Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Vasta
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ma olen nõus, et inimene võiks olla võimeline oma ümbritsevast aru saama ning suutma vastutada oma tegevusest tuleneva eest.
Kuigi printsipiaalselt võib mingill porisel platsil 10 min (tasuta) parkimise ja sõbrale võlgu olemise vahele võrdumärke vedada, siis tegelikult see ikka päris nii ei ole.
Kui sa kasutad teadlikult süsteemi ning teadlikult oled parasiit, siis ega mul väga kahju ei ole kui täiturid kukile saad.

Aga lihtsalt inimlik eksimine või tähelepanematus ei tohiks anda "ärimeestele" võimalust aastaid inimesi kuskile registrisse toppida ja idiootlike lisatasudega kiusata.
Kui "ärimees" ei ole võimeline paari aasta jooksul oma platsil parkinud kodaniku tuvastama ning talle mõistliku aja jooksul korrektselt nõuet esitama ja seda ka tõendama, siis tuleb nõue lugeda aegunuks ja "thats it" ja see ei võrdu kuidagi sõbrale võlgu olemisega.
Kogu "inkassondus ja täiturlus" töötab ja on suunatud töötama väiksema teadliksuega kodanike peal, kelle käest saab koorida igasugu ähvarduste saatel aastaid idootseid tasusi.

Teadlikult "jokki" tegevate härraste vastu ollakse aga üli armetud ning mannetud.
Just meedias ilmunud sari "võla võim" kirjeldas ilmekalt, kuidas terve süsteem (kaasa arvatud kohtud ja täiturid) on külmalt, süsteemeselt ning kalkuleeritult orineteeritud vähe "otumate" paljaks varastamisele.
Viimati muutis Madlobster, 27 Sept 2022, 17:44, muudetud 1 kord kokku.


Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Ilm ilus ja sõiduhooaeg alles kestab, aga juba :-||| käib. Või on kõigil sõitmisest juba kopp ees? :roll: Kui jah, siis laenake ratas mulle, sõidan ise :wink:

aivar_
Postitusi: 87
Liitunud: 22 Juul 2012, 17:09
Tsikkel: yamaha yfz 450
Tänatud: 9 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas aivar_ »

Aga siis ongi mõistlik kui parkimise korraldaja saab kuskilt registrist andmed ja saadab siis meili ja näiteks SMS maksa ära. Päris suvalisele stjopale ei peaks muidugi andmed olema niisama kättesaadavad või siis raha eest. See kas parkimisplatsi on porine aiatagune või ahjusoe asfalt ei ole mingit vahet kui pole enda kinnistu siis pole mõtet vinguda ja tingimused määrab see kelle oma. Samamoodi on täiesti olemas huiarid kes sõidavad kuskil krossirajal ja leiavad et näe rada hooldamata, keegi ei tulnud raha küsima, ma korraks ainult tulin, polnud täpset raha kaasas jne.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”