Poolast mootorratta toomine


Sverre
Postitusi: 340
Liitunud: 19 Mär 2004, 11:49
Tänatud: 15 korda

Re: Poolast mootorratta toomine

Lugemata postitus Postitas Sverre »

Mina olen Poolast enda jaoks eraisikuna mootorratta toonud. Isiklik kogemus on selline:

  1. Panin otsingusse motoscout24.de, määrasin otsingukriteeriumiks Deutschlandi asemel Europa.
  2. Leidsin hulga huvipakkuvaid rattaid Itaaliast Poolani.
  3. Valisin välja 5 ratast, millega hakkasin tegelema.
  4. Valik jäi Poolas asuvale, mille omanik saatis fotod rattast, kõigist kriipsudest-kraapsudest ja kõigist ratta paberitest ja VIN koodi.
  5. Suhtlesime telefoni teel inglise keeles. Inimene andis oma täisnime ja firma, kus töötab, sain ka tema tausta kontrollida. Tal endal oli tonnine CBR, 600cc müüs ära. Otsustasin osta.
  6. Võtsin Pärnust käru sappa ja sõitsin õhtuks Olsztyni, kus ratas füüsiliselt asus.
  7. Vaatasin ratta üle, tegin proovisõidu, täitsime ostu-müügi lepingu, mis on Poolas samasugune nagu Eesti ARKi poolt pakutav. Andsin sulas raha, kirjutasime lepingule, et tasutud sularahas, mida mõlemad allkirjaga kinnitavad.
  8. Poolakas koos sõbraga aitas ratta väga korralikult kärusse kinnitada, andis oma poolt veel lisaks kaks tutikat koormarihma.
  9. Ööbisin Poolas hotellis, mille aed pandi ööseks lukku + videovalve.
  10. Sõisin Eestisse, võtsin paberid ja ratta, regasin ratta Pärnu ARKis. Tegin kindlustuse. Saatsin naise üksi autoga ees koju.
  11. Panin kombe selga ja sõitsin terve päeva suurest rõõmust rattaga Eestis ringi. Kurat, hea et lubasid ära ei võetud, ikkagi käre rinkapill...
  12. Kirjutas hiljem ja uuris, kas kõik sai Eestis korda. Jõulude ajal vahetasime veel tervitusi. Väga meeldiv ja aus poolakas.

Minu kogemuse järgi saab näiteks sedasi endale väga korraliku tsikli Poolast osta.
Toredat sõitmist kõigile, kevad kohe käes.
Sverre

Viimati muutis Sverre, 12 Mär 2020, 14:16, muudetud 1 kord kokku.

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Teenused ja abi”