WHEELS OF ROCK esitleb: Eesti Mootorrattahooaja lõpetamine 2015 → Re: WHEELS OF ROCK esitleb: Eesti Mootorrattahooaja lõpetami
Re: WHEELS OF ROCK esitleb: Eesti Mootorrattahooaja lõpetami
Artikkel tänasest Pärnu Postimehest:
Motohooaeg lõpetatakse katusel
Homme ummistub Pärnu Lai tänav taas tuhandetest mootorratastest, kui võetakse kokku tänavune Eesti motohooaeg, mille festivaliala asub sedapuhku Port Arturi parkimismaja katusel.
Ürituse korraldaja Gunnar Soone Pärnu motoklubist Wildcards märkis, et motomehed soovivad näidata pärnakaile kohti, kus nii mõnigi veel ilmselt käinud ei ole, ja seetõttu pannakse festivaliala püsti parkimismaja 1500ruutmeetrisel katusel.
“Lõpetamine on tavaliselt vähe tagasihoidlikum kui avamine, aga oli soov midagi uut teha,” ütles Soone. “Väga palju seal ruumi ei ole, aga midagi siiski. Ehitame sinna uhke festivaliala, kus näitavad oma uusimaid mootorrattaid ja varustust mootorratta tootemargid, motopoed ja riikitoojad.”
Näha saab mootorrattatrikke
Muuhulgas saab katusel näha mootorattamudeleid. Näiteks avaneb pärnakail esimest korda võimalus uudistada tsiklit Indian Scout.
“Viimasel ajal on moodi läinud hipster-mootorrataste ehitus,” teadis Soone. “Reeglina ostetakse vana mootorratas, see ehitatakse ümber ja üritatakse sellega sõita. Meie pikaajaline toetaja Harley-Davidson tõi aga turule uue ratta tooriku, mida on väga lihtne endale sobivaks ümber ehitada. Esitleme seda homme. Samuti saab näha, mida on nii Eestis kui Eestist väljaspool tehtud. Harley-Davidson korraldas võistluse, kus inimesed üle maailma said niimoodi rattaid ümber ehitada.”
Soone lisas, et Wildcards sooviks ümberehitatud mootorrataste võistlusel osalenud tsikleid demonstreerida rahvale tulevikuski ja teha selle võistluse korraldajatega suuremat koostööd juba tuleval aastal.
Et talv ei ole mägede taga, tuuakse motohuvilistele näha mootorsaanid.
Üritusel annavad katusekontserdi Karl-Kristjan Kingi, Silver Haugas ja Karl Helmeste.
Päeva üheks tipphetkeks nimetas Soone kella 14 ajal Port Arturi parklas näha olevat Biker24 Stunt-teami mototeatrit.
“Neil on spetsiaalselt trikitamiseks ehitatud mootorrattad ja nad näitavad, mida annab mootorrattal teha, aga tänaval ei näe,” teadis Soone. “Näiteks sõidavad nii esi- kui tagarattal. Seda tasub vaatama tulla.”
Ootavad tuhandeid inimesi
Kui palju mootorrattureid homme Pärnu kesklinna koguneb, ei tahtnud Soone ennustada.
“Kevadel rivistus Laiale tänavale üle 2000 mootorratta, paraadil osales 1760 masinat ja statistika kohaselt väisas üritust üle 5000 inimese,” rääkis korraldaja. “Viimased aastad on näidanud, et hooaja lõpetamisele tuleb rahvast isegi rohkem, aga oma osa mängib ilm. Usun, et mahume Laiale tänavale ära. Kui ei, kiikame Suur-Jõe tänava poole. Linna läbivat paraadi me liiga suureks ei aja ja vajadusel limiteerime seal osalejate arvu.”
Lai tänav on homme liiklusele suletud orienteeruvalt 10–17 ja mootorratturid suunduvad linna läbivale paraadile kell 16.30.
Suur motopidu lõpeb õhtul Allika tänaval asuva Wildcardsi klubimaja õuel.
“Kui avamine on suurte tähtedega üritus, siis hooaja lõpetamine on pigem pingevaba ja lõbus sündmus,” toonitas Soone. “Seetõttu valisime esinema ansambli Bombillaz, kes teeb lõbusat muusikat, et peletada minema hooaja lõpuga kaasnevat kurbust.”
Kontsert lõpeb südaööks ja pärast seda jätkub pidu vaiksema muusikaga DJ Hot n’ Handsome’i taktikepi järgi.
Päevane üritus on kõigile tasuta, aga õhtusele peole tuleb soetada käepael. Kõigi käepaela ostnute vahel loositakse välja 1984. aastal toodetud kahekäiguline mopeed Delta RMR24. “See on tõeline nõukogudeaegne rariteet, mida enam kuskilt saada ei ole,” märkis Soone. “Mopeed on heas korras ja käivitub esimesel katsel.”
Liitu vestlusega
Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige
Avan konto
Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.