmistamine) jaotatuna korterite pinnale (ehk siis soojust ei mõõdeta, mõõdetakse gaasi kulu)
80m2 kyte.png
Kui sel perioodil gaasi hind on muutunud, siis see joonis küttekulu ei näita, vaid kütte maksumust ja see on tähtis vaid omaniku jaoks. :D Huvitavam oleks näha kuidas reaalne kütte(energia)kulu on olnud ehk antud juhul gaasi kulu (m3).

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Huvitav jah, millele need eurod siis kulusid? Või oli see hoopis tulu tegelikult :lol:

mis selles nii huvitavat on, et palju üks või teine kuu küttele kulub, ma ei saa aru? kui kütteseade pole muutunud, ja maja soojapidavust pole muudetud/parandatud ning maja enda suurus pole samuti muutunud siis võid sama hästi vaadata antud perioodi temperatuuri graafikut tagantjärele ning saadki sealt oma suhtelise küttekulu kätte, sõltumata sellest kas köeti gaasi või millegi muuga.
kulu on majaelaniku jaoks ikkagi lõpuks see euro, millest ta loobub. kui gaas ei maksa midagi siis on KULU väike, ja kui gaas on kulla hinnaga siis on KULUKAS kütta. küttematerjali kulu on omaette asi, ja seda on ka vahel vaja teada või kasulik teada, kuid vähe teises kontekstis kui siin räägitavad küttearved..
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Turist »

Nagu mind ei huvita teiste inimeste tsikli või auto kütusekulu eurodes, ei huvita ka küttekulu eurodes. :bsmile:

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Tore teada, mida sa siis siin teemas kükitad ja by definition TÄPSELT SEL TEEMAL muudkui jahud, mis sind väidetavalt ei huvita :lol:

Ja küsimus number kaks, miks sind huvitab teiste inimeste majade või eluruumide kütteks vajaminev gaasi kogus...mingi eesti gaasi spekulant oled või? mida on sellise teadmisega ühel suvalisel isikul üleüldse peale hakata, eriti kui tal pole õrna aimugi milline ruum/maja see oli, mida köeti, mis temperatuuri hoiti, kas kõiki ruume köeti võrdselt jne jne. täpselt sama hea kui küsida suvaliste inimeste käest tänaval, mis on nende sõiduki keskmine kütusekulu...teadmata, mis sõidukiga on tegu, milliseid sõite tehakse, kui raske on jalg või isegi millist kütust kasutatakse. tohutult kasulik info :wack: teed statistikat, et teha statistikat? aga einoh, carry on. kui on vaja teada siis on vaja teada.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Turist kirjutas: 01 Veebr 2023, 10:51
Maaks kirjutas: 01 Veebr 2023, 10:10
Ma võin siia jagada enda viimase 2a küttekulu statistikat. Graafikul siis € ja köetakse gaasiga.
Korteri kulu = üldine gaasi kulu (miinus sooja vee valmistamine) jaotatuna korterite pinnale (ehk siis soojust ei mõõdeta, mõõdetakse gaasi kulu)
80m2 kyte.png
Kui sel perioodil gaasi hind on muutunud, siis see joonis küttekulu ei näita, vaid kütte maksumust ja see on tähtis vaid omaniku jaoks. :D Huvitavam oleks näha kuidas reaalne kütte(energia)kulu on olnud ehk antud juhul gaasi kulu (m3).
Mitte kedagi ei huvita MWh-d, sest need on "arusaamatud" asjad, kõik saavad aru aga €-st :D
PS Ma olengi (50%) omanik :mrgreen: Mind MWh-d samuti absoluutselt ei huvita, sest raha küsitakse gaasi eest.
Kui tahad mingit statistikat teha, siis allpool on kuude keskmised temperauurid, sealt saad kraadpäevad kätte. Korteri välispiirete parameetrid ja sisekliima on olnud enam-vähem sama.
Capture.JPG
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Turist »

will111 kirjutas: 02 Veebr 2023, 03:22
Tore teada...
Ära trüki mõttetut paska siia, kõigepealt vaata millest "teema" alguse sai- sellest et ühel inimesel oli detsembri eest 3x suurem KÜTTEkulu kui novembris. Kuna ma ise tean paari maja, millel oli umbes 2x suurem, siis ongi huvitav näha kui suur erand see 3x on, kas enamikel on pigem (kuni) 2x jne...
Auto/tsikli kütuse eest küsitakse ka raha eurodes, aga absoluutselt ei huvita kui palju keegi suvaline inimene selle eest ühes kuus raha maksab, vaid kui üldse mingi number huvitab, siis L/100 km. (togi)
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas romulus »

Kui kütte arve on maagiline siis imho on ka elementaarne alustada ikkagi ENERGIAkulu uurimisest. Kas energiakulu on ebaloomulikult kasvanud võrreldes muu sarnase keskmise tempiga kuust? Kui on, siis äkki on arvesti viga? Äkki on arvestilt lugeja eksimus? Kui energiakulu on OK siis saab juba vaadata miks energia ühiku hind muutunud on, kas muutunud pakett, raamatupidaja viga vmt. P.S ka gaasi m3 on kWhks teisendatav, muteada osad gaasimüüjad näitavad isegi oma arvel kwH mitte m3.
Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

romulus kirjutas: 02 Veebr 2023, 10:19
Kui kütte arve on maagiline siis imho on ka elementaarne alustada ikkagi ENERGIAkulu uurimisest. Kas energiakulu on ebaloomulikult kasvanud võrreldes muu sarnase keskmise tempiga kuust? Kui on, siis äkki on arvesti viga? Äkki on arvestilt lugeja eksimus? Kui energiakulu on OK siis saab juba vaadata miks energia ühiku hind muutunud on, kas muutunud pakett, raamatupidaja viga vmt. P.S ka gaasi m3 on kWhks teisendatav, muteada osad gaasimüüjad näitavad isegi oma arvel kwH mitte m3.
No tänasel päeval on ikkagi maagiline pigem hinnalipik ja ma arvan,et see puudutab enamust. Mul on 15a majas elades kulu suurusjärk koguaeg sisuliselt sama olnud,aga kui veel 2021 oli suur arve 250€, siis täna on see pigem väike arve. Kulutan siiski sama palju või olen isegi natuke kokkuhoidu teinud.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Elektrimolekule pakuti jaanuaris 16 senti tükk vs detsember 32 senti tükk (saba ja karvadega)
Ära kulutatud molekulide hulk ca sama aga arve poole väiksem
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Madlobster kirjutas: 05 Veebr 2023, 14:55
Elektrimolekule pakuti jaanuaris 16 senti tükk vs detsember 32 senti tükk (saba ja karvadega)
Ära kulutatud molekulide hulk ca sama aga arve poole väiksem

+1
Pilt
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Mõne päeva lõikes on suht mõttetu teha pikemaid järeldusi.
Lööge Excelisse oma tarbimine tunnihindadega sisse, võtke arvesse pikem periood kui ~1 kuu ja tehke seejärel omad järeldused. Ma oleks kuni riikliku toetuste lõppemiseni väga ettevaatlik tormamisega.

Igasugune kihutuskõne, et minge börsile tagasi, on eelkõige elektrimüüjate huvides. Vahendatult elektrilt kindla marginaaliga kasum ja 0 risk. Börsikliendilt teenitud tulu saab aastaid ette prognoosida suhteliselt lihtsalt.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas: 05 Veebr 2023, 17:25
Mõne päeva lõikes on suht mõttetu teha pikemaid järeldusi.
Lööge Excelisse oma tarbimine tunnihindadega sisse, võtke arvesse pikem periood kui ~1 kuu ja tehke seejärel omad järeldused. Ma oleks kuni riikliku toetuste lõppemiseni väga ettevaatlik tormamisega.

Igasugune kihutuskõne, et minge börsile tagasi, on eelkõige elektrimüüjate huvides. Vahendatult elektrilt kindla marginaaliga kasum ja 0 risk. Börsikliendilt teenitud tulu saab aastaid ette prognoosida suhteliselt lihtsalt.
Bõrsihinnalt saab samuti selle riigitoetuse 5 senti alla, kui hind on üle 8sendi. Läksin poolest jaanuarist börsile tagasi ja tegin omale börsihinna teavituse meilile ning panin laeks selle sotsiaalelektri hinna. Tavitused tulevad mõnel päeval ja vahel 1-3 h eri aegadel seal 20sendi juures ning vahel 4-5h ööpäevas on kallim,aga kuna mul seoses maaküttega siiski 60% tarbimist öösel,siis öisel ajal pole siiani kordagi kõrgem olnud.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

outlaw
Postitusi: 48
Liitunud: 05 Mär 2016, 20:32
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas outlaw »

Naised saunas räägivad, et massiliselt loobutakse universaalteenusest. Kui lihtne on universaalteenusele tagasi minna, kui börsil hinnad jälle hapuks lähevad ? Teatan lissalt kuu aega ette ?

MustVälk
Postitusi: 142
Liitunud: 05 Veebr 2023, 13:43
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 308 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas MustVälk »

See ei ole enam naised saunas jutt. See on reaalsus. Börsi keskmine eelmine kuu oli 13,5midagi.
Oleneb mis paketi valid, et kas on lepingu lõpetamise tasu või ei ole.
Kindel 6 oli lepingu lõpetamis tasuta ja fikseeritud hind 15 senti kw/tund.

Räägitakse, et börs on odavam ja kannatab oodatata kuni hind veel langeb ja siis alles teha fikseeritud hind.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

miks hinnaga siis praegusel hetkel neid fix pakette pakutakse? ning pikalt fixida saab? (kuigi, kui asi TEGELIKULT hapuks läheb jälle siis nagunii lõpetab elektrimüüja need "kindlad" ja fixitud lepingut kõik kenasti ennetähtaegselt ära ja näitab tarbijale tuimalt keskmist :lol: )
Kasutaja avatar

wicked
Postitusi: 319
Liitunud: 27 Veebr 2004, 10:41
Tsikkel: Bastard
Asukoht: tln
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas wicked »

MustVälk kirjutas: 12 Mär 2023, 22:35
See ei ole enam naised saunas jutt. See on reaalsus. Börsi keskmine eelmine kuu oli 13,5midagi.
Oleneb mis paketi valid, et kas on lepingu lõpetamise tasu või ei ole.
Kindel 6 oli lepingu lõpetamis tasuta ja fikseeritud hind 15 senti kw/tund.

Räägitakse, et börs on odavam ja kannatab oodatata kuni hind veel langeb ja siis alles teha fikseeritud hind.
oleneb tarbimisest. minul oli börsi keskmine 10,59senti ilma käibeta ja "toetuseta". kellelgi, kel veel paremini juhitud tarbimine, on kindlasti veel parem hind.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

outlaw kirjutas: 12 Mär 2023, 21:19
Naised saunas räägivad, et massiliselt loobutakse universaalteenusest. Kui lihtne on universaalteenusele tagasi minna, kui börsil hinnad jälle hapuks lähevad ? Teatan lissalt kuu aega ette ?
Jep, kusjuures nüüd vist läheb üle isegi kahe nädalaga, ei pea enam kuu vahetust ootama. Ja börsihinnalt univesrsaalteenusele saad minna kohe, seal pole ooteaega.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 469
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 41 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Võib arvata, et ilmselt korrigeeritakse sügisel ka universaalteenuse hinda. EE ju "kahjumis" oma tootmisega.
...

MustVälk
Postitusi: 142
Liitunud: 05 Veebr 2023, 13:43
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 308 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas MustVälk »

Macintosh kirjutas: 13 Mär 2023, 13:28
outlaw kirjutas: 12 Mär 2023, 21:19
Naised saunas räägivad, et massiliselt loobutakse universaalteenusest. Kui lihtne on universaalteenusele tagasi minna, kui börsil hinnad jälle hapuks lähevad ? Teatan lissalt kuu aega ette ?
Jep, kusjuures nüüd vist läheb üle isegi kahe nädalaga, ei pea enam kuu vahetust ootama. Ja börsihinnalt univesrsaalteenusele saad minna kohe, seal pole ooteaega.
Pagan. Siin ka like nupp liiga tsiteerimise nupu kõrval. Õnneks võib tagasi võtta kui väga vaja. :)
Kindel 6 paketi saab isegi tagasiulatavalt selle kuu 24. Kuupäevani sõlmides.
Kasutaja avatar

outlaw
Postitusi: 48
Liitunud: 05 Mär 2016, 20:32
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas outlaw »

Macintosh kirjutas: 13 Mär 2023, 13:28
outlaw kirjutas: 12 Mär 2023, 21:19
Naised saunas räägivad, et massiliselt loobutakse universaalteenusest. Kui lihtne on universaalteenusele tagasi minna, kui börsil hinnad jälle hapuks lähevad ? Teatan lissalt kuu aega ette ?
Jep, kusjuures nüüd vist läheb üle isegi kahe nädalaga, ei pea enam kuu vahetust ootama. Ja börsihinnalt univesrsaalteenusele saad minna kohe, seal pole ooteaega.
Ma just mõtlen mitu x niiviisi tasuta pendeldada saab?
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Turist »

will111 kirjutas: 13 Mär 2023, 02:27
miks hinnaga siis praegusel hetkel neid fix pakette pakutakse? ning pikalt fixida saab? (kuigi, kui asi TEGELIKULT hapuks läheb jälle siis nagunii lõpetab elektrimüüja need "kindlad" ja fixitud lepingut kõik kenasti ennetähtaegselt ära ja näitab tarbijale tuimalt keskmist :lol: )
Kuni 7 aastaks saab. Elektrihind.ee näed nö. letipakkumisi, personaalseid pakkumisi loomulikult mitte.
EE ei ole mu teada kellelgi lepinguid lõpetanud, kõik kenasti tähtajani välja läinud, isegi kui mingil hetkel hinnad 2-3x kallimad on olnud.
Kasutaja avatar

outlaw
Postitusi: 48
Liitunud: 05 Mär 2016, 20:32
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas outlaw »

homme tasub enda elektritarbimisel silm peal hoida(kui oled börsipaketil) : https://www.nordpoolgroup.com/en/Market ... view=table
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma lülitan homme hommikul maakütte välja. Muidu võib bõrsihinnaga nii ligi 100€-se päeva arve saada. Panin naisele kööki pliidi alla puid valmis ja kamina kütsin ka täna kuumaks. Õhtuni peab erilise muutuseta vabalt vastu. Samas siiani on mul kõik kuud olnud kw hind odavam kui üldiselt fix pakette on pakutud. Oktoober oli vist kõrgeim ehk a´12 senti keskmine hind ja 400-ni pole veel arved ka küündinud. Nov oli 390€ dets 370€. Ma olen rahul
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

MannyEric
Toetajaliige
Postitusi: 129
Liitunud: 12 Mär 2018, 10:03
Tsikkel: Gemelo de África
Tänanud: 117 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas MannyEric »

Mul tuleb täna 1 päeva eest umbes sama suur arve nagu terve augusti kuu eest

Honda XL1000V '02 -> Honda CRF1100L '20

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

MannyEric kirjutas: 05 Jaan 2024, 09:33
Mul tuleb täna 1 päeva eest umbes sama suur arve nagu terve augusti kuu eest
Kuid ilmselt sa aastat kokku võttes oled ikka võidus. Mina olen suurusjärk 400€ võidus eelmise aasta eest, fix versus börs. Ja prognoosid on selleks aastaks isegi väiksema hinnaga kui oli 2023.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

MannyEric
Toetajaliige
Postitusi: 129
Liitunud: 12 Mär 2018, 10:03
Tsikkel: Gemelo de África
Tänanud: 117 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas MannyEric »

urmas66 kirjutas: 05 Jaan 2024, 09:50
Kuid ilmselt sa aastat kokku võttes oled ikka võidus. Mina olen suurusjärk 400€ võidus eelmise aasta eest, fix versus börs. Ja prognoosid on selleks aastaks isegi väiksema hinnaga kui oli 2023.
No eks me näe... Eile oli veits irooniline, et lugesin mingit artiklit, kus keegi energeetikaekspert rääkis, et hinnatipud on möödas, elektrihind stabiliseerub. 2 tundi hiljem tuli uudis, et päeva keskmine hind teeb kõigi aegade rekordi :ner:

Honda XL1000V '02 -> Honda CRF1100L '20


MustVälk
Postitusi: 142
Liitunud: 05 Veebr 2023, 13:43
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 308 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas MustVälk »

Eelmine aasta oli börsiga 400 arve. See aasta fix 12 senti siis arve 200.
Oluline vahe, et eelmine aasta võeti jaanuaris katus lahti ja naabrit üleval ei olnud. Nüüdseks on maja soojustatud. :)

Börsiga saaks tõesti odavamalt kui panna juhtimine vahele.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

MannyEric kirjutas: 05 Jaan 2024, 10:48
urmas66 kirjutas: 05 Jaan 2024, 09:50
Kuid ilmselt sa aastat kokku võttes oled ikka võidus. Mina olen suurusjärk 400€ võidus eelmise aasta eest, fix versus börs. Ja prognoosid on selleks aastaks isegi väiksema hinnaga kui oli 2023.
No eks me näe... Eile oli veits irooniline, et lugesin mingit artiklit, kus keegi energeetikaekspert rääkis, et hinnatipud on möödas, elektrihind stabiliseerub. 2 tundi hiljem tuli uudis, et päeva keskmine hind teeb kõigi aegade rekordi :ner:
Kogu järgmine päev on ju ette paigas eelneval päeval tunni täpsusega ehk midagi oluliselt muutuda ei saa.
Ma lükkasin kütte ja garaazi välja ja tavapärase 4-6kw/h tarbimine oli sel päeval 7.00-23.00 0,2-0,3kw/h ehk ma ei tundnud millestki puududust ja maja jahtuda ka ei jõudnud. Järgmise ööpäeva tarbimine oli a´30kw suurem kui tavaliselt,sest midagi tuli siiski tagasi teha, aga see oli juba hinnaga mis oli üle 10x väiksem.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

MustVälk kirjutas: 05 Jaan 2024, 12:59
Eelmine aasta oli börsiga 400 arve. See aasta fix 12 senti siis arve 200.
Oluline vahe, et eelmine aasta võeti jaanuaris katus lahti ja naabrit üleval ei olnud. Nüüdseks on maja soojustatud. :)

Börsiga saaks tõesti odavamalt kui panna juhtimine vahele.
Mul oli 2023 börsiga keskmine kuu üle 12 sendi kolm korda ehk veebr-13,58 sept-13,63 nov-12,61 aga kuid, kus hind oli 6-8 senti, oli ka mitu. keskmine oli 10,8 ja kui ma veebruaris tegin uuesti börsile lepingu,siis oli fix pakkumine 14-15 sendi akndis. Suvel oleks ka 12 saanud teha,aga võit ju puudus. Mul mingit juhtimist vahel pole,sest ainuke kulukas asi on maaküte ja põrandakaudu maja kütmine. Põrandaküttega mingit näppimist teha pole olulist mõtet ja seega ka puudub mingi näppimine peale selle, et eelimisel reedel lülitasin lihtsalt selle kalliks hetkeks välja.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”