Hälvik- Mootorratturid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Vesa
Postitusi: 11
Liitunud: 07 Apr 2019, 23:35
Tsikkel: Ducati Monster 937+
Asukoht: Tallinn, Saaremaa
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Vesa »

Madlobster kirjutas: 18 Juun 2020, 15:30

https://tartu.postimees.ee/6999916/nark ... eed-lohkus

Vist on sobilik tiitli kandidaat.

Mulle meeldib, kuidas see hägustatud kast video lõpus ära väsib ja numbrimärgi eest ära vajub :D



Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas pühak »

Ma siis, kui see video ilmus, kohe sportlikust huvist peatasin video viimastel sekunditel ja panin tsikli numbri mnt otsingusse. See ei andnud mulle midagi peale rahuldustunde, et kas suudan numbri välja lugeda. :D

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

"Tarmo Tähepõld: videole jäänud kaks surematut mootorraturit näitavad, et järgmine Laagna tee on aja küsimus"

https://auto.geenius.ee/rubriik/uudis/t ... a-kusimus/

Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 469
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 41 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

No ma ei tea, see on ju täitsa tavaline sõitmine.

...

Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Luxor »

zorten22 kirjutas: 23 Juun 2020, 13:30

No ma ei tea, see on ju täitsa tavaline sõitmine.

Tubli, ma olen ebatavaline - eelistan vanamoodsalt kahel rattal kulgeda kuigi ka sellest tekib vahel komplikatsioone.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Krl »

Luxor kirjutas: 23 Juun 2020, 17:01
zorten22 kirjutas: 23 Juun 2020, 13:30

No ma ei tea, see on ju täitsa tavaline sõitmine.

Tubli, ma olen ebatavaline - eelistan vanamoodsalt kahel rattal kulgeda kuigi ka sellest tekib vahel komplikatsioone.

Kas "eelistad" või "oskad ainult" ?


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Krl kirjutas: 23 Juun 2020, 22:20
Luxor kirjutas: 23 Juun 2020, 17:01
zorten22 kirjutas: 23 Juun 2020, 13:30

No ma ei tea, see on ju täitsa tavaline sõitmine.

Tubli, ma olen ebatavaline - eelistan vanamoodsalt kahel rattal kulgeda kuigi ka sellest tekib vahel komplikatsioone.

Kas "eelistad" või "oskad ainult" ?

Liigse masohhismi käes ei kannata, aitäh muretsemast! :)

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!

kalleu
Postitusi: 480
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

load olemas, kaine.
20pluss ületus oleks maksnud vestluse kuni sadakond eurot siia sinna. (kui eelnevalt mingeid suuri käkke all ei ole)

Nüüd :?: (togi) :wack: tsikkel puruks, tõenäoliselt vähemalt paar nädalat puuri pluss see hooaeg jalamees

Rääkimata kaasnevast "heast" mainest

Pehmelt öeldes tõsine oinas

Viimati muutis Madlobster, 04 Juul 2020, 08:37, muudetud 1 kord kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas zombi »

Mina nii pehme ei oleks...

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.
Kasutaja avatar

Stealth
Postitusi: 74
Liitunud: 05 Mär 2017, 22:03
Tsikkel: Bandit 1200cc
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Stealth »

"Jõhvi politseinikud tegid põgeneva mootorratta peatamiseks hoiatuslasu ja rammisid sõiduki tagaratast"
Vedas juhil, et politsei kohal oli - see ei ole ilmselt lahe tunne kui su mootorratas põgeneda üritab :wack:

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Fox2
Postitusi: 102
Liitunud: 14 Sept 2014, 20:21
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Fox2 »

Õnn, et üle ei sõidetud. Vähe jäi puudu.


Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Lembit »

Mootorratturile, kellel oli eile ca 17.20 paiku Tallinnas Sõpruse puiesteel, suunaga TTÜ poole, lõigul Tammsaare teest järgmise jalakäiate foorini mingi probleem/hämming/pretensioon sinise Ford Focuse juhi suunal - lepime mõlemale sobiva aja kokku ja räägime asjad selgeks!

Kuna sul paistis kaamera kiivri küljes, siis võta oma video eelmise foori juurde aeglustamisest kuni selle probleemse kohani ning vaatame siis koos ja arutame, kuidas jõudis asi situatsioonini, mis sulle meelehärmi valmistas. Kui olin milleski süüdi ja sina süüta, siis vabandan nagu kord ja kohus.

No ja kui me sind rahuldava vabanduseni ei jõua, siis võid mind duellile kutsuda. Eile vähemalt jäi mulje, et julguse ja kuraasi puuduse probleemi sul justkui ei ole.

Ahjaa... Koju jõudes, avastasin auto tagaust silmitsedes, et olen sulle võlgu jalahoobi mootorrattasaapaga. Lahendaks siis selle küsimuse ka kohe ära, mulle ei meeldi pikalt võlgu olla. Vahendid on olemas, sinu käest laenata pole vaja ja, noh.... ega su saabas mulle jalga ei mahuks ka :)

Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Väga segane jutt, aga tundub , et põnev olukord. Asjast mittearusaaja soovib selgitust.

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Lembit kirjutas: 07 Juul 2020, 11:15

Mootorratturile, kellel oli eile ca 17.20 paiku Tallinnas Sõpruse puiesteel, suunaga TTÜ poole, lõigul Tammsaare teest järgmise jalakäiate foorini mingi probleem/hämming/pretensioon sinise Ford Focuse juhi suunal - lepime mõlemale sobiva aja kokku ja räägime asjad selgeks!

Kuna sul paistis kaamera kiivri küljes, siis võta oma video eelmise foori juurde aeglustamisest kuni selle probleemse kohani ning vaatame siis koos ja arutame, kuidas jõudis asi situatsioonini, mis sulle meelehärmi valmistas. Kui olin milleski süüdi ja sina süüta, siis vabandan nagu kord ja kohus.

No ja kui me sind rahuldava vabanduseni ei jõua, siis võid mind duellile kutsuda. Eile vähemalt jäi mulje, et julguse ja kuraasi puuduse probleemi sul justkui ei ole.

Ahjaa... Koju jõudes, avastasin auto tagaust silmitsedes, et olen sulle võlgu jalahoobi mootorrattasaapaga. Lahendaks siis selle küsimuse ka kohe ära, mulle ei meeldi pikalt võlgu olla. Vahendid on olemas, sinu käest laenata pole vaja ja, noh.... ega su saabas mulle jalga ei mahuks ka :)

Kui tsikli nr. tead, avaldus politseile ja asjad hakkavadki liikuma....
Peeglite jmt tagumist nimetaks ise arguseks!

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Krl »

Räägi siis, mis kummalisi manöövreid tegid Lemps?
Gixerimees ei suutnud lihtsalt fooritagant kiirendades sinuga tempot hoida, või ....?

Kasutaja avatar

Margit
Postitusi: 350
Liitunud: 16 Apr 2011, 12:28
Tsikkel: Honda CB500XA
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Margit »

Lembit kirjutas: 07 Juul 2020, 11:15

Mootorratturile, kellel ....

Krl kirjutas: 07 Juul 2020, 12:46

Räägi siis, mis kummalisi manöövreid tegid Lemps?
Gixerimees ei suutnud lihtsalt fooritagant kiirendades sinuga tempot hoida, või ....?

??? keegi teab rohkem kui räägib? :D

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Krl »

Kui teaks siis ei küsiks.

Aga elu on lihtsalt näidanud, et kui kuskil miskit(debiilset) toimub, siis ikka Gixxerimehed.


Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Lembit »

Ei tea numbrit ja kui ka teaks, siis otsiks pigem inimese lihtsalt välja ja küsiks, milles ta mure oli, mitte ei hakaks politseid tülitama.
Põhimõtteliselt võis mingi uuem Gixxer olla, aga ma ei ole mootorrataste osas selline spetsialist, kes ühe pealevaatamisega neid identifitseeriks. Ära tunneks komplekti (ratas/juht) küll.

Ega ma väga täpselt nagu aru ei saagi, mis mootorratturile muret valmistas. Omastarust nagu ei teinud mingeid erilisi manöövreid...
Situatsioon:
Tulin Tammsaaret mööda Järvevana poolt ja jäin vasakpoolsesse pöörderitta seisma esimese autona. Parempoolses pöördereas oli mingi "hall, metallik pereauto". Kuna järgmise (jalakäijate) foori taga paistis vasakpoolses reas auto seisma ja seal läheb foor roheliseks umbes siis, kui Tammsaarelt sõpakale pöörajad kohale jõuavad, siis võtsin pöörde hoogsalt, andsin korraks gaasi ja reastusin ilusti suunatuld kasutades esimesse ritta. Reastumise ajal kõlas mingi rollerisignaali sarnane prääks ja parempoolsest peeglist paistis mootorrattur, minu autost tükkmaad tagapool, kes igatahes ei tegelenud parasjagu sel hetkel äkkpidurdusele sarnaneva võimlemisega ja suunatuli tal ka ei põlenud.

Igatahes jätsin siis foori juures ruumi, et noormees saaks kõrvale sõita, kui soovib. Soovis. Ilmselgelt agiteerunud olekus karjus midagi ja toksas mulle vastu peeglit. Aga kuna peegel ei läinud isegi paigast ja situatsioon tekitas minus kontrollimatu naeruhoo, siis panin käigu sisse ja rohelise süttides sõitsin edasi. Kohalt võttes kostus mingi kops (see oli siis see jalahoop) aga kuna mootorrattur paistis jätkuvalt püsti olema ja tegeles foori tagant kohaltvõtmisega, siis ei osanud sellele nagu väga tähelepanu pöörata ja mõtlesin, et äkki enda auto veermik või sumps tegi mingi kolksu vastu kere.

Ise sõidan ka teinekord mootorrattaga ringi ja tean väga hästi, et väga lihtne on isegi tahtmatult "keskmiste kodanike" silmis liikulushuligaani mõõtu välja anda ja foori tagant ära kiirendades võib mingi 80+ kiirus ülilihtsalt tekkida, aga nagu krt...

Sõida siis linesplitiga mu kõrvalt juba punasega esimeseks ning kao kui tuul, mitte ära mökuta kusagil krt seda teab mis pimedas nurgas, imesta kiivri sees punnis silmadega, kuidas slikkidega neljarattaline Tallinna sittade teede peal kurvi sinust kaks korda tempokamalt võtab ja siis kui sirge lõigu peal oled juba kolmekohalise numbri spidole kruttinud, oled ju ise ammu juba omas mõttes ringrajal ning oleks mõistlik aru saada et need, kes tegelevad tavalise linnasõiduga ei oska oodata sinusuguseid boliide ja ringraja võtmes tekib sul eesõigus alles siis, kui teisest eespool oled, mitte siis, kui oled mõelnud mingi konkreetse trajektoori võtta. Seega agiteritud karjumiseks või teiste jalaga löömiseks pole nagu kummalgi juhul põhjust.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Black »

Vaatasin, et hälvik-ratturitele on Toompuiesteel Balti jaama kandis privaatradu joonima hakatud. :-|||

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Krl »

Oli ka ammu juba aeg.

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Turist »

Lembit kirjutas: 07 Juul 2020, 11:15

Mootorratturile, kellel oli eile ca 17.20 paiku Tallinnas Sõpruse puiesteel, suunaga TTÜ poole, lõigul Tammsaare teest järgmise jalakäiate foorini mingi probleem/hämming/pretensioon sinise Ford Focuse juhi suunal - lepime mõlemale sobiva aja kokku ja räägime asjad selgeks!

Suure tõenäosusega võib teda umbes sarnasel ajal samas kohas kohata.


Kraavik
Postitusi: 14
Liitunud: 04 Dets 2019, 11:34
Tänanud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Kraavik »

Lembit kirjutas: 07 Juul 2020, 15:38

Tulin Tammsaaret mööda Järvevana poolt ja jäin vasakpoolsesse pöörderitta seisma esimese autona. Parempoolses pöördereas oli mingi "hall, metallik pereauto". Kuna järgmise (jalakäijate) foori taga paistis vasakpoolses reas auto seisma ja seal läheb foor roheliseks umbes siis, kui Tammsaarelt sõpakale pöörajad kohale jõuavad, siis võtsin pöörde hoogsalt, andsin korraks gaasi ja reastusin ilusti suunatuld kasutades esimesse ritta. Reastumise ajal kõlas mingi rollerisignaali sarnane prääks ja parempoolsest peeglist paistis mootorrattur, minu autost tükkmaad tagapool, kes igatahes ei tegelenud parasjagu sel hetkel äkkpidurdusele sarnaneva võimlemisega ja suunatuli tal ka ei põlenud.

Jäi veits arusaamatuks, kustkohast siis see tsiklist üldse välja ilmus, kui ristmikul pööret oodates oli su paremal käel pereauto ja tsiklit üldse näha polnud? Ristmikul teadupärast eessõitvast sõidukist möödasõitu sooritada ei tohi ja kui tsikkel just sinu taga polnud ning peale vasakpööret enne sind reavahetust ei alustanud, siis kust krt ta sinna tekkis ??? :roll:


Assamait
Postitusi: 196
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 139 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Assamait »

Black kirjutas: 07 Juul 2020, 21:39

Vaatasin, et hälvik-ratturitele on Toompuiesteel Balti jaama kandis privaatradu joonima hakatud. :-|||

Pigem küsiks, kes kuradi hälvik seal seda joonimist teeb :evil: Hetkel nagu mitte keegi ei saa aru, kuidas seal sõitma peaks... Üks pidev liiklusohtlik olukord on see Toompuiestee.

Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Kraavik kirjutas: 08 Juul 2020, 10:04
Lembit kirjutas: 07 Juul 2020, 15:38

Tulin Tammsaaret mööda Järvevana poolt ja jäin vasakpoolsesse pöörderitta seisma esimese autona. Parempoolses pöördereas oli mingi "hall, metallik pereauto". Kuna järgmise (jalakäijate) foori taga paistis vasakpoolses reas auto seisma ja seal läheb foor roheliseks umbes siis, kui Tammsaarelt sõpakale pöörajad kohale jõuavad, siis võtsin pöörde hoogsalt, andsin korraks gaasi ja reastusin ilusti suunatuld kasutades esimesse ritta. Reastumise ajal kõlas mingi rollerisignaali sarnane prääks ja parempoolsest peeglist paistis mootorrattur, minu autost tükkmaad tagapool, kes igatahes ei tegelenud parasjagu sel hetkel äkkpidurdusele sarnaneva võimlemisega ja suunatuli tal ka ei põlenud.

Jäi veits arusaamatuks, kustkohast siis see tsiklist üldse välja ilmus, kui ristmikul pööret oodates oli su paremal käel pereauto ja tsiklit üldse näha polnud? Ristmikul teadupärast eessõitvast sõidukist möödasõitu sooritada ei tohi ja kui tsikkel just sinu taga polnud ning peale vasakpööret enne sind reavahetust ei alustanud, siis kust krt ta sinna tekkis ??? :roll:

See on sarnane sellele liiklusülesandele, kus ristmikul on punane, sinine ja kollane auto, aga ristmiku ületab motikas - keegi ei tea kust ta tuli :-)
AGA see pole praeguses situatsioonis oluline, pööre (kusagilt) oli 1. manööver, ümberreasumine oli manööver nr. 2. Mina sain Lembitu postitusest niipalju aru, et tema jõudis ka ümberreastumise manöövri enne lõpetada, sest lõpuks paiknes mootorratas tema taga.

Viimati muutis Maaks, 08 Juul 2020, 13:34, muudetud 2 korda kokku.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

Kraavik
Postitusi: 14
Liitunud: 04 Dets 2019, 11:34
Tänanud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Kraavik »

Maaks kirjutas: 08 Juul 2020, 11:43
Kraavik kirjutas: 08 Juul 2020, 10:04
Lembit kirjutas: 07 Juul 2020, 15:38

Jäi veits arusaamatuks, kustkohast siis see tsiklist üldse välja ilmus, kui ristmikul pööret oodates oli su paremal käel pereauto ja tsiklit üldse näha polnud? Ristmikul teadupärast eessõitvast sõidukist möödasõitu sooritada ei tohi ja kui tsikkel just sinu taga polnud ning peale vasakpööret enne sind reavahetust ei alustanud, siis kust krt ta sinna tekkis ??? :roll:

See on sarnane sellele liiklusülesandele, kus ristmikul on punane, sinine ja kollane auto, aga ristmiku ületab motikas - keegi ei tea kust ta tuli :-)
AGA see pole praeguses situatsioonis oluline, pööre (kusagilt) oli 1. manööver, ümberreasumine oli manööver nr. 2. Mina sain Kraaviku postitusest niipalju aru, et tema jõudis ka ümberreastumise manöövri enne lõpetada, sest lõpuks paiknes mootorratas tema taga.

Manöövreid sooritas ikka Lembit :) Vaatasin kaarti ja hakkasin mõtlema, et kas tsikkel ei võinud tulla hoopis sõpaka-tammsaare ristmiku ja esimese jalakäijate foori vahel asuvalt paremalt poolt kortermajade juurest suubuvalt tänavalt? Sõltub, millal Lembit ümberreastumise sooritas, kas enne või pärast seda paremalt tulevat tänavat. Et vb ikkagi oli mingi ettekeeramise case. Tsikkel ju võis sealt kõrvaltänavalt üsna üsna kiirelt sõpakale keerata ja kiirendada, et enne ristmikult tulnutest ette jõuda ja Lembit teda lihtsalt ei märganud/osanud oodata parempoolses reas.
Päeva lõpuks tundub selline tüüpsituatsioon olema, kus autojuhil ei jagu silmi päris 360 kraadi olukorra jälgimiseks ja tsikkel tuleb kah kusagilt hirmsa pasaga ning nõnda need paugud tavalsiselt aset leiavad autode ja tsiklite vahel.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Black »

Küllap lendas punasega linna poolt. Käis äkki mäkis söömas.

Aga seal paremal pool pelmeeniputka juures armastavad küll mingid tsiklistid koguneda. Peamiselt vist venekeelsed, lisakeeleks saapanina.

Assamait kirjutas: 08 Juul 2020, 10:04

Pigem küsiks, kes kuradi hälvik seal seda joonimist teeb :evil: Hetkel nagu mitte keegi ei saa aru, kuidas seal sõitma peaks... Üks pidev liiklusohtlik olukord on see Toompuiestee.

Varem hakkab nüüd üheks rajaks kokku minema. Vaja rattaradu joonida. Ilmselt seos üha kasvava elektritõuksindusega. Aga jah, hetkel maas olevate kontuuride järgi ei taipa küll veel keegi sõita.


Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Lembit »

Kraavik kirjutas: 08 Juul 2020, 10:04

Jäi veits arusaamatuks, kustkohast siis see tsiklist üldse välja ilmus, kui ristmikul pööret oodates oli su paremal käel pereauto ja tsiklit üldse näha polnud? Ristmikul teadupärast eessõitvast sõidukist möödasõitu sooritada ei tohi ja kui tsikkel just sinu taga polnud ning peale vasakpööret enne sind reavahetust ei alustanud, siis kust krt ta sinna tekkis ??? :roll:

See jäi mullegi arusaamatuks, kuskohast ta sinna tekkis ja eks ma sellepärast oma esimeses postituses mainisingi, et võiks ju vaadata tsiklimehe videot ja saaks asja selgeks. Praegu ma igaks juhuks päris 100% ei välistaks, et viga oli minupoolne ja vabandus on ootel.

Kortermajade juurest ta justkui ei tulnud sest intsident oli minuarust enne seda burksiputkat ja kui ka oleks olnud otse peale seda, siis sealt putka juurest väljakeerates pead niikuinii andma teed kõigile, kes teel liiguvad hoolimata sellest, mis manöövreid nad seal sooritavad. Neid mehi, kes selle burksiputka juurest teele keerava kurvi mootorrattaga ca 70 km/h võtaksid, vist eestis palju pole. :)

Pigem tundub mulle tõenäoline, et oli Tammsaarel foori taga kusagil minust tagapool ja keeras peale kurvi võtmist korralikult lahti (a'la, et mingist suvalisest fordijunnist lendan mööda nagu naksti), sest selles kohas asumiseks, kus ta oma signaali andmise hetkel oli, pidi ta kas füüsika või liiklusseadusi päris märkimisväärsel määral rikkuma.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mulle hüppas ka üks bike üleeile õhtul mingi 17.30 paiku Tallinna ringteel, enne Kanama silda, nii moodi kõrvale,et midagi ei suutnud aru saada. Vennal tõeliselt vedas, sest plaanisin just rida vahetada,et sillale minna. Suund siis Saku poolt Keila poole. Mu enda autol oli püsikaga kiirus 116(kaamerast vaatasin üle)ja tüüp pani sellise pauguga mööda,et isegi pardakaamerast ei ole võimalik ei marki ega numbritki tuvastada. Sillale jõudes ta suts pidurdas,sest üks auto jäi ette ja siis kohe sellest paremalt mööda,kuigi ka seal paremas reas oli auto. Oleks ma murdosa sekundist enne rida vahetanud,oleks see debiilik nii enast kasti ,kui minu auto sodiks sõitnud. Ma ei näinud seda lolli peeglist,sest ta tuli ilmselt parema rea servas ja oli selle Jälgimäe ristmiku juures oleva lauge kurvi sujuvalt sirgeks sõitnud.No kiirus oli üle 200, see on selge,aga palju ta täpselt oli pole ilmselt olulinegi.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”