Kas mootorratta sõidusami korraldus on ebavõrdne?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Kas mootorratta sõidusami korraldus on ebavõrdne?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Põnevad ajad - oma tsikkel, oma sideseadmed, oma kütus. Kaugel see aeg, kus ka eksaminaatorile oma auto ja eraldi mobiiltelefon tuleb tuua enam ongi.

Poolitatud siit: viewtopic.php?p=875375&view=single_post#p875375


🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Kas mootorratta sõidusami korraldus on ebavõrdne?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

See on ju juba iidamast-aadamast nii olnud, lihtsalt kuna enamasti provaidib süsteemi autokool, siis enamik eksamisooritajaid ei pane seda tähele.

Ma sõitsin 2014.a. õppesõitu enda kiivriga, PMRi klapp kõrvas, a kuna eksam toimus Tartus, siis sealne õpetaja andis mulle mingi udupeene sisseehitatud sidega Schuberthi kiivri ning pärast esimest prooviringi luges sõnad peale, et kuna nüüd on autos ka minu juttu kuulda, siis oleks nutikas krõbedamad kommentaarid eksamijärgsesse aega jätta :D

Õnneks olid eksam ise ja tulemus sellised, et neid kommentaare polnudki vaja.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kas mootorratta sõidusami korraldus on ebavõrdne?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

@Jesper jep, tõsi on, see on iidamast-aadamast nii olnud aga ei peaks olema. 90-ndad, kus nii iga kodanik kui riik olid vaesed kui kirikurotid (mõni päris kirikurott oli isegi ilmselt jõukam) on ammu möödas. See on riigi ülesanne hoolitseda selle eest, et elementaarsed eksami sooritamiseks vajalikud asjad oleks olemas ja eksamineeritav ei peaks neid küla pealt kokku käima kerjamas.

Aga vastates @rundll küsimusele siis suvalised madala profiiliga juhtmega kõrvaklapid, mis kõrva peale ei pressi ajavad ka suurepäraselt asja ära. Juhe on piisavalt pikk, et telefon mõnda ülemisse taskusse torgata.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Kas mootorratta sõidusami korraldus on ebavõrdne?

Lugemata postitus Postitas Ain »

See ei ole igalpool nii. Tegin 2010 load ja juba siis oli nii tsikkel kui ka sideseade koolil olemas. Kellel endal polnud siis ainult kiivrisuka pidid ise ostma- ja ka seda said sa kohe sealtsamas koolis teha. Tsikkel toodi eksamiks arki juurde ja mingid sebimist endal polnud. Ehk siis on see nii koolile kui kliendile lõpuks valikute küsimus. Riik ei peaks selliste asjadega minuarust tegelema.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Assamait
Postitusi: 196
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 139 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Kas mootorratta sõidusami korraldus on ebavõrdne?

Lugemata postitus Postitas Assamait »

Probleem ongi ju selles, et pole REEGLIT. Pole kusagil kirjas nõuet, kellelt peaks see sidesüsteem tulema... Ise tegin 3-4 aastat tagasi Tallinna ARKis eksamit, ARK jagas kõrvaklapid (mikrita) ja krapi (käsisaatja). Kahjuks kvaliteet oli "khmhhtre praakkke vasrale". Eksam sai läbi kukutud. Usun, et kui kuuldavus oleks olnud, siis oleks ka eksam paremini läinud. Keegi kahjuks ei pakkunud, et oleks saanud ka Airpodide ja telefoniga sõita.
Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kas mootorratta sõidusami korraldus on ebavõrdne?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Vaatame seda sellest vaatevinklist, kus B Kati eksamile tuled sa bussiga (või taksoga, kui soovid), kaks kätt taskus. Sõiduki ning bensiini sellele tarnib riik. Mootorrattur seevastu võtab oma käru, ajab sellele tsikli, otsib küla pealt sideseadme ja hunniku varustust, mida on üksjagu rohkem, kui liiklusseadus nõuab ja muidugi sõidab oma bensiiniga. Pole just väga võrdne kohtlemine.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Kas mootorratta sõidusami korraldus on ebavõrdne?

Lugemata postitus Postitas rundll »

Macintosh kirjutas: 13 Aug 2022, 21:20
Vaatame seda sellest vaatevinklist, kus B Kati eksamile tuled sa bussiga (või taksoga, kui soovid), kaks kätt taskus. Sõiduki ning bensiini sellele tarnib riik. Mootorrattur seevastu võtab oma käru, ajab sellele tsikli, otsib küla pealt sideseadme ja hunniku varustust, mida on üksjagu rohkem, kui liiklusseadus nõuab ja muidugi sõidab oma bensiiniga. Pole just väga võrdne kohtlemine.
Mul autokkool annab tsikli, bronnib eksami. Mujal teisiti?
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Kas mootorratta sõidusami korraldus on ebavõrdne?

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Macintosh kirjutas: 13 Aug 2022, 21:20
Vaatame seda sellest vaatevinklist, kus B Kati eksamile tuled sa bussiga (või taksoga, kui soovid), kaks kätt taskus. Sõiduki ning bensiini sellele tarnib riik. Mootorrattur seevastu võtab oma käru, ajab sellele tsikli, otsib küla pealt sideseadme ja hunniku varustust, mida on üksjagu rohkem, kui liiklusseadus nõuab ja muidugi sõidab oma bensiiniga. Pole just väga võrdne kohtlemine.
Riik annab sulle saateauto koos juhi ja bensiiniga :ner:
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kas mootorratta sõidusami korraldus on ebavõrdne?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

rundll kirjutas: 15 Aug 2022, 08:02
Mul autokkool annab tsikli, bronnib eksami. Mujal teisiti?
Selle sa maksad sa ise 100% kinni. Mitte riik. Kui mina tegin eksamit siis koolil polnud aega või võimalust tsiklit ja saatjat anda (olid vist kusagil lõunas kogu kambaga puhkamas), seega pidin ise kõik korrldama. Õnneks oli mul endal peale saateauto kõik vajalik olemas.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Kas mootorratta sõidusami korraldus on ebavõrdne?

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Ma tegin riigieksami aasta pärast autokooliga lõpetamist ja teises linnas, seega kool ei orgunninud mulle enam midagi. Aide abiga Pärnus sain kõik vajaliku kätte (tsikli ja sidesüsteemid), aga jah, ise pidin orgunnima. Ma pole ka päris kindel, kas see on võrdne kohtlemine B ja A kati puhul.
Kuidas muude kattidega on? ARKil on kõik bussid-rekkad-traktorid endal olemas?

laurikaks
Postitusi: 136
Liitunud: 23 Mär 2004, 15:11
Tsikkel: BMW R1100GS
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Kas mootorratta sõidusami korraldus on ebavõrdne?

Lugemata postitus Postitas laurikaks »

ElectroMoto kirjutas: 15 Aug 2022, 10:50
Kuidas muude kattidega on? ARKil on kõik bussid-rekkad-traktorid endal olemas?
BE eksamil pidi olema enda käru ja auto. ARKi poolt oli ainult eksami vastuvõtja (lisaautot ei olnud kah).
Ma arvan, et 'mootorratturitele tehakse liiga' hõiskajad peaksid küsima, kui palju maksab eksami tegemine näiteks CE eksami puhul - nonde autode eksamiks rentimine on tunduvalt kallim kui võrri, kiivri ja kõrvaklapi organiseerimine.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Kas mootorratta sõidusami korraldus on ebavõrdne?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Macintosh kirjutas: 15 Aug 2022, 10:16
rundll kirjutas: 15 Aug 2022, 08:02
Mul autokkool annab tsikli, bronnib eksami. Mujal teisiti?
Selle sa maksad sa ise 100% kinni. Mitte riik. Kui mina tegin eksamit siis koolil polnud aega või võimalust tsiklit ja saatjat anda (olid vist kusagil lõunas kogu kambaga puhkamas), seega pidin ise kõik korrldama. Õnneks oli mul endal peale saateauto kõik vajalik olemas.
Ja miks riik peaks kõik kinni maksma? Nagu kuskil ütlesin- süsteem on olemas paljudel koolidel. 2010 tegin ise ja kõik oli ok. Teeme asju ikka kulupõhiselt! Riigil on niigi raske. Tsiklilubasi ei käi ju tegemas Eesti põhjakiht..
Kärulubadel läksin oma auto ja laenatud haagisega. ei olnud probleemi.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Kas mootorratta sõidusami korraldus on ebavõrdne?

Lugemata postitus Postitas 701 »

Ma olen viimase aja eksamid, käru ja tsikkel teinud kooli kraamiga. VA see side. Siis oli just coroonapaanika ja igal ühel pidi oma olema. Autode kärude ja tsiklite eest tahti kool muidugist lisaraha.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Kas mootorratta sõidusami korraldus on ebavõrdne?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Aasta 1994, tuttavalt laenasin Minski ja lükkasin käe kõrval eksamiplatsile. No tegelt sõitsin ja lükkasin ainult teise maja nurga tagant välja. Kiiver ka laenatud, kaitsmeid ja sideseadet ei nõudnud siis keegi. Platsi peal elementaarsed ringid ja linnasõit oli siis selline, et kästi tänava peale keerata, sõita esimese suure ristmikuni ja seal tagasipööre sooritada. Ja kõiki manöövrite märguandeid pidi käega näitama. Eksamineerija istus ise platsil, järgi ei sõitnud ning see esimene suur ristmik polnud tema vaateväljas. :D
Ehh, olid ajad ja lihtne see eksami sooritamine. Ja selle tsikliloa eest ei maksnud kah midagi, juhilubade tegemine käis keskkooli õppeprogrammi juurde. Ja ma olin ainus, kes A-kategooria tegi :roll: Teised piirdusid B-katiga ja osa tegi C ka lisaks.
Selle nostalgialaksu peale peaks õhtul ühe Žiguli :bsmile: tegema.
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Kas mootorratta sõidusami korraldus on ebavõrdne?

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Ain kirjutas: 15 Aug 2022, 11:06
Ja miks riik peaks kõik kinni maksma? Nagu kuskil ütlesin- süsteem on olemas paljudel koolidel. 2010 tegin ise ja kõik oli ok. Teeme asju ikka kulupõhiselt! Riigil on niigi raske. Tsiklilubasi ei käi ju tegemas Eesti põhjakiht..
Kärulubadel läksin oma auto ja laenatud haagisega. ei olnud probleemi.
Selle loogika järgi võiks siis ARK maha müüa ka kõik eksamiautod, et siis B kati tegijad tulevad autokooli- või oma enda autoga.. Pole see autojuhiluba ka mingi elementaarne inimõigus.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Kas mootorratta sõidusami korraldus on ebavõrdne?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Macintosh kirjutas: 12 Aug 2022, 18:33
@Jesper jep, tõsi on, see on iidamast-aadamast nii olnud aga ei peaks olema. 90-ndad, kus nii iga kodanik kui riik olid vaesed kui kirikurotid (mõni päris kirikurott oli isegi ilmselt jõukam) on ammu möödas. See on riigi ülesanne hoolitseda selle eest, et elementaarsed eksami sooritamiseks vajalikud asjad oleks olemas ja eksamineeritav ei peaks neid küla pealt kokku käima kerjamas.

Aga vastates @rundll küsimusele siis suvalised madala profiiliga juhtmega kõrvaklapid, mis kõrva peale ei pressi ajavad ka suurepäraselt asja ära. Juhe on piisavalt pikk, et telefon mõnda ülemisse taskusse torgata.
Ideena tore, aga kas praktiliselt mõtekas?
ARK tsiklid ostetaks RH raames, kõik ühte marki, ühesugused või minimaalsete erisustega. Seisab siis see rivi ütleme Yamaha FZ või muid sellelaadseid seal rivis ja siis tuleb pisike tüdruk, nii 150 cm pikk ja mis ta siis sellise rattaga pihta hakkab?
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Kas mootorratta sõidusami korraldus on ebavõrdne?

Lugemata postitus Postitas kiilas »

ElectroMoto kirjutas: 15 Aug 2022, 11:49

Selle loogika järgi võiks siis ARK maha müüa ka kõik eksamiautod, et siis B kati tegijad tulevad autokooli- või oma enda autoga.. Pole see autojuhiluba ka mingi elementaarne inimõigus.
Tegelikult sellest ei olegi nii palju möödas kui see nii käis(kooli autot pean silmas), mul eks tegi riikliku sõidu veel kooli autoga(oli ülemineku aeg kus võis teha nii kooli kui riigi autoga, oma valik, aasta oli 2006 äkki, või 2007), riigi autod kaameratega tekkisid ju tegelikult "musta raha" pärast, ega neil muid põhjusi polegi
Kasutaja avatar

Frosch
Toetajaliige
Postitusi: 83
Liitunud: 08 Veebr 2019, 11:48
Tsikkel: BMW 1200GS Adventure
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Kas mootorratta sõidusami korraldus on ebavõrdne?

Lugemata postitus Postitas Frosch »

B-kategooria eksamil on eksamineerijal võimalus piduritega sekkuda liiklusohtlikku olukorda = eksamiauto jääb terveks (tõenäoliselt)

Variant 1. Jaan tahab minna A kat sõidueksamile, saab aja: teisip. kl 10. Jaan läheb kohale ja talle öeldakse: Vabandame, Peeter, kes sõitis hommikul kl 9 eksamit, kukkus rattaga peegli katki. Ratas läheb hindamisele, remonti, varuosa tellitakse, remonditakse ja ratas on heal juhul kuu aja pärast tagasi. (riigisüsteem, hanked, garantii all rattad, remont esinduses jne).
Ja nii juhtub umbes nt 3-4 korda (piisab juba nt eksamil platsil kukkumisest) ja A-kati sõidueksamijärjekord on paari kuu asemel paar hooaega.
Lõpuks üks retooriline küsimus ka, et kellel neid juhilube lõpuks vaja on?

Mini Riga - 160cc Pitrpo - Honda Hornet CB600 F - Yamaha FZ1N - Bmw 1200GS Adventure

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Kas mootorratta sõidusami korraldus on ebavõrdne?

Lugemata postitus Postitas Turist »

M.T. kirjutas: 15 Aug 2022, 11:38
Aasta 1994, tuttavalt laenasin Minski ja lükkasin käe kõrval eksamiplatsile. No tegelt sõitsin ja lükkasin ainult teise maja nurga tagant välja. Kiiver ka laenatud, kaitsmeid ja sideseadet ei nõudnud siis keegi. Platsi peal elementaarsed ringid ja linnasõit oli siis selline, et kästi tänava peale keerata, sõita esimese suure ristmikuni ja seal tagasipööre sooritada. Ja kõiki manöövrite märguandeid pidi käega näitama. Eksamineerija istus ise platsil, järgi ei sõitnud ning see esimene suur ristmik polnud tema vaateväljas. :D
Ehh, olid ajad ja lihtne see eksami sooritamine. Ja selle tsikliloa eest ei maksnud kah midagi, juhilubade tegemine käis keskkooli õppeprogrammi juurde. Ja ma olin ainus, kes A-kategooria tegi :roll: Teised piirdusid B-katiga ja osa tegi C ka lisaks.
Selle nostalgialaksu peale peaks õhtul ühe Žiguli :bsmile: tegema.
Kas siis A tegid täiesti eraldi? Ise tegin A, B, C1 ja siis oli nii, et tsikliga ja sõiduautoga ainult platsisõit ja linnasõit veokiga. Kui neid kõiki ära ei teinud, siis ei saanud ühegi kategooria luba. :roll:
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kas mootorratta sõidusami korraldus on ebavõrdne?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ain kirjutas: 15 Aug 2022, 11:06
Riigil on niigi raske.
Mul on ka riigist hirmsat moodi kahju. Õhtuti nutan natuke padja sisse ja palgapäeval annetan lisaks 15% makse vabatahtlikult juurde. Seni pole riigil paremaks läinud. Loodetavasti saab riik ikka hakkama ja ei pea raskel ajal hakkama elutähtsate asjade nagu ametnike esindusautod, klaasist ja betoonist superministeeriumi hooned või suisa, hoidku jumal, puuduses kannatavate elektritootjate toetuste pealt kokku hoidma.
:wack:
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

slev
Postitusi: 26
Liitunud: 14 Apr 2021, 02:45
Tänatud: 1 kord

Re: Kas mootorratta sõidusami korraldus on ebavõrdne?

Lugemata postitus Postitas slev »

B-kategooria tegemine peaks praegu küll oma autoga poole lihtsam olema, siis kui sõita automaatkastiga. Kiiruse piiraja saab ka peale panna ja 50 km/h hoidmine pole enam mureks.
A-kategooria tegemiseks võib varsti rentida isesõitva mootorratta https://www.auto24.ee/uudised/uudised.php?uid=56154
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Kas mootorratta sõidusami korraldus on ebavõrdne?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

slev kirjutas: 15 Aug 2022, 19:01
B-kategooria tegemine peaks praegu küll oma autoga poole lihtsam olema, siis kui sõita automaatkastiga. Kiiruse piiraja saab ka peale panna ja 50 km/h hoidmine pole enam mureks.
A-kategooria tegemiseks võib varsti rentida isesõitva mootorratta https://www.auto24.ee/uudised/uudised.php?uid=56154
a) Sa ei sõida oma autoga!
b) Siis teed automaadi load!
c)kiiruse hoidmine eksamil on kõige väiksem mure!

Saadetud kettaga lauatelefonist!


rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Kas mootorratta sõidusami korraldus on ebavõrdne?

Lugemata postitus Postitas rundll »

Macintosh kirjutas: 15 Aug 2022, 10:16
rundll kirjutas: 15 Aug 2022, 08:02
Mul autokkool annab tsikli, bronnib eksami. Mujal teisiti?
Selle sa maksad sa ise 100% kinni. Mitte riik. Kui mina tegin eksamit siis koolil polnud aega või võimalust tsiklit ja saatjat anda (olid vist kusagil lõunas kogu kambaga puhkamas), seega pidin ise kõik korrldama. Õnneks oli mul endal peale saateauto kõik vajalik olemas.

Siis maksan kinni! Tsikkli vedamine sinna maksab tõenäoliselt sama palju. Kolisin uude kohta hiljuti, kõik tsikkli sõbrad teisel pool eestit. Huvitav et kõik on orgunnitud autokooli poolt ja side mitte. Ju seal mingi point. Nagu enne rääkisin, mu telefonik pole kuhugi seda klappide juhet panna. Ok, avastasin et võib ju sahtlist mingi vana lutsu korraks võtta, kus juhtme auk olemas. Nüüd on see sim mega väike, vanal telefonil suure pesaga. Pole ühtegi adapterit. OK, ostan mingi suvalise kõigeodavama kõnekaardi, sealt saab adapteri. Ei tea mis järgmine ongelma olla võib......
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Kas mootorratta sõidusami korraldus on ebavõrdne?

Lugemata postitus Postitas Turist »

rundll kirjutas: 15 Aug 2022, 21:56
Nüüd on see sim mega väike, vanal telefonil suure pesaga.
Vanadel telliskividel läks terve see pangakaardi suurune kaart sisse. :mrgreen: Sidest rääkides, kas on nõutud telefoni kasutada, raadiosaatjaid ei anta? Tasub siis selline kool valida, kus antakse ja saab eksami ajal seda ka kasutada (kui eksamil riigi poolt ei anta?). :roll:
Kasutaja avatar

AndiKa
Postitusi: 109
Liitunud: 18 Juul 2020, 11:11
Tsikkel: Scout, ST1100
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Kas mootorratta sõidusami korraldus on ebavõrdne?

Lugemata postitus Postitas AndiKa »

See, kas saad kooli ratast või mitte, tuleb kokku leppida. Mul näiteks oli see diil, et eksamisõit oli kursuse hinna sees. Asend, siduri-piduri heeblite käigud jne on ju koolisõidust tuttavad. Ma ei tea, kas oleksin olnud õnnelikum paar kümpsi kokku hoides, et eksamit teha rattaga, mida esimest korda näen.

assajuudas
Postitusi: 1
Liitunud: 16 Aug 2022, 12:11

Re: Kas mootorratta sõidusami korraldus on ebavõrdne?

Lugemata postitus Postitas assajuudas »

Enda (lollist) kogemusest... Koolis kasutati raadiosaatjaid ja õpilasel on teine saatja taskus ja takjaga kuularipadi suka küljes. Eksamil selline variant lubatud ei ole, arvatavasti sellepärast, et sõidu ajal ei tohi saatjat näppida eksamineerija (nagu ei tohi ka telefoni käes hoida). Eksamil toimub kahevahel kõne, milleks peavad eksamineeritaval olema sidevahend, millega kõne vastu võtta, nt nööbid kõrva. Ise ei ole kunagi nendega sinasõber olnud, kas ei püsi kõrvas v hakkavad kõrvasid suruma ja on ebamugav. Ise roolis olles kasutan n-ö kuuldeaparaadi taolist handsfreed, mis käib üle kõrva v tunnistan ausalt, vahest ei kasuta üldse. Kuuldeaparaat kiivrisse aga ei mahu. Eksamipäevaks laenasin naiselt tema bluetooth nööbid. Kohapeal sain aru, et see oli see viimane asi, mida ma ei olnud harjutanud eksamiks :wack: Kui oli aeg kiiver pähe panna ja kõnet alustada, sain aru, et need nööbid olid nii väiksed, et ei püsinud üldse kõrvas :) Kui lõpuks pika jändamise peale sain sukk-nööbid-kiivri kombo pähe nii et vahepeal midagi ära ei lagunenud (ja mõttes hurraa karjusin :)) ja starterit andsin, tuli välja, et sinna see eksam lõppes. Kerge eksaminärv + nööbijant ja nii see kiivririhm ununeski :wack:
Niiet pika jutu lõpetuseks... Õppige minu veast ja harjutage kodus ka eksamisetup endale pähe-selga-jalga nii nagu olema peab, eriti kui õppesõitu teistmoodi olete teinud.

Aksu86
Postitusi: 17
Liitunud: 07 Juul 2020, 15:43
Tsikkel: Honda CB500X
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Kas mootorratta sõidusami korraldus on ebavõrdne?

Lugemata postitus Postitas Aksu86 »

Minul oli kogu sõiduvarustus koolimineku ajaks ostetud. Selleks ajaks, kui läks tänavasõiduks oli ka Cardo kiivri küljes ja eksamiga samuti mingeid muresid ei olnud. Cardo sai ostetud, sest grupisõidud ja pikemad sõidud sõpradega olid ju nagunii ees. Kõigil on erinevad rahalised võimalused, aga lõpuks on juhtimisõiguse saamine vabatahtlik. Kel janu sel jalad. Saadakse hakkama ka tavaliste juhtmega nööpklappidega. Tundides peaks ju saama erinevaid kombinatsioone katsetada.

Palun mitte segada. Ma olen juba niigi segaduses. :wack:


Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Kas mootorratta sõidusami korraldus on ebavõrdne?

Lugemata postitus Postitas Prets »

Mulle (tegin 2018 load) sai headseti ja värgi kooli poolt. Küll aga oli mängumuutev meie suur lemmik va Covid. Sellest hetkest enam ei mingit headsettide jagamist kooli-ARKi-õpilase vahel. See, mis varem toimus, ei koti kedagi. Kuis edasi, see on veel sisse töötamata.
(togi)
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”