Õhksoojuspumba automatiseerimine
Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine
Tegelikult juba nendes kaitseklappides on tagasilöögiklapp sisse ehitatud (nö. kaks ühes), mis (harilikult) boileritega kaasas on ja need ei lase ka veel kuhugi tagasi minna. Mõtlen selliseid:
https://energoveritas.ee/wp-content/upl ... /25727.jpg
https://rentax.ee/wp-content/uploads/20 ... lapp-1.jpg
Seega kui paisupaak panna ja kasutada seda kaasas olevat klappi, siis peaks jälgima, et paisupaak oleks ühendatud klapi ja boileri vahele, muidu boilerist ülerõhk paisupaaki ei pääse. Või ühendada paak väljuva sooja veega.
Lihtsalt väiksema mahuga boilerite puhul ja kui küte on koguaeg järel, siis rõhk ei lähe ülearu kõrgeks. Juba segistite voolikud ja WC-potti loputuskasti minevad metallvõrguga voolikud, mille sees on tegelikult kummivoolik, annavad natuke selle väikese paisumisega mängima,ilma et rõhk oluliselt tõuseks. Omal korteris 100 L boileriga pole vajadust paisupaagi järele tekkinud, olen koguni manomeetri paigaldanud ja rõhku erinevatel perioodidel jälginud. Samas maal kus on saunaahjuga köetav boiler (u. 100 L) + elektriboiler 100 L (järjestikku ühendatud), seal küll läks rõhk väga kõrgeks ja oli paisupaaki vaja kuna hakatakse kütma täiesti külma vett ja enne keegi vett ei kasuta kui on kuum.
Ja kui paisupaak on paigaldatud, siis ärge unustage minimaalselt 1x aastas, soovituslikult (tarbevee paagil) isegi 2x aastas selle õhurõhku kontrollida ja vajadusel juurde pumbata, muidu see paak pikalt ei kesta (küttesüsteemidel samuti, aga seal igati piisab 1x aastas).

Liitu vestlusega
Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige
Avan konto
Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.