Sõidueksami sooritamine?


TonySpill
Postitusi: 15
Liitunud: 30 Aug 2018, 18:19
Tsikkel: Honda CBF 600 NA

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas TonySpill »

oil kirjutas: 07 Mai 2020, 23:05

Küsimusi kellelegi, kes hiljuti eksamit teinud. Mul sõber nüüd järgmine nädal teeb Tallinnas.

Kas eksamineerija laseb enne platsil ka tsikliga tutvuda? St. ei lähe oma tsikliga, aga tahaks natukenegi tunnetust kätte saada.
Peab oma handsfree kaasa võtma. Kas on ka OK, et on kiivris mikrofon, mille abil saab siis eksamineerijale nt vastata, et "palun korda" või midagi? Mõni olulisem näpunäide, mida jälgida (a'la platsieksamitki ei tohiks sooritada avatava kiivri puhul avatud kiivriga (päikesevisiir ees ikka)?

Tegin eelmise hooaja lõpus eksami.

1) Olin 30 minti varem kohal ja kohe kui eelmine tüüp lõpetas (kes oli ka minu koolist) oli ratas vaba. Küsisin eksamineerijalt kas tohin soojaks sõita ja tal pold selle vastu midagi. Sain pea 25 minti platsil iseseisvalt harjutada.
2) Handsfree koha pealt ma ei oska öelda, aga üldiselt on seal tavaks, et kui ei saanud aru mida sulle öeldi, siis vanguta pead ja ta kordab ülesande. Kui SAID ARU, siis nooguta (kuigi see kipub meelest minema, aga ta ei teinud sellest suurt asja).
3) Nõuanded:

  • Platsil sain kiitust, et tegin kõik harjutused rahulikult. Ei pea tingimata 8'sat tehes üleliia kallutama ja kiirust arendama, ega eputama.
  • Pigem vaatab ta kui julge juht on. Kui liikluses 50 alas pidevalt 40ga sussutada siis jätab mulje, et kardad sõita. Maanteel ei tasu traktori taga passida.
  • Pööre sooritatud -> Suund välja. Mul oli mingi 3 ristmiku suund sees. Aga andestas.
  • Ristmikel näita, et sa vaatad vasakule ja paremale, isegi kui sul eesõigus.
  • Rohkem hetkel pähe ei tule.

Soovitan paar banaani enne ära süüa. Rahustab närvid maha.

edu!

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”