Hälvik- Mootorratturid

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7200
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Eelmisel nädalal oli vajadus keskpäeva paiku kiirelt Pärnus ära käia.Pole seda teed juba ammu tööpäeval sõitnud ja ebameeldivaks üllatuseks oli üli tihe liiklus,millest üle poole veoakad.Muidu polnud nagu häda midagi,autol hea minek ja möödasõidud sujusid ladusalt.
Närvi ajas mustaks,aga punt choppereid, soome numbritega.
Harutee ja Kernu vahel(pikad sirged lõigud) jõudsin järgi pikale autode rodule,mis liikus kiirusega 80-85 GPS-i järgi.Kuna eespool liikujad midagi ei teinud,siis hakkasin neist paarikauppa mööda minema.Kümmekonna sõiduka ees liikus paarikümnest ratturist kolonn,mis omakorda oli end "parkinud" kolme veoka sappa.Veokad olidki need 80-nese tempo tegijad.Kuna kogu see kolonn liikus maleruudus,siis oli see ikka vähemalt paarsada meetrit pikk ja ühekorraga mööda minna neist ei õnnestunud.
Tuli kaks korda sinna vahele sukelduda,aga see valmistas härradele HD seljast tõelist pahameelt,nii,et üks kõvem tegelane otsustas lausa, minu autole paremale kõrvale sõita ja midagi seal vehkida.Tal oli viitsimist, isegi minu teiseks manöövriks vahele tulemisel, omade vahel edasi puksida ja veel kord mulle seal midagi vehkida.
Vot siis oli küll tunne ,et tahaks vennale peale keerata,või midagi halba talle teha.No mida kuradit,kui olete kogu pundiga sellised jobud,et ei suuda veokatest sirgel teel mööda mina,siis sõiteke vähemalt hanereas ja laske teistel seda teha,aga sellist emmi mängimist ma küll neilt ei oodanud.

Veokad nende ees olid soome nr-ga haagistega(haagist vedas loomilkult poolakas) ja kas see oli neile mingiks mõõdupuuks ,et kui "soomlane" ees nii sõidab,siis on kõik OK või mida iganes,aga istusid nad veokatel nii sabas,et esimese ratta ja veoka vahele igal juhul sõiduauto ei mahtunud.Veokad ise pidasid sellist kahe veoka pikkust vahemaad omavahel,mis oli igati ok.
Enne Kernut sain lõpuks neist kõigist mööda ja minu järel hakkasid ka teised sõidukad seda tegema.Käisin kiirelt Pärnus Tervisepardiisis ära,seal läks mul umbes 10 min ja panin tagasi.See jõuk tuli mulle vastu Sauga poolt linnapiiril,Järelikult nad ikka jatkasid kõigi meelehärmiks "turvaliselt " 80-ga kuni Pärnuni,sest mina sõitsin kogu tee,kus sai ,GPS-i järgi 100-ga ja vahel ka veidi aeglasemalt.
Soomlased ütlevad küll,et "maassa maan tavalla",aga seekord panid oma maa(80 lubatud) tavade järgi.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”