Klim Krios Pro kiiver

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Klim Krios Pro kiiver

Lugemata postitus Postitas sepp »

Omab siit keegi seda kiivrit ja oskab tuua välja plusse ja miinuseid?
Tänud ette kui viitsid vastata. :bsmile:



Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Klim Krios Pro kiiver

Lugemata postitus Postitas villy »

Kui ma ei eksi siis tehakse 2hte suurust shell-i ainult. Kui keskmise suurusega pea siis ei pruugi sobida. XS-M ja L+ Mul Pea täpselt seal M ja L vahepeal ja L oli suur ja M hakkas otsmikule suruma suht 10min pärast poes. (ümarama pea jaoks vb ok) KTM esinduses peaks kohapeal olema eri variandid.

Tegemist peaks olema tegelikult selle Nishua kiivri rebrandiga. Muudetud paari plastikut ja ka osadel mudelitel sisu. Siin foorumis varme juttu ka olnud
https://www.louis.eu/artikel/nishua-end ... met/215086

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Klim Krios Pro kiiver

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Nerb1 on Nishua fänn ja ükskord andis teada, kui siin soodukad olid. Nishual aegajalt on.

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Klim Krios Pro kiiver

Lugemata postitus Postitas randel »

villy kirjutas: 19 Apr 2021, 18:20

Kui ma ei eksi siis tehakse 2hte suurust shell-i ainult. Kui keskmise suurusega pea siis ei pruugi sobida. XS-M ja L+ Mul Pea täpselt seal M ja L vahepeal ja L oli suur ja M hakkas otsmikule suruma suht 10min pärast poes. (ümarama pea jaoks vb ok) KTM esinduses peaks kohapeal olema eri variandid.

Tegemist peaks olema tegelikult selle Nishua kiivri rebrandiga. Muudetud paari plastikut ja ka osadel mudelitel sisu. Siin foorumis varme juttu ka olnud
https://www.louis.eu/artikel/nishua-end ... met/215086

Klim ja Nishua peaks mõlemad pärinema Uvex Enduro nimelisest tootest. Omasin sellist isendit omal ajal ja olin päris rahul, aga seda kogemust ei maksa Klimile üks ühele üle kanda, samaks on ju jäänud põhimõtteliselt vaid kooriku kuju. Uvex ise lõpetas motokiivrite tootmise aastaid tagasi, aga täitsa võimalik, et toodavadki sama kiivrit teistele brändidele nüüd.
Kasutaja batman soetas sellel talvel omale Klim Krios Pro ja kiitis kiivri kerget kaalu. Sõidumuljeid pole küsinud.

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Klim Krios Pro kiiver

Lugemata postitus Postitas villy »

Spoiler
randel kirjutas: 20 Apr 2021, 10:53

[
Klim ja Nishua peaks mõlemad pärinema Uvex Enduro nimelisest tootest. Omasin sellist isendit omal ajal ja olin päris rahul, aga seda kogemust ei maksa Klimile üks ühele üle kanda, samaks on ju jäänud põhimõtteliselt vaid kooriku kuju. Uvex ise lõpetas motokiivrite tootmise aastaid tagasi, aga täitsa võimalik, et toodavadki sama kiivrit teistele brändidele nüüd.
Kasutaja batman soetas sellel talvel omale Klim Krios Pro ja kiitis kiivri kerget kaalu. Sõidumuljeid pole küsinud.

Vastavalt internetile ostis Nishua Uvexilt selle tooteliini aga noh kes teab =)

Rohkem lugemist siin:
https://advrider.com/f/threads/nishua-e ... t.1282870/

Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Klim Krios Pro kiiver

Lugemata postitus Postitas randel »

Ma väga kahtlen, et kiivri tootmiseks eraldi tooteliin müüakse, pigem vahetavad omanikku ainult vastavad vormid koos dokumentidega. Millises maailmajaos need vormid masinasse pannakse, sõltub ilmselt juba sellest, milline tehas teeb Klimile või Nishuale odavama pakkumise. Aga see jutt läheb nüüd juba algsest küsimusest väga kaugele. :bsmile:

Kasutaja avatar

qwerin
Postitusi: 180
Liitunud: 09 Juun 2005, 12:34
Tsikkel: 1190
Asukoht: Tallinn/Rapla/Vigala
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Klim Krios Pro kiiver

Lugemata postitus Postitas qwerin »

Sõidan alates selle aasta veebruarist Nishua Carbon Enduroga, mis on siis Klimi odavam versioon samade omadustega :-D.
Mul ei ole endal olnud kunagi väga kalleid ja fancysid kiiverid, seega võrdlust väga head ei ole millegagi. Ma olen mingi aeg tagasi korraks proovinud eelmise rattaga C3-e ning see ei avaldanud mingit muljet võrreldes 100.- maksva kiiviriga. Eile just lugesin, et keegi väljamaal on hädas E1 laperdava visiiriga teatud tuules. Seega, minu jaoks ei olnud nende kiivrite hind ning omadused sellised, et tahaks osta. Nishua miinus, et ei saa suurust proovida, aga saab ju tagasi saata, kui suurus ei sobi.

Kiiver ise- kerge, minu arust mugav (kopikas võiks suurem olla, aga selle saab lahendada eraldi suurema sisu tellimisega), ei ole senistest mürarikkam, nokk ei kisu ja sisemist päikesevisiiri ei igatse. Ostes oli kaasas nn lõuakardin ning pinlock. Uduseks ei ole veel visiiri saanud -2-11C kraadiga sõites. Tuulutust ei julge kommenteerida, palavat ilma ei ole veel olnud. Hetkel sõites tuuleke ikka kiivris olemas.
Nishuale istuvad Klimi asjad külge, seega saab näiteks isetumeneva visiiri jms vidinaid kallimalt brändilt juurde soetada.
Tüütu ja tahab harjumist, et ei ole avatav ning topelt D kinnitus just kiivri peastvõtmisel on tülikas.

Kui soov näpuga katsuda, siis kirjuta otse- arutame.

FZR 600-> FZS 1000 Fazer-> TT 600R-> ZX600F-> DL1000-> 1190S

Kasutaja avatar

Teema algataja
sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Klim Krios Pro kiiver

Lugemata postitus Postitas sepp »

qwerin kirjutas: 20 Apr 2021, 14:59

Sõidan alates selle aasta veebruarist Nishua Carbon Enduroga, mis on siis Klimi odavam versioon samade omadustega :-D.
Mul ei ole endal olnud kunagi väga kalleid ja fancysid kiiverid, seega võrdlust väga head ei ole millegagi. Ma olen mingi aeg tagasi korraks proovinud eelmise rattaga C3-e ning see ei avaldanud mingit muljet võrreldes 100.- maksva kiiviriga. Eile just lugesin, et keegi väljamaal on hädas E1 laperdava visiiriga teatud tuules. Seega, minu jaoks ei olnud nende kiivrite hind ning omadused sellised, et tahaks osta. Nishua miinus, et ei saa suurust proovida, aga saab ju tagasi saata, kui suurus ei sobi.

Kiiver ise- kerge, minu arust mugav (kopikas võiks suurem olla, aga selle saab lahendada eraldi suurema sisu tellimisega), ei ole senistest mürarikkam, nokk ei kisu ja sisemist päikesevisiiri ei igatse. Ostes oli kaasas nn lõuakardin ning pinlock. Uduseks ei ole veel visiiri saanud -2-11C kraadiga sõites. Tuulutust ei julge kommenteerida, palavat ilma ei ole veel olnud. Hetkel sõites tuuleke ikka kiivris olemas.
Nishuale istuvad Klimi asjad külge, seega saab näiteks isetumeneva visiiri jms vidinaid kallimalt brändilt juurde soetada.
Tüütu ja tahab harjumist, et ei ole avatav ning topelt D kinnitus just kiivri peastvõtmisel on tülikas.

Kui soov näpuga katsuda, siis kirjuta otse- arutame.

Tänud pakkumast,aga käisin poes vaatamas, see oli lähemal :D
Krios Pro ei ole topelt D kinnitusega.
Selline uudne süsteem on hoopis.
https://www.webbikeworld.com/wp-content ... Pro-41.jpg

Manused
image.png
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Klim Krios Pro kiiver

Lugemata postitus Postitas Raki »

sepp kirjutas: 01 Mai 2021, 17:34
qwerin kirjutas: 20 Apr 2021, 14:59
Sõidan alates selle aasta veebruarist Nishua Carbon Enduroga, mis on siis Klimi odavam versioon samade omadustega :-D.
Mul ei ole endal olnud kunagi väga kalleid ja fancysid kiiverid, seega võrdlust väga head ei ole millegagi. Ma olen mingi aeg tagasi korraks proovinud eelmise rattaga C3-e ning see ei avaldanud mingit muljet võrreldes 100.- maksva kiiviriga. Eile just lugesin, et keegi väljamaal on hädas E1 laperdava visiiriga teatud tuules. Seega, minu jaoks ei olnud nende kiivrite hind ning omadused sellised, et tahaks osta. Nishua miinus, et ei saa suurust proovida, aga saab ju tagasi saata, kui suurus ei sobi.

Kiiver ise- kerge, minu arust mugav (kopikas võiks suurem olla, aga selle saab lahendada eraldi suurema sisu tellimisega), ei ole senistest mürarikkam, nokk ei kisu ja sisemist päikesevisiiri ei igatse. Ostes oli kaasas nn lõuakardin ning pinlock. Uduseks ei ole veel visiiri saanud -2-11C kraadiga sõites. Tuulutust ei julge kommenteerida, palavat ilma ei ole veel olnud. Hetkel sõites tuuleke ikka kiivris olemas.
Nishuale istuvad Klimi asjad külge, seega saab näiteks isetumeneva visiiri jms vidinaid kallimalt brändilt juurde soetada.
Tüütu ja tahab harjumist, et ei ole avatav ning topelt D kinnitus just kiivri peastvõtmisel on tülikas.

Kui soov näpuga katsuda, siis kirjuta otse- arutame.
Tänud pakkumast,aga käisin poes vaatamas, see oli lähemal :D
Krios Pro ei ole topelt D kinnitusega.
Selline uudne süsteem on hoopis.
https://www.webbikeworld.com/wp-content ... Pro-41.jpg

Kas sul läks see kiiver käiku ja mis muljed on ? :) Ise ka vaadanud ja proovinud sama mudelit.

Reviewde põhjal tuleb vist müra omajagu sisse ja klaasi ei saa nö natuke avada, vaid see esimene aste on klaas üsna lahti.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

qwerin
Postitusi: 180
Liitunud: 09 Juun 2005, 12:34
Tsikkel: 1190
Asukoht: Tallinn/Rapla/Vigala
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Klim Krios Pro kiiver

Lugemata postitus Postitas qwerin »

Raki kirjutas: 02 Dets 2021, 16:23
Kas sul läks see kiiver käiku ja mis muljed on ? :) Ise ka vaadanud ja proovinud sama mudelit.

Reviewde põhjal tuleb vist müra omajagu sisse ja klaasi ei saa nö natuke avada, vaid see esimene aste on klaas üsna lahti.
Veebruarist alates olen kasutanud. Jah, mürarikas ja see esimene avamisvahe tõesti suur, aga väga pole vaja seda olnud ka. Suvel kasutasin mingi aja ka koos krossiprillidega- sai kenasti klaasi kinni, kui vaja.

Täna ei teagi, kas sõita sellega edasi või anda kellelegi teisele võimalus. Kerge on ta küll, kui võtta mingi muu kätte :-D. Mingi tuulevariandiga ka hakkab noka ja klaasi ühenduskohast plärisema- sinna mingi sobiliku plastikust seibi vms tekitama. Mind seni must värv pole segama hakanud- mõnel argument Klimi ostmiseks.

FZR 600-> FZS 1000 Fazer-> TT 600R-> ZX600F-> DL1000-> 1190S

Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Klim Krios Pro kiiver

Lugemata postitus Postitas Raki »

Aga mis need head dual sport kiivrid siis kah on? Arai XD4 ja Nexx Baja ja...

Nexxil on tegelikult päris suur valik mitte ainult baja :) Ise karoon olemas: KIIVER NEXX X.WED2 VAAL CARBON VALGE NEOON

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Klim Krios Pro kiiver

Lugemata postitus Postitas villy »

Raki kirjutas: 02 Dets 2021, 18:14
Aga mis need head dual sport kiivrid siis kah on? Arai XD4 ja Nexx Baja ja...

Nexxil on tegelikult päris suur valik mitte ainult baja :) Ise karoon olemas: KIIVER NEXX X.WED2 VAAL CARBON VALGE NEOON
Bell MX-9 Adventure-t ka kiidetakse nt.

Üldiselt on kõige tähtsam omadus peas istumise mugavus. Mulle Nexx Wed2 ja selle analoogid ei sobi, Klim Krios samuti(sel ainult 2 kesta suurust, M-L kandjal ainult halvad valikud) , Hetkel kasutan Arai Tour X4/xd4 ja suht rahul, aga vahetan selle vast välja kui nad ECE 20.06 standardiga uue mudeliga välja tulevad.
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Klim Krios Pro kiiver

Lugemata postitus Postitas Raki »

villy kirjutas: 02 Dets 2021, 19:41
Raki kirjutas: 02 Dets 2021, 18:14
Aga mis need head dual sport kiivrid siis kah on? Arai XD4 ja Nexx Baja ja...

Nexxil on tegelikult päris suur valik mitte ainult baja :) Ise karoon olemas: KIIVER NEXX X.WED2 VAAL CARBON VALGE NEOON
Bell MX-9 Adventure-t ka kiidetakse nt.

Üldiselt on kõige tähtsam omadus peas istumise mugavus. Mulle Nexx Wed2 ja selle analoogid ei sobi, Klim Krios samuti(sel ainult 2 kesta suurust, M-L kandjal ainult halvad valikud) , Hetkel kasutan Arai Tour X4/xd4 ja suht rahul, aga vahetan selle vast välja kui nad ECE 20.06 standardiga uue mudeliga välja tulevad.
Ei saagi nüüd päris täpselt aru kas ja mis vahe on Arai Tour X4 ja Arai XD-4

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Klim Krios Pro kiiver

Lugemata postitus Postitas morse »

Mul ka see Tour miski miski ja ma ei teadnudki, et mingi X4 ja XD4 variant olemas on. Mu oma on vist sama mudel nagu Villyl.

Ise olen täitsa Arai fänn (mul juba teine). Mu kolbakujuga istub hullult hästi. 12h on peas ja ei suru kusagilt ega muud taolist.

Aga mõne jaoks võib tunduda petmine, et nii kallis kiiver ja polegi sisemist päiksevisiir ning müratse on keskpärane.

Ise kannan peaaegu alati krossiprille (ka maanteel) ja seega saan tihtipeale klaas lahti sõita, niisiis see müra osa ei ole teab mis tähtis.
8B36B02A-5646-4FC0-B952-88EEB1815F58.jpeg
Edit: pegens! Miks need pildid vahepeal lapikult üles lähevad?
Kasutaja avatar

Irual
Postitusi: 249
Liitunud: 11 Okt 2010, 19:37
Tsikkel: vändast käima
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Klim Krios Pro kiiver

Lugemata postitus Postitas Irual »

Enne sõitsin Arai tour crossiga, viimased paar aastat Suomy mx toureriga ja mulle sobib paremini kui Arai.

Edu, L
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Klim Krios Pro kiiver

Lugemata postitus Postitas villy »

Raki kirjutas: 02 Dets 2021, 20:57


Ei saagi nüüd päris täpselt aru kas ja mis vahe on Arai Tour X4 ja Arai XD-4
1 on USA, teine EU nimi lihtsalt. Tour X4 ja XD-4 sama asi. Üldiselt olen rahul. Cardo JBL-ga saan kõrvatroppidega kenasti maanteel mussi kuulata nii, et ei pea põhjas olema. Ilma tuuleklaasita rattaga. Väga hästi ventileeritud. Aga ta ei ole nii vaikne kui vaiksed maanteekiivrid. Samuti tuleb alt tuulekohin sisse, selle vastu kõrge krae teeb olemise palju vaiksemaks.

Ahjaa Suomy Tourier-t proovisin ka. L oli liiga suur ja M oli liiga väikese kestaga, ei mahtunud pähe. Muidu väga meeldis. Suomy Krossikiiver MR Jump M suurus nt väga sobib mu peaga aga Suomy MX Tourier hoopis teise kujuga.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Klim Krios Pro kiiver

Lugemata postitus Postitas Jesper »

villy kirjutas: 02 Dets 2021, 19:41
Bell MX-9 Adventure-t ka kiidetakse nt.
Mina ettevaatlikult kiidan, aga noh 90% on ilmselt see, et Bellil on minu pea tehases olemas ja kõik nende XL kiivrid on selle järgi tehtud. Mingit vaikust jms seal muidugi pole (õnneks nüüd vist uutel on vähemalt pinlocki nagad standardis), aga samas isiklikult ma ei näe vaikust ja igasugu funktsioone taga ajades erilist mõtet enda valiku piiramisel "dual sport" kiivritega - mingit sisulist funktsiooni see nokk ja kärss ei oma, lihtsalt visuaalne tilulilu. Ok, see on veel Bellil hästi välja kukkunud, et prillidega sõites saab vihmaga või maanteesutsaka jaoks luugi kinni lüüa nii, et rihm kuidagi lollakalt vahele või keerdu ei jää, iseasi muidugi, et enamasti kipub ta selleks ajaks juba porine või tolmune olema ning ikka peab seisma jääma.
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Klim Krios Pro kiiver

Lugemata postitus Postitas Raki »

Tore on ju et need Arai kiivrid head on aga googelda sa ühte või teistpidi siis ühtegi neist müügil küll kusagil ei ole. St otsas.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Klim Krios Pro kiiver

Lugemata postitus Postitas villy »

Raki kirjutas: 03 Dets 2021, 08:56
Tore on ju et need Arai kiivrid head on aga googelda sa ühte või teistpidi siis ühtegi neist müügil küll kusagil ei ole. St otsas.
Bikeman-st uurisid? Isegi kui kohal pole siis neil tuleb kaup tavaliselt paari päevaga ja on teinekord võimalik ka sama kujuga muud kiivrit pähe proovida.
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Klim Krios Pro kiiver

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Raki kirjutas: 02 Dets 2021, 18:14
Aga mis need head dual sport kiivrid siis kah on? Arai XD4 ja Nexx Baja ja...

Nexxil on tegelikult päris suur valik mitte ainult baja :) Ise karoon olemas: KIIVER NEXX X.WED2 VAAL CARBON VALGE NEOON
Mul on X.WED2 ja olen sellega ülirahul.
image.png
Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Klim Krios Pro kiiver

Lugemata postitus Postitas morse »

@Jesper Nokk on on ju vastu päikest sõites täiesti hea ja funktsionaalne lisa…
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Klim Krios Pro kiiver

Lugemata postitus Postitas Raki »

villy kirjutas: 03 Dets 2021, 08:59
Raki kirjutas: 03 Dets 2021, 08:56
Tore on ju et need Arai kiivrid head on aga googelda sa ühte või teistpidi siis ühtegi neist müügil küll kusagil ei ole. St otsas.
Bikeman-st uurisid? Isegi kui kohal pole siis neil tuleb kaup tavaliselt paari päevaga ja on teinekord võimalik ka sama kujuga muud kiivrit pähe proovida.
Uurisin, aprillis pidavat tulema

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

Kox
Postitusi: 549
Liitunud: 07 Okt 2006, 13:10
Tsikkel: 701 Enduro & Intruder 1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Klim Krios Pro kiiver

Lugemata postitus Postitas Kox »

Kas avatav NEXX võiks ka hea asi olla?
https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en ... elmet-0004
image.png
Omatud: Yamaha R6 99/Yamaha R6 02/Suzuki GsxR 600 04/Kawasaki Zx6R 03/Kawasaki Zx10R 04/Yamaha R1 04/Buell Xb9R Firebolt 02/Yamaha R6 07/KTM 950 SM 07/Kawasaki Zx10R 09/Buell Xb9S Lightning 04/KTM Super Duke 05/Aprilia Shiver 08/Yamaha R6 07/3x Yamaha FZ1N 07&08/Aprilia Tuono 07/Aprilia Tuono V4R 11/KTM 1290 Superduke R 14/KTM 1190 Adventure 14/BMW R 1250 GS Adventure 19/Husq 701Enduro 20 & Suzu VZR 1800 08
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Klim Krios Pro kiiver

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

NEXXil on praegu kaks varianti: tavaline dualsport kiiver X.WED2 ja avatava lõuaga X.Vilijord.
Ma hullult tahtsin, et mulle see avatav variant istuks ja sobiks ja meeldiks, aga eip, kuidagi kohmakas tundus peas ja sellepärast on mul X.WED2, mis minu pikliku kiitsaka peaga istub imehästi.

Aastaid tagasi oli mul pikalt XD.1 (X.WED2 eellane). Mulle väga meeldis selle disain ja istus väga hästi peas. Kuigi pigem raskemapoolne, aga see suruesti ka mu oma süü. Ilmselt sideseadme, kaamera ja kukeharjata oleks oluliselt kergem :D
Kui sellel sisu hakkas koos peaga kiivri seest välja tulema, siis otsisin uue ja valisin AGV AX9, mis näeb ka väga ilus välja ja pähe istus täitsa viisakalt ja tundus grammivõrra kergem. Aga paari hooajaga hakkasid mõned asjad väga häirima. Põhiliselt ärritas mind selle kiivri puhul see, et visiir ei avanenud piisavalt kõrgele ja jäi alati vaatevälja. Samuti pole sellel sisemist päikesevisiiri, mis vahel eriti linnas päikesetõusu -loojangu ajal on väga kriitiline.

Selle pärast jõudsingi ringiga tagasi NEXXi juurde ja valisin seekord selle süsinikust variandi, kuna esiteks selle värvid istuvad kõige paremini minu tsikliga kokku ja teiseks sain Motocard'ist 20% sooduka kupongi, tänu millele see kiiver tuli mulle odavam kui ükskõik milline teine variant kohalikust tootevalikust (piinlik, kuna tegelikult tahaks omasid toetada, aga rahakott vaidleb vastu)..
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Klim Krios Pro kiiver

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Mulle sobis Nexxi eelmine XD.1 ka väga, aga kevadel crashides sain kiivril värvi sisse prao (pole lahti võtnud, et näha, kas on koorik katki või mitte). Igatahes ei julgend enam kasutada ja kuna selles crashis ta mu pead kaitses, siis järgmine pidi kindlati Nexx olema. Ja olen väga rahul, sobib hästi, hea nähtavus jne
Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

Teema algataja
sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Klim Krios Pro kiiver

Lugemata postitus Postitas sepp »

► Näita Spoilerit
Läks käiku, huskyga tetitamiseks ma hetkel omale paremat kiivrit ei oskaks tahta. Mul teistega olnud koguaeg õhupuudus, aga selle kiivriga pole seda kordagi tundnud. See vastab tõele, et esimene aste on juba liiga "lahti". Olen seda niisama proovinud teha, et kuidas on, aga reaalselt pole mul vajadust olnud sõita klaas irvakil sest õhku on selle kiivriga lihtsalt nii palju.
Kogemust mul selle kiivriga nyyd u 12k km.

arxman
Postitusi: 26
Liitunud: 02 Mär 2015, 10:29
Tsikkel: Tenere 700,Ural M67,FE450
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Klim Krios Pro kiiver

Lugemata postitus Postitas arxman »

Oman ise Nishua Enduro Carbon kiivrit ning sama omab ka mul isa.
Endal M suurus, isal L.
Kiidan väga, sõitnud sellega pea 10k km erinevate ratastega.
Müra pole seganud ning packtalki jbl kõlarid istuvad ilusti pesadesse.

1250grammi vist oli kaaluks. Tuleb tunnistada et enne vist ei saa sellest 250-300 grammisest kaaluerinevusest tavaliste kiivritega võrreldes aru enne kui sa ei ole proovinud.
image.png

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Klim Krios Pro kiiver

Lugemata postitus Postitas morse »

Võid muidugi võipakki pea külge teipida ja sõitma minna. Pärast kui ära võtad, on jube hea :bsmile:
Kasutaja avatar

ylts
Postitusi: 9
Liitunud: 11 Aug 2005, 14:57

Re: Klim Krios Pro kiiver

Lugemata postitus Postitas ylts »

Kas Airoh Commanderiga on ka kellelgi kogemust? Plussid ja miinused.
Kasutaja avatar

JaakE
Postitusi: 8
Liitunud: 14 Mai 2023, 23:50
Tsikkel: KTM 640 Adventure R
Asukoht: Viimsi
Tänanud: 9 korda
Tänatud: 5 korda
Kontakt:

Re: Klim Krios Pro kiiver

Lugemata postitus Postitas JaakE »

Miinuseks on see, et suurest kasutamisest läks visiir hinge juurest katki ja pidi uue ostma. Metsas tehniliselt ja aeglaselt sõites peab avama (külma ja niiske ilmaga läheb hingeldamisest uduseks) ja siis kiirematel osadel sulgema. Seda liigutust koguneb. Ja mis liigub see kulub.

Isetumenev visiir 160 €.
Project Morocco 2024 https://www.projectmorocco2024.com/
KTM 640 LC4 Adventure R
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”