Trans Euro Trail - TET


Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Admiral Vint kirjutas: 26 Juun 2021, 09:23

...Kohe peale Valgjärgve see väike paun seal Läti piiri ääres jäi vahele, sest Osmand järsku ei suutnud mind enam positsioneerida ja oma silmaga ei leidnud neid kitsaid radasid seal metsavahel üles. Aga noh, las olla.. ega ta ilmselt ei oleks väga muudest metsaradadest erinenud....

Oot-oot, mis kohast täpsemalt räägid, nimelt ma olin ka just kuskil sealkandis ühe "pauna" õige sõidujoone leidmisega tõsiselt hädas...kuigi pikalt enne ja peale seda oli kõik üsna hästi klappinud! Aga kuna mul Garmin nii pika tripi peale kustutab sõidulogi juba tagantpoolt ära, siis kiiruga lihtsalt tegin ühe pildi sellest kohast oma ekraanilt, et hiljem tuvastada:

20210622_211216.jpg

Igatahes seal, kus see punane joon siis esimest korda suurema kruusatee pealt metsa soovitas keerata, ei olnud küll 100m ulatuses ühtegi teerada aimata...aga mis seals ikka, suundusin enamvähem joone järgi, kuidagi mööda mustikamättaid hüpates, metsa alla, et ehk kuskil jookseb ikka juba aimatava raja peale välja...kus tuli aga peagi päris korralik, nii paarkümmend meetrit kõrge "mäesein" ette, mida mööda ma selle tranduletiga kindlasti otse üles poleks länud! Aga et mitte kohe suurele kruusakale tagasi minna, läksin siis ikkagi ida poolt mäge olukorda luurama...ja sealt siis leidsin ka mingi teeraja moodi asja, mis minu tuleku suunast 90kraadi keerates otse mäkke läks, ning oma pehme pinnasega üks keerulisemaid tõuse TETil üldse oli, mille lõpumeetrid juba ratast täitsa kõrvalt lükates läksid! Aga mäeharjal siis mingi siht jätkus, küll aga õigest sõidujoonest mingi maks.sadakond meetrit põhja pool!? Ning kui see siht lõpuks mäest alla kruusateeni tagasi viis, siis oli seal lõpetuseks veel selline mõnus paar meetrit liivajärsak laskuda, mida ma samas raskematele ratastele mõeldes küll ei usu, et ikka see seal TETi osaks planeeritud on? Kuigi see liivajärsak oli ka ainuke koht, kus lõpuks kellegi modrajälje eest leidsin!

20210622_205923.jpg
20210622_211233.jpg

Aga olgu, kui lõpuks suure tee peal tagasi olin, siis ei jätnud jonni uuesti rajale saamiseks ja sõitsin seal teises kruustee ja punase joone ristumiskohas mitu korda edasi tagasi (...siis umbes seal, kus motikas Garmini ekraani pildil), aga seal GPS järgi õiges kohas oli vaid tihe rupsik teeservas, kus polnud isegi jalgraja moodi kohta, millest siseneda. Ok, võtsin siis uuesti ette selle koha jätku, kust mäest alla teele sain, seal teiselpool teed jätkus mingi kuivenduskraavi siht vms. Aga et seal polnud taas ühtegi modra jälge aimata ja peagi, peale järgnevate kraavidega ristumist, hakkasid juba sellised asjad juhtuma...

20210622_210820.jpg

...seega võtsin siis uuesti ühe kraavi jagu tagasi, ja siis lõpuks, olles veel paarsada meetrit läbi sellises gabariidi kõrreliste kulgenud....

20210622_211525.jpg

...jõudsin lõpuks ka GPS järgi õigele sõidujoonele tagasi!

Seega ma ütleks, et endal õnnestus sealt leida küll kõike muud, kui "tavalisi metsaradu"... :D

Ja kuna ma pole siis vist nüüd ainuke, kes seal positsioneerimisega kimpus oli, võiks see ehk koht olla, mille rajameister üle vaataks?
Või kui siiski kaardifailis kõik õige, võiks mõni kohalik ehk lihtsamini leitava sõidujälje sinna ette sõita! :bsmile:

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”