Õnnetused mootorratastega [2015]

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Warner
Postitusi: 104
Liitunud: 19 Mai 2008, 23:16
Tsikkel: Tralp7.0
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas Warner »

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Laupäeval sõideti üks politsei ratastest Saaremaal puruks.Ajakirjanduses pole seda,aga mainitud.Tegemist oli mandrilt sinna tulnud rattaga.Kohalike info põhjal oli ratast juhtinu öelnud,et "mäger " oli teele jooksnud ja see sundis külje maha panema.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas kaimex »

urmas66 kirjutas:

Laupäeval sõideti üks politsei ratastest Saaremaal puruks.Ajakirjanduses pole seda,aga mainitud.Tegemist oli mandrilt sinna tulnud rattaga.Kohalike info põhjal oli ratast juhtinu öelnud,et "mäger " oli teele jooksnud ja see sundis külje maha panema.

Tegelikult sõitis kaks tükki lausa mägra pärast ära. Sõna politsei küll ei mainitud kuskil. Täna järjekordne ratas külili Tartu kaubamaja juures.
http://www.postimees.ee/3249777/mager-p ... taonnetuse

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

kaimex kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Laupäeval sõideti üks politsei ratastest Saaremaal puruks.Ajakirjanduses pole seda,aga mainitud.Tegemist oli mandrilt sinna tulnud rattaga.Kohalike info põhjal oli ratast juhtinu öelnud,et "mäger " oli teele jooksnud ja see sundis külje maha panema.

Tegelikult sõitis kaks tükki lausa mägra pärast ära. Sõna politsei küll ei mainitud kuskil. Täna järjekordne ratas külili Tartu kaubamaja juures.
http://www.postimees.ee/3249777/mager-p ... taonnetuse

See esimene uudises mainitud koht oli,kus väidetavalt politsei ratas teelt välja pani.Suure tõenäosusega sama juhtum.Päev,koht ja aeg on igaljuhul sama.Olin ise seal samas lähedal klassi kokkutulekul ja taksojuht,kes meile öösel järgi tuli, seda rääkiski.Tema nägi ka treilat, mille peal ratas, kohaliku prefektuuri hoovi viidi.

E:kommentaarides ka seda mainitud,et politsei ratas oli

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Ausalt õeldes ma kommentaare ei loe uudistel. Enamik seal siuke jaburus... :wack: (lol)

Kasutaja avatar

rolex
Postitusi: 246
Liitunud: 31 Jaan 2004, 04:05
Tsikkel: Suzuki 1400
Asukoht: Pärnumaa

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas rolex »

Ma jälle kuulsin, et oli see vist 29 juuni saku külje all kasemetsa raudteeülesõidu juures sõitis mootorrattur põõret ootavale kaubikule pidurdamata tagant sisse nii suure hooga, et kaubiku olemasolu puudumisel oleks ta üle tee lepikusse maandunud. Juhile kiiret paranemist!

tasa ja targu
Kasutaja avatar

jazz1
Postitusi: 31
Liitunud: 13 Apr 2012, 11:43

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas jazz1 »

Täna, üht kaherattalist vaatama sõites sattusime ühele motikaga seotud avariile peale. Kella 18.00 ja 18.30 vahel oli Jüri-Aruküla vahelisel teelõigul üks väike krossikas ja Nissan X-Trail kokku saanud. Nissan ninapidi kraavis ja rattur keset teed, küll teadvusel aga pisut katkise peaga abi saamas/ootamas. Oli juhtunud ühe laugema kurvi ja kehva nähtavusega teeristi läheduses.

Kasutaja avatar

madeinussr
Postitusi: 88
Liitunud: 22 Mai 2005, 14:03
Tsikkel: Jawa Style

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas madeinussr »

Täna, üht kaherattalist vaatama sõites sattusime ühele motikaga seotud avariile peale. Kella 18.00 ja 18.30 vahel oli Jüri-Aruküla vahelisel teelõigul üks väike krossikas ja Nissan X-Trail kokku saanud. Nissan ninapidi kraavis ja rattur keset teed, küll teadvusel aga pisut katkise peaga abi saamas/ootamas. Oli juhtunud ühe laugema kurvi ja kehva nähtavusega teeristi läheduses.

Sõitisin ka samast kohast 18.40 mööda. Tegemist paistis olevat minig pitbaigi laadse krossikaga.
Kiirabi sõitis mulle Jüri vahel vastu.

Fazer GOO

tazavi
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt 2006, 17:12
Tsikkel: iž jupiter 3
Asukoht: Kuressaare
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas tazavi »

mägrauudise jätkuks veidi täpsustavat juttu: http://www.saartehaal.ee/2015/07/07/mot ... rade-otsa/

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas kaimex »

tazavi kirjutas:

mägrauudise jätkuks veidi täpsustavat juttu: http://www.saartehaal.ee/2015/07/07/mot ... rade-otsa/

Huvitav, kas saab trahvi ka? Seaduse järgi peab ju suutma seisma jääda. :ner:

Kasutaja avatar

jazz1
Postitusi: 31
Liitunud: 13 Apr 2012, 11:43

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas jazz1 »

madeinussr kirjutas:

Täna, üht kaherattalist vaatama sõites sattusime ühele motikaga seotud avariile peale. Kella 18.00 ja 18.30 vahel oli Jüri-Aruküla vahelisel teelõigul üks väike krossikas ja Nissan X-Trail kokku saanud. Nissan ninapidi kraavis ja rattur keset teed, küll teadvusel aga pisut katkise peaga abi saamas/ootamas. Oli juhtunud ühe laugema kurvi ja kehva nähtavusega teeristi läheduses.

Sõitisin ka samast kohast 18.40 mööda. Tegemist paistis olevat minig pitbaigi laadse krossikaga.
Kiirabi sõitis mulle Jüri vahel vastu.

Nüüd ka täpsem info: Kella 18.23 ajal juhtus liiklusõnnetus Harjumaal Rae vallas Jüri-Aruküla tee ja Elamute tee ristmikul, kus 16-aastane noormees ületas mopeediga Jüri- Aruküla teed ja sõitis ette sõiduautole Nissan X-Trail, mida juhtis 28-aastane Valentina. Kokkupõrkes said vigastada mõlemad juhid ja nad toimetati Põhja-Eesti regionaalhaiglasse.

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas kaimex »

jazz1 kirjutas:

Nüüd ka täpsem info: Kella 18.23 ajal juhtus liiklusõnnetus Harjumaal Rae vallas Jüri-Aruküla tee ja Elamute tee ristmikul, kus 16-aastane noormees ületas mopeediga Jüri- Aruküla teed ja sõitis ette sõiduautole Nissan X-Trail, mida juhtis 28-aastane Valentina. Kokkupõrkes said vigastada mõlemad juhid ja nad toimetati Põhja-Eesti regionaalhaiglasse.

Kuida kurat x-traili juht viga sai, kui mopeedile otsa sõitis. :wack:


Sukusuku
Postitusi: 466
Liitunud: 22 Aug 2007, 11:56
Tsikkel: Viffer ja Kawa
Asukoht: Harjumaa Muuga
Tänatud: 8 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas Sukusuku »

tazavi kirjutas:

mägrauudise jätkuks veidi täpsustavat juttu: http://www.saartehaal.ee/2015/07/07/mot ... rade-otsa/

Ja põhjus on siin http://lemmikloom.delfi.ee/uudised/saar ... d=71859813

Teed korda Eestis.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2437
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 336 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas M.T. »

kaimex kirjutas:
jazz1 kirjutas:

Nüüd ka täpsem info: Kella 18.23 ajal juhtus liiklusõnnetus Harjumaal Rae vallas Jüri-Aruküla tee ja Elamute tee ristmikul, kus 16-aastane noormees ületas mopeediga Jüri- Aruküla teed ja sõitis ette sõiduautole Nissan X-Trail, mida juhtis 28-aastane Valentina. Kokkupõrkes said vigastada mõlemad juhid ja nad toimetati Põhja-Eesti regionaalhaiglasse.

Kuida kurat x-traili juht viga sai, kui mopeedile otsa sõitis. :wack:

Eespool ju keegi mainis, et X-Trail oli ninapidi kraavis. Samuti võis Valentina istuda iste 90kraadise nurga all ja nina vastu rooli ning airbagiga vastu vahtimist saada


tazavi
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt 2006, 17:12
Tsikkel: iž jupiter 3
Asukoht: Kuressaare
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas tazavi »

Sukusuku kirjutas:
tazavi kirjutas:

mägrauudise jätkuks veidi täpsustavat juttu: http://www.saartehaal.ee/2015/07/07/mot ... rade-otsa/

Ja põhjus on siin http://lemmikloom.delfi.ee/uudised/saar ... d=71859813

olgem täpsed, kasutage pervertidele kohaseid allikaid koos fotodega, põhjus on siin ikkagi: https://www.meiemaa.ee/index.php?conten ... rtid=65341 :)

Kasutaja avatar

jazz1
Postitusi: 31
Liitunud: 13 Apr 2012, 11:43

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas jazz1 »

Kirjutan seekord põhjusel, et eile ca. 21.00 paiku oleks keegi võinud minu juhtumi peale täna siia teemasse kirjutada.

Juhtum:

  • Tulika tn ja Paldiski mnt ristmik. Tulika poolne foor Sõle suunal, teises reas, esimene masin. Roheline tuli - start... ja sekund hiljem näen kuidas üks Volvo S60/80 mulle vasakult otsa pidurdab. Tänu erinevate aspektide koosmõjule saab ta 30+cm minust siiski sedavõrd palju aeglustatud ja mina kiirendatud et ehk kokkupõrget sai välditud. Olukorda enda jaoks registreerides ja peeglisse vaadates, nägin et Volvo, olles blokkinud Tulikasse suunduva sõidurea, ootas pisut kuniks tal "minna lasti". Kuna minu tagasipöördeks sõitis Volvo juba edasi ja mina, omades kaasreisijat, kes oli samuti ehmunud ja kellega "tagaajada" ei soovinud, jäi minu vestlus Volvo juhiga pidamata. Loodetavasti sai tüüp ise või teiste, seal olnud, autojuhtide läbi oma tegevuse potentsiaalsetest tagajärgedest aru.

ja kaassõitjatele. Olgu reguleeritud või mitte, piiratud nähtavusega ristmikul tasub veenduda selle ületamise ohutuses. Isegi, kui kokkulepitud reeglite kohaselt peaks sinul selleks selge õigus olema.
Sarnaseid avariide näiteid on Tallinnas viimasel ajal üsna palju olnud. Tasub silmad lahti hoida.

Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas tfr »

urmas66 kirjutas:

Laupäeval sõideti üks politsei ratastest Saaremaal puruks.Ajakirjanduses pole seda,aga mainitud.Tegemist oli mandrilt sinna tulnud rattaga.Kohalike info põhjal oli ratast juhtinu öelnud,et "mäger " oli teele jooksnud ja see sundis külje maha panema.

Siin Saarte Hääle uudises on kirjas, et "Hukkunud mäger vedeles aga veel eilegi maanteekraavis" - seega vast oli ikka mäger, mitte "mäger".

Pildi pealt paistab, et mäger on otse kümnesse saanud - esikahvel on päris korralikult sissepoole.

TransAlp '02
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3829
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 161 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas sepp »

Ma arvan,et nad ei oska lihtsalt sõita ja mäger veeti hiljem kohale kusagilt mujalt :)

Kasutaja avatar

tali
Postitusi: 1403
Liitunud: 21 Apr 2005, 15:10
Tsikkel: 650cc V2
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas tali »

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/k ... 1&no=0&s=1
juhtusin ise sündmuskoha lähedusse veidi peale laksu. Tsiklimehega tundus kõik ok olevat, aga auväärsest vanast Jawast on kahju küll. Keegi teab midagi täpsemalt äkki?

18-aastane pereliige: "Äratuse helin on see n..ss, mis sul magada ei lase". :)
"Takahashi on küll aeglane, aga see-eest kukub tihti." H. Kender, Viasat Sport Baltic, Malaisia Moto2
PS! Klausen/Kender Viasati tagasi!

900xj
Postitusi: 24
Liitunud: 02 Mai 2010, 11:45

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas 900xj »

see olin mina.ise ok,kriime jalgadel ja õlal ja väike peavalu.rattal esihark kõver,külg kriimuline,velg kõver,raam tundub sirge
rattast on tõsiselt kahju,korralik pill oli.vaatab mis kindlustusest,korda ma jawa teen(õnneks on kodus toonor olemas :D )

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas kaimex »

900xj kirjutas:

see olin mina.ise ok,kriime jalgadel ja õlal ja väike peavalu.rattal esihark kõver,külg kriimuline,velg kõver,raam tundub sirge
rattast on tõsiselt kahju,korralik pill oli.vaatab mis kindlustusest,korda ma jawa teen(õnneks on kodus toonor olemas :D )

Pildilt tunduski korralik ratas. Peaasi, et ise terve. Ratast saab alati remontida aga enda eluga läheks raskemaks. Mis seal täpsemalt juhtus?
Edu remondiga ja kindlustuses vaidlemises. :)


900xj
Postitusi: 24
Liitunud: 02 Mai 2010, 11:45

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas 900xj »

midagi erilist ei juhtunud sõitsin peateel otse ja üks noor naine keeras peateelt vasakule ja toimus kokkupõrge :(
ta ütles et ei näinud mind tulemas.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas AzA »

Vaatas lihtsalt läbi, mul see hooaeg 3 juhtu pärnus sellist olnud, neist 1 selsamal porta ristmikul vihase vihmaga.
Millegipärast just vihmaga autojuhid arvavad, et ega rattaid küll ei liigu :bsmile:

Aga mulle meeldib.

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Kasutaja avatar

renXx
Postitusi: 361
Liitunud: 31 Mär 2007, 21:57
Tsikkel: Aprilia Tuono RSV 1000r
Asukoht: Karjamaa

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas renXx »

Ei ole küll ekspert, aga kuidas mootorrattur sai olla vastassuunavööndis kokkupõrke hetkel? Sõidukite asukohta vaadates ja piltide järgi otsustades pidi kaubik siis peale laksu tagurdama???

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

renXx kirjutas:

Ei ole küll ekspert, aga kuidas mootorrattur sai olla vastassuunavööndis kokkupõrke hetkel? Sõidukite asukohta vaadates ja piltide järgi otsustades pidi kaubik siis peale laksu tagurdama???

Seal on praegu ajutised sõidurajad ja -suunad ju. Üritas kiirelt teiselt poolt seda "saart" edasi jõuda, enne kui Pirta poolt kolonn jõuab ja kaubik üritas kiirelt ümber pöörata enne kui Pirita poolt kolonn jõuab... Halvad valikud ja halb kokkusattumus (pun intended).
..aga juhtub. Tsiklimehele kiiret paranemist!


Fox2
Postitusi: 102
Liitunud: 14 Sept 2014, 20:21
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas Fox2 »

Kasutaja avatar

oojamaa
Postitusi: 133
Liitunud: 10 Sept 2012, 22:53
Tsikkel: Honda Varadero XL1000V '07
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas oojamaa »

Samal teemal. Ajaleht Sakala veebiväljaandes oli silmatorkav pealkiri: "Mootorrattur ajab taga teda ramminud punase auto juhti" (tasuline artikkel).

Politsei väidetavalt ei suutnud järgmise päeva lõunaks tuvastada sündmuskohalt põgenenud sõiduki juhti. Õnnetuse põhjustanud sõiduki reg. number oli teada. Rattur asus täiendavalt ise põgenenud auto juhti otsima. Leidis üles.

Facebookis rattur kirjutas:

"Niisiis, öö ja päev jutti üleval oldud, terve Eesti läbi sõidetud iga vihje peale ja lõpuks leidsin tänu vihjetele auto ning sealt edasi ka süüdlase. Andsin ta politseile üle ja nüüd on ta politseis aru andmas. Mina saan kindlustusega edasi ajada ja vihjete andjad, kes soovisid anonüümseks jääda, saavad oma teenitud vaevatasu."
Link allikale Facebookis"

Kasutaja avatar

Rage
Postitusi: 6
Liitunud: 01 Aug 2014, 13:13
Tsikkel: Suzuki GSXR 1000 '03

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas Rage »

sepp kirjutas:

Ma arvan,et nad ei oska lihtsalt sõita ja mäger veeti hiljem kohale kusagilt mujalt :)

Lihtsalt nii loll kommentaar, loodan, et ise ka sellest aru saad ja kuskil veidi häbened.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Rage kirjutas:
sepp kirjutas:

Ma arvan,et nad ei oska lihtsalt sõita ja mäger veeti hiljem kohale kusagilt mujalt :)

Lihtsalt nii loll kommentaar, loodan, et ise ka sellest aru saad ja kuskil veidi häbened.

Miks kohe loll komm?Olid ise seal,et tead kuidas asjad olid?Ka kohalikud,kes kohapeal olid ei olnud selles mägra jutus väga kindlad.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Suletud

Mine “Vaba teema”