Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3157
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 333 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

Raitsraisk kirjutas: 17 Okt 2022, 18:32
will111 kirjutas: 16 Okt 2022, 20:10
mis see üks plaat ligikaudu kaalub siis? ja mis raha ta vanakas maksab või mis raha ise selle eest küsid?

küttekolde laeks ning soojussalvestajaks võiks ju põmst proovida panna, kuna mõõdud tunduvad ligikaudselt sobivad
Koldesse ei tasu salvestavaid elemente panna. Seal peaks olema ikka šamott ja muud mittesalvestavad materjalid, siis saab temperatuuri piisavalt kõrgeks, et kõik kraam ära põleks. Muidugi kui kütmine käib õli ja saepuruga töökoja nurgas, siis pole mõtet efektiivsusest rääkida.
Vastupidi. Pelletipõleti puhul topitakse kolle täis plaate, et efektiivsust tõsta(rohkem pinda, mida sooja kinni võtab). Vaata näiteks Viadruse pelletiühenduskomplekte.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Raitsraisk
Postitusi: 302
Liitunud: 15 Mär 2007, 23:07
Tsikkel: F650
Asukoht: Laagri
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Raitsraisk »

ranel kirjutas: 17 Okt 2022, 20:39
Raitsraisk kirjutas: 17 Okt 2022, 18:32
will111 kirjutas: 16 Okt 2022, 20:10
mis see üks plaat ligikaudu kaalub siis? ja mis raha ta vanakas maksab või mis raha ise selle eest küsid?

küttekolde laeks ning soojussalvestajaks võiks ju põmst proovida panna, kuna mõõdud tunduvad ligikaudselt sobivad
Koldesse ei tasu salvestavaid elemente panna. Seal peaks olema ikka šamott ja muud mittesalvestavad materjalid, siis saab temperatuuri piisavalt kõrgeks, et kõik kraam ära põleks. Muidugi kui kütmine käib õli ja saepuruga töökoja nurgas, siis pole mõtet efektiivsusest rääkida.
Vastupidi. Pelletipõleti puhul topitakse kolle täis plaate, et efektiivsust tõsta(rohkem pinda, mida sooja kinni võtab). Vaata näiteks Viadruse pelletiühenduskomplekte.
Pelletimajanduse korral ma vaidlema ei hakka. Mul oli silme ees pigem kolle, kuhu lähevad halud või muu suurema mõõduga materjal.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7212
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1869 korda
Tänatud: 518 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

bitter kirjutas: 10 Okt 2022, 10:54
Turist kirjutas: 10 Okt 2022, 09:56
Kui juba paljud naastud välja tulevad/ära kuluvad (ja see juhtub kui 9x% ajast puhtal asfaldil sõita), siis naastrehvid on kehvemad kui head pehme seguga lamellid.
Mitu talve või kkm need head pehme seguga lamellid heana püsivad?
Mina sõidan lamellidega juba aasast 2003 ja aastased ls on 45-50tkm. Autod 4x4 sõidukarehviga ehk mitte maasturid. Kasutan 2 hooaega ja lõpud siis üldiselt juuni kuuni,kuni päris kuumaks ilm läheb,seejärel lähevad ikka juba vedelaks ära.
Üleeelmine jooks oli GY ultragrip-hea rehv jääl ja märjal,aga paksus lumes minu mõõt(225/50R17) natuke liiga lai ja tihe muster. Naise autol on all eelmise aasta mudel all ja see väga hea. Mõõt 225/45R19.
Eelmine jooks olid Conti Vikingcontact 7 ja see oli väga hea rehv peaagu igas olukorras, aga ka väga paksus lörtsis vist liiga tihe kuid sõidetav. Mõõt 225/55R17 Natuke vali müra ja seega said eelmine aasta alla Michelin X-Ice Snow 4x4 rehv,mis on minu jaoks ideaalne. Vaikne, peab hästi jäisel märjal teel(elan maal), paksus lumes on juhitav ja ka pidurdab hästi. Kinnisõidetud jääl miinusega sõida nagu asfaldil. Mulle meeldib kiiresti sõita ja rehv peab olema vaikne. Tütre autol on Hankooki naelad ja need on nii lärmakad ja ka pidmine pole midagi head.
Ehk saab sõita mingi 40tkm+ km nende heade lamellidega või suts peale ka. Üle 4 aasta ei kõlba ühtegi talvekat pidada,sest siis on rehvisegu juba pekkis ja jäik olgu muster kas või uus.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5284
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 45 korda
Tänatud: 387 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

vist mõtlesid ikka kinnisõidetud lund? "Kinnisõidetud jääl miinusega sõida nagu asfaldil"

pole sellist terminit nagu kinnisõidetud jää varem kuulnud. aga noh kiilasjääl ei pea ükski rehv nagu asfaldil, isegi mitte tuttuus superhüper kõigetehnikamaailmam number üks naastrehv. kunagi kui rallikrossi ja vastavate autodega veel tegelesin ja sõitsin siis sai paar talve sõidetud ka võistluspiikide, kui ka väga jõhkrate kruvinaeladega, küll siis erinevas seisus jää ja lumekatte peal. Isegi sellised asjad polnud päris asfalt, ikka rohkem nagu sellise hea kruusapidamise moodi. aga tänavarehvidega pole seal muidugi suurt miskit ühist ega võrreldavat
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7212
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1869 korda
Tänatud: 518 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas: 18 Okt 2022, 02:47
vist mõtlesid ikka kinnisõidetud lund? "Kinnisõidetud jääl miinusega sõida nagu asfaldil"
jääks sõidetud vesi lumi ja muu sodi kui on miinused. Maal meil vahel juhtub,et on sellised olud ,aga loe siis lumeks, mul kama kaks.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1219
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 87 korda
Tänatud: 174 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

On hiljutist kogemust, kes (sõiduauto) katalüsaatorile parimat ostuhinda pakub? Jäi üks originaalkatalüsaator just üle. Lihtsalt mõtlesin, et kas romulad saavad kokkuostjatelt üle 20% paremat hinda või ma lihtsalt ei ole leidnud nn. õiget ostjat, et pakutud hind jäi veidi üle 20% madalamaks kui ühes konkreetses romulas sama asja eest saavad. Tundub, et mõnikord romula saab juba ainuüksi katalüsaatori müümisest selle raha tagasi mis terve auto eest maksis. 8) Mis muidugi ei ole mingi näitaja ja ei tähenda, et neil seetõttu ülearu hästi läheks, tööjõu ja kinnisvara ülalpidamise kulud jms asjad ju ka maksta vaja pidevalt.
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 537
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Turist kirjutas: 18 Okt 2022, 23:52
On hiljutist kogemust, kes (sõiduauto) katalüsaatorile parimat ostuhinda pakub? Jäi üks originaalkatalüsaator just üle. Lihtsalt mõtlesin, et kas romulad saavad kokkuostjatelt üle 20% paremat hinda või ma lihtsalt ei ole leidnud nn. õiget ostjat, et pakutud hind jäi veidi üle 20% madalamaks kui ühes konkreetses romulas sama asja eest saavad. Tundub, et mõnikord romula saab juba ainuüksi katalüsaatori müümisest selle raha tagasi mis terve auto eest maksis. 8) Mis muidugi ei ole mingi näitaja ja ei tähenda, et neil seetõttu ülearu hästi läheks, tööjõu ja kinnisvara ülalpidamise kulud jms asjad ju ka maksta vaja pidevalt.
ma ei tea kas on nii suur vahe ühe kati puhul, et tasub tõmblemist, aga siin mingid tegelased
image.png
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 474
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Turist kirjutas: 18 Okt 2022, 23:52
On hiljutist kogemust, kes (sõiduauto) katalüsaatorile parimat ostuhinda pakub? Jäi üks originaalkatalüsaator just üle. Lihtsalt mõtlesin, et kas romulad saavad kokkuostjatelt üle 20% paremat hinda või ma lihtsalt ei ole leidnud nn. õiget ostjat, et pakutud hind jäi veidi üle 20% madalamaks kui ühes konkreetses romulas sama asja eest saavad. Tundub, et mõnikord romula saab juba ainuüksi katalüsaatori müümisest selle raha tagasi mis terve auto eest maksis. 8) Mis muidugi ei ole mingi näitaja ja ei tähenda, et neil seetõttu ülearu hästi läheks, tööjõu ja kinnisvara ülalpidamise kulud jms asjad ju ka maksta vaja pidevalt.
Katimees
...
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 735
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Mitte, et vaja oleks aga hõika välja, mis masina küljest, ehk on keegi valmis sama raha ka asja eest välja käima.
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1219
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 87 korda
Tänatud: 174 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

kiilas kirjutas: 19 Okt 2022, 00:12
ma ei tea kas on nii suur vahe ühe kati puhul, et tasub tõmblemist, aga siin mingid tegelased
Mõned kümned eurod ikka on vahed. Sealt paarilt olengi juba pakkumise saanud.
zorten22 kirjutas: 19 Okt 2022, 00:22
Katimees
On pakkumine saadud, aga tema pakkumisest on u. 15% parem pakkumine tehtud ja justkui peaks u. 20% jagu kõrgemaks hinnaks veel ruumi olema.
Tuuletallaja kirjutas: 19 Okt 2022, 07:40
Mitte, et vaja oleks aga hõika välja, mis masina küljest, ehk on keegi valmis sama raha ka asja eest välja käima.
Siin foorumis ilmselt katalüsaatorite kokkuostjat küll ei ole. :D

Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tort »

Turist kirjutas: 18 Okt 2022, 23:52
Tundub, et mõnikord romula saab juba ainuüksi katalüsaatori müümisest selle raha tagasi mis terve auto eest maksis.
Mis sind häirib täpsemalt? Romulad saavad metalli eest ka palju paremat hulgihinda ja suured tööstusettevõtted ostavad Würthist/Stokkerist tunduvalt soodsamalt, kui ühemehe firmad. Proovid "maailmakorra" vastu võidelda 30 euro pärast või? Minu kogemusel vaadatakse kati otsast sisse ka peale esmast hinda (mis tuleb nö raamatust). Kui piisavalt kõrbenud, siis läheb hind ka alla. Huvitab sisu, mitte kest.

701
Toetajaliige
Postitusi: 454
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas 701 »

Mis need kasutatud katid umbe maksvad, et nende pärast sõdida tasub? Mitte, et mul neid isu osta või müüa oleks. Lihtsalt teadmiseks..
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/

Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tort »

Ma pole eriline spetsialist aga opel vectra katt oli ca 150 eur vist 2a tagasi.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7351
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1077 korda
Tänatud: 1055 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Millist temperatuuri oleks talvel garaazis mõistlik hoida, kui ei plaani iga päev seal askeldada vaid pigem nädalavahetustel?
Soojustatud, eraldiseisev garaaz, seinaküte (vesiküte) tuleb elumaja küttesüsteemist.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

morse
Postitusi: 1410
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 273 korda
Tänatud: 219 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas morse »

@Macintosh

Ma olen proovinud kõiki variante. 5-kraadi, 10-kraadi, 15-kraadi. Koroona ajal tegin 22-kraadi ja pidasin garaažist veebikonverentse (tsiklid taustaks). Seal oli hea vaikne olla.

Kui need äärmuslikult mugavad 15 ja 22 kraadi välja jätta, siis ma ei saanud aru, et oleks otsest vahet 5-kraadisel ja 10-kraadisel garaažil. Kõik asjad olid ilusti kuivad, mingit hallitust ei tekkinud. 10 kraadi pealt saab ruumi muidugi kiiremini soojaks, kui on plaan mingit suuremat tööd teha garaažis. Selle aasta energiahinna juures on 5-kraadi ilmselt meelisvalik, sest hinnavahe on üüratu.

Kuna sul põrandat ei küta, siis võib olla, et betoonpõrandale hakkab mingi vastik niiskus tekkima. Kui see häirib, siis saab ilmselt natuke toatempi tõstes sellest lahti.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2528
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 347 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Macintosh kirjutas: 19 Okt 2022, 10:45
Millist temperatuuri oleks talvel garaazis mõistlik hoida, kui ei plaani iga päev seal askeldada vaid pigem nädalavahetustel?
Soojustatud, eraldiseisev garaaz, seinaküte (vesiküte) tuleb elumaja küttesüsteemist.
Nii vähe kui hädavajalik - kuna sul veega küte ja sa ilmselt süsteemi dreenima ei plaani hakata, siis pane termostaat selle "*" märgi juurde (külmumiskaitse).
Kui tead, et L vaja minna "midagi näppima", siis reede õhtul keerad termostaadi "lahti" uuesti :D
Lähme Soome 1-2.06!
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1219
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 87 korda
Tänatud: 174 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

Tort kirjutas: 19 Okt 2022, 10:06
Turist kirjutas: 18 Okt 2022, 23:52
Tundub, et mõnikord romula saab juba ainuüksi katalüsaatori müümisest selle raha tagasi mis terve auto eest maksis.
Mis sind häirib täpsemalt? Romulad saavad metalli eest ka palju paremat hulgihinda ja suured tööstusettevõtted ostavad Würthist/Stokkerist tunduvalt soodsamalt, kui ühemehe firmad.
Mis häirimisest sa siin räägid, kas kedagi peaks see häirima, et romula katalüsaatori müügist terve auto raha tagasi saab? :roll: Võibolla kedagi häirib, aga konkreetselt mina ju selgitasin, et see pole mingi näitaja ja nn. üleliigne teenimine. Romula võib ka siis kokkuvõttes kahjumisse jääda kui ostab auto 250 eur-ga, katalüsaatori müüb 300-ga, kere 200-ga, stange 100-ga...
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 474
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

701 kirjutas: 19 Okt 2022, 10:30
Mis need kasutatud katid umbe maksvad, et nende pärast sõdida tasub? Mitte, et mul neid isu osta või müüa oleks. Lihtsalt teadmiseks..
100-1000 eur/tk, eks seetõttu neid ka varastatakse.
...

701
Toetajaliige
Postitusi: 454
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas 701 »

zorten22 kirjutas: 19 Okt 2022, 17:11
701 kirjutas: 19 Okt 2022, 10:30
Mis need kasutatud katid umbe maksvad, et nende pärast sõdida tasub? Mitte, et mul neid isu osta või müüa oleks. Lihtsalt teadmiseks..
100-1000 eur/tk, eks seetõttu neid ka varastatakse.
Aga amortiseerunud? Need mis enam ei kõlba?
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 474
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

701 kirjutas: 19 Okt 2022, 17:37
zorten22 kirjutas: 19 Okt 2022, 17:11
701 kirjutas: 19 Okt 2022, 10:30
Mis need kasutatud katid umbe maksvad, et nende pärast sõdida tasub? Mitte, et mul neid isu osta või müüa oleks. Lihtsalt teadmiseks..
100-1000 eur/tk, eks seetõttu neid ka varastatakse.
Aga amortiseerunud? Need mis enam ei kõlba?
Seda ütleb juba kokkuostja, vastavalt kati seisule.
...
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1219
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 87 korda
Tänatud: 174 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

See 100-1000 vahemik peakski käima kasutatud katalüsaatorite kohta, mis enam reaalselt kasutamiseks ei kõlba (ega keegi muul põhjusel seda välja ei vaheta). Odavama B-osa kohta see muidugi ei kehti, mõned maksavad uuena juba vähem kui 100 eur. Väärtuslikumad on originaalkatalüsaatorid ja vist pigem natuke vanemate autode omad, kuhu pandi väärismetalli rohkem sisse.
Kasutaja avatar

Forumist
Postitusi: 138
Liitunud: 16 Apr 2015, 18:28
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Forumist »

Ega see vana KAT, mille välja vahetad, et TÜV läbi saada, küll enam suurt väärt pole.
See on ju suht tühjaks põlenud seest ja pole seda metalli seal enam.
Väärtus ikka nendes, mis näiteks avarii läbi teinud autodest üle jäänud jms.

Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tort »

Ei ole tõsi ilmselt. Minu viidud katt oligi alla tüv normi ja asendati sellel põhjusel uuega, vana eest maksti ca 150. Kattide kohta on (enamikel?) ostjatel materjalisisalduse andmebaas ja sellest tuleb hind. Mida rohkem läbi paistab, seda vähem maksimumist kokkuleppel makstakse. Keegi ilmselt seda sinu silme ees rappima ja sisu kaaluma ei hakka, aga mine tea.

will111
Postitusi: 5284
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 45 korda
Tänatud: 387 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

Hakkab küll (kuigi jah, kogu protseduur päris otse silme ees ei toimunud - oleks muidugi võinud ja pidanud tegelikult toimuma). Selle "analüüsi" tulemus oli muidugi nii naeruväärne, et ma keerasin jala pealt ringi ja läksin oma kattidega sealt "hea hinna maksja" juurest väga kiirelt naxxui
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1219
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 87 korda
Tänatud: 174 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

Ei ole oma autodel näinud tühjaks põlenud katalüsaatorit, lihtsalt töövõime väheneb kuna tööpind kattub põlemisjääkidega (eriti kui mootor õli sööb) ja isegi mingil määral ummistub. Kui osa sisust on füüsiliselt puudu, siis muidugi ei maksta sama palju mis terve eest.
Kasutaja avatar

Alex
Postitusi: 438
Liitunud: 20 Mär 2003, 16:13
Tsikkel: Punane Roller
Asukoht: Pealinna külje all
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Alex »

Loen Urmas66 postitusi ja päev muutub rõõmsamaks, suured tänud!
Ilusa ja punase rolleri omanik...sain kah lammaste seast huntide sekka :D
Müüa 2006 V-strom, üks omanik, kallilt.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1219
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 87 korda
Tänatud: 174 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

Elektri kohta küsimus. Mul läheb keldrisse elekter toas pistikupessa käiva kaabli kaudu. Kui elektrikatkestuse korral peaks olema vajadus generaatorit kasutada, siis toas seda loomulikult ei saaks kasutada, paneks keldrisse ja saaks tuppa elektri saamiseks kasutada seda sama kaablit (ühendades generaatori pistikupesa ja keldris oleva pistikupesa omavalmistatud kaabliga, mille mõlemas otsas on pistikud). Jah, loomulikult ei ole see päris ohutu, esiteks juba kuna vool tuleb juhtme otsas olevast pistikust (nii keldris kui toas), mitte pistikupesast ja ka elektri sedapidi transportimisel ei ole seal vahel kaitseautomaati, aga samas generaatoril endal on mingi ülekoormusekaitse ja ka generaatori maksimaalne võimsus jääb alla kaablile lubatu. Kui nüüd see keldrist tuleva kaabli pistik panna pistikupessa (võiks ühendada nii, et null ja faas on samamoodi nagu tavaolukorras), siis ju teoreetiliselt peaks saama sellega toita toas olevad teisi pistikupesasid ja valgusteid (mis on sama faasi peal). Sel juhul peaks kilbist peaautomaadi välja lülitama ja sellega oma süsteemi Elektrilevi omast eraldama. Mida aga elektriarvesti sellest "arvab"? Arvesti on peale pealülitit ning on 3-faasiline ja ka elamises olevad seadmed on 3 faasi vahel jaotatud, aga generaatorist tuleb 1 faas. Arvesti ilmselt midagi arvestada ei saa kuna vool ei läbi teda, lihtsalt 1 faasi kaudu on pinge peal, loodetavasti ei tohiks see ka midagi halba teha, vahel võib ju ka Elektrilevi poolt juhtuda, et mõni faas on kadunud? Kas tundub see mõttekäik olema reaalselt teostatav? :roll:
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3122
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 580 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Teoreetiliselt ei tohiks väga midagi juhtuda kui sa seda faasi üle ei koorma. (pikendus on tavaliselt 1,5mm2, mille taha väga palju asju laduda ei tohi)

Ja siis sul on tõenäoliselt juhe kahe isase otsaga (genakas on ju ka emane), et ise või mõni pereliige mingil hetkel valest otsast ei näpi ja valesse auku ei topi vms
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

suslik83
Toetajaliige
Postitusi: 154
Liitunud: 26 Dets 2003, 17:14
Tsikkel: k175b, Riga 13,
Asukoht: Paide-Ardu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas suslik83 »

Omal sama teema...ja genest tulev asi liigub oma kaabeldusega...avarii olukorras pole peale veepumba, Ühe pistikupesa (paaris) ja laevalgusti rohkem vaja. Kilp igast rikkevoolude jne asjadega...ei viitsinud süveneda sellesse. Loogiliselt võttes oleks ka sinu lahenduse ära teinud aga selle erinevusega - lugejast edasi oleks pannud ,,rubilniku,, katkestama voolu ja neutraali ja Gene toite oleks viinud kilpi lülitiga ... Asendamaks lugejat läbivat voolu...
sõidan võrriga!
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1219
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 87 korda
Tänatud: 174 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

Madlobster kirjutas: 22 Okt 2022, 18:56
Teoreetiliselt ei tohiks väga midagi juhtuda kui sa seda faasi üle ei koorma. (pikendus on tavaliselt 1,5mm2, mille taha väga palju asju laduda ei tohi)

Ja siis sul on tõenäoliselt juhe kahe isase otsaga (genakas on ju ka emane), et ise või mõni pereliige mingil hetkel valest otsast ei näpi ja valesse auku ei topi vms
Otseselt ei peagi pikendusjuhet kasutama kui keldrisse mineva (generaatori kasutamise korral võib öelda, et keldrist tuleva) kaabli (mis ei ole pikendusjuhe) isane ots toas olevasse pistikupessa panna. Siis peaks selle pistikupesa kaudu minema vool kogu selle faasi taga olevate tarbijateni.
Nüüd mõte liikus veel edasi. 3-faasiline tarbija on ainult elektripliit ja selle jaoks on eraldi automaat kilbis. Põhimõtteliselt kui see automaat välja lülitada ning sellesse minevad faaside otsad kõik kokku panna (loomulikult ei tohiks unustada endist olukorda taastada kui jälle võrgust tulevat elektrit tarbida saab), siis peaks ka teiste faaside taga olevad valgustid ja pistikupesad kasutatavad olema. Nüüd aga jällegi küsimus, mida elektriarvesti sellest "arvab" kui talle tuleb kõikidest kolmest faasijuhtmest peale üks ja sama faas. :roll:
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”