Õhksoojuspumba automatiseerimine

Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 705
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas romulus »

Maaks kirjutas: 22 Dets 2021, 11:23
urmas66 kirjutas: 21 Dets 2021, 21:41
Maksimum mida saavutada võib on 10% kuid see on siis nn tunnihinnast, aga selle "ilusa" nullib ära see eraiskutele tehtav hind arvel ehk nn keskmine börsihind kuus.
Kes sul müüb elektrit? Mul eelmisel müüjal (ei mäleta nime hetkel) oli kah arvel ainult tarbimine stiilis "1-31. jaanaur elekter bõrsihinnaga xxx€/kWh", nii et isegi öise-päevase eristumist ei saanud välja lugeda. Aga ära lase sellest ennast eksitada, sest tegelikult võetakse võrguettevõttelt (Elektrilevi enamasti) ikkagi iga tunni tarbimine ja maksad tunni hinna järgi. Lihtsalt arvel kuvatakse kuu keskmine.
Praegu 220 energia arvel näen öö 13,351s/kWh ja päev 15,945s/kWh eraldi hindasid - kel sama müüja võib enda Novembri numbreid võrrelda - peaksid erinevad olema.
Alexela küll, aga sisu sama. November:

Börsihinnaga elekter päevaajal 206.005 kWh 14.832 s/kWh
Börsihinnaga elekter ööajal 150.199 kWh 10.772 s/kWh

Ma pakun ka jah, et nad näitavad arvel keskmist hinda, sest iga tunni tarbimist koos hinnaga on arvel keeruline näidata. Ma pakun, et kui küsida, saab neilt ka täpse, per tund tarbimise/eurod küsida.

r.
Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”