Küsimus supermoto ülevaatuse kohta.

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded


Teema algataja
T6nis00
Postitusi: 7
Liitunud: 14 Jaan 2022, 17:35
Tsikkel: Beta
Tänanud: 1 kord

Küsimus supermoto ülevaatuse kohta.

Lugemata postitus Postitas T6nis00 »

Tere!
Kuna kuskilt antud teemat ei leidnud siis küsiksin siit. Pole varem ise veel pidanud rattaga ülevaatusel käima, kuna alles eelmine aasta sai load tehtud. Siis tekkis ka mul küsimus sest ülevaatus on lõppemas. Kas on võimalik ülevaatus läbida slikkidega ( MICHELIN
POWER SUPERMOTO SLICK. ) ? Kas on mingisugune võimalus? Ja kuna muidu ta orginaalis peaks olema enduro aga tehtud on supermotoks. Kahjuks mul muid võimalusi pole rehvivaliku puhul kuna esiratas on 16.5” ja tagumine 17”.



will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Küsimus supermoto ülevaatuse kohta.

Lugemata postitus Postitas will111 »

legaalselt kindlasti mitte

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Küsimus supermoto ülevaatuse kohta.

Lugemata postitus Postitas morse »

Mustrisügavus ei anna nõutud miinimumi välja :D

Teema algataja
T6nis00
Postitusi: 7
Liitunud: 14 Jaan 2022, 17:35
Tsikkel: Beta
Tänanud: 1 kord

Re: Küsimus supermoto ülevaatuse kohta.

Lugemata postitus Postitas T6nis00 »

morse kirjutas: 14 Jaan 2022, 18:54
Mustrisügavus ei anna nõutud miinimumi välja :D
Ees kahjuks rehv täitsa sile jap :D . Ainuke võimalus oleks mul siis kellegilt enduuro rattad ja pidurisüsteem laenata ülevaatuse jaoks ?

Teema algataja
T6nis00
Postitusi: 7
Liitunud: 14 Jaan 2022, 17:35
Tsikkel: Beta
Tänanud: 1 kord

Re: Küsimus supermoto ülevaatuse kohta.

Lugemata postitus Postitas T6nis00 »

Või on võimalus leida esirehvi 16.5”?

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Küsimus supermoto ülevaatuse kohta.

Lugemata postitus Postitas Tort »

T6nis00 kirjutas: 14 Jaan 2022, 18:56
morse kirjutas: 14 Jaan 2022, 18:54
Mustrisügavus ei anna nõutud miinimumi välja :D
Ees kahjuks rehv täitsa sile jap :D . Ainuke võimalus oleks mul siis kellegilt enduuro rattad ja pidurisüsteem laenata ülevaatuse jaoks ?
Võid lõigata vanadele pasteldele sooned sisse, nad markeeringut ja mõõtu ei kontrolli tavaliselt.

Teema algataja
T6nis00
Postitusi: 7
Liitunud: 14 Jaan 2022, 17:35
Tsikkel: Beta
Tänanud: 1 kord

Re: Küsimus supermoto ülevaatuse kohta.

Lugemata postitus Postitas T6nis00 »

Tort kirjutas: 14 Jaan 2022, 19:27
T6nis00 kirjutas: 14 Jaan 2022, 18:56
morse kirjutas: 14 Jaan 2022, 18:54
Mustrisügavus ei anna nõutud miinimumi välja :D
Ees kahjuks rehv täitsa sile jap :D . Ainuke võimalus oleks mul siis kellegilt enduuro rattad ja pidurisüsteem laenata ülevaatuse jaoks ?
Võid lõigata vanadele pasteldele sooned sisse, nad markeeringut ja mõõtu ei kontrolli tavaliselt.
Hetkesed rehvid pole siiski vanad pastlad ja on orginaalist siledad
Kasutaja avatar

Forumist
Postitusi: 136
Liitunud: 16 Apr 2015, 18:28
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Küsimus supermoto ülevaatuse kohta.

Lugemata postitus Postitas Forumist »

Aga on sul siis seda ÜV nii väga vaja? Igapäevaselt vist slikkidega ei lase linnas ringi ju?

Teema algataja
T6nis00
Postitusi: 7
Liitunud: 14 Jaan 2022, 17:35
Tsikkel: Beta
Tänanud: 1 kord

Re: Küsimus supermoto ülevaatuse kohta.

Lugemata postitus Postitas T6nis00 »

Forumist kirjutas: 14 Jaan 2022, 20:09
Aga on sul siis seda ÜV nii väga vaja? Igapäevaselt vist slikkidega ei lase linnas ringi ju?
Lihtsam kui üv olemas ikka. Kui ilusad ilmad siis pidamist on korralikult ja pigem sõidaks tihti.
Kasutaja avatar

Forumist
Postitusi: 136
Liitunud: 16 Apr 2015, 18:28
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Küsimus supermoto ülevaatuse kohta.

Lugemata postitus Postitas Forumist »

T6nis00 kirjutas: 14 Jaan 2022, 20:26
Forumist kirjutas: 14 Jaan 2022, 20:09
Aga on sul siis seda ÜV nii väga vaja? Igapäevaselt vist slikkidega ei lase linnas ringi ju?
Lihtsam kui üv olemas ikka.
Ju siis.
Mul tsiklil ja autol viimane ÜV aastast 2017.
Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Küsimus supermoto ülevaatuse kohta.

Lugemata postitus Postitas tito »

Forumist kirjutas: 14 Jaan 2022, 20:34
Ju siis.
Mul tsiklil ja autol viimane ÜV aastast 2017.
Mis k r d üleskutse see on?
Kasutaja avatar

Forumist
Postitusi: 136
Liitunud: 16 Apr 2015, 18:28
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Küsimus supermoto ülevaatuse kohta.

Lugemata postitus Postitas Forumist »

Ei ole üleskutse. Kas on mõtet teha sõiduk üheks päevaks legaalseks, et saaks raha magama panna ja siis vanamoodi edasi sõita?
Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Küsimus supermoto ülevaatuse kohta.

Lugemata postitus Postitas tito »

Forumist kirjutas: 14 Jaan 2022, 21:50
Ei ole üleskutse. Kas on mõtet teha sõiduk üheks päevaks legaalseks, et saaks raha magama panna ja siis vanamoodi edasi sõita?
Ma ei teagi kumb on paremini kulutatud raha, kas Uulitsa burks, koos täidetud jalapenjodega snäkiks ja alksi vaba käsitöö õlle sinna kõrvale või aastaks TÜV :roll:
Kasutaja avatar

Forumist
Postitusi: 136
Liitunud: 16 Apr 2015, 18:28
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Küsimus supermoto ülevaatuse kohta.

Lugemata postitus Postitas Forumist »

Ma küll tean.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Küsimus supermoto ülevaatuse kohta.

Lugemata postitus Postitas will111 »

tito, mis see sinu asi on, mida keegi arvab või arva üv vajalikkusest, eriti veel selline väga spetsiifilise case puhul? õigemini, miks see on niiväga sinu asi, et pead lausa eksta kommenteerima ja mingist üleskutsest rääkima...iga fakti nentimine on sinu jaoks mingi "üleskutse"? said talvel väga palju lumehelbekestega pihta või?

fakt on see, et ega slikkidega läbi ei lasta. ja markeeringu kontrollimisega on ka selline lugu, et seda võidakse küll mitte uurida, aga misiganes väikse kahtluse puhul võidakse sama hästi ka uurima hakata. tänasel päeval uuritakse PALJU veidramaid asjugi ülevaatusel kui see, kas rehv on road legal või mitte. kui sa nüüd oled teinud mingit ekstra tööd ja lõiganud oma slikkidele lihtsalt selle jaoks sooni sisse ning sulle ÜV ikka öeldakse, et kle unusta ära. no siis on küll nagu suht nüri lugu vist :D
legaalse läbimise jaoks seega on sul vaja 17" (või äärmisel juhul ka 21) esivelge ning vastavat rehvi sinna peale. Piduritega pead ise vaatama, vahel õnnestub ju ketas tõsta ka ajutiselt ümber näiteks. Kui ei siis eks jah, on tarvis juba ka teist supportit. minuteada 16.5" legaalset rehvi vist ei toodetagi üldse, otsida ju võid aga selle saadavus eestis on ilmselt vaevaline, pehmelt öeldes.
kokkuvõttes - mina unustaks küll selle üv tegemise ära, nii et silm ka ei pilguks. ja kui ratas on tõesti rohkem tänaval sõitmise jaoks ning sõidad seal palju siis sry, aga mille jaoks üldse need slikid ja 16.5 esivelg? see 16.5 esiratas on ju puhtalt võistlusrataste teema, sama tegelikult ka slikkidega. tänavatel need paremat pidamist enamasti nagunii ei anna
Kasutaja avatar

Forumist
Postitusi: 136
Liitunud: 16 Apr 2015, 18:28
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Küsimus supermoto ülevaatuse kohta.

Lugemata postitus Postitas Forumist »

Tundub, et Will on mingi antiüvver.

Teema algataja
T6nis00
Postitusi: 7
Liitunud: 14 Jaan 2022, 17:35
Tsikkel: Beta
Tänanud: 1 kord

Re: Küsimus supermoto ülevaatuse kohta.

Lugemata postitus Postitas T6nis00 »

will111 kirjutas: 14 Jaan 2022, 23:40
tito, mis see sinu asi on, mida keegi arvab või arva üv vajalikkusest, eriti veel selline väga spetsiifilise case puhul? õigemini, miks see on niiväga sinu asi, et pead lausa eksta kommenteerima ja mingist üleskutsest rääkima...iga fakti nentimine on sinu jaoks mingi "üleskutse"? said talvel väga palju lumehelbekestega pihta või?

fakt on see, et ega slikkidega läbi ei lasta. ja markeeringu kontrollimisega on ka selline lugu, et seda võidakse küll mitte uurida, aga misiganes väikse kahtluse puhul võidakse sama hästi ka uurima hakata. tänasel päeval uuritakse PALJU veidramaid asjugi ülevaatusel kui see, kas rehv on road legal või mitte. kui sa nüüd oled teinud mingit ekstra tööd ja lõiganud oma slikkidele lihtsalt selle jaoks sooni sisse ning sulle ÜV ikka öeldakse, et kle unusta ära. no siis on küll nagu suht nüri lugu vist :D
legaalse läbimise jaoks seega on sul vaja 17" (või äärmisel juhul ka 21) esivelge ning vastavat rehvi sinna peale. Piduritega pead ise vaatama, vahel õnnestub ju ketas tõsta ka ajutiselt ümber näiteks. Kui ei siis eks jah, on tarvis juba ka teist supportit. minuteada 16.5" legaalset rehvi vist ei toodetagi üldse, otsida ju võid aga selle saadavus eestis on ilmselt vaevaline, pehmelt öeldes.
kokkuvõttes - mina unustaks küll selle üv tegemise ära, nii et silm ka ei pilguks. ja kui ratas on tõesti rohkem tänaval sõitmise jaoks ning sõidad seal palju siis sry, aga mille jaoks üldse need slikid ja 16.5 esivelg? see 16.5 esiratas on ju puhtalt võistlusrataste teema, sama tegelikult ka slikkidega. tänavatel need paremat pidamist enamasti nagunii ei anna
Kuidas enduuroka rahvas üv-lt läbi siis saab? Enamus rehvid road legal? Ratta ma juba ostsin sellises seades, ja endal esimene arvel ratas ja kohe ei hakanud rehvi pärast pead vaevama. Tundub siis et kõigelihtsam siiski endale 17” esivelg soetada, kuna tundub et muud ma arvatavasti kuskilt ei leia.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Küsimus supermoto ülevaatuse kohta.

Lugemata postitus Postitas will111 »

loomulikult, 21/18 mõõdus legaalseid rehve pole ju absoluutselt keeruline leida? mul isiklikult näiteks oli hiljuti täiesti vaba valik võtta esirehviks ükskõik milline 21 rehv, ülevaatuse läbimine või teelegaalsus polnud prioriteetide järjekorras isegi mitte viimasel kohal. see lihtsalt ei omanud mingit tähtsust, aga sellegipoolest on mul nüüd all road legal rehv. mingit hinnavahet ei ole ning pidamine on samuti väga hea (võrreldes kõigi krossirehvidega, mida olen seni proovinud)

teine asi muiugi ka see, et enduro rehvide puhul ilmselt ülevaatajal ei teki küll kunagi kahtlust või vajadust mõõta nende mustri sügavust või olemasolu. kui kul kasvõi üks kahest on juba ametlikult road legal ning muster on neil nagunii korralik siis ilmselt väga suure tõenäosusega läbid ka üv.

seda ma arvasin jah, et see velg juba ostes all oli. ma arvan, et sul on väga lihtne vahetada terve see ratas kellegagi lihtsalt samaväärse 17'se vastu. heal juhul makstakse ehk veel pealegi sest eks neid supermotoga rajal sõitjaid ikka leidub ka. ma isegi sõidan, aga noh...mulle seda 16.5 esivelge pole nii otseselt vaja, et ma viitsiksin vahetusega tegelema hakata ning minu tempo rajal kindlasti ei ole ka nii kõrgest klassist, et see mulle midagi erilist annaks
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Küsimus supermoto ülevaatuse kohta.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Ehk leiad:
Michelin Power SuperMoto Rain 120/75 R16.5 TL Motorcycle Tyre.

Täitsa mustriga ja puha, ei tohiks kobisemist olla. Hind muidugi :roll:
HD'le on ka 16,5" tehtud aga need on 150 laiad.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Teema algataja
T6nis00
Postitusi: 7
Liitunud: 14 Jaan 2022, 17:35
Tsikkel: Beta
Tänanud: 1 kord

Re: Küsimus supermoto ülevaatuse kohta.

Lugemata postitus Postitas T6nis00 »

yeekim kirjutas: 15 Jaan 2022, 09:59
Ehk leiad:
Michelin Power SuperMoto Rain 120/75 R16.5 TL Motorcycle Tyre.

Täitsa mustriga ja puha, ei tohiks kobisemist olla. Hind muidugi :roll:
HD'le on ka 16,5" tehtud aga need on 150 laiad.

edu
Jep, nö raja vihmarehv tundus hea valik. Aga neid vist eestist siit saada pole, ma arvatavasti lükkan siis hetkese velje vahetusse või ostan kellegilt 17” velje. Siis saab edasi tegutseda
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Küsimus supermoto ülevaatuse kohta.

Lugemata postitus Postitas KIBU »

kui ratas on endurokas siis tahab aus ülevaataja näha 90/90 21" ja 140/80 18" tolli pastlaid nagu teh passi järgi ette nähtud. täitsa ükskõik kas su 16,5" on mustriga või sile. supermoto seades ametlikult ei tohiks enivei läbi saada. kõik teised variandid ei ole avalikuks arutamiseks sobivad, mõni saab kõrvetised.
5248653
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Küsimus supermoto ülevaatuse kohta.

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Ülevaatajad täna enam ei taha velje ja rehvi numbreid näha.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”