Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas bitter »

Tort kirjutas: 24 Mai 2022, 22:29
Lõviosa on jämedad siiski oma valedest toitumisharjumustest. Näide - aga ma sõin ainult riisi, mis on tervislik. Tegelikult söödi orika kombel chopsticksis seda õlist nõretavat riisi korralik künatäis. Liha on paneeritud, kõrvale võileiba (kõht ikka täis vaja saada) ja joogiks coca või muu suhkrujook. Vahesnäkke ei peeta millekski - veidi pähkleid (röstitud soolatud, mis see ikka teeb), kiire kabanoss.
Rasvane toit + magus jook (tglt kõik juhtumid, kus kõhus kohtuvad suured kogused rasva JA suhkrut) on keerulised. Selles mõttes, et kaloreid on meeletult aga mineraale, vitamiine, valku napilt. Kalorid pannakse rõõmsalt tallele aga kuna muud kraami jäi väheks, siis on peagi jälle kõht tühi. Keha ei taha pekist energiat teha, palju lihtsam on uuesti süüa küsida. Süsivesikutest saab lihtsasti energiat. Pekki hoitakse viimase võimaluseni.
Tort kirjutas: 24 Mai 2022, 22:29
Hästi töötas ka keto, aga ma pole kindel, kui hea see veresoonkonnale on ja 2 kuuga sai korralik siiber lihast.
Igahommikune munad ja peekon toitis hästi. Kõht püsis 5-6h täis. Aga panni pesemine (kuigi vedel rasv sai alati tahke prügi juurde kallatud) tootis aastaga köögi kanalisse nii palju rasva, et hakkas umbe minema. Pidin mitu korda survepesuri ja sooja veega loputama.
Tort kirjutas: 24 Mai 2022, 22:29
Kõige parem balanss on ilmselt toitumise jälgimine, null suhkrujooki ja perioodiline kerge aeroobne, näiteks jalutamine.
Nõustun. Toitumise muutused tuleks teha sujuvalt. Mida ekstreemsem dieet, seda kiiremini sellest loobutakse. Siis on peagi vana seis tagasi. Või hullem.



kulibin
Postitusi: 15
Liitunud: 06 Okt 2015, 13:44
Tsikkel: Intruder VL1500LC

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas kulibin »

See Madlobsteri mainitud soolestiku mikrobioota jutt on täiesti tõsiseltvõetav. Mõni kühveldab ennast toidust pungi, kaalu ei lisandu mitte üks teps, ainult peldiku uks käib sagedamini... Nüüd on võimalus (ma ei tea kas ka Eestis) oma viletsat kooslust seal "allpool" parendada. Protseduuri nimi inglise keeli on fecal transplant või bacteriotherapy. Maakeeli öeldes, terve inimese s**t siirdatakse haigele (jämesoolde). Protsess naturaalne ja lihtne, ja mis kõige tähtsam - odav. Sarnaselt veredoonoritele tegutsevad nn. poopdonorid. Parimaid preparaate hoiustatakse samuti nn. poopbanks. Aitab paljude tõsiste hädade vastu, võib olla hakkab ka mõne ülesöönud tegelase toit kiiremini läbi käima.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

8-9kg pole suur ülekaal vaid väike kaalutõus ja selle maha saamine pole keeruline. Kui on vaja maha saada 20-30kg siis on asjad hoopis teisti.

@Jalamees
Hakkas ka 35a tervislikuks ja nagu ikka kaal vaja alla saada. Aasta pusis lõi käega kuna tervis ikka tuksis. Siis vahetas nälgimise mõõduka kehalise koormuse vastu ja nüüd samas füüsilises vormis kui keskas ainult 20kg raskem, tummisem tükk pidavat naisele rohkem meeldima ka🙂. Muidugi löga burksid ja fritüüritud sodi jäi ka ära kuid pigem siis liigse kolesterooli pärast.
....ja kuidas tervisega jäi? Ikka tuksis?
Kaalulangetamine EI TOHI olla nälgimine, vaid tasakaalustatud toitumine. Nälgides kaal ei lange, kui seda päris ekstremselt ja pikalt ei tee a´la gulag. Mina langetan kaalu enamvähem süsteemselt nüüdseks üle 6 aasta. Tulemuseks on -28kg ja natuke võiks veel.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

aivar_
Postitusi: 87
Liitunud: 22 Juul 2012, 17:09
Tsikkel: yamaha yfz 450
Tänatud: 9 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas aivar_ »

kulibin kirjutas: 25 Mai 2022, 16:41
See Madlobsteri mainitud soolestiku mikrobioota jutt on täiesti tõsiseltvõetav. Mõni kühveldab ennast toidust pungi, kaalu ei lisandu mitte üks teps, ainult peldiku uks käib sagedamini... Nüüd on võimalus (ma ei tea kas ka Eestis) oma viletsat kooslust seal "allpool" parendada. Protseduuri nimi inglise keeli on fecal transplant või bacteriotherapy. Maakeeli öeldes, terve inimese s**t siirdatakse haigele (jämesoolde). Protsess naturaalne ja lihtne, ja mis kõige tähtsam - odav. Sarnaselt veredoonoritele tegutsevad nn. poopdonorid. Parimaid preparaate hoiustatakse samuti nn. poopbanks. Aitab paljude tõsiste hädade vastu, võib olla hakkab ka mõne ülesöönud tegelase toit kiiremini läbi käima.
Krt see oleks alles bisnjoks, ma elu puha valesti elanud et ei ole taibanud et võtad sita paned sita ja rahalõhn jääb näppudel külge
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Turist »

Turist kirjutas: 19 Mai 2022, 22:52
.
Jaanuaris oli kaal 95 kg ja vahepeal (enne seal graafikul olevat kuupäeva) ei kaalunud. Mõne kg (3-4) prooviks veel vähemaks saada, aga mitte liiga kiiresti, 1,5-2 kuuga oleks OK. Praegu juba on kaal selline, millist viimati mäletan u. 15 aastat tagasi. Kui see 3-4 kg veel võtta, siis läheks ajas 20 aastat tagasi.
Võib öelda, et arvestades kaalu, on nüüdseks 20 aastat ajas tagasi mindud ja väike eesmärk täidetud. :bsmile:
kaal.jpg
Kasutaja avatar

outlaw
Postitusi: 48
Liitunud: 05 Mär 2016, 20:32
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas outlaw »

kuna hooaeg pole enam kaugel, siis võib siin vabalt jälle targutama hakata
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Turist »

Seal graafikul 23. juunil 2022 oli mu kaal 82,5 kg. 1,5 aastat tagasi. Homme hommikul vaatan üle kuidas praegu on (peale jõule ja aastavahetust ning tundub, et üldse külmaga rohkem söömist). :wack:
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul on alates 2016 kuni tänaseni õnnestunud väikeste intensiivsemate tegevustega ja siis jälle lihtsalt säilitamisega kaal saada 126kg pealt nii a´93-95 kanti. Nüüd olen seda suutnud hoida viimased pool aastat ja äkki kevade poole proovin veel 8-10kg maha võtta. No kui ka ei õnnestu see kõik, siis olen enamvähem ka praeguse olukorraga rahul.
Kogu asja point on muidugi see, et oma söömist pean jälgima ikka igapäevaselt ja söögiaegadest pean kinni kui vähegi võimalk. Peamine teema on muidugi alkoga piiri pidada ehk sauna kõrvale olen leidnud 0% õllesid, mis täiesti maitsevad ja niisama põhjuseta üldse õlut(isegi seda 0%) ega ka kangemat ei tarbi. Mingi üritus vms siis ikka. Üldiselt on hea olla,jaksan liikuda ja liigutada palju just vaja on. Selja ja kaela valud on peaaegu kadunud ja sama ka põlvedega. Klassikokkutulekul käies(augustis) küsisd mõned,et kas mingi haigus vaevab ;) ma siis vastasin,et hoopis tervem olen :)
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Turist »

Kõva kaalu langus sul. :bsmile:
Praegusel hetkel ma väga tihti kaalu ei kontrolli, enam-vähem saab ilma kaalumata aru kas on tõsunud või langenud, aga nädala-paari tagant ikka vaatan üle. Nagu arvasin, et kuna aasta lõpus sai rohkem söödud, siis väikest ajutist mõju on see avaldanud- täna 83,7 kg. Harilikult olen püüdnud 82 (+-1 kg) hoida.

hmm
Postitusi: 424
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 106 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas hmm »

Siin kõik räägivad kaalust.... mõtlesin ka, et vaatan, mis see näitab. Hakkasin otsima ning ei leidnudki kaalu - tuli meelde, et naine viskas selle ju ära, oli teine ju päris vana ning ei tahtnud õigeid numbreid näidata.
Tunne on selline, et peaks sinna 70kg kanti jääma ;)
5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”