Hälvik- Mootorratturid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas: 26 Juun 2022, 23:01

Tsiteerides klassikuid:"Mis sul viga on?". Lugedes seda kirjeldust, no ei tuleks selle pealegi, et kõik see oli kustus lähitule tõttu :D ise oleks samamoodi arvanud, et mingi loll autojuht jamab.
Isegi aru saamata mis viga ja kellele mida näidati kohe viskad kõigile keskmist näppu? Klassikud esitavad ka kohe vastu küsimuse?


Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas rannamees »

ranel kirjutas: 26 Juun 2022, 23:01
Tsiteerides klassikuid:"Mis sul viga on?". Lugedes seda kirjeldust, no ei tuleks selle pealegi, et kõik see oli kustus lähitule tõttu :D ise oleks samamoodi arvanud, et mingi loll autojuht jamab.
Erinevad inimesed saavad einevatest olukordadest nii erinevalt aru, et ei jõua ära imestada.
Kaugel rublaalal aeti mu tuttavat peale tankimist Mustakalt Lasnasse taga, tulesid vilgutades ja signaalitades.
Kui põgenik lõpuks peatus ja asja uuris, selgus jälitava baretiga papi vehkimisest, et tal olevat "kopika" benaluuk lahti ununenud....
need käsid teatavasti jube tugeva vedruga 90 kraadi küljele ja linnasõidu tuul seda ei sulgenud.
Pilt
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

rannamees kirjutas: 26 Juun 2022, 23:09
ranel kirjutas: 26 Juun 2022, 23:01
Tsiteerides klassikuid:"Mis sul viga on?". Lugedes seda kirjeldust, no ei tuleks selle pealegi, et kõik see oli kustus lähitule tõttu :D ise oleks samamoodi arvanud, et mingi loll autojuht jamab.
Erinevad inimesed saavad einevatest olukordadest nii erinevalt aru, et ei jõua ära imestada.
Kaugel rublaalal aeti mu tuttavat peale tankimist Mustakalt Lasnasse taga, tulesid vilgutades ja signaalitades.
Kui põgenik lõpuks peatus ja asja uuris, selgus jälitava baretiga papi vehkimisest, et tal olevat "kopika" benaluuk lahti ununenud....
need käsid teatavasti jube tugeva vedruga 90 kraadi küljele ja linnasõidu tuul seda ei sulgenud.
Ma ei jälitanud seda tüüpi, sõitsin oma hooga püsikaga edasi. Ilmselt ma isegi keerasin talle võibolla ette, sest ega teda tähele ei saanud panna, oli must-tume ratas ja mustad riided ka tüübil. Minu ees sõites keeras talle paar autot veel ette, sest see kangelane sõitis enamuse ajast vasakus reas. Ta sattus juhuslikult 20min pärast minuga samase tanklasse. Kuid mäletas ilmselt juhtumit ja seda näpuga vehkimist, sest muutus "rahutuks" kui talle tankuri tagant hüüdsin :mrgreen:
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas: 26 Juun 2022, 23:07
ranel kirjutas: 26 Juun 2022, 23:01

Tsiteerides klassikuid:"Mis sul viga on?". Lugedes seda kirjeldust, no ei tuleks selle pealegi, et kõik see oli kustus lähitule tõttu :D ise oleks samamoodi arvanud, et mingi loll autojuht jamab.
Isegi aru saamata mis viga ja kellele mida näidati kohe viskad kõigile keskmist näppu? Klassikud esitavad ka kohe vastu küsimuse?
Ei tasu oma keeruliseks teha. Tuled ei põle, vastu tulevad nagunii hakkavad vilgutama ja kõik. Igasugune muu üheselt arusaamatu komenjant on mõttetu. Lugesin 2x su juttu läbi ja absoluutselt ei imesta, et alguses oimukohale näitas ja lõpuks keskmist sõrme. Sinu enda jutust jääb mulje, et olid lihtsalt mingi lollakas liikluses, kes hakkas tõmblema. Olgugi, et su kavatsused olid tegelikult head, lihtsalt põhjusest aru saamata jääb asjast teine mulje.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas: 26 Juun 2022, 23:30
Sinu enda jutust jääb mulje, et olid lihtsalt mingi lollakas liikluses, kes hakkas tõmblema. Olgugi, et su kavatsused olid tegelikult head, lihtsalt põhjusest aru saamata jääb asjast teine mulje.
Lollakas on see kes näitab suvaliselt keskmist näppu kõigile ja sama lollakas on ka see kes seda õigustab. Kui ei saa aru,midagi siis sõida edasi ja ära hakka vehkima.
Minul oli täiesti poogen,mida ta aru sai või ei saanud. Mina pole häiritud. Ma ju mainisin, et pigem halenaljakas olukord, kui inimene on selline.
Juhtisin lihtsalt tähelepanu ja seda ühe murdosa sekundis kestnud signaali sortsuga ja eemalt ühe tulevilksuga. Sõitsin esimses reas ja tema minu kõrval teises reas.
Postituse point on keskmise näpuga vehkimine, mitte arusaamine ehk siis püüa aru saada, et seda teha ei ole normaale. Või siis sinu meelest ikkagi on? Ole siis ettevaatlik, kui nii käitud kõigiga. Kõik nii tolerantsed ei pruugi olla nagu mina tookod olin.

PS Tegemist eraldus piirdega 2+2 teega ehk keegi vastutulijatest ei näe isegi kui seal teises reas ilma tuledeta sõidad.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Pikkadest postitustest on aru saada jah, kuiväga megapoogen sul on... :)
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas: 27 Juun 2022, 10:01
Pikkadest postitustest on aru saada jah, kuiväga megapoogen sul on... :)
Ja sul ka nagu näpp ei püsi taskus ja kohe kribab ;)
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

No kui keegi signaalitab ja vilgutab vms teeb, siis ilmselt soovitakse millelegi tähelepanu juhtida.
Jäi sul kiivririhm kinnitamata, tuled põlema panemata, hakkab midagi küljest pudenema või unustasid sa naise/telefoni/rahakoti vms bensukasse või kukkusid su tagavara kindad teepeale. No ühesõnaga mida iganes.
Siinkohal meenub video, kus härra unustas oma telefoni ja rahakoti autokatusele bensukast ära sõites. Tsiklimees tulistas järgi ja üritas märku anda. Aknast tulid fakid jms. Siis tuli koht, kus auto pidi seisma jääma (foor vms ei mäleta) tsiklimees jõudis kõrvale ja võttis katuselt rahakoti ning telefoni. Näpuvehkija hakkas küll vabandusi puterdama, kuid see ei takistanud tsiklimehel ülbiku telefoni asfaldile pillamast, ups... ja ära sõitmast (mina isiklikult oleks rahakoti veel metsa visanud või midagi muud taolist)
Jah mõni papi võib tõesti märguandmisega liiale minna ja teha seda sinu jaoks tühise ja sulle teada oleva probleemi peale (naine jäi meelega bensukasse vms). Mul naisele sõitis ka üks 10km järgi, selleks, et õelda, et tal täistuled põlevad ning muutus üsna pahuraks kui kuulis, et need meelega põlevad. Kuid vahest võib asi sinu jaoks ka tähtis (miks mitte ka elulise tähtsusega) olla ja seega ma sellist asja eest teist takka ilma aru saamata fakitamist õigeks ei pea. St kui sind tõepoolest ei huvita, mida kaasliikleja sulle öelda tahab, lehvita vastu ja jätka oma rada! Mida hekki on vaja ülbama hakata? (togi)
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

See pagana nutipandeemia hakkab ka mootorratturiteni jõudma :(
Eelmine aasta nägin suure kruiseri peal suurt meest kes Peterburi teel loomaaia kandis tuimalt lenksus telo näppis. Tookord mõtlesin, et ehh.. isoleeritud juhtum ja see laev pigem nagu kabrioleti mõõtu nii kui nii..
Nüüd nägin Pirita teel keset liiklust uhke uue Nordeni seljas härrat, kes sujuvalt põuest telo välja libistas, (ilmselt elukriitilised) sõnumid üle luges ja teed jätkas..
Ja siis härrad irvitavad Honda ja Bemmi üle, et nood isesõitvat tsiklit aretavad, et kellele seda jama tarvis on. No vot, selliste härraste jaoks ongi, kes isegi tsikli seljas sõites ei taha kogu aeg juhtimisega tegeleda...

Assamait
Postitusi: 196
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 139 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Assamait »

ElectroMoto kirjutas: 22 Juul 2022, 13:36
Eelmine aasta nägin suure kruiseri peal suurt meest kes Peterburi teel loomaaia kandis tuimalt lenksus telo näppis. Tookord mõtlesin, et ehh..
Tallinnas? Peterburis? Vabandust, aga mina lenksus olles nutikat klõbistades Peterburi teelt loomaaeda ei leidnud :ner:

:bsmile:
Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

*Paldiski maanteel. (mul lapsest saati need kaks sassi läinud) :S
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

ElectroMoto kirjutas: 22 Juul 2022, 14:53
*Paldiski maanteel. (mul lapsest saati need kaks sassi läinud) :S
Mul lähevad ka pidevalt vee keemistemperatuur ja täisnurk omavahel segi. (togi) Shit happens
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas bitter »

Hetk tagasi Ülemistel - punane Honda naked, 53__. Lenksus optilise prilliga täiskasvanu, varustust ümmargune null. Kiivrit ka mitte :(. Rattal puudub liikluskindlustus ja TÜV.
Viimati muutis bitter, 11 Aug 2022, 10:56, muudetud 1 kord kokku.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ilma kiivrita, tänapäeval? vot see on juba tõsine kokkuhoid :D aga noh turvalisi kilomeetreid vanale! :D

Assamait
Postitusi: 196
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 139 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Assamait »

will111 kirjutas: 05 Aug 2022, 13:45
Ilma kiivrita, tänapäeval? vot see on juba tõsine kokkuhoid :D aga noh turvalisi kilomeetreid vanale! :D
Ma olen alati vaadanud ja mõelnud, et mida teevad mootorratturid, kes poodi/kuhuiganes minnes kiivri lenksule vms kohta vedelema jätavad, siis kui ajukääbikud sellega minema jalutavad või jalkat mängivad... Kutsuvad takso, et lähimasse motovarustuse poodi minna? Aga kui see juhtub kusagil Poola külakolkas?
Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas
Kasutaja avatar

joekas
Postitusi: 122
Liitunud: 31 Aug 2004, 16:51
Tsikkel: S10
Asukoht: Kiili
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas joekas »

Loodavad et ajukääbikud on väljasurev liik?
T200M ´64, Dnepr "KutuPiilu" ´72, NTV 650 Revere ´91, XT1200ZE "Hambutu" '18

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Assamait, aga saab ju teha vastava valiku...et kui oled poola kolkas siis ei jäta, aga kodust max 10km siis jätad? Või kui kaugele sa tavaliselt poodi sõidad? :D

Ma ei tea, isiklikult pole sellest kunagi väga tõsist probleemi teinud. Kunagi kui mu kiiver nägi veel ilusam välja, võtsin tavaliselt käe otsas poodi kaasa. Nüüd enam ei võta. Ausalt öeldes suht suva. Kui tõesti see 0.0001% peaks realiseeruma, et keegi mu vana ja kantud kiivriga minema jalutab, eks ma siis sõidan ilma kiivrita koju ja võtan sealt uue. See ei ole võrreldav regulaarselt ja teadlikult/tahtlikult kübarata sõitmisega. Kui sa veel korrutad läbi nende 2 asja sisuliselt üheaegse juhtumise tõenäosuse - 1. et keegi jalutab mu kiivriga poe eest minema ning 2. et ma just kohe peale seda, ettevaatlikult koju sõites rämedalt käru panen siis peaks üsna selge olema, et see tõenäosus on sisuliselt null. Ma ei muretse elus asjade pärast, mille esinemise tõenäosus on null

motikus
Postitusi: 74
Liitunud: 25 Juul 2018, 15:23
Tsikkel: Vulcan S
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas motikus »

will111 kirjutas: 05 Aug 2022, 15:16
Assamait, aga saab ju teha vastava valiku...et kui oled poola kolkas siis ei jäta, aga kodust max 10km siis jätad? Või kui kaugele sa tavaliselt poodi sõidad? :D

Ma ei tea, isiklikult pole sellest kunagi väga tõsist probleemi teinud. Kunagi kui mu kiiver nägi veel ilusam välja, võtsin tavaliselt käe otsas poodi kaasa. Nüüd enam ei võta. Ausalt öeldes suht suva. Kui tõesti see 0.0001% peaks realiseeruma, et keegi mu vana ja kantud kiivriga minema jalutab, eks ma siis sõidan ilma kiivrita koju ja võtan sealt uue. See ei ole võrreldav regulaarselt ja teadlikult/tahtlikult kübarata sõitmisega. Kui sa veel korrutad läbi nende 2 asja sisuliselt üheaegse juhtumise tõenäosuse - 1. et keegi jalutab mu kiivriga poe eest minema ning 2. et ma just kohe peale seda, ettevaatlikult koju sõites rämedalt käru panen siis peaks üsna selge olema, et see tõenäosus on sisuliselt null. Ma ei muretse elus asjade pärast, mille esinemise tõenäosus on null
Need on üksteisest sõltumatud sündmused. Tõenäosus käntsa panna on sama suur, kas sa oled kiivriga või ilma.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

motikus kirjutas: 05 Aug 2022, 22:57
will111 kirjutas: 05 Aug 2022, 15:16
Assamait, aga saab ju teha vastava valiku...et kui oled poola kolkas siis ei jäta, aga kodust max 10km siis jätad? Või kui kaugele sa tavaliselt poodi sõidad? :D

Ma ei tea, isiklikult pole sellest kunagi väga tõsist probleemi teinud. Kunagi kui mu kiiver nägi veel ilusam välja, võtsin tavaliselt käe otsas poodi kaasa. Nüüd enam ei võta. Ausalt öeldes suht suva. Kui tõesti see 0.0001% peaks realiseeruma, et keegi mu vana ja kantud kiivriga minema jalutab, eks ma siis sõidan ilma kiivrita koju ja võtan sealt uue. See ei ole võrreldav regulaarselt ja teadlikult/tahtlikult kübarata sõitmisega. Kui sa veel korrutad läbi nende 2 asja sisuliselt üheaegse juhtumise tõenäosuse - 1. et keegi jalutab mu kiivriga poe eest minema ning 2. et ma just kohe peale seda, ettevaatlikult koju sõites rämedalt käru panen siis peaks üsna selge olema, et see tõenäosus on sisuliselt null. Ma ei muretse elus asjade pärast, mille esinemise tõenäosus on null
Need on üksteisest sõltumatud sündmused. Tõenäosus käntsa panna on sama suur, kas sa oled kiivriga või ilma.
Kiivrita on suurem tõenäosus mäsa teha, sest siis sõidab tagapingil onu Murphy koos sinuga. Ja tema juba teab, kuidas asju sättida.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Jah, kuidas see asja muudab? Sündmused võivad olla teineteisest sõltumatud, kui mõlema esinemise tõenäosus eraldi võetuna on väga väike (kümnetes, sadades või tuhandetes kordades väiksem kui mitte esinemise) siis nende esinemise tõenäosus üheaegselt on veel väiksem (VÄGA palju väiksem...)

If A and B are two independent events in a probability experiment, then the probability that both events occur simultaneously is:
P(A and B)=P(A)⋅P(B)
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Tegelikuses on ilma peapotita liiklusesse minekul õnnetuse tõenäosus suurem, sest sa tajud ümbritsevat teisiti kui oled aastatega harjunud, sa käitud seetõttu teisiti kui tavapäraselt sõites ning lisaks püüad liikluses kaasliiklejate tähelepanu, mis tõttu võib mõni tähelepanematusest midagi lolli teha. Mõne ratta alt lendav väike kivi võib juba su pardaarvutit tabades kukkumise põhjustada jne jne. St antud juhul ma väidan, et esimene sündmus suurendab teise sündmuse tõenäosust.

Kui aga kommenteerida kogu loogikat (et suisa vähendab teise sündmuse tõenäosust) siis:

On ju ülimalt ebatõenäoline, et ma Lenini sünnipäeval avarii teen, seega 22 aprill võib rahulikult peale keerata, karta pole vaja. (togi)

Üksteisest sõltumatute ja mitte seost omavate sündmuste vahele ei ole võimalik jooni vedada, ükstakõik kui hästi koolis tõenäosusteooria kontrolltöö ka enda arust läks.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

motikus
Postitusi: 74
Liitunud: 25 Juul 2018, 15:23
Tsikkel: Vulcan S
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas motikus »

will111 kirjutas: 05 Aug 2022, 23:58
Jah, kuidas see asja muudab? Sündmused võivad olla teineteisest sõltumatud, kui mõlema esinemise tõenäosus eraldi võetuna on väga väike (kümnetes, sadades või tuhandetes kordades väiksem kui mitte esinemise) siis nende esinemise tõenäosus üheaegselt on veel väiksem (VÄGA palju väiksem...)

If A and B are two independent events in a probability experiment, then the probability that both events occur simultaneously is:
P(A and B)=P(A)⋅P(B)
See, kui suured või väikesed need tõenäosused on, ei mängi rolli. Võtame lihtsa näitena ruleti. 50/50, kas tuleb must või punane. Kui sa oled saanud korra juba musta, siis järgmise sündmuse tõenäosus saada veel üks must on ikka 50/50 ja ei sõltu eelmisest.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

kas sa oled loll või mängid lolli??? kui suur või väike on mingi sündmuse esinemise tõenäosus, ei mängi mitte mingit rolli selle juures, kas see juhtub või jääb juhtumata? õukei...carry on :lol:

no offence aga ma ei viitsi oma aega sellistele ajuvabadele vaidlemisele kulutada. minupärast minge taksoga koju või tellige omale poe ette netist uus kiiver (ja oodake senikaua seal) kui tahate ja usute tõsimeeli, et ilma kiivrita sõitmisel on kukkumine automaatselt 100% kindel :lol: kes mida arvab, usub või õigeks peab, see pole minu asi ega minu probleem.
kuid prooviks siiski nii, et lihtsalt suvalist lolli iba ei aja ja enne kui midagi väidate, kontrollite oma väidete korrektsust? tõenäosuste arvutamine pole mingi must maagia, väga lihtne on leida need valemid soovi korral või juhul kui oma pea tõesti isegi nii lihtsaid asju ei võta.
https://sciencing.com/combine-probabili ... 09505.html
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Vahet pole, sõidad sa kiivriga või ilma, šansud on ikka 50/50 :bsmile:

Saadetud kettaga lauatelefonist!


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

jah, mõne isiku jaoks paraku küll :D mina isiklikult jätaks...ja soovitaks tsiklisõidu heaga maha jätta kui su kukkumise tõenäosus on 50%, aga no ega südant sundida muidugi ei saa :lol:
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Siia sobib see nali, kus meeste ja naiste seltskonnalt küsiti “Kui suur on tõenäosus kohata homme dinosaurust?”.
Mehed korraldasid hullema arutelu ja tõenäosuste arvutustehnika kui Mõigu KEK ja Hardi Tiidus kuubis kokku ning said vastuseks 0,000..........x%
Naised said kiirelt 50%. Küsimusele “ :shock: Kuidas nii suur tõenäosus?!!!”, oli vastus lihtne - “Kohtad või mitte.”.
:ner:

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

naljakal kombel ta nii on jah :D eks tegelikult lihtsam nii elada ole küll, et liiga üle ei mõtle...sest absoluutselt kõige juhtumise tõenäosus on ju tegelikut alati 50%. näiteks ei ole varianti, et kui täna lähed õue siis sa saad natuke surma - ei! sa kas saad surma või ei saa, lihtne ja loogiline :P
Kasutaja avatar

cossie
Postitusi: 808
Liitunud: 04 Mai 2008, 17:58
Tsikkel: B-12T
Asukoht: Kadrina / Tallinn Airport
Tänanud: 123 korda
Tänatud: 70 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas cossie »

Must FZ6. Tunnistan üles olin eile-täna hälvik tapa-jäneda-aruküla-maardu-kesklinn. Uuel rattal pidin korra saba lahti võtma ja ka tulede pistikud. Kokku panin suunad hall-halliga, must-mustaga ja ei kontrollinud....
tagumised suunad vilkusid esimestega vastupidi... hea et ellu jäin :wack:
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Loodan, et Liiklusjärelevalvekeskus ei pahanda, et nende postituse lõustavihikust siia copyn
299915713_381009430850291_4773635513655541185_n.jpg

Jätkuvalt leidub sõidukijuhte, kes soovivad kiiruskaamera tööpõhimõtetega lähemalt tutvuda ja sooritavad kaamera läheduses erinevaid katseid. Me tõesti ei soovita seda.
Et kõik ausalt ära rääkida, tuleb alustada sellest, et ühel asjaosalistele teada oleval päeval otsustas üks mootorrattur lisaks kiiruseületamisele näidata oma suhtumist kiiruskaamerasse lausa rahvusvaheliselt mõistetava käeliigutusega.
Kaamera sellest ei solvunud, kuid mootorratturil oli soov oma arvamust laiemalt jagada ja nii dokumenteeris juht oma tegevuse kiivrikaameraga ning jagas hiljem oma jäädvustust laiemalt ka sotsiaalmeedias. Ilmselgelt otsis kaherattalise sõiduki juht oma tahtliku teoga tähelepanu ja kuna tegu ei olnud eeskujulik, siis pakkus omapoolset tähelepanu ka politsei.
Vaadati siit ja uuriti sealt ning mõne aja pärast viidi 1+1 kokku ja kutsuti seejärel juht oma tegudest selgitusi jagama. Häid põhjendusi küll seekord ei tulnud, kuid päris tühjade kätega „kohvil“ käinud juht lahkuma ei pidanud.
Kiiruseületamine ei ole asi, millega nalja teha ja nii mõnigi algne nali on kahjuks ka kurvalt lõppenud. Hooli endast ja kaasliiklejatest
Turvalist liiklemist❗️

Äkki keegi tunneb ennast ära ;)
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Peab ikka tiba hälvik tõesti olema, kui lähed oma kiivrikaameraga tehtud salvestist sotsiaalmeedias jagama :wack: Ju siis kohvikutes pakutav 3-4 EUR-ine kohv on liiga odav ja soovis midagi kallimat mekkida :mrgreen:
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”