Vasakule või paremale?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Vasakule või paremale?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Teemaväline
Nozzu kirjutas: 13 Juun 2022, 11:11
Eriti just vasakkurvides, miskipärast. No risu ei pannud aga paar nappi momenti olid.
Täitsa huvitav. Täiesti teemasse mitte puutuv mõte torkas pähe.
Uuringud ütlevad, et vasakurvi läbimine on mootorsõidukijuhi jaoks lihtsam, kui paremkurvi läbimine. Sel põhjusel on ringrajad on domineerivalt vasakpoolsete kurvidega. Staadionid on kõik ja eranditult vastupäeva ja vasakule.


🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Vasakule või paremale?

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Macintosh kirjutas: 13 Juun 2022, 16:47
Teemaväline
Nozzu kirjutas: 13 Juun 2022, 11:11
Eriti just vasakkurvides, miskipärast. No risu ei pannud aga paar nappi momenti olid.
Täitsa huvitav. Täiesti teemasse mitte puutuv mõte torkas pähe.
Uuringud ütlevad, et vasakurvi läbimine on mootorsõidukijuhi jaoks lihtsam, kui paremkurvi läbimine. Sel põhjusel on ringrajad on domineerivalt vasakpoolsete kurvidega. Staadionid on kõik ja eranditult vastupäeva ja vasakule.
Vot jah, sellepärast tõingi selle välja, et ma olen kah kuulnud uuringutest, mis väidavad, et just pigem paremkurvid tekitavad probleeme/on problemaatilised.
Aga mul on, sõltumata rattast, kiirusest või kurvi raadiusest vasak kurv olnud alati kuidagi....keeruline.
Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz

laurikaks
Postitusi: 136
Liitunud: 23 Mär 2004, 15:11
Tsikkel: BMW R1100GS
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Vasakule või paremale?

Lugemata postitus Postitas laurikaks »

Nozzu kirjutas: 13 Juun 2022, 16:55
Macintosh kirjutas: 13 Juun 2022, 16:47
Teemaväline
Nozzu kirjutas: 13 Juun 2022, 11:11
Eriti just vasakkurvides, miskipärast. No risu ei pannud aga paar nappi momenti olid.
Täitsa huvitav. Täiesti teemasse mitte puutuv mõte torkas pähe.
Uuringud ütlevad, et vasakurvi läbimine on mootorsõidukijuhi jaoks lihtsam, kui paremkurvi läbimine. Sel põhjusel on ringrajad on domineerivalt vasakpoolsete kurvidega. Staadionid on kõik ja eranditult vastupäeva ja vasakule.
Vot jah, sellepärast tõingi selle välja, et ma olen kah kuulnud uuringutest, mis väidavad, et just pigem paremkurvid tekitavad probleeme/on problemaatilised.
Aga mul on, sõltumata rattast, kiirusest või kurvi raadiusest vasak kurv olnud alati kuidagi....keeruline.
Parempoolse liikluse puhul on vasakkurvi pikemalt sisse näha ja seepärast äkki kergem läbida?
Olen näinud, et ristmikult peale stoppi kohe paremale keeramine on algajate jaoks keeruline (sest tuleb kohe peale starti teha äkiline pööre, vasakpüürde puhul saab enne mõne meetri hoogu võtta)

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Vasakule või paremale?

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

See on ikka indiviidi pidi kinni ka. Kuhu poole kannakat lasete, ma lasen vasakule, kui on valida, vasakud kurvid ka lihtsamad, pinginaaber mul risti vastupidi, tatikad olime siis säärekatel lasime koguaeg rattad kokku omavahel, sest tema keerles nn valetpidi. Samuti lükkas ta tsiklit "valelt" poolt. Liiklus on meiejaoks alati olnud sama pidine, aga erandid on ikka mängus.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Vasakule või paremale?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Suuremal osal sõitjatest on see vasak vs parem peas kinni :-).
Tegelikult on maanteel (offroad on hoopis teine asi) sõites vasakkurv "tehniliselt keerulisem" läbida: suurem raadius lubab suurema hooga kurvi minna, reeglina on tee pind väljapoole kaldu ja seega ratta ja teepinna nurk teravam kui paremkurvis oleks, mistõttu on ratta alt ära kallutamine lihtsam ja (crash) tõenäolisem.
Vasakkurvi "pikaks sõites" lõpetad kraavis/ põllul (crash) , aga paremkurvi pikaks sõites vastassuunavööndis, mis on samuti ohtlik, aga enamasti minnakse kurvi juba eos vähem optimistlikult kui nähakse vastutulevat sõidukit.
Mulle isiklikult meeldib paremale rohkem keerata kui vasakule :D
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Vasakule või paremale?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Oot mis põllul ja vööndis. Kurve võetakse ikka väljast sisse ja tagasi välja, sõltumata sellest kummale poole see kurv keerab :D

Ma ei ütleks, et on peas kinni...selles mõttes, et see oleks lihtsalt mingi psühholoogiline tõke. Ikka ongi ühelepoole nö. natuke kindlam ja julgem. Ju see tuleneb käelisusest (aga võibolla ka mitte, pole uurinud). Kui muidugi võtta ja öelda nii, et käelisus on samuti vaid peas kinni, no siis jah. Aga kui miski on lihtsalt peas kinni siis tavaliselt saab selle väga lihtsa vaevaga "välja harjutada". Minumeelest seda asja ei saa lihtsa vaevaga välja harjutada
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Vasakule või paremale?

Lugemata postitus Postitas bitter »

Dusterx kirjutas: 17 Juun 2022, 13:23
See on ikka indiviidi pidi kinni ka. Kuhu poole kannakat lasete, ma lasen vasakule
Kannakas vasakule on lapsest saati mugavam olnud sest tagapidur ju parema jala all ja vasakuga saab vajadusel toetada. Äkki tänu sellele on minul kujunenud suurem vilumus vasakule keeramisel.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Vasakule või paremale?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

will111 kirjutas: 17 Juun 2022, 18:41
Oot mis põllul ja vööndis. Kurve võetakse ikka väljast sisse ja tagasi välja, sõltumata sellest kummale poole see kurv keerab :D
Täitsa nõus ja kurvides, kus on 100% näha, et keegi vastu ei tule, selliselt käitungi, aga pimedamas kurvis katsun enda sõiduraja piiridesse (või siis 50% asfaltosa laiusest kui jooned puudu) jääda, sest vastu võib mõni sinusugune "äss" tulla :mrgreen: :mrgreen:
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

AndiKa
Postitusi: 109
Liitunud: 18 Juul 2020, 11:11
Tsikkel: Scout, ST1100
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Vasakule või paremale?

Lugemata postitus Postitas AndiKa »

Tavaliselt tuleb pimedas kurvis normaalselt lõigates vastu mõni äss oma Audi 80 või samast ajast pärit tagaveolise sakslasega.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Vasakule või paremale?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Maaks, eks ma tegin poolenisti ikka nalja ka. Isegi võimalusel proovin jääda enamvähem turvalisse alasse, kuid mõnikord peab ka paratamatult võtma laiust juurde vastavalt hetke vajadusele. Eks ma selliseid sõite teen ka rohkem nendel teedel, kus vastutulemise tõenäosus on pigem väike. Muidugi saaks ka (selle) riskivabamalt elada, kuid vahel tuleb ikka ka sampust juua :D Pealegi ma benjot hüppamas ei käi ning tartu maanteel/tartu vahet sõidan ka heal juhul korra 2 aasta jooksul.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”