Õhksoojuspump

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Mina olen see isend, kelle majake on väiksem kui mõnede terrass, peaksin end puudutatuna tundma sellepärast, et pole pensionini pangaori?
Seoses selle minimalismiga ja ainult soojamüüriga pliidiga tekkis ka minul vajadus mugavuse järele. Pakuti daikini õhk ja õhkvesi pumpasid, koos paigaldusega taheti kunagi saada ca 1k eur või ca 5k eur. Seoses sellega, et igasugune elektroonika igapäevane ja peaaegu alatine vigisemine on mind totaalselt ära tüüdanud, et taha ma õhk-õhk pumbast mitte midagi teada. Samuti oleks see ebaloogiline variant, kuna mul on terve maja betoonpõrandaga, kuhu ma loomulikult põrandat valades ka torud sisse viskasin. Kuna mu arvutusvõime on mannetu (tegelikult olgem ausad, pigem viitsimine) ja mu maja on ka väike, siis läksin eriti lihtsat ja vähemasti alginvesteeringu mõttes soodsaimat teed: Jäi üle üks vana 80l elektriboiler, ühendasin selle põrandasse läbi tsirkupumba, regulaatorid seinal. Majas on 3 sektsiooni, voolukiirused timmisin paika ja majas ühtlane temperatuur. Pliidikest kütame ikka, eelkõige siis söögitegemise eesmärgil (puuahju ahjukartuleid ei tee järgi mitte ühegi teise ahjuga näiteks). Alginvesteering oli pisipudinate ja tsirkupumba näol ca 400 eur, kõige külmemal ajal paneb ta mulle umbes 50 eur elektriarvele otsa, kuid toas enam alla 19C pole kukkunud ka juhul, kui mitu päeva "ahjuvalvurid" johmas on. See tuhatassimise jutt oli ka minu jaoks huumor, samuti on ka minu meelest puuküte ka 55 eur ruumi puhul tegelikult soodsaim kütmisviis, mida harrastame kindlasti edasi. Puude tassimise saab ka selliselt mõtestada-pole vahet kas tõmbled tööl rohkem, et osta fäänsit ja lagunevat sodi kokku või tassida samal ajal puid tuppa, tuhka õue või topid neid puid riita kusjuures viimast teed sa endale sobival ajal ja iseenda tarbeks, mitte kellegile teisele.



Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Turist »

will111 kirjutas: 26 Okt 2020, 01:21

Ma loodan muidugi, et see vaakumi jutt on ikka selline kergelt muinasjutuline? :D Reaalselt ei suuda ükski kubu eluruume vaakumisse tõmmata, olgu need piirded tõepoolest kasvõi nii õhutihedad, et paned elamisele kompressori külge ning lased 8 bari survet sisse.

Täielikku vaakumit on isegi teoreetiliselt võimatu saavutada, ükskõik milliste vahenditega. :) Kui rääkida alarõhust, siis see tekib ruumidesse küll ja see on üsna märgatav. Olen olnud ruumis, kus oli ainult väljatõmme ning õhk tuli sisse kõikvõimalikest avadest näiteks pistikupesadest ja vilistas akende tihendite vahelt.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas M.T. »

will111 kirjutas: 26 Okt 2020, 01:21

Ma loodan muidugi, et see vaakumi jutt on ikka selline kergelt muinasjutuline? :D

Jep, my bad ja õige ikka alarõhk. A no kui ma hakkan naisele ala- ja ülerõhkudega asja selgitama, siis :wack: , vaakumkoti põhimõttest saab ta ikka aru.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Dusterx kirjutas: 26 Okt 2020, 01:39

Mina olen see isend, kelle majake on väiksem kui mõnede terrass,....

Siin on ka seda vaja arvestada,et sina teed ise ja tead mida teed,aga paljud ei tea ja ei oska ka. Mul on maja sisuliselt kõik alates välisvoodrita valgest karbist, ise oma kätega tehtud,sest eelmise masu algul sai vahepeal raha otsa ja tuli ise tegema hakata. Ise tegin ka elektri ja ka veevarustuse-kanali. Millagi oli küll teenistus jälle endine,aga palju pisitöid olid sellised,et 40km linnast välja kutsuda töömees, tundus mõttetu.
Mul on alles ka 3-toaline korter, kus on ahjuküte ahi+pliit soojamüüriga. Teine korrus ja puid eriti palju pole ette tuua võimalik. No ei ole ikka sinna puude tassimine mingi mugav tegevus.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas joel »

M.T. kirjutas: 25 Okt 2020, 11:14

Ega kui inimene ei taha mõista lihtsat füüsikat, siis pole mõtet energiat kulutada ja teha see aken ise kahti kubu töötamise ajaks. Hea oleks muidugi, kui vent automaatselt selkeks ajaks sissepuhet tõstaks.

Kas su ventseadmel köögikubu režiimi ja välise anduri sisendit pole, kuhu köögikubu signaali saaks ühendada? Kui kaablit ei taha vedada, siis küllap on võimalik ka traadita ühendus tekitada.

Joel
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas M.T. »

joel kirjutas: 26 Okt 2020, 12:10
M.T. kirjutas: 25 Okt 2020, 11:14

Ega kui inimene ei taha mõista lihtsat füüsikat, siis pole mõtet energiat kulutada ja teha see aken ise kahti kubu töötamise ajaks. Hea oleks muidugi, kui vent automaatselt selkeks ajaks sissepuhet tõstaks.

Kas su ventseadmel köögikubu režiimi ja välise anduri sisendit pole, kuhu köögikubu signaali saaks ühendada? Kui kaablit ei taha vedada, siis küllap on võimalik ka traadita ühendus tekitada.

Kusjuures pidi olema. Kaablit vedada pole võimalik, kivimaja ja kubu ning vent üksteisest piisavalt kaugel. Lihtne lahendus oleks traadita ühendus a’la lülitad ise kubu sissepuhke teise reziimi. Siin aga 2 võimalikku jama, kas unustad vendi sissepuhet tõsta või unustadki ta sellesse reziimi tööle. Ja kui kubu võimsust muudad, siis tuleks ka venti vastavalt muuta.
Kindlasti mingeid lahendusi on, peab mõtlema.

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas bitter »

M.T. kirjutas: 26 Okt 2020, 17:40
joel kirjutas: 26 Okt 2020, 12:10

Kas su ventseadmel köögikubu režiimi ja välise anduri sisendit pole, kuhu köögikubu signaali saaks ühendada? Kui kaablit ei taha vedada, siis küllap on võimalik ka traadita ühendus tekitada.

Kusjuures pidi olema. Kaablit vedada pole võimalik, kivimaja ja kubu ning vent üksteisest piisavalt kaugel.

Kui kubu väljatõmme ja vent kusagil lähestikku on (?) siis saad kaabli äkki torude seest vedada

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas M.T. »

bitter kirjutas: 26 Okt 2020, 18:52
M.T. kirjutas: 26 Okt 2020, 17:40
joel kirjutas: 26 Okt 2020, 12:10

Kas su ventseadmel köögikubu režiimi ja välise anduri sisendit pole, kuhu köögikubu signaali saaks ühendada? Kui kaablit ei taha vedada, siis küllap on võimalik ka traadita ühendus tekitada.

Kusjuures pidi olema. Kaablit vedada pole võimalik, kivimaja ja kubu ning vent üksteisest piisavalt kaugel.

Kui kubu väljatõmme ja vent kusagil lähestikku on (?) siis saad kaabli äkki torude seest vedada

Kui jõud taga, siis pidi karu ka mesitarusse minema või mahtuma :D
Tegelikult on köögi laes väljatõmbe plafoon olemas ja kubutoru on u. 1-1,5m kaugusel köögikapis. Vahelagi on raudbetoonpaneel, milles siis õõnsused sees ja need on strateegiliselt õiges suunas küll. Seega oleks nagu teostatav. Iseasi muidugi, et kuidas seda torustikku mööda lõpuks garaaži jõuda, sest neid põlvesid ja suunamuutuseid on omajagu enne ventseadet. Toru peaks minema läbi paneeli n.ö. 2. korrusele, paneeli peale on vehtud betoonvalu, milles põrandaküte ja ka vent peaks seal sees olema. Lõpuks jõuab magamistoa garderoobi, seal saht mis otse garaaži.
Peab nats jooniseid uurima ja vaatama kas oleks viitsimist hakata piltlikult öeldes anaali kaudu tarkusehambaid eemaldama :roll:


kalju1
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Aug 2009, 12:34
Tänatud: 14 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas kalju1 »

Jõuga läheb mesitarusse kana.
Karu lihtsalt tuuseldab taru laiali ja maiustab. (togi)

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

M.T. kirjutas: 26 Okt 2020, 17:40
joel kirjutas: 26 Okt 2020, 12:10
M.T. kirjutas: 25 Okt 2020, 11:14

Ega kui inimene ei taha mõista lihtsat füüsikat, siis pole mõtet energiat kulutada ja teha see aken ise kahti kubu töötamise ajaks. Hea oleks muidugi, kui vent automaatselt selkeks ajaks sissepuhet tõstaks.

Kas su ventseadmel köögikubu režiimi ja välise anduri sisendit pole, kuhu köögikubu signaali saaks ühendada? Kui kaablit ei taha vedada, siis küllap on võimalik ka traadita ühendus tekitada.

Kusjuures pidi olema. Kaablit vedada pole võimalik, kivimaja ja kubu ning vent üksteisest piisavalt kaugel. Lihtne lahendus oleks traadita ühendus a’la lülitad ise kubu sissepuhke teise reziimi. Siin aga 2 võimalikku jama, kas unustad vendi sissepuhet tõsta või unustadki ta sellesse reziimi tööle. Ja kui kubu võimsust muudad, siis tuleks ka venti vastavalt muuta.
Kindlasti mingeid lahendusi on, peab mõtlema.

Kui sinu ventseadmel eraldi sissepuhke ventikat köögi jaoks pole,siis ma ei hakkaks üldse puutuma,sest muidu hakkab igale kubu lülitusele järgnema "orkaan" kõigis tubades. Teisalt see kubu itõenäoliselt ei suuda sul küll mingit liiga suurt alarõhku tekitada. Ilmselt ikka igas toas vendi sissepuhe ka olemas? Ja kaldun arvanma,et vent on sul ikka ühe sekstsiooniga sissepuhkega. Kui sul tõesti see probleem juba talumatu,siis pigem aitab kööki lisa sissepuhe või pigem õhuvõtt teha. Pigem kutsu mõni vendispets mõõteseadmega kohale ja saad teada mis päriselt toimub ning siis võid muutusi planeerima hakata,kui on mida muuta.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Vent on mõõdetud ja seadistatud ning plafoonid fikseeritud. Ise pole seda leiutanud.
Alarõhku tõmbab kubu piisavalt, ka termograafia tegijatele piisas sellest ilusti.
Sissepuhe on igas toas ja eks see lisatav väljuks siis kõigist, seda küll. Samas kui ta maja peale ühtlaselt tuleb ja tubade uksed on nagunii ilma uksepakkudeta, siis kompenseeriks väljatõmbe ära. Ja kuna sissepuhkeid on 7, siis ei tohiks tormi just tekitada üheski toas.
Ei, probleem pole talumatu ja ega naine nüüd mingi kokandusfanatt kah pole, kel kubu tunde töötab. Suvel nagunii kusagilt mõni aken lahti ja probleem rohkem mingi padutalvel äkki. Ma niisama teoreetiliselt mõtlen, et õigesti lahendatult peaks see asi teisiti olema lahendatud.
Aga seda, et alarõhk tekib, sellest saab hästi aru, kui kubu töötab ja avada väljapoole avanevat välisust.

Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas kris. »

Sorry, ma korraks hüppan veidi põhiteemast kõrvale. Kas on olemas kompaktset süsteemi, mis tegeleks nii jahutamise kui tuulutusega? Enamus süsteeme kipuvad olemas suured, mõeldud terve maja jaoks. Kui tahaks näiteks panna ühele suurele toale/korrusele, kas siis ikka eraldi konditsioneer + mingi väiksem õhuvahetus koos (passiivse) soojusvahetiga?

terv
Kris.

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas villy »

M.T. kirjutas: 26 Okt 2020, 21:18

Vent on mõõdetud ja seadistatud ning plafoonid fikseeritud. Ise pole seda leiutanud.
Alarõhku tõmbab kubu piisavalt, ka termograafia tegijatele piisas sellest ilusti.
Sissepuhe on igas toas ja eks see lisatav väljuks siis kõigist, seda küll. Samas kui ta maja peale ühtlaselt tuleb ja tubade uksed on nagunii ilma uksepakkudeta, siis kompenseeriks väljatõmbe ära. Ja kuna sissepuhkeid on 7, siis ei tohiks tormi just tekitada üheski toas.
Ei, probleem pole talumatu ja ega naine nüüd mingi kokandusfanatt kah pole, kel kubu tunde töötab. Suvel nagunii kusagilt mõni aken lahti ja probleem rohkem mingi padutalvel äkki. Ma niisama teoreetiliselt mõtlen, et õigesti lahendatult peaks see asi teisiti olema lahendatud.
Aga seda, et alarõhk tekib, sellest saab hästi aru, kui kubu töötab ja avada väljapoole avanevat välisust.

Kui sul on nt soojustagastiga vent sisselaske jaoks ja ikka tekib alarõhk, siis hakatakse seda külma õhku igalt poolt mujalt sisse imema, sõbral just oli see probleem, et aknalauad, põrand verandaukse kõrval jms muutusid jõle külmaks ja aitas sisselaske suurendamine vendi seadetes ja probleem kadus ja küttekulu ka vähenes sest nüüd tuleb piisav hulk õhku sisse soojustagastusega süsteemist.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas mx77 »

kris. kirjutas: 27 Okt 2020, 10:24

Sorry, ma korraks hüppan veidi põhiteemast kõrvale. Kas on olemas kompaktset süsteemi, mis tegeleks nii jahutamise kui tuulutusega? Enamus süsteeme kipuvad olemas suured, mõeldud terve maja jaoks. Kui tahaks näiteks panna ühele suurele toale/korrusele, kas siis ikka eraldi konditsioneer + mingi väiksem õhuvahetus koos (passiivse) soojusvahetiga?

terv
Kris.

Tean, et suuremates ventsüsteemides kasutatakse külma veega jahtuselemente vendis, aga kas neid ka väiksemaid on pole kuulnud.


joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas joel »

M.T. kirjutas: 26 Okt 2020, 17:40

Lihtne lahendus oleks traadita ühendus a’la lülitad ise kubu sissepuhke teise reziimi. Siin aga 2 võimalikku jama, kas unustad vendi sissepuhet tõsta või unustadki ta sellesse reziimi tööle. Ja kui kubu võimsust muudad, siis tuleks ka venti vastavalt muuta.

Traadita ühendusele saab signaali ju otse kubust võtta s.t. kui kubu sisse lülitad, siis läheb signaal ka ventseadmele. Kui on soov teha kubu võimsuse järgi peenemat juhtimist, siis läheb asi veidi keerulisemaks ja sõltub ka ventseadme võimalustest, aga tõenäoliselt piisab ka lihtsalt sees/väljas signaalist. Üks võimalus juhtimiseks on veel rõhuandur ventilatsioonitorustikule. Kui kubu sisse lülitada, siis rõhk torustikus muutub. Kui palju ja kuhupoole, sõltub sellest, kuidas kubu on ühendatud, kui võimas ta on jne. Ilmselt oleks vaja ära mõõta, kas ja kui palju rõhk kubu lülitamisel muutub ja kas sellest piisab ventilatsiooni juhtimiseks (ja samuti ka see, kuidas muutub rõhk siis, kui kubu töötamise ajal ventseadme sissepuhet suurendada ja mis juhtub kubu välja lülitamisel).
https://shop.systemair.com/et-EE/pressu ... be/p478047

Joel
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas M.T. »

villy kirjutas: 27 Okt 2020, 10:34

Kui sul on nt soojustagastiga vent sisselaske jaoks ja ikka tekib alarõhk, siis hakatakse seda külma õhku igalt poolt mujalt sisse imema, sõbral just oli see probleem, et aknalauad, põrand verandaukse kõrval jms muutusid jõle külmaks ja aitas sisselaske suurendamine vendi seadetes ja probleem kadus ja küttekulu ka vähenes sest nüüd tuleb piisav hulk õhku sisse soojustagastusega süsteemist.

Alarõhk tekib ainult kubu töötades, muidu on kõik ikka ilusti tasakaalus. Kubu lihtsalt tõmbab õhu välja ja kuna vent selleks hetkeks sissepuhet praegu ei suurenda, siis ajutiselt probleem tekib.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas M.T. »

M.T. kirjutas: 26 Okt 2020, 21:18

Vent on mõõdetud ja seadistatud ning plafoonid fikseeritud. Ise pole seda leiutanud.
Alarõhku tõmbab kubu piisavalt, ka termograafia tegijatele piisas sellest ilusti.

Panen ikka lolli kah :wack: Termograafiat tehes tõmbasime alarõhu kogu elamisse ikka vendiga, sissepuhe sai välja lülitatud selleks ajaks.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Pole mõtet uut jalgratast leiutada

Tegelikult on olemas andur, mis mõõdab rõhkude vahet ja selle järgi liigutatakse sissepuhet.
Pole vahet millega sa seda alarõhku teed, kubu või korstnaga, ventseade hoiab toas ette antud väärtust. Akna avades võib sissepuhe seisma jääda, sest kompensatsioonõhu hulk ületab seadistatud väärtuse

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Lembit »

Väike vahekokkuvõte vaatesuunaga õhk-õhk soojustpumbad. Keegi tahab äkki veel mingit asjalikku infot nende osas lisada?

  • Jälgi mürataset. Vanad Panasonicud on valjud
  • Tipp toode on mingi sobilik Mitsubishi Electric
  • odav Cooper@Hunter on palju valjem, kui kvaliteetne Mitsubishi.
  • Fuijtsu nocria VS. Mitsu Fh 35 äkki.. Tööpõhimõte väga erinev.. Fuijtsu töötab väga loogiliselt- paned temperatuuri ja ise automaatselt hoiab seda. kui temp käes siis nii tugevalt ei puhu. Mitsu sedasi ei toimi.. Kui temp õues 0 siis pead panema puhuma 2 astmesse. Kui külmem siis 3 astmesse.
    Aga siis puhub koguaeg.. 3 suures toas häirib.. Kasutan nii, et ööseks panen 2 või 3 puhuma ja kui toas olen siis võtan vähemaks.
  • MSZ-GE35VA reguleerib automaatselt ventika kiirust
  • https://www.mitsubishikodusoojus.ee/tooted/msz-ln/ üheks plussiks on õhusuunamise võimalus 2-s osas.
    Suunavad lamellid on siis 2-s osas ja neid saad üksteisest sõltumatult suunata üles-alla ja vasakule-paremale ning seda kõike puldist.
  • Mitsibishi Electric on see hea ja teine on hoopis teine firma ehk Mitsubishi Heavy Industries, seda teist tõesti pigem ei soovitatud
  • Mitsubishi Electric
    1. Välisosa vibra osas polnud kartuseks põhjust, oleks võinud panna ka seinale. Täiesti vaikne ja vibravaba. Ei jäätu.
    2. Siseosa paigaldan tulevikus alati põranda lähedale. Esiteks - lihtne hooldada sissevõtuava restfiltreid. Pole vaja turnida redeli või tooli otsas, et neid tolmust puhastada. Teiseks - põrand on mõnusalt soe 4-5 meetri ulatuses. Kolmandaks - ei puhu häirivalt pähe kui eest läbi kõndida.
      Neljandaks - mingit temperatuurirežiimist kõrvalekallet pole. Mul on ta kogu aeg 21 kraadi peal ja hoiab ilusti.
  • Daikin FTXTP25K/RXLP25N:
    Ei oska nagu midagi halba öelda peale selle, et pole nutiseade(millest mul tegelikult ka suva). Istub kiviseina taga maaraamil ja selle töötamist kuulda pole. Lihtne töömasin.
    Panin kohe alguses arvesti ka vahele. 1 hooaeg koos suvel vähese jahutamisega võtab umbes 2500kWh. Talvel -20c juures rüüpas 25-30kWh ööpäevaga. Alates -5c elektrikulu läheb kohutava kiirusega üles. Kütab kokku 60m2, kolmekordsed pakettaknad, sein tuhaplokk ja 5cm villa. Kütab kahte tuba+soe õhk vajub mujale ruumidesse edasi. Toas kuhu paigutatud, hoidis 22c, järgmises ruumis 20-21 ja mujal 19-20c.
    Mina põrandale ei paneks, kuna maas olevad objektid segavad õhu liikumist ja tegelikult kaotad ka põrandapinnas. Eriti kui tahad mitut ruumi kütta. Lisaks jätad omale suurepärase pesu kuivatamise võimaluse.
    Arvesta lisaks sellega, et õhksoojuspump kuivatab õhku. Mul tõmbas õhuniiskuse 65% pealt 40% peale.
  • MHI SRC20ZSX-WA peaks töötama kuni -20C ja Pdesign soojendamisel -10C juures on 2,8 kW. Temp/COP suhtetabelit ei ole leidnud
  • kõige lahjem alpicAir - hoiab talvel +8, Kui rahakott kannatab siis õhk-õhk võtaks daikini. Sellel puudub vannisulatamine, alt on lahti, soojusvahetist tilgub otse maha.
  • maal saunamaja (40m2 põranda pind+katusekorrus) viimase aasta elektrikulu oli tänase seisuga 1450 KWh. Mitsu Electric MSZ25..., kogu aeg +16 peal, suvel off.
    Sügis-kevad perioodil kord nädala-kahe tagant sauna kütmine ja kõige külmemal ajal ehk ka ühel õhtul nädalas pliidi all tuli.
    Muudest tarbijatest soojaveeboiler on kogu aeg sees, pesuruumi põrandaküte sauna ajal, suvel külmik, pimedal ajal põleb 5m led riba õues.
    Konstruktsiooniks puit karkass 15cm tselluvillaga. Kokkuvõttes paistab õsp-ga päris soodne pidamiskulu, arvestades et maja on kogu aeg soe.
    Lisaks minevat puude kulu ei oska nüüd kiirelt kokku liita. Samas pean ütlema, et -20 kandis oli õsp sulatustsükkel ikka päris sagedane, kui siin mõni aasta tagasi külmem oli
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

kris. kirjutas: 27 Okt 2020, 10:24

Sorry, ma korraks hüppan veidi põhiteemast kõrvale. Kas on olemas kompaktset süsteemi, mis tegeleks nii jahutamise kui tuulutusega? Enamus süsteeme kipuvad olemas suured, mõeldud terve maja jaoks. Kui tahaks näiteks panna ühele suurele toale/korrusele, kas siis ikka eraldi konditsioneer + mingi väiksem õhuvahetus koos (passiivse) soojusvahetiga?

terv
Kris.

Jahutamist ,mis ka jahutab,saab ikka külmaaine põhise seadmega teha. Ehk siis kondistioneer või õhksoojuspump. Mistsubishi electricu seadmetel on ka ainult õhuringluse reziim täiesti olemas ehk ajab õhku lihtsalt seda soojendamata või jahutamata läbi seadme. Kuid ei too värsket õhku tuppa. laekassetiga mudel ei võta üldse ruumi, kui selle saab lakke süvistada, kui ei saa,siis on ta üsna kompaktne lae all.

Kui sa pead tuulutuse all silmas(asenda vent seadet),et värske õhk sisse ja läppunud välja,siis seda saab kõige minimalistlikumalt, manuaalselt juhitavana, teha lihtsalt kahe trassi ja kahe vent mootoritega.Üks imeb välja ja teine puhub sisse. Kummalegi reostaat vahele ja ise regullid siis mida rohkem ja mida vähem. Kuid see siis ikkagi ei jahuta vaid toob tuppa selle õhu,mis väljas on. Muidugi saab veel panna need mõlemad läbi soojusvaheti,aga siis vast väike ventseade juba mõistlikum. Lihtsam versioon on ainult väljatõmme ja õhutusavad ruumi seintesse kui see on teostatav.

Ventseade,mis ka koos kondiga jahutab on juba päris kobakas seade ehk kodusesse majapidamisse täiesti ülevõlli asi. Selle minimaalseim verisoon oleks sundvent seade ja sissepuhke kanalites on jahutus kassetid õhuknalisse(kanalkonditsioneerid). Eeldab pööningut või muud sellelaadset ruumi kuhu kõik see paigalda. Kuna on kallis,siis mõistlik juba kogu maja sellega süsteemiga katta.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas will111 »

miks sellist kokkuvõtet teha?

lugesin esimesed 3 punkti läbi ja nentisin fakti, et kõik need on rohkem või vähem muinasjutt ning rahvaluule. sedasi need müüdid ja rahvaluule aga sünnibki. inimesed, olge mõistlikud, kui tahate mingeid kokkuvõtteid teha siis uurige ja lugege REAALSEID teste, mitte mingi isehakanud suurima tarkpea väljamõeldisi kuskil suvalises foorumis. samuti ei tasu arvata, et kui läksid mõnda "salongi" ja kuulasid seal tund aega nö. tarka juttu siis nüüd ongi sul kõik vajalik kõigist pumpadest teada ja täpselt see firma, mida sulle seal reklaamiti ongi tõepoolest see maailma parim. päris selgelt on näha, et kui ühe konkreetse firma nime lihtsalt piisavalt mitu korda õhku visata ja sinna juurde kõvasti vahutada siis mõned hakkavadki seda tõepähe võtma.
reaalsus on see, et mitshubishi ei ole mitte kuskilt otsast parim, kõigist teistest üle ega mitte midagi muud sellist. lihtsalt üks mitmest paremast tegijast. ei saa tünni kui ostad, aga pole mõtet ka omale ette kujutada, et oh sa poiss kus nüüd olen maailma tipp kui mitsu nimi seinal on.

kui mõni hull tahab huvi pärast teada, millised on numbrid päriselus siis näiteks siin on miskit näha https://www.kliimaseade.ee/abiks-alla/osp-test/
võin etteruttavalt öelda, et samasuguseid teste leiab ka paljude teiste tootjate ja paljude teist mudelite kohta, kes soovib ja tahab leida infot, millega on reaalselt midagi peale hakata. parim on muidugi alati suhteline mõiste aga kui vähemalt osaliseltki lähtuda copist ja eesti kliimast siis mitsu on parimast ikka mõõdetaval määral maas. ja see ei ole minu arvamus, see on testides nähtav selge ja konkreetne FAKT!

"Arvesta lisaks sellega, et õhksoojuspump kuivatab õhku. Mul tõmbas õhuniiskuse 65% pealt 40% peale"
40% õhuniiskus ongi täiesti normaalne ja sobilik eluruumi õhuniiskuse tase

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

will111 kirjutas: 27 Okt 2020, 14:58

Mul tõmbas õhuniiskuse 65% pealt 40% peale"

Kuhu kadus willi toast vesi? Ja, kas mõni teine soojaallikas oleks willi tuppa vee alles jätnud?

Viimati muutis Madlobster, 27 Okt 2020, 15:47, muudetud 2 korda kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas kris. »

Tänud põhjaliku vastu eest! Mul on hetkel passiivse soojusvahetiga seade seinapeal, ühe auguga. Maksimaalsel režiimil (müriseb!) tuulutab toa ilusti ära. Plaanis oli lisada teine veel ning panna need 2 sünkroonis tööle (tehniline võimekus olemas) - üks sisse ja teine samal ajal välja tõmbama. Siis peaks ka normaalse müraga õhk värske olema. Lisan siis süsteemile lihtsalt veel ühe ventilatsiooni seadme + konditsioneeri - saab ka ehk suvel normaalselt magada :-).

urmas66 kirjutas: 27 Okt 2020, 14:32

Jahutamist ,mis ka jahutab,saab ikka külmaaine põhise seadmega teha. Ehk siis kondistioneer või õhksoojuspump. Mistsubishi electricu seadmetel on ka ainult õhuringluse reziim täiesti olemas ehk ajab õhku lihtsalt seda soojendamata või jahutamata läbi seadme. Kuid ei too värsket õhku tuppa. laekassetiga mudel ei võta üldse ruumi, kui selle saab lakke süvistada, kui ei saa,siis on ta üsna kompaktne lae all.

Kui sa pead tuulutuse all silmas(asenda vent seadet),et värske õhk sisse ja läppunud välja,siis seda saab kõige minimalistlikumalt, manuaalselt juhitavana, teha lihtsalt kahe trassi ja kahe vent mootoritega.Üks imeb välja ja teine puhub sisse. Kummalegi reostaat vahele ja ise regullid siis mida rohkem ja mida vähem. Kuid see siis ikkagi ei jahuta vaid toob tuppa selle õhu,mis väljas on. Muidugi saab veel panna need mõlemad läbi soojusvaheti,aga siis vast väike ventseade juba mõistlikum. Lihtsam versioon on ainult väljatõmme ja õhutusavad ruumi seintesse kui see on teostatav.

Ventseade,mis ka koos kondiga jahutab on juba päris kobakas seade ehk kodusesse majapidamisse täiesti ülevõlli asi. Selle minimaalseim verisoon oleks sundvent seade ja sissepuhke kanalites on jahutus kassetid õhuknalisse(kanalkonditsioneerid). Eeldab pööningut või muud sellelaadset ruumi kuhu kõik see paigalda. Kuna on kallis,siis mõistlik juba kogu maja sellega süsteemiga katta.


Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Lembit »

will111 kirjutas: 27 Okt 2020, 14:58

miks sellist kokkuvõtet teha?

No mul endal ka õhk-õhk soojuspump plaanis paigaldada ja ehk on kellelgi veel midagi sisukat öelda mingite konkreetsete mudelite kohta või mida lisaks jälgida või millest hoiduda.

Lisaks sai selle kokkuvõttega demonstreerida info/müra suhet kogu viieleheküljelises teemas.
Iseenda tsitaatide arvukuse järgi minu postituses võid arvata, kuhu kategooriasse sinu öeldu minu hinnangul liigitub. Praegu avasin ühe sinu postituse lootes, et sul ka midagi teemakohast ja sisukat on öelda, aga ei ole siin miskit muutunud ja nüüd saab ilmselt veel mõned leheküljed suvalist vahtu ja virtuaalset tillimõõtmist näha :-||| :D

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Madlobster kirjutas: 27 Okt 2020, 13:14

Pole mõtet uut jalgratast leiutada

Tegelikult on olemas andur, mis mõõdab rõhkude vahet ja selle järgi liigutatakse sissepuhet.
Pole vahet millega sa seda alarõhku teed, kubu või korstnaga, ventseade hoiab toas ette antud väärtust. Akna avades võib sissepuhe seisma jääda, sest kompensatsioonõhu hulk ületab seadistatud väärtuse

Ühe ruumi puhul oleks see vast ok, aga tervele majale ei tundu hea lahendus. Vähemalt mulle kui võhikule tundub nii. Pole hea lahendus, kui ühes toas akent avades kogu sissepuhe välja lülitatakse. Teised toad jäävad ventileerimata sel juhul. Tubade kaupa eraldi regullida ei saa, vent uhab kõikjale ühe väljundkanaliga ju.
Parandage, kui mu lihtne talupoja loogika vale on.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas will111 »

lembit, mida seal peaks niiväga öelda olema? esimeses või ühes esimeses postides, mis ma siia teemasse tegin, ütlesin ma kõik sisulise ja vajaliku omalt poolt ära ÕÕ paigalduse kohta ära! kes tahab, see loeb, mõtleb ja teeb omad järeldused...kes arvab, et will on loll ja ei tea millestki midagi...see jääb seda arvama foorumi lõpuni ja mul on täiesti sügav pohh. aga kordan, minu jutt käis paigaldusest...mind ei huvita mingi mõttetu vaidlus selle üle, kelle till on pikem ja kes siin arvab, et just temal on see kõige parem firma. tuleks endale teadvustada, et kõik arvamused mis sa kuskilt foorumist saad on subjektiivsed. tunned puudust sellest, et ma oma seadet või mõnda konkreetset tootjat siin teemas teavani kiitnud ei ole? see oleks sinu meelest sisukas ja teemakohane? no kahju jah, sest ma ei ole selline naiivitar arvamaks, et on olemas mingi ultimate parim seade või tootja. neid häid on mitmeid, nii on see alati olnud ja nii see ilmselt alatiseks jääb.

kui endale pumpa valisin siis otsisin kõigi huvipakkuvate mudelite kohta välja võimalikult detailsed ja täpsed tootja specid, uurisin ja võrdlesin neid. võimaluse korral vaatasin lisaks ka scanoffice või mõne muu testija reaalseid andmeid. miskit muud väga vaadata ega millestki muust seal lähtuda ei ole. muidugi lõpuks tasuks alati jälgida ka hinda, sest imeväike võit kasuteguris ilmselt ei teeni end tagasi terve masina eluea jooksul kui just pump koguaeg täie vilega ei uha. tehnikamaailm on ka võrrelnud ja testinud pumpasid, seal on hinnatud ka igasuguseid muid asju peale cop'i/efektiivsuse...kes tahab sisulist infot asja kohta see ilmselt leiab ka selle netist üles.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

kris. kirjutas: 27 Okt 2020, 15:26

Tänud põhjaliku vastu eest! Mul on hetkel passiivse soojusvahetiga seade seinapeal, ühe auguga. Maksimaalsel režiimil (müriseb!) tuulutab toa ilusti ära. Plaanis oli lisada teine veel ning panna need 2 sünkroonis tööle (tehniline võimekus olemas) - üks sisse ja teine samal ajal välja tõmbama.

Kui vähegi kuskile on võimalus see toru paigaldada ehk mootor eemale viia ja sinna vahele summuti panna(täna on painduvad ja pehmed lõõtsaga summutid olemas), siis saab tavalise vendi mootoriga ka max pööretel üsna vaikse asja. Mul on sunas-dušširuumis väljatõmme mõlemast ruumist 100mm,mis läheb kokku 200m torusse ja seal otsas on kohe summuti ning mootor väljatõmbe kohtadest umbes 3m kaugusel ja isegi keskmisel pööretel töötab see vaikselt, max pööretel ei häiri ka. Täna on ka mootoreid erineva hinnaklassi ja müra tasemega võimalik leida. Need paremad on vahel ka välismõõtudelt peenemad.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Valdav enamus igasuguseid võrdlusi on selgelt kallutatud reklaam ja tootjate lobi. Suuremat maailmapilti omavad persoonid on selle õnneks läbi hammustanud.

Kasutaja avatar

Mrtn5
Toetajaliige
Postitusi: 163
Liitunud: 11 Sept 2013, 14:24
Tsikkel: 790ADV
Asukoht: Tln
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Mrtn5 »

Lembit kirjutas: 27 Okt 2020, 14:29

Väike vahekokkuvõte vaatesuunaga õhk-õhk soojustpumbad. Keegi tahab äkki veel mingit asjalikku infot nende osas lisada?
...

  • Fuijtsu nocria VS. Mitsu Fh 35 äkki.. Tööpõhimõte väga erinev.. Fuijtsu töötab väga loogiliselt- paned temperatuuri ja ise automaatselt hoiab seda. kui temp käes siis nii tugevalt ei puhu. Mitsu sedasi ei toimi.. Kui temp õues 0 siis pead panema puhuma 2 astmesse. Kui külmem siis 3 astmesse.
    Aga siis puhub koguaeg.. 3 suures toas häirib.. Kasutan nii, et ööseks panen 2 või 3 puhuma ja kui toas olen siis võtan vähemaks.
    ...

Mul Mitsu MSZ25VEHZ ja MXZ-2E53VAHZ+MSZ-FH25+SLZ-KF35 (ehk siis üks välisosa ja kaks siseosa), puhumiskiirused ikka automaatsed. Võimalik, et saab ka käsitsi reguleerimisele panna, aga pole puudust tundnud.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas will111 »

puhumiskiirus reguleerib sooja "laiali jaotamist" ruumis või ruumides. sooja hulka - ehk siis seda kui palju tegelikult mingi x välistemperatuuri juures on tarvis tuppa soojusenergiat sööta, seda mõjutab siiski siseosa soojusvaheti pinnatemperatuur. eks seda ikka oskavad või vähemalt peaksid oskama valdav enamus seadmeid ise jälgida ja reguleerida.

aga muidugi mida suurem ruum ja rohkem/kaugemaid nurki ning mida külmem väljas, seda rohkem on ebaühtlase ruumitemperatuuri tekkimise risk, eks see on rohkem see põhjus miks mõnel juhul ilmselt on tarvis puhumiskiirust suurendada. eriti kui seade on paigaldatud lae alla...

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”