Motoexotica 2019

Kui korraldad üritust ja tahaks sellest teada anda. Tahad kiita või kiruda olemasolevaid.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Motoexotica 2019

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Mis muljeid siis tekitas uus buduaar pluss moto :) :?:

Idee iseenesest polegi väga paha. Mõlemale vahtimist. Aga no see moto osa on meil ikka suisa olematu. St kui kaks eesti MotoMessi kokku panna saaks umbes 1/5 soome MP´st

Väga paljud müüjad/tegijad see aasta väljas polnud, ei siin ega seal. Et kas korraldajad ahned või meie tegijad vaesed? Või ostjaid lihtsalt pole kelle jaoks välja tulla?



Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Motoexotica 2019

Lugemata postitus Postitas Piipz »

No kui teeks siin sama suure messi, kui näiteks soome MP on, siis mis sa arvad, kas see tasuks messi tegijatel ära? Ja veel - kui me paneks kõik enda motokaupade müüjad kokku, siis mis sa arvad, kui suure messi saaks? Meie messid olid, on ja jäävad väikeseks, sest me ise oleme ka väikesed. Ei pea selle pärast meelt heitma. Soome on lähedal ka.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Motoexotica 2019

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

no see aasta on mõlemad väiksemad kui eelmine aasta. Või mulle tundub? sind ja mäkintoshi ka ei näinud
Eelmine aasta oli exotica motot täis ´+(lisahall oli ka veel) nüüd oli harley ja buduaar ning ...?

Selge, et nii suurt kui MP ei saa siin maal kunagi, lihtsalt tavaliselt leian ikka midagi motomessilt osta. Seekord ostsin tartust nuustiku (lol) ja no isegi punnitades polnud midagi muud osta.

Tln omas oli neeme sealt siis rehvid ja õlid ja oli ka kõik. Aga tln omas oli rohkem vaadata (kummaski aga polnud hondat ega kasawakit)
Varustusest sai osta aint HD kirjadega nahka

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3136
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Motoexotica 2019

Lugemata postitus Postitas ranel »

Mul oli sularahapakk kaasa võetud, et uuendaks see aasta motovarustust. Tulin sealt sama targalt tulema.Tagisid mingi pisike valik oli, aga muus osas sisuliselt ümmargune 0. Pulmakleitide valik oli ka suurem, kui mootorratta tekstiilist sõidupükstel. :lol: Seadsin sammud Motohoovi ja sain soovitud asjad. Nii kõva motomess on meil siin Tartus. Täiesti pettunud selles ürituses. Eelmine aasta oli kehvem, aga see aasta oli ikka täitsa niru. Aga noh täitsa tutikate masinate ostjatele natuke seal vaadata oli.
Teine tüütu asi oli, et ilu ja motoasjad olid omavahel läbisegi pikitud. Kui järgmine aasta ka need kaks asja kokku pandud, siis ilmselt sinna enam ei lähe.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 381 korda

Re: Motoexotica 2019

Lugemata postitus Postitas will111 »

Mina käisin MP'l soomes (esimest korda üldse motomessil) ja arvasin, et noh ega see nüüd NII suur ju ka ei olnud. Aga kui siit loen, et eesti messidel pole isegi selliste tootjate nagu honda või kawa väljapanekut ning isegi mitte keskpärast varustuse valikut siis tõepoolest tekib mõte, et mis seal messil üleüldse on :D

Vähemalt tartu omal siis vist siblis kõvasti mukitud beibesid ringi :D

Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Motoexotica 2019

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Jah seekordsel motoexotical oli tõesti kleite kõvasti rohkem kui varustust ja kosmeetikat rohkem kui tsikleid.
Naisega koos käivatel oli kindlasti vingus nägu ja varrukast sikutamist tavapärasest vähem. Aga üksi/sõpradega minnes oli avanev pilt üsna kukalt kratsima panev

No kui meie messe külastad siis saad aru, et MP on suisa hiiglaslik :P

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Motoexotica 2019

Lugemata postitus Postitas Ain »

Et mis point on kauplejatel? Maksad pinna eest korraliku klotsi... Kliendid ootavad superodavaid pakkumisi.. Ja klientidelt küsitakse piletiraha.. Et kes sellest kõigest lõpuks võidab?

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Motoexotica 2019

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Päriselt käitegi messidel ainult "nänni" ostmas :shock:

Kahjuks see aasta ei jõudnud aga messid kui sellised on vaatamise ja rahvaga kokkusaamise kohad (no ja oma seltskonnaga tulemine ja minemine on ka omaette ooper :D )

Saadetud kettaga lauatelefonist!


will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 381 korda

Re: Motoexotica 2019

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kes ütles, et ta käib AINULT nänni ostmas? Ja võiksid siis juba ka defineerida, misasi on see nänn. Varustus on nänn? Või nänn on ktm kirjaga nokamüts?

Kui tsikleid ei ole, varustust ei ole ja nänni ka ei ole siis võib igasuguse rahvaga ju ka kuskil baaris või näiteks mõnel vabaõhuüritusel kokku saada. Kasvõi suvel järve äärde telkima minna, ei pea kellegile piletiraha maksma ja saad selle raha eest hoopis grilli teha :D

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3136
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Motoexotica 2019

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ain kirjutas: 16 Mär 2019, 21:06

Et mis point on kauplejatel? Maksad pinna eest korraliku klotsi... Kliendid ootavad superodavaid pakkumisi.. Ja klientidelt küsitakse piletiraha.. Et kes sellest kõigest lõpuks võidab?

Siin selle asja iva ilmselt peitubki, et pinna eest ilmselt küsitakse korralikult klotsi. Samas külastaja maksab 10 eur per face jne.

Ja ka tõsi, et messil ikka oodetakse letihinnast paremat hinda ja nii eksponendil end üritus ära ei majanda.

Mulle üldjuhul, mis messide puhul meeldib, et kauplejad tulevad oma kaubaga kokku ja ei pea mööda erinevaid poode kondama ja saab korraga asjad vaadatud/proovitud. Olgem ju ausad, ostan pileti, et teoorias keegi saaks mulle midagi messil maha müüa. :D

See aasta pool messist oli sisuliselt ruumitäide iluasjade näol.

Viimati muutis ranel, 16 Mär 2019, 21:24, muudetud 1 kord kokku.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Motoexotica 2019

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Pole küll kunagi ühtegi messi korraldanud ega ka seal lähedal olnud seega ei oska väga neid kulusid hinnata.
Tartus ringi vaadates, paar lampi ning vineerist lava, et mis hinnaga siis sellist asja pakutakse või mis selle eest siis saada loodetakse?

Tln läks pere pilet 16€ (pluss parkimine 5€) Trt 34€. Parklas see aasta raha ei küsitud.

Kas kauplejale virutatakse tõesti selline kirves, et pole mõtet oma nodiga mööda maarjamaad ringi uhada või on meie ostujõud nii väike, et see kaks paari teksaseid ja kolmed kindad, mis messipäeval õnnestub olematu hinnaga maha müüa ei tasu lihtsalt poe ümberkolimise vaeva ära

[mention]yeekim[/mention] , et miks peaks neeme oma rehvid ja õlitünnid ning depoo oma varustuse poe jne teise eesti otsa sõidutama, et sa seal kõrval sumiseda saaksid? Lisaks tuttavate nägudele naeratmisele eeldatakse, et sinna saabuv sumisejad ka mingi koguse maksevahendeid kohale taritud nodi vastu vahetab

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Motoexotica 2019

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Ega Neeme ei peagi seda kola kuskile messile tassima, tal' ju pood olemas...
Minu vajadused tsikliosadele ja riietusele (loe: NÄNN) ei teki üleöö ja ainult kevadel messide aegu.

Ilmselgelt olen ma vähemuses ja ronin tagasi kappi...

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Motoexotica 2019

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

kappi või mitte
ega suurem osa seal kooseradajaid ongi aint kiibitsejad, sumisejad, pilditegijad, peaasi, et kodust välja saab jne kodanikud.
Ega kõik ei peagi seal ostams käima, messil võibki sumiseda, uusi tarkusi kõrva taha panna, minigi nänni soetamise plaani soojendada või mõnel istumisalusel ennast õllega lihtsalt jalutuks muuta vms

Aga ma kaldun arvama, et kauplejate salajane unistus on kogu selle jebimise eest siis seal messil tiba rohkem nodi krabisevaks teha kui tavapärasel poekassas konutamise päeval

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Motoexotica 2019

Lugemata postitus Postitas pühak »

Ma ei läinudki sel aastal messile otse midagi ostma; T-särgi ostsin ühe Soome proua müügiletist, aga see rohkem nagu traditsiooni värk, et mingi enamvähem kasulik nänn tuleb trofeeks kaasa haarata.
Mingeid erilisi sooduspakkumisi, nagu mõnel varasemal aastal on olnud, ei märganud. Tuiasin siis niisama ringi ja plärisesin ajaviiteks mõnes sellises boksis, kus oldigi oma tegevuse või organisatsiooni tutvustamise peal väljas. Kui jalgadel seismisest selg valutama hakkas, lasin ilu poole peal ühel pilusilmsel proual viieka eest kaela ja selga 10 minutit mudida. Peab mainima, et pooleteisemeetrisel tädil olid uskumatult tugevad käed, mingist niisama seljasügamisest oli asi kordades efektiivsem. Muud tolku sellest ilueedindusest mulle polnud, võibolla sobis see kontseptsioon neile, kes naistega koos tulid, et siis kui proual tsiklivärk üle viskas, läks kleite sobrama.
Ma käisin juba eile ära, kuna täna olin tööl. Võibolla oli laupäeval messil elu aktiivsem ja toodi rohkem kaupa ka välja, reedel igatahes oli paras vaikelu.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Motoexotica 2019

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Sedasorti messid on surev trend, Tartu messi korraldaja on aru saanud, et teha tuleb mitte motomessi vaid elustiilimessi. Aga selle, mis stiil peab olema panid ikka täiesti mööda.
Paljud eksponendid, eriti väiksemad jätavad tulemata, sest messile minevat kulu ei teenita kuidagi tagasi. Reaalsus on see, et suurtel puudub vajadus ja väikestel rahaline otstrabekus. Ma rääkisin mitmega, kes tulemata jätsid ja sõnum oli: kulutatav raha pole väärt.

Madlobster kirjutas: 16 Mär 2019, 20:40

no see aasta on mõlemad väiksemad kui eelmine aasta. Või mulle tundub? sind ja mäkintoshi ka ei näinud

Ei tundunud, biker putkat polnud seal, me piipzuga ei näinud mõtet kohale minna. Kui tahad meiega kohtuda siis peake midagi eraldi välja mõtlema. Keegi veel?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Carl
Postitusi: 263
Liitunud: 08 Jaan 2006, 14:40
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Motoexotica 2019

Lugemata postitus Postitas Carl »

Olen viimase kahe-kolme aasta Motoexoticaga rahule jäänud, teisisõnu olen jätnud minemata. Võimatu pettuda :)


eetarga
Postitusi: 777
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Motoexotica 2019

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Põhimõtteliselt on asi väga lihtne. Eesti oma suurusega saab isegi parema juhul üks ! näitus elada!
Aga ainult siis, kui näitusekorraldaja kaasatab mitte ainult tsiklivaldkonna kaupmehed.
Osalejad peavad samuti kõik mitte kasumi eesmärgiga sihtgruppid olema.
Samuti peavad vastutasuks mitte maksustatud osalejad enda pannus andma - näiteks konkurssid läbi viia, teemasid kardistada (näiteks 40 aastat Paris Dakar, Inglise tsiklite kultuur, tsiklite kaugreisijate loengud, jne.)

Korraldaja tulu peab enamus puhas piletihinnas tulema. Näitusepind peab soodsalt või isegi tasuta olema (MTÜ´de/huvigruppide jaoks).

Nii kauaks, kui Eesti näitusepind, nii Tartus kui Tallinnast on kallim kui näiteks Hamburgi tsiklipäevade näitus! , nii kauaks siin Eesti pinna peale ei tule midagi korralik välja. Ja suhtlemine viib edasi, puudub Eesti samuti huvigruppide ühendus kui kaupmeeste ühing tsiklivaldkonnas - eks?!

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Motoexotica 2019

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

ma miskipärast arvan, et korraldajad loodavad oma pvc hallis oleva mõne valgusti, pingi, 20 aastat vana vineerist lava ja leti kolmeks päevaks kasutada andmise eest lõunaks rikkaks saada.

Aga eks turg regullibki asja paika. Hinnad on tõusnud üle lae. Pole külastajaid pole exponente. Hakatakse otsima alternatiivseid turustamis võimalusi.

Just tuttavaga rääkisin, kes tuli saksast messe essenist (oli exponent) ja ütles, et eestis on messil (tõi näiteks maamessi) osalemine täpselt kaks korda kallim. Ning külastajate arvu vahe on ca 10x. Seega saad 2x kallimalt 10x vähem.

Tulemused olid tartus selgelt näha. 34€ saime näha huulepulki, õunaäädikat ja HD´d (hondamehed siis saivad seljas aeleda ja tõdeda, et pole ikka päris minu jaoks)

Motomessilt lahkujatel oli näpus kotike yummikomme, lätlaste kummisvamm, t-särk ja pudel õunaäädikat. teardropi juures sai oma moori küünarnukiga togida, et vat kui vahva oleks see muna meite foocusega mõtsa vedada ja tiba krõpsutada (kui vaid raha oleks)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Motoexotica 2019

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

Kunagi paar aastat tagasi jäi kõrva, et Yamaha maksis oma platsi eest seal umbes 4k euri, sinna juurde siis rekatäis tsiklite transport Tallinn-tartu-Tallinn, töötajatele hotell tartust ja nädalavahetuse eest palk ka veel. Ning müüki enivei polnud, seega pole vaja imestada, miks kaupmehed kohale enam ei viitsi tulla. Vahid seal päevad pikka, kuulad vanameeste jutte "mul oli ka kunagi Jawa" , emmed panevad oma lapsukesi jalgupidi tsikli istmete peale seisma jne. Need kes tahavad uut ratast osta, teevad seda vastavas esinduses nagunii.

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.
Kasutaja avatar

Priit_IZ
Postitusi: 901
Liitunud: 09 Veebr 2005, 17:25
Asukoht: Raasiku või Haapsalu
Tänatud: 12 korda

Re: Motoexotica 2019

Lugemata postitus Postitas Priit_IZ »

Sai eile ära käidud. Kuidagi ununes see asjaolu ära, et kaks messi koos, ning uksest sisse astudes, avastasin end karvanüsimise ja küüneteritamise keskelt. Kurat, kas panin kalendriga mööda, või olen vales kohas? :shock: Õnneks hakkasid üsna pea silma ka kohustuslikud nahkvestid, seega aeg ja koht olid õiged.
Mu jaoks täitis see üritus eeldatud eesmärgi - sai lõunaosariikide rahvast näha ja juttu puhuda, kellega iga päev kokku ei puutu. Sai paari masinat vaadata, näituselt lemmiku poolt hääletatud, HD alal, õlunaadi kõrvale HDM bändi vaadata-kuulata. Lühidalt, täpselt see, mida eeldasin, ehk siis mõnus, laupäevane äraolemine.
Seda üritust ei saagi Soome messiga võrrelda. Emmi ja sardelli ei saa ju võrrelda, mis sest, et varju järgi võivad sarnased välja paista. Et siis messijutt ka oleks, siis sai kaunade määret, potike ligi võetud, ning paar nänni veel.

Kiruda kannatab alati, aga kui ootused on reaalsed (arvestades kõiki asjaolusi), siis pole häda midagi. Nagu öeldud, kes uut aparaati osta tahab, teeb seda nagunii esinduses, mitte messil.

Järgmise korrani :bsmile:

Mootorsportlased on ikka julged,
see kartmatus on kasvanud väsimatus töös,
läbi kurvide ja piki sirgeid,
meid sadu kordi kandnud on mootorite sööst.
Kasutaja avatar

kristjan128
Postitusi: 455
Liitunud: 11 Mai 2009, 21:42
Tsikkel: American Ironhorse Slammer
Asukoht: Tartu
Tänanud: 54 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Motoexotica 2019

Lugemata postitus Postitas kristjan128 »

Käisin üle mitme aasta kohal, selle jama kohta mess öelda on liigne optimism, täielik pask.


Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Motoexotica 2019

Lugemata postitus Postitas Bastard »

kristjan128 kirjutas: 17 Mär 2019, 17:06

Käisin üle mitme aasta kohal, selle jama kohta mess öelda on liigne optimism, täielik pask.

mess inglise keeles justkui segadust või jama tähendabki :bsmile:


will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 381 korda

Re: Motoexotica 2019

Lugemata postitus Postitas will111 »

nagu ütles juhan parts reporterile suurt saksa messi külastades "what a great mess you have here!"

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Motoexotica 2019

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma olen üldse loobunud meil siin mingitel messidel ja ka suurtel laatadel käimisest. No ei saa sealt midagi sellist mida tunnen ,et võiks külastajana saada. Ja ka eksponendi osavõtu tasud on meil tõesti kosmosest,mitte üksi moto messil vaid üldse.
Eetarga viitas õigesti,et korraldaja tulu peab tulema pääsmete müügist ja siis on ka korraldajal huvi sinna publikut saada. Hetkel(tegelikult juba väga ammu) on meil ,aga olukord igal laadal või messil see,et eksponentide käest saadakse kasum ja publik on puhas boonus. Samas tulles oma nodiga sinna ja kulutades suurusjärk 10k ning saades paarisaja möödakõndiva külastaja nägu näha,kellest 6-10 võib olla ka huvi tunnevad,siis sitemat investeeringut turundusse annab ostida.
....ja igale siin korraldatavale moto messile peab kutsuma biker.ee tasuta ning box ja kõik muu peab ette valmis tehtud olema.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 665
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 65 korda

Re: Motoexotica 2019

Lugemata postitus Postitas Raki »

see oli nii halb mess, et mul on täna ka veel kahju sellest 20 EURist. 1. pilet, teine see faking nõme harly loos. Mulle üldse ei meeldinudki see võrr.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Motoexotica 2019

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

ma arvan, et raha võib mõlema käest küsida (exponent ja külastaja) aga need summad tuleks vähemalt kaks korda kahega jagada.
Kogu hoone reaalset kuu renti küsida iga exponendi käest ainult kolme päeva eest. Pluss suht haige pileti raha ja siis veel muruplatsile lindi vedamise eest koolitüdrukud viiekat nuiamas jne ei ole kuluefektiivne ei exponendile ega külastajale (see summa, mis saan parema hinnaga õlivinku maksan kolm korda korraldajale) (ja tavapärase poemüügi asemel rohkem kliente saanud exponent maksab selle tulu samuti mitme kordselt korraldajale)

Seega need üritused on vaid neile, kellel raha on aga ei oska sellega midagi teha. Ning nagu näha hääbuv nähtus (pole mida näidata, pole kellele näidata)

Nagu kristjani ja ferdy keiss :D mõlemad tassivad oma varanduse juristidele saades vastu vaid tänuliku käepigistuse ja hulga sooja auru.
Kuluefektiivsuse poolest on mõlemad pooled rämedas kahjumis.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

reimps

Re: Motoexotica 2019

Lugemata postitus Postitas reimps »

Tagadi laat on siis ikka endiselt ainus külastamist väärt üritus.


hmm
Postitusi: 427
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 108 korda

Re: Motoexotica 2019

Lugemata postitus Postitas hmm »

reimps kirjutas: 18 Mär 2019, 15:52

Tagadi laat on siis ikka endiselt ainus külastamist väärt üritus.

Tagadilaadal tekib tunne, et sa võid millestki ilma jääda ja seda kogeda laadal veel mitu korda...

Motoexotival või Motomessil seda tunnet ei tekkinud, pigem lootus - ehk on seekord midagi huvitavat.
Külastasin mõlemat ning TLN oma oli vähemalt rahvarohkem ja nõks suurem. Kahju, et motomiss nr6 ei võitnud, motomatka raamat oli huvitav mõni asi veel. Ainuke suur WOW efekt oli, kui väljusin messilt ning nägin järjekorda, mis oli peauksest kuni mäenõlvalt alla viiva trepi poole peale. Siis tekkis küll kahjutunne nende inimeste suhtes 8) Siis nägin ka tuttavaid, kes kaugelt kohale tulnud aga narr oleks neil ilma raha kulutamata tagasi sõita ning veendumata selle mittesobimises.
Motoexotikal oli ainuke hea tunne see pisike segadus pulmakleitide vahel. Aga 10+10€ 20 venitatud minuti eest... vähemalt oli mingi huvi ja eks lolli käest tulebi see raha ära võtta.

Teisest külejest, hea et needki olemas on (lollid+messid)

5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc

Jazzyl
Postitusi: 50
Liitunud: 11 Apr 2014, 11:14
Tsikkel: Kawasaki z750
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Motoexotica 2019

Lugemata postitus Postitas Jazzyl »

Seadsin minagi sammud Tallinna motomessile lootuses, et ehk saab ka uut tsikli sõidu varustust soetada.
Kahjuks pidi sama targalt sealt ka ära tulema. (Vähemalt laps sai rattaid näha ja seljas istuda)
Siit pigem küsimus - kuhu soovitate Tallinnas pöörduda kui nii 194 +- mõni cm siia sinna sooviks varustust näha, proovida ning soetada? Kus oleks ka reaalne valik kohapeal. :wack:
Motoexotikale kahjuks ei jõudnud, kuid uuel aastal plaanis ka seal ära käia.


kaheksa
Postitusi: 131
Liitunud: 19 Nov 2017, 21:42
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Motoexotica 2019

Lugemata postitus Postitas kaheksa »

Spoiler
Jazzyl kirjutas: 18 Mär 2019, 21:47

Seadsin minagi sammud Tallinna motomessile lootuses, et ehk saab ka uut tsikli sõidu varustust soetada.
Kahjuks pidi sama targalt sealt ka ära tulema. (Vähemalt laps sai rattaid näha ja seljas istuda)
Siit pigem küsimus - kuhu soovitate Tallinnas pöörduda kui nii 194 +- mõni cm siia sinna sooviks varustust näha, proovida ning soetada? Kus oleks ka reaalne valik kohapeal. :wack:
Motoexotikale kahjuks ei jõudnud, kuid uuel aastal plaanis ka seal ära käia.

Ma täpselt sama pikk ja Motodepoos on väga korralik valik

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Üritused”