KTM 450cc sx f 2010 probleem

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: KTM 450cc sx f 2010 probleem

Lugemata postitus Postitas yeekim »



Saadetud kettaga lauatelefonist!


Teema algataja
martmart12
Postitusi: 11
Liitunud: 10 Jaan 2021, 15:37
Tsikkel: KTM

Re: KTM 450cc sx f 2010 probleem

Lugemata postitus Postitas martmart12 »

will111 kirjutas: 14 Jaan 2021, 05:16

lisaks starterile võibolla siis ka see autodeko, mida siin kuskil eelnevalt kuskil mainiti...aga mina isiklikult pole süvenenud, kas sellel mootoril reaalselt ka selline asi on, kuidas see peaks rakenduma või et mis seal siis katki saab minna. igatahes jah juhtmed starterile panekuna selgub kuhupoole starterit probleem jääb

Panin starterile otse juhtmed peale. Korra toimis ilusti ja siis hakkas jälle venima ja kinni jääma.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: KTM 450cc sx f 2010 probleem

Lugemata postitus Postitas will111 »

tundub, et siis on asi ikkagi kas selles torque limiteris või siis yeekimi reklaamitud klapis. aga kuna ma ise ei ole nende kummagi asja hingeelu täpsemalt kunagi uurinud siis edasi mina spekuleerima ei hakkaks siinkohal. las targemad foorumi bossid võtavad asja pulkadeks :D

üldiselt kui loogiliselt läheneda siis see "üks pauk rõõmsalt ja edasi kööga" lugu tundub jubedasti selle näoga olevat, et esimene pööre on silku tühi, edasi saab mingi segu sinna sisse või tekib mootoril teatav kompressioon ning sealtmaalt poob siis kinni. ilmselt pead uurima asja edasi juba väga tehnilisema poole pealt, soovitaks vast isegi lugeda KTM'i tehase manuaali või mingit remondijuhendit, minumeelest seal oli üht koma teist kirjas igasuguse tboubleshootingu kohta ka


Teema algataja
martmart12
Postitusi: 11
Liitunud: 10 Jaan 2021, 15:37
Tsikkel: KTM

Re: KTM 450cc sx f 2010 probleem

Lugemata postitus Postitas martmart12 »

will111 kirjutas: 14 Jaan 2021, 12:38

tundub, et siis on asi ikkagi kas selles torque limiteris või siis yeekimi reklaamitud klapis. aga kuna ma ise ei ole nende kummagi asja hingeelu täpsemalt kunagi uurinud siis edasi mina spekuleerima ei hakkaks siinkohal. las targemad foorumi bossid võtavad asja pulkadeks :D

üldiselt kui loogiliselt läheneda siis see "üks pauk rõõmsalt ja edasi kööga" lugu tundub jubedasti selle näoga olevat, et esimene pööre on silku tühi, edasi saab mingi segu sinna sisse või tekib mootoril teatav kompressioon ning sealtmaalt poob siis kinni. ilmselt pead uurima asja edasi juba väga tehnilisema poole pealt, soovitaks vast isegi lugeda KTM'i tehase manuaali või mingit remondijuhendit, minumeelest seal oli üht koma teist kirjas igasuguse tboubleshootingu kohta ka

Kui ma käivitan starterist siis lööb ilge jõuga tagasi paugub ainult täiega.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: KTM 450cc sx f 2010 probleem

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Autodeko toimib väga lihtsalt - väljalaskenuka hammaka küljes on väike raskus, mis liigutab nuka sees olevat väikest niblakat, mis vajalikul hetkel vajutab VL klapi veidi lahti. Käivitades hoiab üks vedru seda raskust paigal, et see niblakas oleks nukist väljas. Mootori käivitudes pöörded kasvavad ja see raskus liigub tsentrifugaaljõu tõttu väljapoole, ületades vedru vastupanu ning see niblakas läheb nuki sisse. Võib-olla on see vedru katki või lahti ja see raskus hakkab lihtalt igasuguste pöörete juures väljapoole liikuma.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: KTM 450cc sx f 2010 probleem

Lugemata postitus Postitas mx77 »

martmart12 kirjutas: 14 Jaan 2021, 13:12

Kui ma käivitan starterist siis lööb ilge jõuga tagasi paugub ainult täiega.

Starterist all sa mõtled siis vändast?

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: KTM 450cc sx f 2010 probleem

Lugemata postitus Postitas bitter »

mx77 kirjutas: 14 Jaan 2021, 13:18
martmart12 kirjutas: 14 Jaan 2021, 13:12

Kui ma käivitan starterist siis lööb ilge jõuga tagasi paugub ainult täiega.

Starterist all sa mõtled siis vändast?

2010 peaks ilma vändata olema.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: KTM 450cc sx f 2010 probleem

Lugemata postitus Postitas will111 »

kõlab kangesti sedamoodi, et see autodeko on õhtal. ilge jõuga tagasi löömine sellel nagu viitab.

muidugi ei tea jah, minu omal ka sellist asja nagu käima löömise vänt ei ole...et ei tea nüüd, mida siin mõeldi


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: KTM 450cc sx f 2010 probleem

Lugemata postitus Postitas morse »

Samas videos oli kogu starteri tõmme nii uim, et see ei saaks nagu deko viga olla. See viimane kirjeldus on tõesti näiteks dekoga sarnane jama aga selle kohta tahaks ka videot :)

Mina ikka veel ei välista starterit. Kui Panid paksu juhtme peale ja korra tõmbas erksalt aga siis läks uimaseks... Jutu põhjal võib muidugi täiega mööda panna. Video on selles mõttes natuke parem.

Edu!


Teema algataja
martmart12
Postitusi: 11
Liitunud: 10 Jaan 2021, 15:37
Tsikkel: KTM

Re: KTM 450cc sx f 2010 probleem

Lugemata postitus Postitas martmart12 »

will111 kirjutas: 14 Jaan 2021, 14:20

kõlab kangesti sedamoodi, et see autodeko on õhtal. ilge jõuga tagasi löömine sellel nagu viitab.

muidugi ei tea jah, minu omal ka sellist asja nagu käima löömise vänt ei ole...et ei tea nüüd, mida siin mõeldi

Mul ainult starter. Kui ma starterit annan siis nagu ta lööb kuidagi jõuga karpasse. Lööks nagu vastu. Aga mis on autodeko? kust selle leian?


Teema algataja
martmart12
Postitusi: 11
Liitunud: 10 Jaan 2021, 15:37
Tsikkel: KTM

Re: KTM 450cc sx f 2010 probleem

Lugemata postitus Postitas martmart12 »

martmart12 kirjutas: 14 Jaan 2021, 15:30
will111 kirjutas: 14 Jaan 2021, 14:20

kõlab kangesti sedamoodi, et see autodeko on õhtal. ilge jõuga tagasi löömine sellel nagu viitab.

muidugi ei tea jah, minu omal ka sellist asja nagu käima löömise vänt ei ole...et ei tea nüüd, mida siin mõeldi

Mul ainult starter. Kui ma starterit annan siis nagu ta lööb kuidagi jõuga karpasse. Lööks nagu vastu. Kas see autodeko ajab mootori klõbisema ka vahest? Mul nii ka olnud, et kui masin töötab siis tuleb mingi klõbin sisse vahest. Panen gaasi põhja korraks siis kaob ära.


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: KTM 450cc sx f 2010 probleem

Lugemata postitus Postitas morse »

Deko lööb kolksuga vastu jah (mootor nagu põrkab tagasi). Aga karpasse popsumine võib sada muud viga ka olla (klapid, süüde, segu).

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: KTM 450cc sx f 2010 probleem

Lugemata postitus Postitas Loff »

martmart12 kirjutas: 14 Jaan 2021, 15:30
will111 kirjutas: 14 Jaan 2021, 14:20

kõlab kangesti sedamoodi, et see autodeko on õhtal. ilge jõuga tagasi löömine sellel nagu viitab.

muidugi ei tea jah, minu omal ka sellist asja nagu käima löömise vänt ei ole...et ei tea nüüd, mida siin mõeldi

Mul ainult starter. Kui ma starterit annan siis nagu ta lööb kuidagi jõuga karpasse. Lööks nagu vastu. Aga mis on autodeko? kust selle leian?

Siin videos on näha klapivahede kontrollimine ja nende seadistamine ning on näha ka autodeko süsteem, nukvõlli ketiratta küljes "poolkuu" ja teised komponendid.

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”