Õhksoojuspump

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 5724
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1273 korda
Tänatud: 285 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas urmas66 » 27 Okt 2020, 14:32

kris. kirjutas:
27 Okt 2020, 10:24

Sorry, ma korraks hüppan veidi põhiteemast kõrvale. Kas on olemas kompaktset süsteemi, mis tegeleks nii jahutamise kui tuulutusega? Enamus süsteeme kipuvad olemas suured, mõeldud terve maja jaoks. Kui tahaks näiteks panna ühele suurele toale/korrusele, kas siis ikka eraldi konditsioneer + mingi väiksem õhuvahetus koos (passiivse) soojusvahetiga?

terv
Kris.

Jahutamist ,mis ka jahutab,saab ikka külmaaine põhise seadmega teha. Ehk siis kondistioneer või õhksoojuspump. Mistsubishi electricu seadmetel on ka ainult õhuringluse reziim täiesti olemas ehk ajab õhku lihtsalt seda soojendamata või jahutamata läbi seadme. Kuid ei too värsket õhku tuppa. laekassetiga mudel ei võta üldse ruumi, kui selle saab lakke süvistada, kui ei saa,siis on ta üsna kompaktne lae all.

Kui sa pead tuulutuse all silmas(asenda vent seadet),et värske õhk sisse ja läppunud välja,siis seda saab kõige minimalistlikumalt, manuaalselt juhitavana, teha lihtsalt kahe trassi ja kahe vent mootoritega.Üks imeb välja ja teine puhub sisse. Kummalegi reostaat vahele ja ise regullid siis mida rohkem ja mida vähem. Kuid see siis ikkagi ei jahuta vaid toob tuppa selle õhu,mis väljas on. Muidugi saab veel panna need mõlemad läbi soojusvaheti,aga siis vast väike ventseade juba mõistlikum. Lihtsam versioon on ainult väljatõmme ja õhutusavad ruumi seintesse kui see on teostatav.

Ventseade,mis ka koos kondiga jahutab on juba päris kobakas seade ehk kodusesse majapidamisse täiesti ülevõlli asi. Selle minimaalseim verisoon oleks sundvent seade ja sissepuhke kanalites on jahutus kassetid õhuknalisse(kanalkonditsioneerid). Eeldab pööningut või muud sellelaadset ruumi kuhu kõik see paigalda. Kuna on kallis,siis mõistlik juba kogu maja sellega süsteemiga katta.Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Mine “Vaba teema”