Mootorratta punnid

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
LKits
Postitusi: 85
Liitunud: 14 Juun 2013, 18:57
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Mootorratta punnid

Lugemata postitus Postitas LKits »

Tervist!

Konkreetne küsimus.
Mis asjad on mootorrattal kukkumisvastased punnid?

On olemas raamid, aga mis asjad on punnid ning kuidas neid võidakse nimetada inglise keeles, vajalik tellimiseks?

Kasutaja avatar

cossie
Postitusi: 810
Liitunud: 04 Mai 2008, 17:58
Tsikkel: B-12T
Asukoht: Kadrina / Tallinn Airport
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 70 korda
Kontakt:

Re: Mootorratta punnid

Lugemata postitus Postitas cossie »

crash protectors/bungs/bobbins/mushrooms

näevad välja sellised:

Pilt

https://www.facebook.com/M3G-182376025137021/
Hayabusa k5 + Voshod 3M + XT660R

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8799
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 134 korda
Tänatud: 334 korda
Kontakt:

Re: Mootorratta punnid

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kukkumispunnid on lihtsalt ühed kerest väljaturritavad plastmaterjalist esemed, mis kaitsevad ratast kukkumisel.
Siit saab neid ka osta, natuke oleneb rattast.
http://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?f=9 ... umispunnid

Kui sul aga kaitserauad juba küljes, siis sul pole eraldi punne vaja.

Viimati muutis Piipz, 22 Apr 2015, 12:44, muudetud 1 kord kokku.
Põhjus: cossie jõudis ette
Kasutaja avatar

Teema algataja
LKits
Postitusi: 85
Liitunud: 14 Juun 2013, 18:57
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Mootorratta punnid

Lugemata postitus Postitas LKits »

Tänud!

Uurin veidi ja eks "muretsen" endale need punnid siis :)

Viimati muutis LKits, 22 Apr 2015, 15:02, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1417
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Mootorratta punnid

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Punn peaks olema ka materjalist, mis kukkudes kildudeks ei purune ning suuremal kiirusel kukkudes ära ei kulu.

Ise vorpisin PE HD 300 plastist neid. Tööstusplast on abiks. Koos käibega on 60mm diameetriga 1000mm pikkusega toru 25€. Vaja leida siis sobiv treial :)

Kasutaja avatar

Teema algataja
LKits
Postitusi: 85
Liitunud: 14 Juun 2013, 18:57
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Mootorratta punnid

Lugemata postitus Postitas LKits »

Kas neid punne peab panema nii, et 2 tk ühele ja 2tk teisele poole?
Ühest ju justkui ei piisa, sest mootori alumine osa hõõrub ikka vastu maad, kui külg maas - või sain asjast valesti aru?


Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8799
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 134 korda
Tänatud: 334 korda
Kontakt:

Re: Mootorratta punnid

Lugemata postitus Postitas Piipz »

LKits kirjutas:

Kas neid punne peab panema nii, et 2 tk ühele ja 2tk teisele poole?
Ühest ju justkui ei piisa, sest mootori alumine osa hõõrub ikka vastu maad, kui külg maas - või sain asjast valesti aru?

Kui sul õnnestub niiviisi vastu maad kukkuda, et enne rattad alt ära lendavad, siis paned jah, mootori põhja ka vastu maad.
Muidu ikka 1 ühele ja 1 teisele poole.
Ning kui tahad rattapolte kaitsta, siis pisikesed punnid saab rataste külge ka panna (need hõbedased vidinad siin pildil):
Pilt

Punnid ei kaitse sind avariide ja suurtel kiirustel kukkumiste eest, vaid selle eest, et viskad kuskil niisama ennast pikali koos rattaga, või väiksemal kiirusel.
Ja kaitseb plastikuid, ehk natuke ka mootorit.

Erandid kinnitavad ka reeglit:
[youtube][/youtube]


will111
Postitusi: 5293
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 46 korda
Tänatud: 389 korda

Re: Mootorratta punnid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ronk, kus sa selle toru osta said ja kas seal oli ka teistsuguste läbimõõtudega sama materjali?

Kasutaja avatar

RaulK
Postitusi: 636
Liitunud: 17 Dets 2012, 20:55
Tsikkel: Suzuki RF900r
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 15 korda

Re: Mootorratta punnid

Lugemata postitus Postitas RaulK »

Mai tea kus asud aga tartu külje all vahi tööstuspargis tööstusplast täitsa olemas. Seal erineva plasti valik päris lai. ( kõvadus, värv jne) Min kogus mida müüvad oligi vist 1m. http://www.tplast.ee/


Sverre
Postitusi: 340
Liitunud: 19 Mär 2004, 11:49
Tänatud: 15 korda

Re: Mootorratta punnid

Lugemata postitus Postitas Sverre »

Misasjad on "kukkumisvastased punnid" või "mootorratta punnid"?
Eriti oleks mul vaja neid esimesi...

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Mootorratta punnid

Lugemata postitus Postitas pühak »

Nendevaheline erinevus on umbes sama, nagu antibeebipillidel ja beebipillidel. Huvilised tarvitavad just seda, mida hetkel vajavad.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

Valmet
Postitusi: 382
Liitunud: 15 Okt 2006, 18:27
Tsikkel: Valgete kätega tehtud
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mootorratta punnid

Lugemata postitus Postitas Valmet »

Sverre kirjutas:

Misasjad on "kukkumisvastased punnid" või "mootorratta punnid"?
Eriti oleks mul vaja neid esimesi...

Selle kukkumisvastase punni peab ilmselt endale sisse istuma siis ei saa sadulasse ronida ja puudub ka võimalus kukkumiseks. :wack:

Meenus, et eelmise liidu ajal olid varjendite varustuses kiiritusevastased tabletid. (lol)

Viimati muutis Valmet, 22 Apr 2015, 20:01, muudetud 1 kord kokku.

Triumph Speed Triple, KTM LC4 SX, Husqvarna WR125,

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Mootorratta punnid

Lugemata postitus Postitas Black »

Sverre kirjutas:

Misasjad on "kukkumisvastased punnid" või "mootorratta punnid"?
Eriti oleks mul vaja neid esimesi...

Inimene tahtis oma rattaga sõidueksamile minna. Eksami vastuvõtjad (kuskil Rakvere kandis) aga arvasid, et just sellised asjandused peaksid tsiklil küljes olema, muidu ei võivat. Nii ta nüüd käib ja uurib erinevatest foorumitest, mis need on ja kust neid saab.

Viimati muutis Black, 22 Apr 2015, 20:00, muudetud 1 kord kokku.

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8799
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 134 korda
Tänatud: 334 korda
Kontakt:

Re: Mootorratta punnid

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Aga sellegipoolest saime aru, millest jutt :)

Kasutaja avatar

Teema algataja
LKits
Postitusi: 85
Liitunud: 14 Juun 2013, 18:57
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Mootorratta punnid

Lugemata postitus Postitas LKits »

Black kirjutas:
Sverre kirjutas:

Misasjad on "kukkumisvastased punnid" või "mootorratta punnid"?
Eriti oleks mul vaja neid esimesi...

Inimene tahtis oma rattaga sõidueksamile minna. Eksami vastuvõtjad (kuskil Rakvere kandis) aga arvasid, et just sellised asjandused peaksid tsiklil küljes olema, muidu ei võivat. Nii ta nüüd käib ja uurib erinevatest foorumitest, mis need on ja kust neid saab.

Täpselt nii :)

Suurimad tänud :)


Sverre
Postitusi: 340
Liitunud: 19 Mär 2004, 11:49
Tänatud: 15 korda

Re: Mootorratta punnid

Lugemata postitus Postitas Sverre »

Palun vabandust, ma sain ka asjast aru, lihtsalt teemaalgataja tegi mul oma postitusega tuju heaks ja ma loodan, et ta on saanud praeguseks piisavalt asjalikku infot.
Head sõitmist kõigile ja heade vastuste eest annan omalt poolt kõigile, kes vastu ei punni, kaks punni.

Sverre

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1417
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Mootorratta punnid

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Tplast.ee jah. Tallinna haru neil Masina tänaval. Tivo Tallinna müügimeheks


Syn
Postitusi: 186
Liitunud: 28 Juun 2011, 20:55
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Mootorratta punnid

Lugemata postitus Postitas Syn »

Black kirjutas:
Sverre kirjutas:

Misasjad on "kukkumisvastased punnid" või "mootorratta punnid"?
Eriti oleks mul vaja neid esimesi...

Inimene tahtis oma rattaga sõidueksamile minna. Eksami vastuvõtjad (kuskil Rakvere kandis) aga arvasid, et just sellised asjandused peaksid tsiklil küljes olema, muidu ei võivat. Nii ta nüüd käib ja uurib erinevatest foorumitest, mis need on ja kust neid saab.

See on nüüd küll OT, aga kas eksamineerijal on õigus sellist asja üldse nõuda? Selleks, et midagi nõuda, peab ju mingi määrus kuskil kirjas olema. Parandage mind, kui ma eksin. :bsmile:

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1417
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Mootorratta punnid

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Kel huvi ja viitsimist oodata ei ole, siis Lasnamäe kandis mul 60mm diameetriga toormaterjali üle mingi 600mm. Musta värvi.

Kasutaja avatar

Teema algataja
LKits
Postitusi: 85
Liitunud: 14 Juun 2013, 18:57
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Mootorratta punnid

Lugemata postitus Postitas LKits »

Syn kirjutas:
Black kirjutas:
Sverre kirjutas:

Misasjad on "kukkumisvastased punnid" või "mootorratta punnid"?
Eriti oleks mul vaja neid esimesi...

Inimene tahtis oma rattaga sõidueksamile minna. Eksami vastuvõtjad (kuskil Rakvere kandis) aga arvasid, et just sellised asjandused peaksid tsiklil küljes olema, muidu ei võivat. Nii ta nüüd käib ja uurib erinevatest foorumitest, mis need on ja kust neid saab.

See on nüüd küll OT, aga kas eksamineerijal on õigus sellist asja üldse nõuda? Selleks, et midagi nõuda, peab ju mingi määrus kuskil kirjas olema. Parandage mind, kui ma eksin. :bsmile:

Vaevalt too suudaks mulle õigusakte ette lugeda (kui neid üldse leidubki), aga kuna nii mõnigi tuttav rattur öelnud, et punnid on enivei soovituslikud, siis polegi mõtet eksamineerijaga arutleda (loe: vaielda). Sellisel juhul peaksin suutma eksami perfektselt sooritada, millega ma ei pruugi hakkama saada :D


pyta
Postitusi: 1103
Liitunud: 22 Mai 2009, 18:23
Tsikkel: Beta 300rr, Fz1n
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Mootorratta punnid

Lugemata postitus Postitas pyta »

1)võid selle eksamineerija suure kaarega pepusse saata,mingite kukkumispunnide nõudmiste eest
2)kui sellise suhtumisega lähed,et eksamit ei suuda ära teha,võiks üldse vahele jätta ja vähe veel harjutada
:bsmile:

RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)
Kasutaja avatar

Teema algataja
LKits
Postitusi: 85
Liitunud: 14 Juun 2013, 18:57
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Mootorratta punnid

Lugemata postitus Postitas LKits »

pyta kirjutas:

1)võid selle eksamineerija suure kaarega pepusse saata,mingite kukkumispunnide nõudmiste eest
2)kui sellise suhtumisega lähed,et eksamit ei suuda ära teha,võiks üldse vahele jätta ja vähe veel harjutada
:bsmile:

Nii vahva, et minu elu ei ole must-ja-valge...

Keeruline on üldistes olukordades vaielda, seda veel eriti eksami puhul, kus otsustajaks on eksamineerija, mitte kindlaid reegleid järgiv süsteem. Kui olen eksamineerija "halvas nimekirjas", siis iga pisimgi viga (kasvõi cm joone peal, kahtlus, et tagumine ratas veidigi libises, ükskõik) loetakse tema poolt veaks ja olen eksami läbi kukkunud. Pärast on mul võimalus vaidlustada, omakorda enda aega kulutada ja rääkimata igast närvikulust.

Lihtsam on osta need punnid, sest tunduvad niisama (eksamiväliselt) samuti vajalikud olevat.

Ja sõiduoskuse kohapealt. Ei, ma ei oska rattaga veel nii hästi sõita, aga vajalikud harjutused teen ära, kui just närvikõdi jalga/kätt värisema ei aja jne.
Igapäevane sõit ei ole eksam. Olen enam, kui veendunud, et paljud A ja B kategooria juhid ei suudaks täna kohe teha teooriat ega sõidueksamit puhtalt.
Liiklus on teistsugune, sujuvam, reeglite suhtes paindlikum.


Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8799
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 134 korda
Tänatud: 334 korda
Kontakt:

Re: Mootorratta punnid

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Hea oleks avalikustada siinkohal eksamineerija nimi ja saaks natuke Maanteeametit torkida sellega. (togi)


Tuono

Re: Mootorratta punnid

Lugemata postitus Postitas Tuono »

LKits kirjutas:

Mul 8. mail eksam - pärast seda võin jagada :D

Nii arg ja rumal on ka paha olla, vaata, et ta su naist ei küsi panna, sest muidu eksamile ei saa :wack:

Kasutaja avatar

Teema algataja
LKits
Postitusi: 85
Liitunud: 14 Juun 2013, 18:57
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Mootorratta punnid

Lugemata postitus Postitas LKits »

Tegemist ei ole argusega, sest eesmärk on saada eksam tehtud, mitte vaidlemise pärast vaielda. Minu silmis on viimane just täiesti idiootne, mis on eestlaslikult liiga levinud.

Nagu ma juba ütlesin, siis punnid kavatsen enda rattale enivei panna ning too oligi eksamineerija poolt loodud tingimuseks.


Syn
Postitusi: 186
Liitunud: 28 Juun 2011, 20:55
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Mootorratta punnid

Lugemata postitus Postitas Syn »

LKits kirjutas:

Tegemist ei ole argusega, sest eesmärk on saada eksam tehtud, mitte vaidlemise pärast vaielda. Minu silmis on viimane just täiesti idiootne, mis on eestlaslikult liiga levinud.

Nagu ma juba ütlesin, siis punnid kavatsen enda rattale enivei panna ning too oligi eksamineerija poolt loodud tingimuseks.

Iseenesest on sliderite mõte väga hea. Kui oma kawaga kunagi külje mahapanin, siis olin ikka päris vihane endapeale, et slaideritesse ei olnud investeerinud. Mind lihtsalt hämmastab, et kuidas mingi eksamineerija saab nõuda midagi, mida pole rattale tehasest külge pandud. Kui chopperiga minna, siis nõuavad laibakaid? Ja kuna siiani on kuulda lugusid (iseasi kui tõeseid), et eksamineerijast oleneb sõidueksami tulemus rohkem kui eksamineeritavast, siis oleks küll päris õige neid mehi ka veidi maapeale tuua. Saadaks pikalt oma "punnide" jutuga ja nõuaks määrust. Vbl hammaustab ise ka pikapeale läbi, et tema sõnal eriti kaalu pole. Samas mõistan ka Sinu seisukohta. Ise ka jaurama ei hakkaks vaid tahaks kähku eksami tehtud saada, et hooaega võimalikult pikalt nautida. Mis mudugi ei takista sul peale plastikute kätte saamist seda määrust küsima minna :twisted: .


will111
Postitusi: 5293
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 46 korda
Tänatud: 389 korda

Re: Mootorratta punnid

Lugemata postitus Postitas will111 »

kuigi ise olen samuti suur vaidleja ja õiguse nõudja, siis antud juhul nõustun 200% teemaalgatajaga, et see vaidlemine seal oleks kõige ülim lollus, mida üldse teha saab. fakt on see, et need vennad seal on oma kuivanud konnatiigi jumalad ja see, kes tahab sealt midagi saada, PEAB seda konna suudlema nagu homset päeva poleks tulemas. mingit vaidlemist ja pikalt saatmist võib omale lubada see, kellel need kuradima load käes on...vot siis võiks asja viia meediasse ja mida kõike veel. aga senikaua kui SINUL on vaja midagi kuskilt riigiametist kätte saada ja selle kättesaamise üle otsustab täielikult see ametnik, kellega sa vaielda tahad. no ainult täielik pooletoobine hakkab seal oma õigust nõudma! ja kui etteheide tundub tõesti ikka päris jabur siis võib ju minna lihsalt teise kohta eksamit tegema?!

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Mootorratta punnid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas:

kuigi ise olen samuti suur vaidleja ja õiguse nõudja, siis antud juhul nõustun 200% teemaalgatajaga, et see vaidlemine seal oleks kõige ülim lollus, mida üldse teha saab. fakt on see, et need vennad seal on oma kuivanud konnatiigi jumalad ja see, kes tahab sealt midagi saada, PEAB seda konna suudlema nagu homset päeva poleks tulemas. mingit vaidlemist ja pikalt saatmist võib omale lubada see, kellel need kuradima load käes on...vot siis võiks asja viia meediasse ja mida kõike veel. aga senikaua kui SINUL on vaja midagi kuskilt riigiametist kätte saada ja selle kättesaamise üle otsustab täielikult see ametnik, kellega sa vaielda tahad. no ainult täielik pooletoobine hakkab seal oma õigust nõudma! ja kui etteheide tundub tõesti ikka päris jabur siis võib ju minna lihsalt teise kohta eksamit tegema?!

No sellist suhtumist ei tohi ühes endast lugupidavas mehes üldse olla.Kedagi ma ei suudle ,kui ma tahan ,et ametnik teeks oma tööd.Keeraku ise ennast kokku ja suudelgu omal kõiki keha õõnsusi kui soovib,aga mina ei kavatse ühegi RIIGIAMETNIKU ees libedat panema hakata,kui mul vaja lihtsalt seda,et ta teeks oma tööd.Pole seda siiani teinud ja ei ole mul midagi saamata-tegematta jäänud.See 700 aastane ajalugu on veel paljudel ikka jube kõvasti küljes.Ärgake üles,me oleme juba ammu iseseisvad.
Ja see eksamineerija tuleks kohe paika panna.Pakun,et peale seda saab teemalgataja veel lihtsamalt sealt eksamilt läbi.Sel tüübil ei ole vaja tülikat tegelast,kes teda tööle sunnib, vaid selliseid,kes on valmis teda imetlema ja suudlema,kuni printsiks muutub.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 188 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Mootorratta punnid

Lugemata postitus Postitas villy »

Peaks vist sellele tülikale DAS müügiagendile JAH sõna ütlema ja iga riigiametnikuga õigust taga ajama hakkama =)

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”