Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).


Dusterx
Postitusi: 422
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 46 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Maja ja korteri võrdluse teeks oluliselt loogilisemaks ja ausamaks, kui tahame kuludega kuhugi jõuda, arvestada mitte ainult maja pinda, vaid kogupinda, mis on sinu. Minul isiklikult oli sääne lugu elasin kehras vanas 2 korruselises 8 korteriga majas, suvel olid kummud ca 40 euri ja talvel 250, pinda oli miskit üle 80m2. Maja sai ostetud 23000 eur eest (lihtsalt joppas), krunti on 6800m2. Oma 40m2 kütmisele isegi elektriga olen rahaliselt võidus vs korter ja saan ise määrata, kui soe/külm on, mitte ei määra seda mingi teisekorruse vaene penskar, kellel on sitaks kampsuneid. Kui me räägime ainult majast, siis maja vs korter tulebki mul reaalselt 2x odavam, kui oli topeltmõõtkavas korter. Päriselus tahavad muidugi kõik muud kõrvalhooned, saunad, garaazid jne miskit ikkagi saada ja on loomulikult ka kallim, kui oli korter, kuid siia võrdlusesse tuleb siis lisada igas kuus ka väga märkimisväärne kogus kütust ja muid kulusid, mis mul enda "lõbustamiseks" kulus, mille jaoks mul nüüd kulub vast kümnendik sellest summast, mis korteris läks. Päris ausaltöeldes oli korteriaeg täielikult maha visatud aeg ja raha, majapidamisse mul ei ole kahju panna ja ka aeg ei ole enam raisus. Kui kogukulu arvutada 6800m2 peale, st kogu elamise kulu sisuliselt, siis on endiselt maja kõvasti soodsam minu puhul. Selle 40m2 on puukuur jutu peale tahaks tegelikult veidi pahasti öelda ehk siis üks mees võiks mõelda ka, mis ütleb, mine kakle oma naabritega parkimiskoha pärast parem...

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”