Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 898
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 61 korda
Kontakt:

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

bitter kirjutas: 23 Sept 2021, 11:47

Jõumomendi ühikust Nm saad ettekujutuse ka ilma kalli võtmeta. Nm = njuuton x meeter. 1N = ~ 0,1 kg (9,8N=1kg), seega 15 Nm jõumomendi annab 1,5kg raskus 1m horisontaalse jõuõla otsas. Või siis 3kg x 0,5m. Jne. Ja mõistlik mitte unustada, et praktikas kipub ka jõuõlg (harjavars vms) siiski midagi kaaluma.
Pilt

Tänud arusaadava selgituse eest. Kaks korda läbi lugenud ja mõlenud, sain aru küll.
Vist.
Kontrollime:
Matemaatika ei ole mu tugevaim külg aga:
Kui mul ei ole mitte meetrine, vaid 0,5 meetrine kaigas, saavutan jõumomendi 15Nm, riputades kaika otsa 3 kilose raskuse. Eksju.

Mutrivõtit, mille pikkus on ütleme, et lihtsam oleks, 25 sentmeetrit, pean sikutama 10Nm jõumomendi saavutamiseks 4 kilogrammise raskusega.

Ehk siis kui ma kinnitaks mingi kalakaalu 25 sentimeetri pikkuse mutrivõtme külge, siis tuleks mul sikutada kaalust kuni osuti näiteb 4 kg.

Kalakaalud muidugi jah, vaevalt et taadeldud ja sertifitseeritud on aga noh...põhimõtteliselt. Täpsema tulemuse saavutamsieks ei tuleks mitte sikutada kaalu vaid riputada 4 kilone pomm võtme otsa. Sest noh, kaaluvihu kaal vaevalt et aastate jooksul sellisel määral muutub, et seda taatlema peaks.

EDIT: Mis siit aga kaasa võtta, on see, et kui tead, et polt tuleb kinni keerata jõuga 10Nm, siis tuleks arvestada, et see on umbes nagu tõstaks nelja kilost raskust. Ehk pole vaja hambad ristis kahe käega sikutada.

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorrattad ja projektipäevikud”