Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3162
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 336 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas: 01 Mai 2022, 17:59
Mul oli 3-toaline korter Õismäel Järveotsateel 68m2 mille ostsin 2000a 275000 EEK(16768€) eest ja müüsin 2006a 1230000 EEK eest (78645€), kui maja ehitama hakkasin. Sõber elas veel aastaid täpselt identses korteris Õismäel ja seal konkreetses korteris olid tal kommunaalid nii suvel kui talvel suuremad kui minu elektriarve majas. Ehk oleks jäänud sinna elama oleks rohkem maksnud. Eriti suur oli vahe eelmise masu järel, kui küttehinnad olid taevas, aga elekter oli suht norm hinnaga. Oli kuid, kui minu kulu majas oli a´200€ väiksem, kui temal seal korteris. Üldiselt oli tal seal ainult küttearve umbes sama, mis mul elektriarve.
Eelmisel kevadel ta müüs selle korteri maha ja sai 92000€ ehk 11335€ rohkem kui mina aastal 2006. Minul läks maja ehitus maksma 2006/08-2008/12 a´118000€+kinnistu a´37000€. Pole küll täna oma maja hinnanud, kuid siin kandis müüdi vanem, väiksem ja kehvema planeeringuga, plekkkatusega puitmaja(mul kivi ja katus ka kivi) 270000€ eest. Minu maja sarnased majad maksavad meie vallas linnale lähemal üle 400000€
Ehk isegi kui minu elamine igakuiselt on natuke kallim kui kellegi korteris elades, siis vähemalt minu puhul(ilmselt ikkagi kõigi majaomanike puhul) on siiani kinnisvara kallinemine kõik vahed nö tasandanud kõrgelt minu kasuks.
Samas ühest reeglit pole ega saa ka olla, sest asjad maksavad erinevat hinda ja ka kulud on erinevad.
2006.a projekti järgi ehitatud maja on küll selline, mis on kaugel tänapäevasest majast. Neil tavaliselt on energiaklass D või parimal juhul C. 2013.a oma majal katust uueks ehitades mõned "spetsialistid" ütlesid, et miks soojustusele nii palju raha raiskad. Tegin too aeg Soome normi järgi, mitte see hetk Eestis oleva järgi. Tagantjärele oli ikka hea otsus.

Kui praegu maja osta, siis kisuks ikka pigem korraliku A energiaklassi maja suunas maasoojuspumbaga, mida toetavad sügisel ja kevadel päikesepaneelid.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”