Õhksoojuspump

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Tort »

Õhk-õhk kõlbab reaalselt ikkagi kombikütteks või garaazi. Näiteks 2 korrust 4 tuba 90m2 ja 1 korrus 80 m2 ja läbikäidavad 4 tuba ära ei küta, uksed lahti või mitte. Mõeldud ikkagi talutava temperatuuri hoidmiseks rohkem, et saaks ära käia ja ei peaks stressama liiga palju. Pole mõtet mingeid illusioone luua omale, et tonni eest saab sama ühtlase kliima, nagu 10 tonnise maaküttega või mõne muu radiaatori või põrandakütte põhise küttega.



Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Turist »

urmas66 kirjutas: 23 Okt 2020, 08:38

Mul tuttaval on keldriga 2-kordne palkmaja ja katel ning 5000l paak keldris. Minu teada kütab ta talvel igapäev aga ühe ahjutäie,samas kui tarbevett ei kasuta,siis ilmselt kestab kauem ka. Ehk kodust ära minnes hoiab mitu päeva maja sooja. Tema ahi muidugi ka igavene jurakas ,mingid meetri pikkused puud käivad tal. Kui huvi on, võin täpsemalt üle küsida. Esimene korrus on tal põrandaküte ja teisel radikad. Maja minu meelest paarsada ruutu kindlasti.

Eks seda kõike saab tegelikult arvutada, eile ma ei viitsinud. :P Näiteks kui mingi maja tarbib kõva külma korral ööpäevas 100 kWh. Eeldame, et on põrandaküte ja selle temperatuuriks on vaja 40 C. Kui akupaak kütta 80 C-ni ja ei sooviks enne uuesti kütta kui 48h pärast, siis oleks vaja 5 m3 paaki ja katla (reaalne välja antav) võimsus peaks olema u. 70 kW, et 3 tunnise täisvõimsusega kütmise korral vajalik kogus energiat paaki ära salvestada. Siis oleks nii, et kui kõva pakane paugub, siis on vaja kütta 1x 2 päeva jooksul (3 tundi täisvõimsusel). Ühe keskmise talvepäeva korral siis peaks ühe kütmisega läbi saama 4-5 päeva (kui paak on piisavalt hästi soojustatud). Eks seda asja annab vastavalt soovidele igas suunas kohandada, näiteks et kas tahaksid veelgi pikemat pausi 2 kütmise vahel või et kütmise aeg oleks veelgi lühem või hoopis oled nõus paar tundi kauem kütma ja sellega natuke raha säästa (piisab väiksema võimsusega katlast)... :bsmile:

Viimati muutis Turist, 23 Okt 2020, 22:57, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tort kirjutas: 23 Okt 2020, 22:35

Õhk-õhk kõlbab reaalselt ikkagi kombikütteks või garaazi. Näiteks 2 korrust 4 tuba 90m2 ja 1 korrus 80 m2 ja läbikäidavad 4 tuba ära ei küta, uksed lahti või mitte. Mõeldud ikkagi talutava temperatuuri hoidmiseks rohkem, et saaks ära käia ja ei peaks stressama liiga palju. Pole mõtet mingeid illusioone luua omale, et tonni eest saab sama ühtlase kliima, nagu 10 tonnise maaküttega või mõne muu radiaatori või põrandakütte põhise küttega.

Igati nõus.
Õhk-õhk pumbaga kütmisel peab olema igas ruumis üks seade ja siis on kõik ok,kuid maksab see kõik kokku ikka samapalju või isegi rohkem kui maaküte. Vesi-õhk on täna peamiseks küttealiikaks palju odavam ja ligilähedaselt sama tõhus kui maaküte. Tonniga ei saa ühtegi sedadet ,mis maja või isegi korteri ära kütab. Õhk-õhk kütmisel peab kindlasti ka sundvent olema,muidu läheb õhk ruumis talumatuks.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Turist kirjutas: 23 Okt 2020, 22:54
urmas66 kirjutas: 23 Okt 2020, 08:38

Mul tuttaval on keldriga 2-kordne palkmaja ja katel ning 5000l paak keldris. Minu teada kütab ta talvel igapäev aga ühe ahjutäie,samas kui tarbevett ei kasuta,siis ilmselt kestab kauem ka. Ehk kodust ära minnes hoiab mitu päeva maja sooja. Tema ahi muidugi ka igavene jurakas ,mingid meetri pikkused puud käivad tal. Kui huvi on, võin täpsemalt üle küsida. Esimene korrus on tal põrandaküte ja teisel radikad. Maja minu meelest paarsada ruutu kindlasti.

Eks seda kõike saab tegelikult arvutada, eile ma ei viitsinud. :P Näiteks kui mingi maja tarbib kõva külma korral ööpäevas 100 kWh. Eeldame, et on põrandaküte ja selle temperatuuriks on vaja 40 C. Kui akupaak kütta 80 C-ni ja ei sooviks enne uuesti kütta kui 48h pärast, siis oleks vaja 5 m3 paaki ja katla (reaalne välja antav) võimsus peaks olema u. 70 kW, et 3 tunnise täisvõimsusega kütmise korral vajalik kogus energiat paaki ära salvestada. Siis oleks nii, et kui kõva pakane paugub, siis on vaja kütta 1x 2 päeva jooksul (3 tundi täisvõimsusel). Ühe keskmise talvepäeva korral siis peaks ühe kütmisega läbi saama 4-5 päeva (kui paak on piisavalt hästi soojustatud). Eks seda asja annab vastavalt soovidele igas suunas kohandada, näiteks et kas tahaksid veelgi pikemat pausi 2 kütmise vahel või et kütmise aeg oleks veelgi lühem või hoopis oled nõus paar tundi kauem kütma ja sellega natuke raha säästa (piisab väiksema võimsusega katlast)... :bsmile:

Sel tegelasel on ikka selline suur katel,kuhu vast ligi ruumimeeter puid korraga sisse läheb. Tundub nagu väke katlamaja katel.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

urmas66 kirjutas: 23 Okt 2020, 22:57

Õhk-õhk kütmisel peab kindlasti ka sundvent olema,muidu läheb õhk ruumis talumatuks.

Hmm äkki täpsustad? mis selle õhuga juhtub?
Mul on ilma vendita maja ja õhk õhk ja no ei saa kütteperioodi alguses (kui seade tööle lükata) küll midagi aru, et õhu kvaliteet muutuks vms

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Mrtn5
Toetajaliige
Postitusi: 163
Liitunud: 11 Sept 2013, 14:24
Tsikkel: 790ADV
Asukoht: Tln
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Mrtn5 »

urmas66 kirjutas: 23 Okt 2020, 22:57

Õhk-õhk pumbaga kütmisel peab olema igas ruumis üks seade ... Õhk-õhk kütmisel peab kindlasti ka sundvent olema,muidu läheb õhk ruumis talumatuks.

Miks peaks olema igas ruumis üks seade? Maamajas nt 1 laekassett 2-3 ruumile ja pole nagu miskit jama tuvastanud.
See sundvendi mõte vajaks selgitamist, pole küll midagi talumatut täheldanud nt saunamajas, kus ongi vaid õhk-õhk pump.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mrtn5 kirjutas: 23 Okt 2020, 23:33
urmas66 kirjutas: 23 Okt 2020, 22:57

Õhk-õhk pumbaga kütmisel peab olema igas ruumis üks seade ... Õhk-õhk kütmisel peab kindlasti ka sundvent olema,muidu läheb õhk ruumis talumatuks.

Miks peaks olema igas ruumis üks seade? Maamajas nt 1 laekassett 2-3 ruumile ja pole nagu miskit jama tuvastanud.
See sundvendi mõte vajaks selgitamist, pole küll midagi talumatut täheldanud nt saunamajas, kus ongi vaid õhk-õhk pump.

Mingit jama ei olegi,lihtsalt kui igas ruumis on oma küttekeha,siis on seal palju mugavam olla. Pidasin silmas ikka eluruume, mitte ajutiselt kautatavaid kohti. Saunamajas on see loomulik,et üks seade.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas will111 »

Täiesti umbluu arusaam asjast ikka. Raske on isegi ette kujutada mis mõttekäigu kaudu selline järelduseni saaks jõuda. Õhku ringi liigutava masina point ongi see...et ta liigutab sul seda sooja õhku RINGI. Ehk kui on õhuringlus tagatud siis ei jää ka ruumid "mugavamaks" ja "ebamugavamaks".
Ma peaks ikka puhta loll peast olema kui hakkaks igasse ruumi...sealhulgas magamistuppa näiteks omale eraldi õhksoojuspumpa toppima. Raske oleks välja mõelda hullemat ideed, tõepoolest.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Eks Urmase mõte oli see, et kui tahad ühtlast temperatuuri igas ruumis, siis ühe seadmega on seda keeruline saavutada, isegi kui tubade uksed koguaeg pärani. Kui majas ikka mitu rüblikut ka on ja uksed kinni, siis ei käi see õhuringlus ikka kuidagi. Mis siin umbluud on? Ei ringle see õhk ikka nii, et igale poole jõuab.
Mul näiteks seade nüüd 2. korruse trepihallis, aga tubade uksed on 3 erinevasse suunda. Paras keeris peaks olema ikka, et see kõikjale jõuaks isegi avatud uste korral.
Kui aga tahad veel erinevaid ruume erineva tempiga, siis milline võluvits siin 1 seadme puhul aitaks?

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Madlobster kirjutas: 23 Okt 2020, 23:21
urmas66 kirjutas: 23 Okt 2020, 22:57

Õhk-õhk kütmisel peab kindlasti ka sundvent olema,muidu läheb õhk ruumis talumatuks.

Hmm äkki täpsustad? mis selle õhuga juhtub?
Mul on ilma vendita maja ja õhk õhk ja no ei saa kütteperioodi alguses (kui seade tööle lükata) küll midagi aru, et õhu kvaliteet muutuks vms

Meil kontoris 90 ruutu kolm ruumi,uksed peamiselt avatud ja esimesed kolm aastat oli ainult väljatõmme WC-st. No oli ikka päevi kus pidi akna avama, peale sundvendi paigaldamist on kohe uksest sisse tulles hoopis teine tunne. Raske seletada,seda pead kogema.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas: 24 Okt 2020, 16:22

Täiesti umbluu arusaam asjast ikka. Raske on isegi ette kujutada mis mõttekäigu kaudu selline järelduseni saaks jõuda. Õhku ringi liigutava masina point ongi see...et ta liigutab sul seda sooja õhku RINGI. Ehk kui on õhuringlus tagatud siis ei jää ka ruumid "mugavamaks" ja "ebamugavamaks".
Ma peaks ikka puhta loll peast olema kui hakkaks igasse ruumi...sealhulgas magamistuppa näiteks omale eraldi õhksoojuspumpa toppima. Raske oleks välja mõelda hullemat ideed, tõepoolest.

Will mul on maja üks korrus 213 ruutu L-kujuline hoone, seleta kuidas seal üks Õ-Õ seade saaks seda maja kütta. Otsa tubades oli isegi põrandaküttega algul tükk sättimist,et temp paras oleks. Mul on ka maja keskel üks seade jahutamiseks. Kui uksed vahelt lahti ja kui ventika põhja keerad hommikul kodust lahkudes ning paned +18 peale,siis on maja õhtul koju tulles mugavalt jahe igal pool. Samas ma ei kujuta ette,et see kodus olles tugevlt puhuks. Külm liigub muideks hppois paremini ,sest tetavasti vajub alla ja ka liikuv inimene liigutab õhku. Ma tean seda puhtalt oma kogemusest,sest mul on need kõik lahendused omal olemas. Osad tööl,osad kodus. Küte peab olema ikka suhteliselt hääletu muidu pole see enam kodu,kus elada, vaid tehas.
Umbluu on pigem siis kui räägid teoreetiliselt ja praktiline kogemus puudub.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Mrtn5
Toetajaliige
Postitusi: 163
Liitunud: 11 Sept 2013, 14:24
Tsikkel: 790ADV
Asukoht: Tln
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Mrtn5 »

Ilmselt oli siis vendiga iseenesest mingi probleem nagunii.
Maal siin maja pigem hõredamat sorti, et tule tegemiseks (nt ahi+pliit) ei pea õhu jaoks ühtki luuki lahti tegema ja küllap "hingab" see majake ise kenasti. Ca 100m2 jaoks on üks seinapealne (2 ruumile) ja üks laesisene kassett (pm 4 ruumile). Võimalik, et ruumide temp vahel on erisusi, aga suured need küll ei ole. Laekasseti pluss peale visuaali on ka see, et puhub ju nelja suunda laiali korraga. Nii et kui saab kuskile suht keskele selle paigaldada, saab ka ruumide temp ühtlasem. Pidavat küll seina omast olema vähem efektiivsem (suurem kulu vendil?), aga seda ei tea küll mõõta.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas will111 »

Võiks ometi ju aru saada, et maju on erinevaid, planeeringuid on erinevaid. Kõik ei pea elama mingis 300 ruuduses majas!?! Lihtsalt noh...ei viitsi nagu käia ühest maja otsast teise mingi krdi mitu kilomeetrit päevas eksole :D

Siin teemas oli algselt konkreetselt juttu kui ma ei eksi siis kahest toast ja nende kütmisest. Vist mingi 50 ruutu kokku? Kas kõik peaksid nüüd eeldama ja oletama, et alati kui me räägime ÕÕ pumbast siis minimaalne on Urmase 220 ruutu maja, mis on L-kujuline, mitmel korrusel ja jumal taeb mis trikid veel? See on ju absurd. Loomulikult meeletult suures majas on tarvis mitut seadet, keegi ei vaidle sellele vastu. See tuleneb tubade rohkusest, köetavate kuupmeetrite kogusest jne. Mingi 300+ ruutmeetrit elamispinnaga maja puhul ma kujutan ette, et majas on vähemalt 10-15 erinevat tuba, ruumi. Selge see, et neid kõiki ühe ÕÕ seadme siseosaga kütta pole mitte kuidagi võimalik, juba puhtfüüsiliselt. Mille jaoks ja kellel on sellises majas vaja elada, see on juba omaette küsimus...aga im not judging, to each their own. Aga pole mõtet ajada sellist jura, et ÕÕ kütmisel PEAB OLEMA IGAS RUUMIS...õppige end korrektselt väljendama palun

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas M.T. »

[mention]will111[/mention] täpselt nagu sina ei eelda, et maja on 2. kordne jne.,samamoodi ei eelda mõni, k.a. mina, et maja on 1 kordne ja 50 m2. See on suvila, mul on terrass ka suurem.
Eks see ülesande algpüstitus on ammu paljudel meelest läinud ja igaüks räägib oma mõttes olevast majast ja tingimustest, siit need erinevad arvamused tekivad. Kui me võtame algtingimuseks 1. kordne, ideaalse ruumipaigutusega, ruumide uksed pidevalt pärani ja temperatuuri 1-2 kraadi või isegi rohkem erinevus ka ei häiri, siis saab 1 seadmega ka loomulikult hakkama. Absoluutselt nõus.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas will111 »

Loomulikult, seda ma ütlengi, et maju ja planeeringuid on erinevaid, vajadusi ruutmeetrite järgi on erinevaid jne. Aga vaata, kui me keegi ei eeldaks midagi täpselt ja ainult enda kännu otsa vaate järgi siis ei tekikski selliseid absurdseid väljaütlemisi, et IGA toa kohta peab olema üks soojuspump või et ahjuga maja kütta on tänapäeval täiesti võimatu jne jne.
Oma väited ja väljaütlemised tuleks panna mingisse kontekski ja teised võiksid ka sellest teadlikud olla, siis olekski vähem igasugust arusaamatut mudru.
Eks me võime selleks algtingimuseks võtta mida iganes...aga ma usun, et õhkõhk lahendustest rääkides on see üsna standard, et jutt käibki pigem siiski väiksemast arvust ruutmeetritest, väiksest numbrist tubadest ja loomulikult lahtistest ustest. Mis temperatuuri erinevusi puudutab siis ma tahaks näha neid maju või kasvõi ühtainsat sellist maja, kus on mis iganes muu küttelahendus/liik kui põrandaküte - seejuures hästi seadistatud põrandaküte...ja kus samal ajal siis EI OLE mitte üheski ruumis, mitte ühesti kohas, nurgas temperatuuri erinevust mõne teise kohaga vähemalt 1 kraad. kui kellelgi on selline siis tahaks tõsimeeli oma silmaga seda maailmaimet näha, võin lausa piletiraha maksta!


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Tort »

will111 kirjutas: 25 Okt 2020, 01:07

Oma väited ja väljaütlemised tuleks panna mingisse kontekski ja teised võiksid ka sellest teadlikud olla, siis olekski vähem igasugust arusaamatut mudru.

Arusaamatu on, miks sa nõnda isatsed igal pool. Teised suudavad rahulikult suhelda, aga sina ronid ikkagi piltlikult kasti otsa ja hakkad ärplema.

A la:

will111 kirjutas: 24 Okt 2020, 18:03

Võiks ometi ju aru saada, et maju on erinevaid, planeeringuid on erinevaid.

õppige end korrektselt väljendama palun

Milline on sinu positsioon enda arvates, et sa niimoodi teiste foorumikaaslaste poole pöördud?

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Turist »

M.T. kirjutas: 24 Okt 2020, 19:18

Kui me võtame algtingimuseks 1. kordne, ideaalse ruumipaigutusega, ruumide uksed pidevalt pärani ja temperatuuri 1-2 kraadi või isegi rohkem erinevus ka ei häiri, siis saab 1 seadmega ka loomulikult hakkama.

Jah, saab hakkama (nagu ka 125 cm3 tsikliga saab sõidud sõidetud), aga kahtlemata õhk-õhk ei ole siiski kõige meeldivam variant, meeldivamad on sellised mis ei pane õhku tuntavalt liikuma ja ei tee tubades mingit heli ning saad igas toas hoida täpselt sellist temperatuuri nagu tahad (näiteks ÕV-pump, mis teeb müra õues ja toas ei ole mingit õhu puhumist). Samuti ka inimesele pidavat loomulikum ja meeldivam olema kiirguslik küte (põranda-, seina-, laeküte, osaliselt ka radiaatoriküte), mitte konvektiivne (puhurid, konvektorid). ÕÕ pumba eelised paraku piirduvad odava hinnaga ja lihtsama/odavama paigaldamisega. :bsmile:

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

urmas66 kirjutas: 24 Okt 2020, 17:03
Madlobster kirjutas: 23 Okt 2020, 23:21
urmas66 kirjutas: 23 Okt 2020, 22:57

Õhk-õhk kütmisel peab kindlasti ka sundvent olema,muidu läheb õhk ruumis talumatuks.

Hmm äkki täpsustad? mis selle õhuga juhtub?
Mul on ilma vendita maja ja õhk õhk ja no ei saa kütteperioodi alguses (kui seade tööle lükata) küll midagi aru, et õhu kvaliteet muutuks vms

Meil kontoris 90 ruutu kolm ruumi,uksed peamiselt avatud ja esimesed kolm aastat oli ainult väljatõmme WC-st. No oli ikka päevi kus pidi akna avama, peale sundvendi paigaldamist on kohe uksest sisse tulles hoopis teine tunne. Raske seletada,seda pead kogema.

Noh jah ma ei ole ise kogenud ega ka enne kuskilt kuulnud, et nn. ÕÕ õhukvaliteediga midagi halba teeks. Miks peakski? Mis puutub sundventi, siis minu arust on just see, mis õhuk valiteedi imelikuks teeb. Jah toas on värske õhk aga metalli maitsega, st raske seletada.
Külm vs sooja õhu levimine, siis minul on kuidag vastupidi, nimelt külm õhk levib oluliselt halvemini. Võibolla see on lihtsalt tunne, et esikus kus ÕÕ külma toodab on oluliselt jahedam kui toas. Aga see on tõenäoliselt lihtsalt isiklik tunnetus soojast soojemasse (kütteperioodil) minnes ei ole kontrast nii suur kui jahedast külmemasse (suvel) minnes. Ja seega tundub, et külm ei tule esikust tuppa.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Selle ühe seadmega(väikseimast väiksema maja või mõne toaga korteri) kütmise kohapealt saadab iga neid seadmeid müüv ja paigaldav ettevõte igaühe kohe kukele. Need ÕÕ seadmed ongi ette nähtud ühe ruumi kütmiseks ja me võime siin igasugu soodsaid lahendusi välja pakkuda,kuid need ei ole selliselt konstrueeritud. Kuniks pole endal ühtegi sellist seadet ja aetakse teoreetilist(et mitte öelda umbluu) juttu, et mida kõike sellega kütta saab, ongi kõigil selliseid jutte vaja lugeda. Eks huviline, kes mingit infi vajab, peab ise olema piisavalt nutikas seda siit ise eristama, et siinse arutelu teemal mingeid otsuseid vastu võtta.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Madlobster kirjutas: 25 Okt 2020, 10:13

Noh jah ma ei ole ise kogenud ega ka enne kuskilt kuulnud, et nn. ÕÕ õhukvaliteediga midagi halba teeks.

Nagu juba eelpool mainisin,et seletada ei oska ,aga tajutav on. Tõenäoliselt ta õhku ikka liigselt kuivatab, kui seadmed töötavad nn vaikses reziimis, siis väljuv õhk on üsna kuum. Seade puhub ju ülivähesel määral ja ilmselt kütmiseks peab siis ka õhk soojem olema. Kui mul kabinetis on vaikne režiim peal, siis vist meetri kauguselt ei ole tunda mingit erilist õhu liikumist.Uues hoomes ei tule muidugi ka kuskilt seintest ja lagedest lisaõhku peale ka. Jääb ainult aknad avada.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

urmas66 kirjutas: 25 Okt 2020, 10:24
Madlobster kirjutas: 25 Okt 2020, 10:13

Noh jah ma ei ole ise kogenud ega ka enne kuskilt kuulnud, et nn. ÕÕ õhukvaliteediga midagi halba teeks.

Nagu juba eelpool mainisin,et seletada ei oska ,aga tajutav on. Tõenäoliselt ta õhku ikka liigselt kuivatab, kui seadmed töötavad nn vaikses reziimis, siis väljuv õhk on üsna kuum. Seade puhub ju ülivähesel määral ja ilmselt kütmiseks peab siis ka õhk soojem olema. Kui mul kabinetis on vaikne režiim peal, siis vist meetri kauguselt ei ole tunda mingit erilist õhu liikumist.Uues hoomes ei tule muidugi ka kuskilt seintest ja lagedest lisaõhku peale ka. Jääb ainult aknad avada.

Ma pigem arvan, et küsimus ei ole selles ÕÕ´s. Suvel ÕÕ´d ei kasutatud ja aknaid avati tihti vs külmade tulekuga pandi tööle ÕÕ ja aknaid nii tihti enam ei avatud. Valemist võib rahulikult välja võtta ÕÕ ja alles jääb tegelik halva kvaliteediga siseõhu põhjus.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Madlobster kirjutas: 25 Okt 2020, 10:44
urmas66 kirjutas: 25 Okt 2020, 10:24
Madlobster kirjutas: 25 Okt 2020, 10:13

Noh jah ma ei ole ise kogenud ega ka enne kuskilt kuulnud, et nn. ÕÕ õhukvaliteediga midagi halba teeks.

Nagu juba eelpool mainisin,et seletada ei oska ,aga tajutav on. Tõenäoliselt ta õhku ikka liigselt kuivatab, kui seadmed töötavad nn vaikses reziimis, siis väljuv õhk on üsna kuum. Seade puhub ju ülivähesel määral ja ilmselt kütmiseks peab siis ka õhk soojem olema. Kui mul kabinetis on vaikne režiim peal, siis vist meetri kauguselt ei ole tunda mingit erilist õhu liikumist.Uues hoomes ei tule muidugi ka kuskilt seintest ja lagedest lisaõhku peale ka. Jääb ainult aknad avada.

Ma pigem arvan, et küsimus ei ole selles ÕÕ´s. Suvel ÕÕ´d ei kasutatud ja aknaid avati tihti vs külmade tulekuga pandi tööle ÕÕ ja aknaid nii tihti enam ei avatud. Valemist võib rahulikult välja võtta ÕÕ ja alles jääb tegelik halva kvaliteediga siseõhu põhjus.

Mul kodus põrandaküte ja sundventi ei ole,on väljatõmme kahest vannitoast ja köögi kubust. Samas pole ka üldse sellist probleemi. Ma ise arvan,et põranda küttel on põranda temp keskmiselt mingi 23-25kraadi juures ja see ei tekita sellist asja. Muidugi see minu arvamus ja ei oma teaduslikku tõestust.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Selle peaks soojustagastusega vent lahendama. Endal ka plaanis korralik õhuvaheti panna. Siis naine vb jätab aknad rahule :D

Ps: kaks venti ja üks kuba võin täitsa suure määra kuupmeetreid välja lükata. Oleneb muidugi ka palju kodus süüa teha jne...

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Tort kirjutas: 25 Okt 2020, 09:13
will111 kirjutas: 25 Okt 2020, 01:07

Oma väited ja väljaütlemised tuleks panna mingisse kontekski ja teised võiksid ka sellest teadlikud olla, siis olekski vähem igasugust arusaamatut mudru.

Arusaamatu on, miks sa nõnda isatsed igal pool. Teised suudavad rahulikult suhelda, aga sina ronid ikkagi piltlikult kasti otsa ja hakkad ärplema.

A la:

will111 kirjutas: 24 Okt 2020, 18:03

Võiks ometi ju aru saada, et maju on erinevaid, planeeringuid on erinevaid.

õppige end korrektselt väljendama palun

Milline on sinu positsioon enda arvates, et sa niimoodi teiste foorumikaaslaste poole pöördud?

a) noorus ja raudne veendumus, et ollakse maailmanaba ja kõige targem ning mida vähem see paika peab, seda kõvemini trummi taotakse. Eks meist enamusel on see periood läbitud ja enamusel tulnud ajaga elutarkus - vahest on ka teistel õigus ja teinekord kehtib see Iid-Tõstamaa vanasõna, mis kellelgi siin allkirjaks.
b) mõnda ei paranda ka aeg ega elukogemuse lisandumine.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas M.T. »

kaimex kirjutas: 25 Okt 2020, 10:55

Selle peaks soojustagastusega vent lahendama. Endal ka plaanis korralik õhuvaheti panna. Siis naine vb jätab aknad rahule :D

Ps: kaks venti ja üks kuba võin täitsa suure määra kuupmeetreid välja lükata. Oleneb muidugi ka palju kodus süüa teha jne...

Ei pruugi. Mul põrandaküte ja soojustagastusega vent, mis töötab 70+ L/sek tempos, aga naise sõnyl ikka õhku pole. Eks üheks põhjuseks ka antud kombost tulenev probleem - liig madal õhuniiskus kütteperioodil.

Kui sisse miski õhku ei lükka või aken kinni, siis korralik kubu tekitab elamisse päris hea vaakumi. Ma olen üritanud oma naisele seda lihtsa näitega selgitada, aga no mõni ei tahagi aru saada hoolimata korduvatest näidetest. Ikka on vastus “mis sa tahad öelda, et kõik teevad söögitegemiseks akna lahti ja blabla. Mus sellest vendist siis kasu on jne.”. Ega kui inimene ei taha mõista lihtsat füüsikat, siis pole mõtet energiat kulutada ja teha see aken ise kahti kubu töötamise ajaks. Hea oleks muidugi, kui vent automaatselt selkeks ajaks sissepuhet tõstaks.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas will111 »

"lihtsa näitega selgitada, aga no mõni ei tahagi aru saada hoolimata korduvatest näidetest" puhas iroonia siia teemasse, puhas kuld! :D

ärge ehitage omale maju, mis on kinnised kilekotid ja kuhu saab kubudega vaakumit tõmmata, nii et inimesed sisse ära lämbuvad. siin foorumis on ju absoluutselt iga veteranpostitaja ka ühtlasi absoluutne TIPPTEADUR igas viimses kui asjas, igal viimsel kui teemal, pesupesemisest tuumaraketi ehitamiseni. Huvitav, et sellistel inimestel üldse mingeid murekohti saab olla nii lihtsate asjadega nagu ruumis õhu liikumine, söögi tegemine jne. võibolla aitab lihtsa füüsika mõistmine hädast välja. a võibolla mitte...mina ei tea muidugi midagi, sest ma olen nii noor, uljas ja ainult teoretiseerin :D

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

urmas66 kirjutas: 25 Okt 2020, 10:51

Mul kodus põrandaküte ja sundventi ei ole,on väljatõmme kahest vannitoast ja köögi kubust. Samas pole ka üldse sellist probleemi. Ma ise arvan,et põranda küttel on põranda temp keskmiselt mingi 23-25kraadi juures ja see ei tekita sellist asja. Muidugi see minu arvamus ja ei oma teaduslikku tõestust.

Mul sama asi ainult põrandakütte asemel on ÕÕ
ja no ei saa üldse aru, et midagi muutuks kui see töötab või ei tööta. vbl ma olen nii tuim loom lihtsalt :D

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas mx77 »

will111 kirjutas: 25 Okt 2020, 17:22

siin foorumis on ju absoluutselt iga veteranpostitaja ka ühtlasi absoluutne TIPPTEADUR igas viimses kui asjas, igal viimsel kui teemal, pesupesemisest tuumaraketi ehitamiseni.

Lõpetaks äkki selle kelbase ära? Sa oled ise selle enda kirjeldatu musternäide. Iga fuking asja kohta on sul arvamus, ja see on alati absoluutselt õige.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas M.T. »

will111 kirjutas: 25 Okt 2020, 17:22

"lihtsa näitega selgitada, aga no mõni ei tahagi aru saada hoolimata korduvatest näidetest" puhas iroonia siia teemasse, puhas kuld! :D

ärge ehitage omale maju, mis on kinnised kilekotid ja kuhu saab kubudega vaakumit tõmmata, nii et inimesed sisse ära lämbuvad.

No näed, ehitaja on oma tööd piisavalt hästi teinud ja piirded õhutihedad, mitte ei leki nagu sõel või tüüpiline ehitusbuumi ajal tehtud karp. Aga jah, kubu töötamisest tekkiva vaakumi peaks kuidagi kompenseerima, selle aga on jätnud arendaja 2 silma vahele. Lihtne lahendus oleks 1 fresh-klapp tekitada.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas will111 »

Näiteks...aga ega lahendused ei peagi alati tingimata võimalikult keerulised olema. Mina paneks siis sellise nö. vaakumiga avaneva klapi.

Ma loodan muidugi, et see vaakumi jutt on ikka selline kergelt muinasjutuline? :D Reaalselt ei suuda ükski kubu eluruume vaakumisse tõmmata, olgu need piirded tõepoolest kasvõi nii õhutihedad, et paned elamisele kompressori külge ning lased 8 bari survet sisse.
Piirded võivad piisavalt õhutihedad olla ka nii, et ei leki sellise kiirusega, et saaks tekkida suur soojakadu. Aga samas õhk ikkagi liigub, ilma et peaks otseselt mingeid avatud torusid läbi seina vedama.
Kui kütan ahju siis mul käib terve kütmistsükli aja korstna otsas üsna vihane ventikas. tootlikkuse poolest igasuguste kööbikubu asjadega võrreldes ikka vähemalt 5 korda tõsisem tiivik. Eks ta seda õhku ju ikka toast tõmbab, läbi ahju ja korstna muidugi. Aga no ei teki tuppa vaakumit...ja samas pole erilist soojakadu ka. muidu lihtsalt ei saaks kuidagi olla võimalik, et terve maja esimese korruse kütmiseks üsna külma ilmaga piisab <=2kw soojusenergiast.

mx77, kes siin teemas postitajatest ei ole selle musternäide? :lol:

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”