Hälvik-autojuhid

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 505
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas claw »

reimps kirjutas:
Macintosh kirjutas:

Mõtisklesin takkajajärgi, et kui ma oleks autost sõra või pagasist matkakirve krabanud ja virutanud, et kas oleks hädakaitse piiride üleatmine olnud või mitte.

Kui sul on näiteks relv ja teed hoiatuslasu näiteks, siis tegelikult peaks see OK olema, iseasi, mis advokaadid sul on (kahjuks). Kurikaga vehkimine on käsitletav siiski ohuna sinu elule ja sul on õigus end kaitsta. Iseasi, et esiteks peaksid ideaalis sellesama kurikaga vastu pead saama, et oleks eriti vettpidav. Seni on piisanud, muideks, jope kergitamisest, mul vähemalt ;)
Konkeetselt kirvega virutamine on aga piiride ületamine, sul on õigus vaid end kaitsta, mitte rünnata, mida ise kirvega virutamine iseenesest ju on..

Palun põhjendust, miks ma ennast kurikaga ründava inimese vastu kirvega kaitsta ei või? Püstolit ei olnud käepärast..

Ühtlasi, kuidas see hoiatuslasu tegemine advokaatidest sõltub? Inimene ju kurikaga annab märku, et hakkab sind ründama? + Hoiatuslasust kas peab politseid teatama (jah, on 10000% soovitatav seda teha)? Kui teed hoiatuslasu näiteks endale kuuluval maal maapinda?

§ 10. Relva käitlemise ja kasutamise tagajärjest ning kaotsimineku ja hävimise juhtumist teatamine
(1) Relvavaldaja on kohustatud viivitamata teatama politseile relva käitlemisest või kasutamisest, kui relva käitlemise või kasutamisega on põhjustatud isiku surm või tekitatud isikule tervisekahjustus või varaline kahju.

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”