Kuidas (TETi) rada maha märkida?

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded


Teema algataja
morse
Postitusi: 1383
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 215 korda

Re: Kuidas (TETi) rada maha märkida?

Lugemata postitus Postitas morse »

LoeMind kirjutas: 16 Jaan 2023, 23:47
Maa-ameti kaardi sidusin ära Oruxmapsiga, aga seal nagu ei saa jooni tõmmata, et pärast alla laadida GPX failina.
Kui Androidis viitsid pusida, siis Locuses saab jooni tõmmat kenasti.


Kaart tuleb lisada WMS kaardina (maa-ametist WMS kaardi link kopeerida ja lisada Locuses uus WMS kaart).
Hea variant on ka see, et sa saad panna maa-ameti kaardi läbipaistvuse u. 70% peale ja siis OSM kaart paistab alt läbi - tekib päris hea vaade.

Kui mingil põhjusel on olnud vajadus Android seadmes GPXi joonistada, siis ma olen nii teinud. Bluetooth hiir on siin abiks (isegi telefon võtab hiire lihtsalt külge - Locuses toimib hästi).



LoeMind
Postitusi: 6
Liitunud: 15 Jaan 2023, 21:59

Re: Kuidas (TETi) rada maha märkida?

Lugemata postitus Postitas LoeMind »

Arvutis kasutamiseks kasuta programm nimega Bluestacks. Locus mapi installeerimiseks tuleb sisse logida google kontoga, siis saad äpi poest alla laadida.

Päris karm nikerdamine on see mitme kihi vahel sõelumine. Maa-amet võiks luua vastavad tööriistad oma enda leheküljele.
morse kirjutas: 17 Jaan 2023, 00:04
LoeMind kirjutas: 16 Jaan 2023, 23:47
Maa-ameti kaardi sidusin ära Oruxmapsiga, aga seal nagu ei saa jooni tõmmata, et pärast alla laadida GPX failina.
Kui Androidis viitsid pusida, siis Locuses saab jooni tõmmat kenasti.


Kaart tuleb lisada WMS kaardina (maa-ametist WMS kaardi link kopeerida ja lisada Locuses uus WMS kaart).
Hea variant on ka see, et sa saad panna maa-ameti kaardi läbipaistvuse u. 70% peale ja siis OSM kaart paistab alt läbi - tekib päris hea vaade.

Kui mingil põhjusel on olnud vajadus Android seadmes GPXi joonistada, siis ma olen nii teinud. Bluetooth hiir on siin abiks (isegi telefon võtab hiire lihtsalt külge - Locuses toimib hästi).

Teema algataja
morse
Postitusi: 1383
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 215 korda

Re: Kuidas (TETi) rada maha märkida?

Lugemata postitus Postitas morse »

LoeMind kirjutas: 17 Jaan 2023, 20:25
Arvutis kasutamiseks kasuta programm nimega Bluestacks. Locus mapi installeerimiseks tuleb sisse logida google kontoga, siis saad äpi poest alla laadida.
Jaa! Seda bluestacksi on siinsamas mulle keegi ma varem soovitanud (Mac vist?). Peab ära proovima.

Maa-ametis võiks gpxi joonistamise tööriist tõepoolest olemas olla. Aga peab au andma, et tasuta kasutamiseks on geoportaal juba täna superheal tasemel.

LoeMind
Postitusi: 6
Liitunud: 15 Jaan 2023, 21:59

Re: Kuidas (TETi) rada maha märkida?

Lugemata postitus Postitas LoeMind »

Kui kaardil on teekonnapunktid (waypoint), kuidas te marsruute optimeerite, et oleks efektiivne?
90+ waypointi on :)
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”