Milline kiiver?

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas AzA »

mx77 kirjutas: 21 Mär 2022, 21:10
Milleks peaks kiivril flip-up olema, kui just paadunud suitsumees ei ole? Äkki keegi selgitab.
Ei ole kunagi omanud sellist kiivrit ja ei ole oma seniste kiivritega mitte kunagi sellest omadusest puudust tundnud.
Puudust hakkabki siis tundma, kui oli ja enam ei ole. Mäletad ju seda põhikooli klarnetimängijat ... taga ajasime ikkagi tsjeerliiderit :mrgreen:

1. Suitsumees peab ikka väga paadunud olema (lol)
2. Mugavam pähe panna, eriti prillikandjatel - ma prillmaona ei taha kinniseid enam ammu näha, enne sõidan 3/4.
3. Sõltub küll kiivrist, aga enamikel sulgub krae tihedamini ümber kaela - müra vähem.
4. Õnneks tänu sellele tripperile võib nüüd ka circle k-s kiivrit kanda, ma tihti ei viitsi peast seal võtta.
5. Lonks õlut rüübata märksa kiirem ja mugavam.
6. Aafrika ilmaga kuskil linnas tiksudes üles tõsta on selline - võtsin gaasimaski peast - tunne.

7. Kuna avatavat on kergem pähe panna, siis on teda ka kergem ära võtta, eksole? Ma eelistan, et meedikud saaksid kergelt mul kiivri peast.

Ma tean mitut, kes on flip-upi proovinud - enne kinnine ikka see õige - enam nad kinnistega ei sõida va. rinkal.
Põhipoint on ikkagi mugavus, eriti kui tihti vaja pähe ja peast + müra. Miinuseks siis võimalik õnnetusel lõuakaitse kinnituste purunemine.
Viimase kohta on miljon testi tehtud.
Tänu kinnitusmehhanismile tihti natuke raskemad ka kui kinnised.
Niisama tänaval töllerdada? Miks ma peaks elu ebamugavaks tegema :wack:

PS: kodulinna kandis sõidan üldse 3/4 -ga, lihtsalt tsikli tunne on ägedam. See muide on "algajate" flip-upi sägade järgmine samma .... kuskil 3-5 hooaega flipiga, siis ilmub esimene 100 eurine 3/4-ikku.
Urmasel on juba asi selge .... ehk siis võta sisemise päikesevisiiriga ja kindlasti vaata, et tootja oleks zeiss vms. muidu raisad moonutavad.
Kui juhtumisi ostad Schuberti M1 pro - zeissi optika, siis ma olen nõus paar õlut tegema, et su kogemust kuulda.
Aga mulle meeldib.

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”