Igamehe töökoda


will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Igamehe töökoda

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ei see on arusaadav, et loomulikult ei saa töömees 40euri endale puhtalt tasku. Aga kliendina ma ei hakka seda töötundi jaotama mingiteks osadeks ja mõtlema, et kas omaniku viies onupoeg ka nüüd ikka oma osa sealt kätte sai või äkki peaks natuke veel juurde maksma, et keegi nälja ei jääks. Kui ühe töökoja töötunni jooksul kulutatakse seal näiteks 3 euri eest elektrit MINU auto tegemise peale siis ma ei leia küll, et mina peaksin sellist lausabsurdi kinni maksma. Või et töömehe otsas istub 5 keskastmejuhti ja 7 omanikku. Mis see mind kotib või kas see peaks õigustama tunnihinda näiteks 200e?

Ning samas kui me räägime väikestest töökodadest siis vähemalt see, mille omanik on minu isiklik tuttav...no ta on seal ise ka töömees. Elektri ja vee peale minevaid summasid pole mõtet arve sisse väga arvestama hakata sest need moodustavad ikka niivõrd uskumatult väikese osa ning tööriistad ostetakse omale enamasti ettevõtlustoetuse abil. Ja maksude maksmine on väikestes kohtades ka selline, ütleme et optimeeritud ma usun :D Sama siin toodud lingi all on väikselt all kirjas, et maksmine toimub sularahas. Huvitav miks :D
Ühesõnaga, margiesindus on üks asi...aga kui mingi nurgatagune kahemehe töökoda varisemise äärel vanas tallis küsib 40euri tunni eest siis minul tõuseb kaks näppu ja otsus on kiire. Aga teiselt, ma ei ole tartu inimene ka :D
Aga kokkuvõttes, ma ei tahtnud tegelikult kritiseerida võimalust kui sellist, lihtsalt lõi lambi põlema, et kuidas reaalselt on õigustatud sellise hinna küsimine sisuliselt lihtsalt katusealuse pakkumise eest. Endal tarvidust ei ole, ehitasin kanali hoovi peale juba 20 aastat tagasi. Päev läks, kasutanud olen vähemalt tuhat tundi. Puhas kasum :D

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Teenused ja abi”